Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

denisse
4. mar 2011

@jaruska8
aj moja barunka sa len plazi a na 4 sa vobec nedava ... a ja viem, ze niektore deti vobec po 4 nelezu ... tak ja dufam, ze si nejaky system na sadnutie najde aj z toho plazenia 🙂

mirka285
4. mar 2011

@maxara ale no,snad to,ze Leia je jedno z tych najmensich julovciatok ,ved si ju videla...a my tu sedacku prerastieme mozno v roku 😀

mirka285
4. mar 2011

@denisse ja uz by som bola sediva ☹

denisse
4. mar 2011

@mirka285
ja ale po tu nelu musim do skolky ... tak co mam robit? 😒

mirka285
4. mar 2011

@denisse ved ja ti verim ☹

maxara
4. mar 2011

@denisse vymen si uz fotku 😀

@mirka285 ale v porovnani s vajcom si to veru nepamatam.. a napr my sme mali nejake velke vajce, lebo Nina v pohode do teraz skoro tam chodila

tinaki1275
4. mar 2011

@maxara @mirka285 ano je este mala na vacsiu sedacku ,teda na 9-18 kg urcite ,ja som skor myslela ze by som zobrala nejaku 0-18kg ,ako som kupila na svk ..ale nejaku lepsiu -od maxicoxi ,tie maju take specialne vlozky ako novorodenecke a mala v nej bola uplne super..ale neviem si predstavit ze do toho niekto da 3,5 kg babo ..to tam musi lietat .. 😒..vo vajicku strasne vyvadza,kedze ma nevidi , 😒 takze to budeme musiet riesit .. 😠 alebo ju dam na predne sedadlo ..akurat musim s autom do seatu aby mi odpojili airbag ..ma to nejaky speci system lebo je to sportovy model.. 😠 ale nepaci sa mi ta idea ze bude vpredu ...

tinaki1275
4. mar 2011

@denisse juj to musi mat aj chuda Nela dost .. 😒 mne reve takto malokedy ale to ma vie riadne rozhodit..

tinaki1275
4. mar 2011

inac pytala som sa aj ortopeda na vacsiu sedacku a povedal mi ze ked dieta uz samo sedi tak moze ist aj skor do velkej sedacky akurat ze samozrejme nesmie byt 2 kg pod hranicnou vahou ..teda tie su od 9 kg a my mame 7,5 ...ale sedi sama velmi dobre...

denisse
4. mar 2011

@maxara
ja s barunkou asi ani ziadnu nemam 😕 furt fotim len ja ...
musim popytat mm, nech nas odfoti cez vikend ... 😀 😀

jaruska8
4. mar 2011

@denisse Hej, viem, niektoré si osvoja iný spôsob, len sa plazia, váľajú sudy alebo sa odrážajú zadkom (kamoškin syn). 😉 Len to posadenie ma štve. Ona ma aj krásne prelezie, aj sa vie na 4 dať, ale keď sa chce presunúť, tak sa plazí. Asi mám málo problémov, tak si pridávam. 😒 Možno som urobila ja chybu, že sme ju dávali sedieť, vraj vtedy deti nie sú motivované si sadnúť samé...

maxara
4. mar 2011

@denisse ale ved nemusis, to bol len napad, lebo vsetci si uz pomaly vymenili, niektori aj viackrat a ty nic 😉 ale sak popros tm, nech vas cvakne

denisse
4. mar 2011

@tinaki1275
nechces skusit taku?
http://www.bebeconfort.cz/opal.php

ja som si myslela, ze ta, co ju mame pozicanu, je maxi cosi, ale zistila som ze je to bebe confort a teda je uplne super, obzvlast pre drobne deti ...

denisse
4. mar 2011

@maxara
ale nebol to zly napad ... ja take nejak neriesim, ale mas pravdu, ze tato fotka je z nelinych 2.narodenin a uz o chvilu bude mat 4 😀

tinaki1275
4. mar 2011

@denisse skusali sme jednu bebeconfort v brendone,a mne sa velmi pacila,akurat sa mi zdala velmi vysoka.teda ten podstavec..a to potom nie je take stabilne ... aj ta vasa ma taky vysoky podstavec?

denisse
4. mar 2011

@tinaki1275
ano a prave to je super, lebo aj male dieta vidi von z okna ... 🙂
a stabilne je to dost ... skusali ste to aj priputane v aute?

noemarta
4. mar 2011

ahojte zienky,
nela uz zalomilakukam ze zas nedavaju nic v telke, tak neviem co budem robit, asi zas robit.....
Dnes som rano upratala, navarila nele a holky @mirka285 a @bambola nakoniec som u svokry nebola, lebo nela zaspala, hi hi 😀 😀 😀 tak som sa rychlo obriadila a sla poobede do tesca nele kupit jest, plienky atd. a viete coooo, akoze hodila som do kosika nase pampersky trojky, lebo svorky sme mali teraz a su jej dost velke, a zrazu kukam ze hagisky 104 ks mali za 8,80 no nekup to, tak som zvedava ake buduuuu, ale su s obrazkami macka pu, tak sa tesim, hi hi. Potom som isla kuknut byvalych kolegovcov hned vedla tesca, lebo som vam aj zabudla napisat, som ziadana, ma chcu naspat aby som dosla,ze ci uz teraz nemozem nastupit, ze mi daju dobre podmienky... 😉 tak som sa s nimi bola porozpravat, ze co a jak, ale neprichadza do uvahy, keby mala nela dva roky tak nepoviem, ale toto je este spunt moj malicky, takze som im hned povedala, ze nech si hladaju niekoho. Ale tak sa mi dobre spravilo na dusi, ze som ziadana, a pochvalili ma, ze super vyzeram, ze mi to materstvo prospelo, a samoska ze mi pochvalili dcerku, tak som odchadzala takto vyskerena 😅 😅 a total sebavedoma zena na materskej !! 😉 A vam som sa musela pochvalit, noooo.... 😝 😝
takze pekny den sme mali dnes.

katarina7777
4. mar 2011

@tinaki1275 ja mam tu iseos neo a moc som z nej nadsena teda neni, tie boky sa daju rozsirovat ale mne sa hybu same, taka nestabilna sa mi zda ☹ cakam pokym maly bude moct sediet v smere jazdy a kupim si do mojho auta Romerku a bebeconfort dam do mm auta lebo tym chodim menej.

bellablonde
4. mar 2011

@noemarta hned mas lepsi pocit zo zivota, coo? 😎 🙂 nelka hviezdila 😉
nam napr huggiesky vobec nesedia, ale to zalezi od ritulky,

bebe comfort sme mali sedacku pre petka 9 -18kg a bola vyborna, dobre sa dala vypolohovat ... len poslednych par mesiacov, ked bol naobliekany v bunde, mu uz nestacili pasy 😕 😕 kupili sme mu cybexku a sasenke tiez planujem kupit cybex... nech ostaneme verni znacke 😀 😀

dnes je zase v telke zežere háda ... asi si idem pustit daco z hbo alebo co... mm este neni doma z roboty 😒

@denisse nelka by sa nedala ukecat, ze by ju chodil vyzdvihnut zo skolky niekto iny ako ty? 😅
@jaruska8 jasne ze sa ninka sama posadi, pockaj zajtra ta prekvapi 😉 --- akoze zboznujem tie reci, "uz by mala sediet, chodit, recitovat basnicky nebodaj..."
a my inak nic, vsetko po starom
Sasenka ma nejake pokusy o plazo-lezenie, Petiak jej berie vsetky hracky, krasne je vidno, ze z nej zacina byt asertivna levica 😀


katarina7777
4. mar 2011

@noemarta komplimenty zenu vzdy potesia a ked je na materskej tak dvojnasobne 😉

ja som dneska doobeda mala klasicky den (varila, upratovala, nakup...) a poobede sme boli pozriet svokru, ktora je po tej operacii... tak sa mi maly u nej posral ze az body mal spinave 😝

ako vas citam dozadu tak dneska tu bolo jazykovedne okienko... ja som bola v skole jednotkarka len z diktatov som mavala vzdy 4 alebo 5, co som vzdy zabudla na nejaku sprostu bodku alebo ciarku... ani teraz to nedodrzujem 😀

katarina7777
4. mar 2011

@mirka285 miri ked ja upratujem skrinu tak sa tiez tesi vela ludi, hlavne ked vyradujem topanky a kabelky 🙂

tinaki1275
4. mar 2011

@denisse meskam bojujem s malou ,prave ze v sute sme ju neskusali ..ale sedela v nej velmi pohodlne..

tinaki1275
4. mar 2011

@noemarta joj to musel byt super pocit..aj to zavidim ,mne ked sa dozvedeli ze som tehotna,mesiac pred nastupom teda v marci povedali ze teda zrusia pobocku cestovky v meste u nas kedze som tehotna a nemozem pracovat ..v podstate to vyuzili aj tak by to bol zrusili ..nasrali ma totalne..lebo kecali nezmysly len aby to obhajili ..a potom ma otravovali do jula delegati a soferi autobusov a manazeri z hotelov ked bol nejaky problem...aj ked som bola uz na materskej..
@katarina7777 ja som uvazovala aj o tej s isofixom neskor..dobre ze si mi to napisala..hadam ta opal je lepsia ..no uvidime..

katarina7777
4. mar 2011

@tinaki1275 ta sedacka neni s isofixom len sa vola Iseos neo, ci tak nejako 😉 tu Opal som nevidela takze k nej ti neviem nic povedat.

mirka285
4. mar 2011

no babule,ako?kukate Sehru co?ja som cvicila,inak tie kramy nemam,ja to nechapem,myslite ze to mam riesit nejako,alebo pockat,ze sa mi este spustia?dnes je u nas aj Lujza,a ja rozmyslam co zajtra uvarim,decka uz spia,aj som trochu poupratovala dnes....

tinaki1275
4. mar 2011

@katarina7777 ta je na dalsiu vekovu kategoriu a je s isofixom ..Iseos isofix sa vola ale je od 9-18kg...ale to bude podla mna ako tvoja len ten isofix tam pridali a hadma nema ani vlozku pre mensie dieta
@mirka285 ja som dobojovala s malou 😒dufam ze pospi aspon do takej tretej ...tebe este Linda chce sediet v maxicosi ?

monline
4. mar 2011

@mirka285 ahoj, ja nepozerám šehru...tak vravíš, že krámy nemáš? čakala som aké ich budeš mať, lebo sa stále rozhodujem, či hormonálne, či len danu..ale ak pri dane nezažívaš to, čím ma lekárka strašila (brutál krvácanie a bolesti veľa dní), tak je to super..teším sa za teba aj za seba 🙂
aj ja mám doma Evelinu, došla dozajtra? k nám...takže o starosť viac, lebo to, čo som navarila aj na zajtra, jej nechutí, musím vymyslieť niečo iné

monline
4. mar 2011

@tinaki1275 ja som dnes skonštatovala, že to zaspávanie začína zrejme byť problém, že to musím nejak radikálne vyriešiť..samozrejme, tie metódy ako naučiť dieťa spať vyplakaním skúšať nechcem...takže- musím niečo vymyslieť 🙂

monline
4. mar 2011

@noemarta noe paráda! verím, že keď ťa pochvália, hneď sa ti zlepší nálada..a že im chýbaš, to tiež poteší...aké podmienky ti chceli ponúknuť? asi nič moc, keď si to hneď zavrhla...

merikac
4. mar 2011

ahojte babule,,,len co som vas zapla, ze precitam o com ste 2 dni pisali, som narazila na @monline, tvoj prispevok, ze musis vyriesit uspavanie, presne som pri uspavani Emmy na toto myslela aj ja,,,,,,,je to stale dokoliecka o tom istom, posadi sa, dam ju lahnut, posadi sa, dam ju lahnut,,az nakoniec ju musim k sebe pritisnut ritusou- chytm jej ruky, a az potom zaspi,,,jasne, ze toto sa opakuje, pretoze aj pri tejto polohe sa snazi posadit,,,,,,,v postielke mi prestoji aj 2 hodiny a nesdne si ani nelahne,,,,to skor by postojaky zaspala,,,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre