Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

noemarta
28. feb 2011

@katty17 alebo ma napadlo, nemate vy niekto taky flak, moj mm ma taky flak aj jeho segra, aj tato. ale nele som zatial nic nenasla, to maju jak take znamienko...

ericica
28. feb 2011

ahojte 😉
baby mala mi uz treti den vstava namiesto 7 rano o 6 niekedy aj pol siestej...idem sa z nej zblaznit 😠 ci ju dam spat o osmej ci o desiatej aj tak je o 6 hore,,,na nervyyyyyyyyyy ☹
a akurat som videla @oacka tvoju malinku na stranke lesk.sk v sutazi zlaticko roka....aj ja tam mam deturence nahadzane , fakt su tam deturence podarene na niektorych fotkach....

katty17
28. feb 2011

@noemarta - maci nik z nas nic take nema. to sa pytali aj lekarky. vazne som zvedava co to moze byt.

gabika41
28. feb 2011

@maxara...pochovavanie basy je stary zvyk,ktorym sa ukoncuje obdobie fasiangovych zabav/veselic.....je to 40dni pred Velkou nocou.... je to taka zabava,kde sa formou versov,tak aby sa to pekne rymovala ospieva kazdy kdo nieco vyparatil pocas minuleho roka,vacsinou nejake vesele prihody a tak....a na koniec tejto zabavy sa imagiarne pochova basa na 40 dni.....takze ked das dohromady vsetky Tvoje historky,tak Ty ich mas aj na tri.... 😀

gabika41
28. feb 2011

@ericica...mne mala normalne vstava o 6 rano a teraz si uz ani nepospi,tak ako mala vo zvyku aspon do 7:30......ale vecer zaspava tak okolo 18:30........... 🙂

sunnygirl
28. feb 2011

ahojte babuľky,
dáááááááááááááááááááááááááávno som tu nebola.
Naša Lenka je mrzutučká a tie zúbky nie a nie ísť von, všetko šklbe od nervozity a hryzká, je tu ešte nejaká mamina, čo bábo nie je zubatá príšerka?

sunnygirl
28. feb 2011

@aalexis007 vidím, že to isté ... 😖

jaruska8
28. feb 2011

@katty17
@noemarta J mám pigmentový fľak na nohe a moja malá má na chrbátiku presne taký istý tvar. 😖 Pýtala som sa na tú husiu kožu preto, lebo mne sa také ,,lišaje" zvyknú urobiť, sú tmavšie a akoby taká husacia koža, tak len preto.

jaruska8
28. feb 2011

@sunnygirl My sme bezzubí. 😀 😀

gabika41
28. feb 2011

@sunnygirl..aj my sme zatial bez zubkov.... 😖

aalexis007
28. feb 2011

@luludi a ako podávaš tie camomilla vulgaris 15 -ako často, koľko guličiek a do čoho? Vďaka 🙂

aalexis007
28. feb 2011

@sunnygirl aj ja som tu dáááávno nebola. Nečítala som už aj viac ako 100 strán. A keď nakuknem, tak len tak na jednu minútku. Pri mojom malom nič nestíham. Začína všadial loziť a ja musím mať oči už aj na zadku. My máme 2 zúbky spodné, ale teraz nás trápia vrchné. Keď nám išli spodné - to sme ani nevedeli, ale tieto horné nás asi potrápia. 😉

sunnygirl
28. feb 2011

@jaruska8
@gabika41 ... 😀 😀 😀

bellablonde
28. feb 2011

cauko

@ericica moja vstava kazducky den pat minut pred siestou 😠 dostane mlieko a nasledne zhruba hodinu kvaka nieco slonovi do ucha, dost nahlas.... 😀 cize lezim len tak na pol oka a ucha, podavam jej na striedacku hracky, aby vydrzala v postielke sa prebavit aspon hodinu
potom okolo 7 sa poriadne doserie 😀 a to uz vstavame a fungujeme ...

@sunnygirl ahoj 🙂 aj Sasenka je bezzuba ... ale nic nehryzie,,, jednu dobu bola moc nervna, dasienka navrete, tak som jej davala mundisal gel + cipok viburcol a dobre jej to pomohlo...hned sa ukludnila @aalexis007

@katty17 omg dufam, ze to nic vazne neni,len znamienko "krasy" 😅

babyyy moja uz sama sedi bez opory a netrepne ju dozadu, zajtra ma 7 mesiacov, sikulka moja 😵 😵
a uz sa zobudila, takze idem zas po svojom 😀

luludi
28. feb 2011

@aalexis007 davam rano a vecer, ked je velmi zle aj na obed - 5 guliciek rozdrvim na lyzicke, pridam trochu vody alebo mojho mliecka, mm dava gulicky cele, ale ja sa bojim, ci ich dobre prehltne, tak radsej drvim. V den ked idu zubky - vtedy ma cervene a opuchnute dasna a spi miesto 4 aj 7 hodin cez den - ked je hore a dava si rucicky do pusy vezmem jednu gulicku a masirujem s prstom a gulickou dane miesto, vtedy sa uvolni a krasne potom zaspi

tinaki1275
28. feb 2011

ahojte babule,..tak vas narychlo docitavam ..ste zase popisali dost 😉
my zas klasicka noc- zobudenie o druhej ,vypili sme cajik a spali do tej pol piatej potom mlieko a potom do siedmej ale bohuzial po zobudeni sme hore aj 45 minut.. takze ja nespim skoro vobec..kedze potrebujem dalsiu polhodinu minimalne aby som zaspala..ale co uz ..bude aj horsie 🙂
ja som dnes sla vybavit na poistovnu aby nas vypisali a aby som sa mohla nahlasit na mm ale tam bolo asi 200ludi kedze dnes je termin ked sa obnovuju poistenia na buduci rok ..a nikoho nezaujimalo ze mam malu so sebou ..tak som sa pekne zobrala prec..nemozem tam cakat medzi tolkymi ludmi 4-5 hodin a polka z nich kasle a kycha..a prisli si obnovit poistenie lebo potrebuju ist rychlo k lekarovi kedze su chori ..tak som povedala mm ze nech to riesi on ,ja uz mam dost greckeho bordelu na uradoch ..tak poclame do konca tyzdna a skusi ist on ..

lenuss84
28. feb 2011

@sunnygirl ani mi nemame este zub.a to uz mame 7 mesiacov.cize sme v klube bezzubych 🙂

merikac
28. feb 2011

@bambola uz dlho nekusla,,skor len zo zaciatku,,,a to som zjajkla,,lebo ta bolest bola dost silna- a ona vedela, ze urobila nieco zle, lebo som jej nic nepovedala, stacilo len to moje zjajknutie a hned sa rozplakala,,,,,,,,,,teraz uz daavno nekusla- asi viem ze sa to nesmie 🙂

lenuss84
28. feb 2011

ja kojim rano o 8mej po zobudeni.potom si da na desiatu ovocie.o 11tej kojim,ori tom zaspi.potom o 13tej papame obed.naje sa tak dost,ze kojenie uz nchce.napije sa cajiku.potom ideme von.kojim kolo 17tej ked prideme z vonku,vecer ma kasu.pred spanim znova kojim,pri zaspavani.a v noci kojim raz alebo dva krat.ako kedy.myslite ze to staci_ale mne sa uz nepodari ju viac kojit.aj keby som neviem ako chcela. 🙂 ☹

luludi
28. feb 2011

@tinaki1275 tinka uz minule ma napadlo, ci nie ste v obdobi separacnej uzkosti 8 mesacnych?

tinaki1275
28. feb 2011

@luludi myslis? to by bolo este celkom optimisticke vysvetlenie toho co sa s nou posledne tri tyzdne deje.. 😉 lebo to raz skonci ..(dufam 😀 )ja sa skor obavam ze to bude jej povahou..a je straaaasne tvrdohlava..to ma po mm..zo seba v nej nevidim zatial nic, v tom sme sa zhodli aj s mojou mamou ..tak si mi dala trochu nadeje.. 😀

vierkaha
28. feb 2011

Ahojte,
tak ja som dens mala asi najhorší deň v živote. Ráno sme sa chystali do TT a malý ležal na posteli a spadol na hlave ná hrču ako päsť 😔 mm ma skoro zožral.
Tak sme hneď išli k dr. tam v čakárni bolo milión chorých detí a mm nás išiel objednať na tú kardiológiu, tam mali voľný termín tak nás zobrali hneď ( dobrá správa šelest nemáme 🙂, boli tam strašne milá sestrička a dr. )odtiaľ sme sa vrátili naspät k obvodnej tá nás poslala na chirurgiu odtiaľ na rgt ( tam mi dr. vynadal jak sirote, že v ten deň som ďaľšia mater čo si skoro prizabila decko- mne aj slzy vyhŕkli a že načo máme deti keď nemám dosť zodpovednosti, aby som ho ustrážila .....) keď sme sa vrátili na chirurgiu tak mi malý zaspal od únavy - chudáčik bolo 12:30 a hore bol od 7:00 - a dr. zase začal riešiť, že je spavý že má otras mozgu a poslal nás na neurológiu tam bola našťastie taká fajn dr. lebo ma utešila, že malému nič nie je ( predtým ho vyšetrila a spravila sono hlavičky) a že aj jej deti veľakrát spadli a že Maťko ešte tiež capne a že otrs mozgu nemá, ale že ho mám pre istotu dnes v noci pozorovať každé 2-3 hoďky. MM mi samozrejne žundral celú cestu domov 😒
Dúfam, že taký strach už nikdy nezažijem 😔

Teraz mi malý spinká, mm išiel do práce tak sa pri vás idem trošku odreagovať.

denisse
28. feb 2011

ahojte ...
tak u nas dnes celkom fajne pocasie .. ked sme isli po nelu do skolky tak bolo 8,5 stupna ...

barunka sa mi dnes posadila v kociari .. ja ju doobeda v kociari uspavam a dnes sa mi to nedarilo, lebo prisla na to, ze ked sa chyti za bok obidvoma rukami, tak sa dokaze pritiahnut do sedu ... a to ju tak bavilo, ze odmietala lezat a spat ... som zvedava, ako ju uspim zajtra a ked to uz v kociari nepojde, tak aky iny sposob vymyslim ... 😕

@vierkaha chvalabohu, ze malemu nic nie je ...

katka55
28. feb 2011

@vierkaha ahoj. to sa uz zle aj cita, nie este zazit to ☹ urcite bude vsetko v poriadku a toto bolo len varovanie, ze maly je uz velky a dokaze robit rozne kusky 😉 ja sa toho strasne obavam, ze mi maly spadne, lebo k tomu treba strasne malo. Ten dr. bol sisnuty, ze na teba hukal, lebo stat sa to moze hocikomu... ja som uz tiez raz chytila maleho za nohu, ako letel dole z gauca 😒 a dnes som mu premontovala postielku na najnizsiu polohu, lebo sa uz zacal stverat po rebrinach a bala som sa ho uz tam nechat. vraj mm tak vypadol z postielky ked mal 5 mesiacov, co nikto nechapal, takze to ma maly v genoch 😀 teraz si maleho trochu viac vsimaj a zajtra uz bude dobre 😉 drzim palce 😉

mirka285
28. feb 2011

ahojte....co porabate?
@vierkaha aj mne Linda uz spadla ,myslim,ze sa to stane kazdej matke a ten dr.je pekny debil,ze sa na tebe vyvrsoval 😠 ja som bola s malou dve hodky vonku a mala sa teraz uz pol hodinu hra s papucami,ako dobre 🙂

tinaki1275
28. feb 2011

@vierkaha joj chuda moje ,tak ty si teda mala den .. 😒 hlavne ze je vsetko ok ...a vidis aj s tym selestom to bol len plany poplach.. 😉 inac takych mudrych co hovoria o zodpovednosti mam najradsej ,chcela by som vidiet toho dr.aky je rodic.. 😠

katka55
28. feb 2011

pekny den vam prajem 😉 tak my sme malemu cez vikend tak rozhasili rezim, ze viac sa uz ani nedalo 😒 ale zda sa, ze mu to nevadi 🙂 dnes uz tretikrat spinka, co on nezvykne 😉 @bambola mati, ja tiez este aj kojim a mame to asi rovnake. zvykne ma kusnut, ked sa uz nudi alebo dopil. a vtedy tiez len zatvorim mliekarnicku a kedze vykriknem, tak aj pochopi, ze to asi nebolo prijemne 😀 ale 2x ma uz kusol aj do brucha 😕 asi mi chce povedat, ze to sadielko tam nema byt 😀 😀 a caj ani vodu mi tiez nechce pit. aj ked parkrat sa stalo, ze zdobol 100-vku caju na posedenie, ale vacsinou ten caj len varim a vylievam 😠

denisse
28. feb 2011

@vierkaha
aj nasa uz spadla .. nela mi ju vysypala z kociara .. normalne ho za madlo naklonila a barunka z neho vypadla ...
tiez si myslim, ze robime co sa da, aby sme ich ustrazili a aj tak sa to stane ... ale cloveka to strasne mrzi ... hlavne, ze je vsetko ok ...

denisse
28. feb 2011

@katka55
ja presne preto uz caj nevarim, len raz za par dni .. vacsinou davam prevarenu vodu ... pije malo, ale myslim, ze to nevadi, kedze kojim ... asi by ani nemusela nic .. pretoze ja ju zatial stale kojim aj po kazdom prikrme ...

vierkaha
28. feb 2011

Baby no veď to ja som nepotrebovala, aby ma niekto ľutoval, ale tiež mi nemuseli ten môj strašný pocit viny ešte zväčšovať 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre