Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
4. jan 2011

@oacka si vydrzala....dobra,,,,emma za mesiac nepribrala skoro nic,,,,ale nevyzera podvyzivena,,tak sa nestazujem a ani neni zas lahsia ako pred mesiacom,,tak dufam, ze tento mesiac trosku viac prospeje

tinaki1275
4. jan 2011

@oacka moja ma obdobia ked neje a obdobia ked je..tento tyzden je "jedacky" ale viem ze to dlho neostane..ale ci pribrala nemam paru ..vazili mi ju naposledy na ockovani pred mesiacom..buduci tyzden ideme na dalsie tak mi ju prevazia,,ale nemyslim ze pribrala tento mesiac viac ako 200-300g...aj to budem rada 🙂
ty a nema okrem helicobactera aj nejaky iny zapal v crevach? teda ono tieto veci idu ako my hovorime"paketo" spolu..ale pit by mala asi viac aspon teda caj ..a hadam by si uz mohla skusit aj stavu vytlacenu z cerstveho ovocia-myslim jablko hruska..to co papa..mne dr.hovorila ze mozem..este som ale neskusala mne pije 200ml caju denne okrem mlieka..

ericica
4. jan 2011

@oacka 😀 😀 😀 😀 😀 som sa nasmiala.....nasa sa lubi kupat ale kupem ju len kazdy druhy den......no zcacala mrnkat asi jej dam cucnut 🙂 🙂

tinaki1275
4. jan 2011

@ericica ja to nechapem ale tu je kazdy mesiac nieco .az do 10 mesiacov a zacali sme ked mala 2....az sa pojdem poradit na svk so znamou ..ci je to vsetko nutne..nepozdava sa mi to ..hlavne ze proti tbc tu neockuju az deti v 6 rokoch 😒 a toho sa bojim najviac..

oacka
4. jan 2011

@merikac Kika zas veľmi pomaly rastie, pozerala som tabuľku,tak z polročných je najmenšia, má 67 cm... to už sa prejavujú otcove gény. 😀 naša má stále rovnakú postavu, ani chudú ani tučnú. porodnú váhu zdvojnásobila,to bolo pre mňa hlavné. len doki hovorila,že na štíhle dieťa je málo akčná,že to tučkovia zvyknú byť leniví... ja som rada,mne už po chorobe príde akčná tak akurát...

bambola
4. jan 2011

@oacka 😀 😀 😀 ze gynekologicke prehliadky 😀 😀 😀 😀

oacka
4. jan 2011

@tinaki1275 šťavičky jej robíme už dlho, predtým ich mala veľmi rada,radšej ako čaj, ale teraz ani to nechce. dokonca sme jej robili už aj z kiwi... keď málo pije cez deň,tak viac pýta v noci....okolo 200ml vypije v noci.... a večer okolo 130ml, keď do nej cez deň netlačím... ona si to asi sama reguluje. vyčkám ešte,či ju ten odpor k pitiu neprejde.
my sme ešte očkovaní neboli. iba proti TBC.

oacka
4. jan 2011

kočky, nechávate deti tak akoby sedkať???? my našu dávame do stoličky do tej najležatejšej polohy - je to ako v autosedačke... alebo v kočíku jej trochu nadvihnem operadlo. robíte to aj vy? ťahá sa sama dosedu,keď ju tak dám, dúfam,že jej dačo nepokazím...

monline
4. jan 2011

@oacka ved niektoré polročné deti už vedia sedieť, ako sa to majú naučiť, ak ich sedieť nedáme? myslím, že je to v poriadku, však ju tak nenechávaš dlho..môj je v stoličke kým pekne sedí, akonáhle sa zvalí na stranu, tak ho vyberám..a v kočíku ak nespí, musí mať opierku hore, inak by tam nevydržal.....ale už dokáže chvíľu sedieť aj sám

monline
4. jan 2011

@ericica no..dúfam, že nebudeme mať váš scenár..ale možno tie ATB potrebuje, zajtra je muž doma, tak skočíme zas k nej

gabika41
5. jan 2011

dobre ranko sa praje 🙂

hackuje tu niektora z Vas?Potrebujem pomoc.Po mnohych rokoch som znova chytila hacik do ruky......Uz druhy krat param skoro celu capicku,vedeli by ste mi poradit ako najlepsie a kde najlepsie odmerat velkost a ako ju potom skontrolovat pri hackovani?Dakujem 🙂

bambola
5. jan 2011

Dobre ranko 😔 (spala by som este)
@gabika41 @monline tiez teraz chytila hacik do ruky a tiez jej to celkom slo 😉 urcite ti poradi

booklover
5. jan 2011

@maxara tak s takymito ludmi s patentom na rozum to chce riadne nervy a diplomaticke schopnosti... alebo radsej bojove umenie dake? 🙂

bambola
5. jan 2011

@booklover ahoj, ako ide skola? moja este stoji 😀 😀 ale nie, snazim sa dokopat k morfologii a nejako mi to nejde 😠

bambola
5. jan 2011

@maxara peti kukala som teraz na tie saty co si dala linky (vcera sa mi nechcelo 😅 ) a mne sa paci link 4 a 6 🙂 ale aj ta trojka je fajn ako ti baby pisali 🙂

denisse
5. jan 2011

dobre ranko ...
len som rychlo prebehla vasu vcerajsiu debatu a ako tak vidim, tak som asi rekordmanka v noseni dietata na rukach 😀
ja ju nosim casto hodinu aj viac ...
@oacka ale samozrejme nie na lezato, to od malicka neznasa .... nosim ju opretu chrbatikom o moje brucho a prsia, podopieram pod zadkom ... a tiez sa mi vzprieca, ale po chvili sa upokoji a to citim, ze zaspava ... potom si mozem aj sadnut a hojdam ju po sediacky ... inak proste nezaspi, hystericky reve ... tak som sa s tym zmierila a dufam, ze ked zacne chapat, co jej hovorim, tak vymyslime nieco ine a dovtedy snad moj chrbat vydrzi ...

maxara
5. jan 2011

Pekne ranko dievky,
tak som si vas kusok precitala a kedze moc nemam cas sa k tomu vracat detailne, tak rychlo nemenovite odpovedam na vase dotazy..
Takze sukna do A mi vyhovuje, ked je dlhsia ako po kolena a nie prilis siroka. Aj ked to mozno nevyzera, ale mam este stale uzsi pas ako boky a stehna mam tiez siroke slaninovite, takze ackova sukna ich pekne zakryje a praveze nevyzeram ako tetka z trhu.. vlastne ine sukne nenosim..
Co sa tyka tych siat, tak ja by som si vybrala asi tie 6te, co Katka 7 odporucala, hoci cyklamenova a aj ine farby sa mi pekne hodia aj vsetko, ale vseobecne nie som natolko sebavedoma, ze by som sa odvazila ist na taky vecierok v takych ziarivych farbach.. ja by som sa stale schovavala za mm a kryla by som sa a sedela by som pri stole.. 😒 sa poznam.. preto asi kupim nieco cierne, alebo aspon teda nieco menej ziarive.. aj ked mi to je luto, lebo cervenu a cyklamenovu milujem.. ale napr v takej petrolejovej alebo kakizelenej by som sa necitila taka ziariva, takze take by mohli byt.
Vecierok je tusim 13teho a je to spojene tento rok so zurkou pre VIP clenov firmy, takze nejake predstavenstvo alebo co.. ale ludi tam bude vela..
Vcera som pozerala Seherezadu a je to zaujimavy serial, tym ze je turecky.. moze sa zdat tak trosku ako telenovela, ale je tym, ze oni sa tak naozaj oslovuju a naozaj maju take maniere.. akoze podla mna ta seherezada ma celkom v pohode podmienky na to, aby sa za prachy vychrapala s typkom. Je ovdovela a prachy potrebuje pre svojho tazko choreho synceka, potencialne trtkos je celkom fesak, takze.. ja by som to zobrala hned na jej mieste a usetrila by som urcite zopar dielov serialu.. ale ako vravim, kedze u nich je to najvacsia urazka na svete, tak ma chuda dilemu.. ja som mm povedala, ze keby som to ja pisala, tak by bola vydata a trtkos by bol nechutny kvasimodo jebakovy.. to by bola vacsia dilema.. mozno niecim este aj nakazeny..ale akoze pekne, konecne z ineho prostredia ako amerika a pod.. budem pozerat..
teraz ma uz nic nenapada, takze ak narazim este na nieco, ozvem sa

meruska
5. jan 2011

dobre ranko, dlhsie som sa tu neukazala, boli sme u svokrovov, potom som mala na navsteve švagrinky...ale uz vas nebudem zanedbavat 😉

maxara
5. jan 2011

@oacka tebe musim napisat, ze presne takuto ta mam rada, ked furt nelamentujes nad faldikmi a malom mnozstve jedla a pod.. 😉

inak ja som divna, lebo mne sa neda pustit len tak film, ze tento sa mi bude pacit.. napr mam niekedy chute, ze by som si chcela pozriet nejake pekne fantasy, ale take rozpravkove ako bola teraz na opatrovatelka carovna ci aka.. a niekedy vyslovene potrebujem komediu a nejakou fantasy "debilinou" sa mi nikto nezavdaci.. a dokonca aj tie komedie su niekedy pekne traposiny, hlavne ked mam naladu na nejaky psychotriler alebo akcak.. co viem isto, nemozem pozert prirodopisne, kde sa zeru navzajom zvierata, kde lev ulovi gazelu alebo krokodil pakona.. to je uuuplne strasne smutne a v poslednej dobe nepozeram ani ceske filmy, lebo ako som ich nedavno este velmi milovala, tak cim novsi, tym viac psycho a tym nezmyselnejsie konciaci, akoby v polke vety, takze ich uz drbem a mozno o 15 rokov si potom zase raz pozriem tieto filmy, ako teraz pozeram bracha za vsechny penize, s tebou mne bavi svet a jak vytrhnou velrybe stolicku.. ale tie nove sa na tie stare nehrabu..

A este som zabudla, ze dnes idem nakupovat.. mm vcera navtiral, ze nech mu tie saty teda este raz ukazem a potom som povedala, ze si musim kupit nejake v pluse alebo v tescu a hned som aj vymyslela, ze dnes by som mohla po neho prist do roboty a spolu pojdeme do tesca, nech sa aj on vyjadri k nim a pod.. Akurat musim zobrat so sebou nejaku veceru, lebo inak to bude cista katastrofa

denisse
5. jan 2011

@maxara
tak mna musis uplne neznasat, co sa furt stazujem 😒 😀
ale tak snad to tu so mnou este vydrzite, ja sa budem snazit pridavat aj radostne prispevky 😀

maxara
5. jan 2011

@booklover veru.. vrazdila by som.. obcas 🙂

@bambola 🙂 vdaka, idem si nejake vyskusat do obchodov

maxara
5. jan 2011

@denisse 😀 😀 😀 ale nie.. ja som citavala aj oackine paranoidne (prepac oacka) , ale niektore boli podla mna naozaj prehnane.. akoze jasne, ked prejavi obavy o to, ze babo malo papa a pride sa poradit, ci nahodou nerobi chybu, ale pozri, kvoli tomu sme zacali robit aj druhu tabulku, aby mohla porovnat Kikinu hmotnost a dlzku.. a teraz sa mi paci, ze uz pochopila, ze Kika papa kolko potrebuje a ze nepotrebuje faldiky na to, aby bola krasne zdrave vesele a hrave dieta.. No a ty mas iny problem.. to sa neda porovnavat..

maxara
5. jan 2011

@meruska no ved za to 😉

katarina7777
5. jan 2011

@maxara sa smejem na tvojom opise toho serialu 😀

dobre ranko, nas zobudila o 5 plna plienka hovienok, neviete nahodou ako sa tam mohli dostat? 😉

maxara
5. jan 2011

@katarina7777 😀 predpokladam, ze sa vam tam nevkradol nejaky hovnovy skriatok 😀

lutsine
5. jan 2011

pekne ranko, my mame za sebou prisernu noc, maly nechce ani pocut o nocnom spanku...do pol jednej reval, ani v postielke,ani na rukach, ani cicik,ani flaska,ani cumel nechcel...nechali sme ho 5 minut sa vyrevat...potom sa ako tak ukludnil a zaspal..no bol hore kazdu hodinu na kojenie....a to uz je taky od vianoc..... 😖 😔 uz sme unavení a nevyspatí...

bambola
5. jan 2011

@katarina7777 podla mna leovi chodi nasa mata tajne klast do plienok, lebo v poslednom case kaka raz za dva dni, rano je spotena ako keby celu noc bezala a k tomu jej este aj smrdia nohy, cize to vyzera na beh do talianska a spat 😀 😀 😀

maxara
5. jan 2011

@bambola 😀 tak jej kup nejake priedusnejsie tenisky 😉

bambola
5. jan 2011

@maxara no vsak ona asi v ponozkach chodi 😀 😀 to za to ich ma asi take zmolkave cele 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre