Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
23. jan 2011

@tinaki275 - jaaaaaaaj Mati, akurat citam ze mas doma maroda preto sa pytas na to slniecko?
inac ta morska voda urcite je super. uvolnuje dychacie cesty a lahsie sa dycha. sandra ma tiez dost problemy s dychanim a hlienikmi a kedze mame doma velke morske akvarko casto pri nom sedi. tie vypary jej robia velmi dobre. aj lekarka mi to odporucila. cize ak leia nema velku horucku urcite chodte v ramci prechadzky k moru....

katty17
23. jan 2011

@tinaki1275 - mati, mirka ma pravdu ze sa to neda ani nahodou prirovnat k odsavaniu mozgu. to je pekna hovadina. deticky to vobec neboli. oni odsavanie nemaju radi pretoze celkovo neznasaju ked im cosi robis s nostekom. ved ked im davas tie vatove tycinky do nosteka, tiez im to nieje prijemne. cize o bolest a vysavac moc nejde. sandra sa neboji vysavaca a ani tej odsavacky. ked som jej tu odsavacku so zapnutym vysavacom prilozila k licku alebo na ine casti tela aby citili ako sa odsava vzduch vobec sa nebala skor sa usmievala. ale ked som vlozila do nosteka tak zacala pomrnkavat. Mati, desat sekund na jednu dierku je dost. neviem ci uz mame v tom cvik ale za desat sekund uz mame obe dierky a aj vysavac vypnuty 🙂 nerob to prilis casto. zalezi od potreby. skuste pouzivat aj morsku vodicku do nosteka. tu mozes pouzivat aj cely rok a kolko krat chces do dna. este by som na tvojom mieste kupila homeopatka do nosteka. tie sa davaju tak tri krat do dna.

bambola
23. jan 2011

@katty17 moje dieta je asi divne ale ona si necha vatovou tycinkou vytiahnut zaschnute susne 😕 asi uz vie, ze sa jej ulavi 😉

tinaki1275
23. jan 2011

@katty17 idem teraz do lekarne kupit sprej s morskou vodou a trochu ju vyvetram ..no bude si musiet zvyknut na odsavacku ,evidentne jej urobila dobre..teraz vobec nechrci .. 🙂 a tie homeopatika napis mi prosim ta ako sa to vola malo to taky dlhy nazov nie?

zuzik1983
23. jan 2011

ahojte 🙂
jak vas docitavam,ja mam normalne v tych prikrmoch gulas.niektore deticky uz papaju aj 3 krat denne prikrm,my len 1-2 krat ako kedy,moja mala vlastne ani nedesiatuje, rano okolo 7-8 ma mliecko,po nom vydrzi aj 4 hodky,potom uz je obed a to ma uz zeleninku s maskom, niekedy ked papa rano skor,tak dostane doobeda aj nejake ovocie,ale ona po 190ml prikrmu za hodinu a pol mrnci,neche nic len mliecko.myslite,ze moze byt po takej kratkej dobe hladna?tie,ktore ste zaradili uz aj cestoviny,ake ste davali?rezance alebo aj ine? a co take davate detom este papat?ja uz neviem,co by som jej dala,mam taky pocit,ze stale dookola to iste.jej chuti aj moje varene aj kupovane.ale v poslednej dobe som jej davala len kupovane,kedze som bola chora a nechelo sa mi varit.este stale mixujete detickam,ci uz len roztlacate vidlickou?

oacka
23. jan 2011

@zuzik1983 nedávaj cestoviny robené z vajíčka.

zuzik1983
23. jan 2011

@oacka no to viem,ze bezvajecne

oacka
23. jan 2011

@zuzik1983 ja len že rezance bývajú často vaječné... ja som dala kolienka.

oacka
23. jan 2011

Kristíne ťahám sople ústnou odsávačkou a vyvádza ako blázon..... naschvál ťahá v tej chvíli vzduch dovnútra,, asi sa bojí,že sa zadusí...

merikac
23. jan 2011
alllexa
23. jan 2011

Ahojte, my sme mali hroznu noc, stale sa budil, neviem, ci sa mu zle dýchalo alebo co, lebo ho bolo pocut, ale takto cez den sa mi nezda, ze by mu nieco bolo. Mozno rastu dalsie zuby. Navyse som sa ani den predtym moc nevyspala, lebo som bola v Havane🙂
Inak mi vobec nechce papat, mrkvu a zemiak do neho doslova tlacim. Pol hodinu sa vzdy s nim natahujem. A nechcem ho este zvykat na ovocie.

tinaki1275
23. jan 2011

@alllexa mozno aj u vas zacinaju zubky ,vy ste este tiez bez zubalov nie?a ako bolo v Havane?
@bambola ako mala? mne sa poobede podarilo oblbnut ju s tou odsavackou ale odsala som len trosku ,lebo uz po chvilke isla do vyvrtky ☹inac sama si ju prikladala na tvar ked som jej ju dala do rucky ale ked som dosla k ja k nosu ..no ale myslim ze casom si na to zvykne..my sme teplotu vobec nemali zatial ,tak dufam ze ani nebude..

tinaki1275
23. jan 2011

@alllexa ozaj krafiol skus a cuketu napr..alebo spenat so zltkom ? ani to nechce alebo mu davas iba zemiak a mrkvu ? moja tiez nechcela akonahle som zacala pridavat dalsiu zeleninu tak v pohode..nie vzdy je nadsena ale tych 140g spapa..ale to chelo mesiaca aj viac kym zacala papat ..a ty si len teraz zacala tak to je uplne normalne..neboj on si zvykne.. 😉

luludi
23. jan 2011

moje skusenosti s latkovanim (dufam, ze nie dlhy report ;)): po prvotnych informaciach o latkovani, som sa rozhodla pre najlacnejsiu variantu a teda vyuzit cca 30 ks klasickych plienok, co mam doma. K nim som dokupila 2 ks vrchych nohaviciek - vybrala som PUL - maju nepriepustnu vnutornu vrstvu, ale su priedusne. - vrelo odporucam Imse Wimse znacku @booklover mi poslala stranku, kde su rozne moznosti, ako sa da plienka poskladat. Skusmo som vsetky zlozila a nasla jeden sposob, ktory je mne najjednoduchsi a bubovi najlepsie sadol na zadocek. Zvysok je jednoduchy - plienku menim cca kazdu hodinu a pol, ked je hore, inak vydrzi aj cca tri hodiny. Na noc pouzivam jednorazovku a na vychadzky teraz v zime urcite tiez. Starostlivost o zadocek a pokozku je nezmenena. Plienky skladujem v kupelni uzatvaratelnom vedre - nie je ich citit a pokial ostanem pri 30 ks, budem prat kazde 2 dni, co mi vyhovuje. Dolezita zmena: ovela viac je jasnejsie, kedy bubo tlaci, lebo do takejto plienky sa mu podla mna zatial tlaci tazsie, preto urcite viem, kedy je cas dat ho na nocnik. Zatial je latkovanie prekvapivo prijemne a jednoduche, zvykol si dokonca aj mm. Bubo sa v latkovych plienkach citi spokojnejsie, comu by som predtym neverila. Kedze to ma byt nie dlhy report.. koncim..

Zhrnutie:

jednoduche zaobchadzanie
nizke pociatocne naklady - len klasicke plienky a vrchne nohavicky (ziadne separacne vlozky, olejceky a podobne)
vymena cca po hodine a pol
spokojny bubov zadocek
cez noc a prechadzky urcite jednorazovka
namahavejsie tlacenie do plienky, ale jednoduchsi odhad, kedy posadit na nocnik.

a na zaver podakovanie @booklover a @emanuel22 za jednoduche a prakticke rady ;)

tinaki1275
23. jan 2011

@luludi super si to zhrnula..ja som ale leniva preto uvazujem o kupeni nejakych tych novsich typov plienok uz aj sa uzatvaranim a pripadne budem kombinovat s klasickymi -ale aj tie musim dokupit..tych 20 co mam je uz v desnom stave ,pouzivam ich na vsetko este aj ako podbradnik obcas.. 😒 tak este hadam precitam raz prispevok od Dugyny ..pamatas sa na ktorej strane bol ?
no idem ja nieco porobit ..sedim tu na nete a cumim na blbiny ..

bambola
23. jan 2011

@tinaki1275 uz som stiahla teplotu na 37,2 a aj mala vyzera lepsie, este budem davat paralen a skusam do nej natankovat nejake tekutiny okrem MM. to asi za to sa jej polepsilo, ze poobede spala tri hodiny ale len hodinu sama potom som musela byt dve hodiny pri nej, co by tak nevadilo keby som zajtra nemala skusku 😒 takze skuska zatial nula bodov 🙄 ale tak teraz je momentalne dolezite nieco ine.

luludi
23. jan 2011

@tinaki1275 mne sa tie modernejsie zdali komplikovanejsie, lebo som nevedela vopred odhadnut, aky zadocek mu plienka vytvori, plus existuje milion roznych medzi vkladov, ze sa mi z toho hlava tocila 🙂 napriklad do imse wimse nohaviciek sa daju vlozit aj take tie moderne plienky, ale tusim aj @alllexa objednavala latkovky - mozno prave taky druh, aky planujes 🙂 😉

bambola
23. jan 2011

moj maly marod

katty17
23. jan 2011

@tinaki1275 - mati, staci ked si vypytas Euphorbium do nosteka. ja si tiez pamatam len tento nazov lebo je to dlhe. nemam to teraz pri sebe .

luludi
23. jan 2011

@bambola bobošik maly krasny chorucky :(

katty17
23. jan 2011

@bambola - mati mala je uzasna. akurat sa tu s mojou maminkou nad vasou malou kochame. som jej ukazovala vsetky vase fotky 😉

kafoditka
23. jan 2011

Ahojte babulky...
Vcerajsia oslava dopadla dobre, bolo u nas kopec ludi, maly bol super ale podvecer som s nim uz utiekla von na prechadzku, lebo si ho podavali tety, sesternice, babky z ruk do ruk a kazdy nad nim robil len tutuli-mutuli, az bol z toho napokon pekne nervozny.. Maly sa mi pekne rozpapal /klop klop/, len to spanie v noci je la tragedia 😔 ale aj to sa upravi, len to chce cas.. Zajtra doobeda odchadzame do BA a poviem vam - aj sa tesim 🤐
@bambola Matke prajem rychle uzdravenie, no ale krasna je okana 😵
@luludi Luci uprimne mas mooj obdiv, ze si sa dala na latkovanie, ja by som nemala asi nervy a ani chut kazdy druhy den zehlit kopu pradla + plienky... pre mna je fakt jednoduchsie pouzivat jednorazovky... drzim palce aby sa bubkovi nadalej pacilo 😉

meruska
23. jan 2011

ahojte...nam nesiel 2 dni net 😠 konecne sa ho mm podarilo spojazdnit...

@bambola krasna chora okata bambulka
@merikac mala je teda riadna zubkova vila 😉
@oacka mas pravdu, my papame domacu varenu stravu

meruska
23. jan 2011

@luludi @tinaki1275 @bambola prajem skore zlepsenie zdravotneho stavu 😉

bambola
23. jan 2011

@merikac ty chces aby moje dieta prislo o matku? 😀 😀

tinaki1275
23. jan 2011

no my sme zase horsie ako popoludni ,ale to nam nebrani uz tradicne v demolovani postielky ... 😒 nostek sme odsavali este asi 2x ozaj len po 2-3 sec..nieco vyslo ale zase nie nejako vela..ale stale pocujem ako jej to v hrdle chrapci .. 😒 ak sa mi do utorka nezmeni situacia pojdem k dr.ale zase teplotu nemala..no idem ju zase ukludnovat ☹

tinaki1275
23. jan 2011

@bambola je uzasna este aj ked je chora 😀

ywett
23. jan 2011

bryyy vecer prajem,
kocky ktory ohrievacku na prikrmy mi odporucae?
aj parny hrniec sme dnes boli pozerat...tak sa vytesujem.

a este jedna otazocka:
ked som zacala davat masko, tak musim 6x do tyzdna maso so zeleninkou a 1x miesto masa zltok? ci ako casto ma mat masko?

prosim poradte 🙂 diky

...a este kolko by mali vypit nase deticky a kolko vypiju tekutin v skutocnosti vase...

tinaki1275
23. jan 2011

baby to ste kde vsetky?

tinaki1275
23. jan 2011

@ywett moja pije cca 550ml UM a este asi 60-80 ml caju +50 ml vody ..ale vodu zacala asi azpred tyzdnom predtym ju nechcela..a pila viac caju ..dr. mi povedala ze tej vody by mala pit viac..tak okolo 150ml ale kym ma 5-6 pocikanych plienok je to ok,u kazdeho dietata je to individualne a le ak ma dost tekutin co vidis na plienkach nemusis sa myslim trapit.... .. ja som davala zo zaciatku 5x masko ,raz zltok a raz cisto zeleninovy prikrm ..teraz davam masko tak 4x...moja uprednostnuje zeleninu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre