Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zuzik1983
1. feb 2011

@maxara aka je krasnucka zubata 🙂 my este stale nic

mirka285
1. feb 2011

@alllexa veru veru len strava a cvicenie pomoze...a inak ta verejne chvalim,si prva,ktora napisala svoj postreh s latkovanim,lebo vsetky latkarky opisuju ake je to latkovanie uzasne a ty si to napisala po svojom 😝

monline
1. feb 2011

@alllexa kedy ho večer dávaš spať? nie je už tak unavený, že práve preto nevie zaspať?

maxara
1. feb 2011

@alllexa Alex, ma dva zubky zatial len 😵 jasne, nabuduce dojdi

@zuzik1983 @bellablonde vdaka 🙂

monline
1. feb 2011

@mirka285 my ešte pamätáme bavlnené plienky pri starších deťoch, že? preplachovanie, máčanie, pranie, vyváranie, žehlenie...🙂 teraz je systém jednoduchší, ale mne plne vyhovujú jednorázovky..a pokiaľ aj malému, tak je to ok..a budúce leto ho od plienok odučím 🙂

taawewe
1. feb 2011

jej konecne som sa sem dostala:D clovek nic nestiha...:D kked si predstavim tu kopu pradla na zehleniea malemu chystat obed🙂 zienky je tu niekto kto rodil 2.7.v bs?:D alebo nejaka julova mamina zo zc okolia?:D

booklover
1. feb 2011

@alllexa s tym spankom sa mi to zda pekne 3x po hodine 🙂 to my nemame 😖 nasa spi tych 15-20 minut asi hodinu a viac po kazdom papani, raz denne potiahne 1-2 hodiny. ale nie vzdy.
@allexa co sa tyka plienok: my mame haipa-daipa nohavicky a menim ich iba po dlhsom case, ked to ozaj treba. maju nepriepustnu vrstvu, takze nie je dovod, nenavlhnu.
ked dcera kakala do plienky, mali sme separacne vlozky papierove-tie sa iba vyhodili do wc aj s obsahom 🙂 a inak rychlo som preplachla studenou vodou a vo vedre to uz pockalo na pranie. nikdy nam neostal ani fliacik. periem na 60tke s doma robenom eko gele. teraz uz kaka vyhradne do nocnika, takze periem iba mokre... myslim, ze kazdy clovek ma inu skusenost a je spokojny s inym sposobom "plienkovania", takze isto najdete to, co bude vsetkym zucastnenym vyhovovat najlepsie-mozno aj pampersky...

zuzik1983
1. feb 2011

mne tiez vyhovuju jednorazovky,sa priznam,som pohodlna mamina 🙂

tatianka.g
1. feb 2011

@bellablonde prosim ta a tie vlocky rozmixujes? alebo davas len take uvarene

tatianka.g
1. feb 2011

@maxara ako dostanes do Ninocky 2 dcl tekutin?

booklover
1. feb 2011

@taawewe ja som rodila 4.7. v bs

booklover
1. feb 2011

@monline
@zuzik1983 urcite je fajn, ked sa najde ten sposob, ktory vyhovuje aj mamine, aj babu. ked vyhovuju jednorazovky, tak je to fajn, pohodlnejsie. nam teda jednorazovky nevyhovovali kvoli Janke-velmi sa nam z nich zaparila. takze u nas vitazi bavlna.

zuzik1983
1. feb 2011

@booklover ved hej.aj mne sa raz nikolka dost zaparila,ale to bola v tej plienke pokakanej ozaj dlho,uz som aj citila,ale nechcela som ju budit,tak preto,ale inak je v celku dobre.raz za cas sa nam vyskytne nejaka zaparenina,natriem a je dobre.

booklover
1. feb 2011

@zuzik1983 je super, ked sa toho vies zbavit. nasa to mala po tom nestastnom "jednorazovom" dni mesiac. bolo to trapenie-zväcsovalo sa to, plakala nam skoro cely den, nespala v noci... pomohla len kozna dr s kortikoidovou mastou.. takze u nas uz nikdy jednorazovky. daruvame znamym tie baliky, co nam ostali...

taawewe
1. feb 2011

@tatianka.g tak skus si odsat mliecko akkojis a da 1dcl mliecka1dcl cajiku..mozno zaberie:D

zuzik1983
1. feb 2011

@booklover ved aj nikolka to mala asi 2 tyzdne,nic jej nezaberalo,miestami az krvave ranky malinke mala,ale nakoniec mi znama poradila imazol a odvtedy ok klop klop klop 🙂

taawewe
1. feb 2011

@booklover jej akde silezala?:D na sukromnej izbe ci s viacerymi?

booklover
1. feb 2011

@zuzik1983 ja ani nejdem vymenovavat, co mi vsetko radili a co som vsetko skusala... to bolo jaku ked som dala malej imazol! kricala az sa dusila, chuda... rovnako pri väcsine masti, pri niektorych "iba" nereagovala...

booklover
1. feb 2011

@taawewe ja som lezala s manzelom na nadstandarde. ale vidim, ze ty tu nemas ani foto, ani okres zapisany v profile...

zuzik1983
1. feb 2011

@booklover no ja som tiez hoho poskusala teda...

maxara
1. feb 2011

@tatianka.g zarabam jej ten hipp granulovany kamilkac, ten jej chuti... napije sa po kazdom jedle a aj medzi tym.. jednoducho, ked zacne nieco pytat, dostane cajik, napije sa a potom ked zacne znova pytat, tak cca o pol hodinku, tak jej dam jest.. po jedle, ak to nie je mlieko, dostane vzdy cajik na zapitie.. inak ho nerobim podla navodu, ale redsi.. nechcem aby bola presladena.. a ked mam pocit, ze naozaj pila malo, tak jej zarobim "redsie" mliecko.. dam jej tam o naberacku menej, alebo aspon o pol naberacky.. a lubi aj vodu obcas, tak aj tu jej davam.. a do cucatka jej davam jablcko, to je take stavnate

cigaretka5
1. feb 2011

baby tiez to mate doma nasa mala zacina riadne trucovt ked lezi len by sedela...........neviem co s tym , nechcem ju nechavat sediet ale ked nesedi reve jak tur

alllexa
1. feb 2011

@mirka285 - no ja som chcela maleho davat do latkovych kvoli tomu abscesu na zadocku, ale mam pocit, ze takto ho ma mokry - hned ako nacika, tak mu to treba vymenit, inak place. A je to potom blbe, ked ho napr. chcem dat spat a v polke uspavania zacne plakat, lebo prave nacikal. Alebo ked ideme von. Potom uz neviem, ci place kvoli plienke alebo niecomu inemu. A ten zadocek ma s tou plienkou dva krat vacsi a ma tam stopy od gumiciek, takze mozno ho to aj tlaci. Mozno na leto by to bolo ok, keby bol s tym na zahrade, alebo pri uceni na nocnik...

@booklover - tak to je super, ked kaka do nocnika, ja to nemam sancu zistit, ci chce ist na nocnik alebo nie, a kaka v rozny cas. A je mi to nechutne nechavat to take okakane na dalsi den, a kvoli 3 plienkam sa mi nechce spustat pracka a nie je to ani ekonomicke. Moznoze mas kvalitnejsie plienky, mne v tom pride ako v skafandri...

@monline - no vecer sa mi zda byt v pohode, ked sa tak hrajka a usmieva cca do desiatej a potom, ked sa mi zda, ze zacne mrnkat alebo si pretiarat oci, tak ho dam spat. Ale stalo sa mi, ze som ho ulozila o deviatej, o pol hodinu bol hore a potom santil az do polnoci, takze skor ho davat spat sa moc neoplati🙂

taawewe
1. feb 2011

@booklover jaj vidis...musim to napravit:D a nedali ta najprv na normalnu a potom ta prelozili,lebo ti ju chystali?

oacka
1. feb 2011

@meruska ja sa zatiaľ chystám na ten štvrtok, zatiaľ to vyzerá len na teba, karin, a ivetku, a tinaki..... snáď sa ozve,keď sa dostane na net.

oacka
1. feb 2011

@alllexa o pol jedenástej? to by už moja zomrela od únavy!!!! ona je už o šiestej nepríčetná od únavy, má úplne nekoordinované pohyby. 😀 😀 😀 😀

maxara
1. feb 2011

@oacka ja si myslim, ze by ste sa mali prisposobit Tinaki, cize podla toho co citam, tak ti vychadza iba ten stvrtok.. ostatne baby, co nemozu vo stvrtok, nemozu ani v iny den, ked je tam Tinaki.. 😒 takze neni o com.. ked nechcu nebudu tam a hotovo..nie?

meruska
1. feb 2011

@maxara ja by som sa veeelmi chcela stretnut ☹ ale cez vikend ma mm nepusti 😀

oacka
1. feb 2011

@maxara no veď tak, preto čakáme,kedy sa ozve Maťa,kedy jej to presne vyhovuje.

oacka
1. feb 2011

@maxara ty si na tom ako s váhou? tento týždeň máme partizánsky. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre