Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
28. mar 2011

@vierkaha dobrú noc

tinaki1275
28. mar 2011

@monline moja toto mne robi s jedlom Leia.. 😒 a uz dlho ..skus mu urobit trochu hustejsie na obed napr.aleb o len lyzickou rozpucit a skus mu dat z tvojej ruky ..kupodivu na Leiu to vacsinou zabera a ja nechapem preco ..pol kila sa mi uz zda dost ... ☹

malyviki
28. mar 2011

Ahojte maminy,
mam otazocku... moj maly - dnes ma 9 mesiacov, spi uz vyse mesiaca sam v izbe a stale nedokaze prespat celu noc. Zobudi sa aspon 2-3x na papanie. Nemate nejaky typ ako prespat celu noc a viac papat cez den? Dakujem

tinaki1275
28. mar 2011

@malyviki joj to by som aj ja potrebovala 😀 mne spala do siedmeho mesiaca s jednym zobudenim a teraz mame aj 4-5 😠 ..ono ten deviaty mesiac je asi zacarovany ..a zavisi to od toho kolko ti papa cez den a hlavne vecer pred spanim? kojis?

katrinka8
28. mar 2011

@malyviki - mozno sa nebudi kvoli jedlu ako takemu, ale mozno potrebuje len citit Tvoju blizkost, pritulit sa, uistit sa o tom, ze si pri nom, predsa len je este malicky 😉 Napr. kojene deticky to robia casto (neviem, ci ho kojis), mozno aj nekojene.

monline
28. mar 2011

@tinaki1275 to všetko čo píšeš predtým fungovalo, teraz nechce riedke ani husté, z lyžičky, fľaše ani z ruky..

@malyviki obávam sa, že deti sú tak individuálne, že nejaký univerzálny tip tu nenájdeš...viem, že niektoré baby skúšali dať sýtejšie jedlo na večer, alebo jedno kŕmenie v noci nahradili čajom, ale tiež nie vždy s úspechom..držím palce...a to fakt spí sám v izbe? a nezačal sa budiť práve v tom období častejšie?

tinaki1275
28. mar 2011

@monline no tak to je blbe..my papame z ruky skoro vsetko,teda samzorejm emale mnozstva..ale aspon daco .. ..este ma napadlo na podporu chuti do jedla mne odporucili probiotika-napr.Nutrilon B mne zabrali na 2 tyzdne (uz mi dosli a nove nemam) ,jednu tabletku som rozpustila denne v trosicke caju a dala vypit ...je tam velke mnozstvo vitaminu B a to podporuje chut do jedla..alebo si zavolaj aj svojej dr.a spytaj sa ake probiotika ti odporuci ..

monline
28. mar 2011

@tinaki1275 ten nutrilon ale sirup, resp. zarobený roztok, bral už raz predtým...vidíš, to by som mu mohla zas kúpiť..

tinaki1275
28. mar 2011

@monline skus u nas zabralo ..ale ja som mala v takych sumivych tabletach ..myslim ze aj tu na na konvi to niekto odporucil na nechutenstvo ..kukni na googla..mne hned po dvoch tabletach zacala lepsie papat ..
prave pozeram v gr tvjeden dokumentak o indoch co predavaju do europy vlastne oblicky --ze 1000 eur dostanu len!!!

monline
28. mar 2011

@tinaki1275 to je strašne zúfalé

tinaki1275
28. mar 2011

@monline no tiez len cumim a ja mam dobreho znameho co bol na filipinach na transplantacii oblicky ..a zaplatil cca 60 000 okrem letu , v nemocnici bol tyzden ..a uz si 4 roky zije s cudzou oblickou ..ked som videla aki chudaci ich predavaju ..☹ no nebudem ti kazit vecer ..

monline
28. mar 2011

@tinaki1275 je to strašné..a ktovie, či ich tých tisíc eur vytrhne aspoň na nejaký čas z biedy..

tinaki1275
28. mar 2011

@monline no nie nadlho ..pokial som videla..idem ja daco spapat a chrapat..caka ma zase tazka noc(uz klasicky)..prajem dobru noc a dufam ze sa Danko zajtra zobudi s chutou do jedla.. 🙂

monline
28. mar 2011

@tinaki1275 vyspite sa dobre aj vy..sladké sny

bambola
29. mar 2011

Dobre ranko 🙂

ranne vtaca dalej doskace 😀
vecer nechcela zaspat tak som musela o osmej s nou, potom som este vstala o 23 ale mm pise nejaku pracu momentalne tak som nemala pismenka 😀 a navyse mam sobotu skusku 🙄
@katarina7777 si mi pomohla teda 😀 citam tu co baby pisu, uz som viac-menej rozhodnuta, ze slnecnik nie a dojdes ty, s rovnakym kocikom a vratis mi chrobaka do hlavy 😀
@katty17 ked mas dobru strechu tak to je potom fajn 🙂 ja mam aj na sportaku taku, ze len ked dieta spi, inak by nic nevidela
ozaj som sa chcela spytat ci ste uz boli u koznej a co povedala sandre na ten flak.vsetko ok?
@monline chudacik danko, snad sa mu uz polepsi 😒
@tinaki1275 ako dnesna noc? a neskusala si teda ty spat niekde inde? lebo si tusim ty raz spominala, ze ked tam ty prides tak sa potom po nejakom case zobudi

luludi
29. mar 2011

Dobre ranko,

dnes ma byt krasne vonku, sa tesim 🙂

@bambola: zase skuska? fuuuu... nezavidim
@maxara: maxinka, ale to uz mas z hrosika vela urobeneho, si sikovnica sikovna 🙂 a to dokonca chces prisit aj ocka a uska, takze to nebude len taky hroch, to bude Pan Hroch 😉

gabika41
29. mar 2011

dobre ranko babeny.....tak dnes mame rekord vstavali sme 7:15 ani sa mi nechce verit,ale je pravda ze po nocnom krmeni dlhsie nemohla zaspat,takze asi preto..... 🙂

@monline@tinaki1275.....zelam hlavne vela sila a nech uz sa to zlepsi.....ja si to ani neviem prestavit,lebo ja som nervozna,ked mi nedoje 2 lyzicky z 220ml.....robim si klop klop na drevo,zatial fakt papa ukazkovo...

@maxara...aku prezyvku maju soferi s BA SPZ?vcera sme takych dvoch stretli hned za sebou ......boli sme objednavat okna a vchodove dvere a islo s atam cez Skycov,co je v podtate cesta ciastocne cez horu ale Ti dvaja co predviedli v zakrute a na plnej ciare......takze u mna sa dostali na prve miesto zoznamu....

maxara
29. mar 2011

Dobre ranecko,
tak vcera som sa vychvastala, ako sa nudim a tak.. a tak som sa znicila domacimi pracami, poobede prisli nasi a isli sme Branovi kupit oblek na svadbu jeho mamy, aj topanky.. on dement samozrejme nakup sabotoval, prisamvacku skor by som kupila Nine topanky jak hentomu telatu 😠 Akozeeee topanky k obleku sa malokomu pacia, ale k obleku dobre vyzeraju a ten drbo v kuse ze sa mu ziadne nepacia, ze ich nechce, ze si ich neobuje.. a potom ked som sa ho opytala, ake sa mu pacia, tak ze tenisky 😖 No ked mu hrozilo, ze mu vyhodim vsetky tenisky a na svadbu a stuzkovu pojde bosy a topanky sme mu vybrali my s otcom, tak spolupracoval. Akozeeee, tesne predtym ako sme isli na tie nakupy ma Nina totalne nasrala niekolko krat za sebou, potom mi vobec nedovolila jest a ked uz konecne, tak sa chystala ist spat akurat v case, ked mali prist, tj o 15tej. 15:30 volam mojim bulharom rodicom kde trcia, ze uz smee na kruhaaaciii. No tak akoze fajn, isli sme sa chystat. Uplne som mala po nalade.. potom zacala mama, ze ona zostane s Ninou doma, potom zase oco, ze ostane doma, ved naco pojde... len ma srali.. oblek sme kupili hned v prvom obchode za 132e. Akoze oblek pekny, len Brano v nom stal jak kandelaber zahnuty, otras.. strapate vlasy, unudeny dementny vyraz.. No dovi.. Topanky sme vlastne kupili v druhej obuvi, asi 4te co si skusal. Ale teda fakt pekne, tak aspon take zadostucinenie. Potom nas oco pozval na zmrzku k Osmanovi, mojmu byvalemu zamestnavatelovi 🙂 , jedno leto som pre neho predavala zmrzlinu. Ma vybornu cokoladovu. Potom sa mi nalada trosku vylepsila, ale teda do vecera nic moc. No a v noci.. vecer Nina isla spat az o pol desiatej, resp sa trepala v postielke tak dlho, az zacala mrncal, revat, vymyslat. Zobrala som ju vyrurkovat, teda musim povedat, ze vykakala si 5 dlhych hovien 😲, normalne som sa cudovala.. mala strasne prdiky zasedene, tak ma skoro odfuklo od tej plienky. No a potom pokojne zaspala. A o rovnej polnoci zacala plakat, pocula som strasne sople, ale stacilo podat dudku. Tak som vstala. Ninusa hned zaspala. O jednej znova, o druhej znova, o tretej znova. A o stvrtej akoze vstane mm k nej, samozrejme ze ide aj na zachod a kedze potom si vsimol, ze ju to prebralo, tak potom ze jej zarobi mlieko. Skoro ma piclo. No tym, ze bola hore, tak tie sople boli extremne pocut, tak som ju zobrala odsat sople, kym zarobi to mlieko. No lenze vysavac maly mam pokazeny 😖 tak sup rucnou, tou gulou.. a ked som jej tam tu palicku pichla, spustila taky rev, az sa zadusala. No a potom som ju chudinku dorazila sprejom do nosa. Tak som ju zobrala k sebe do postele, dala jej mliecko (sopliky zmizli) Ninka zaspinkala, ale asi hodinu sa mrvila a stuchala do mna a kopala... potom si nejako vopchala pravu nohu k lavej do jednej gate a zacala revat... prosteeeeee noc ako mavate podaktore bezne, ale ja na to zvyknuta nie som, som KO. Mam svalovicu zo vcera, lebo som tu lietala po dome jak vzducholod a upratovala som, varila, zehlila, prala, trikrat grcku utierala (Nina obedovala kusky prvykrat).. a este som v meste mala aj opatky 😒

@monline viac som nestihla, akurat zaspala vtedy Nina, tak som konecne zapla ntb a vtom prisiel chrapat moj drahy zakonitiak 😖

@luludi a ta macka je pani macka? co som usila? lebo aj ta ma usi a oci. A neviem si predstavit, ze by toho hrocha niekto identifikoval ako hrocha, keby som mu nespravila oci a usi 😉

maxara
29. mar 2011

@gabika41 no to neviem Gabi, ja mam SPZ PK (pezinsky ko...) takze .. ale ja som cez Skycov isla ako posrata.. a to bolo prvykrat, v noci a este tam boli tie zosuvy, zaplavy.. takze mna zas uchvacovali domaci, co sa nemohli dockat.. ale chapala som ich, kedze su doma.. ja to vnimam tak, ze kazdy vo svojom meste soferuje tak, ako sa v tom meste soferuje a teda vzdy exceluje ina SPZ. Napr mm soferuje 12 rokov takmer denne, ale po rovine vacsinou a v PP sme isli naozaj cudne, raz mal podradene, raz nadradene.. 😉

maxara
29. mar 2011

@tinaki1275 @monline probiotika su nutrOLIn a mlieko je nutrILOn

maxara
29. mar 2011

@bambola Ranné vtáča ďalej doskáče,vác zožere a skór skape!

gabika41
29. mar 2011

@maxara ..a od coho moze malu tak zapekat.?ved teraz jedia haldy ovocia a zeleniny....

gabika41
29. mar 2011

@maxara ....takze pripravy na vieden su plnom prude.....ved sa teraz divam do kalendara,to je uz za tzyden....

tatianka.g
29. mar 2011

krasne ranko prajem, @maxara tie tvoje prispevky su take putave....normalne som sa pristihla ako ich hltavo citam 😀
ja si idem rychlo umyt okno v obyvacke, kym maly spinka a potom vonku ked je tak krasne

kafoditka
29. mar 2011

Dobre ranko 🙂 my sme mali trosku rusnejsiu noc ako tie posledne, ale pripisujem to tym zubkom, co sa tlacia von, dnes rano som mu videla trochu bieleho pod dasienkom aj vedla, takze pojdu zubky von hned za sebou.. Teraz zaspal, idem vyvesat pradlo, trochu upratat a poobede vyrazam s kamoskou a jej malym do sadu j.krala sa vyvetrat.. Baby mne sa take haluze snivali, ze dovi - no zila som s Michalom Bajzom a podvadzala ho s mojim nechutnym susedom 😕 😝
@maxara jaaaj tak si mala vcera perny den aj noc.. pobavila som sa na tom Branovom mamtonahaku 😀 no co, tazka puberta s nim slaha 🙂 pocuj a ty si co obliekas na svadbu??

maxara
29. mar 2011

@gabika41 veru su.. a neviem z coho ju zapeka, akoze ona kaka aj sama, ale dost casto len take pidi hovienko vykaka za den.. ale pokial je to mozne, tak ju nerurkujem, az ked vidim, ze to inak nepojde.. ☹

@tatianka.g no len keby to dnes aspon pozitivne bolo nie?

@kafoditka ja nejdem na svadbu 😉 nie som pozvana 😀 vraj to chcu len tak so svedkami, pricom este ani tych svedkov nemaju. Nasi idu, ale my s Katou sme sa dohodli, ze nepojdeme.. a vraj potom v lete budu robit nejaku garden party, ale chyba im ta garden, takze sa obavam, ze u nas 😒 a inak, vcera ma tak nasrala.. som si nasla mejl, ze nech jej poziciam misu na polievku a farebne servitky. Som jej odpisala, ze misu jej poziciam, ale servitky kupi v kazdom supraci a ze ja doma nemam. (mam ale nedam z principu) A ona mi odpisala, ze servitky kupovat teda nemusim 😠
A inak som kukala v tom pluse, maju tam kopec siat, minimalne v troch styroch obchodoch, mozno aj v piatich.. a dost rozne boli, takze teoreticky by sa ti mohli pacit aspon jedny 😉

mirka285
29. mar 2011

dobre ranko...
@gabika41 znacka BA ale za volantom vychodnar 😀
@maxara no to som sa aj ja chcela opytat,ze z coho malu zapeka?vsak ju nekrm tymi reznami 😕 baby dnes je vonku ppc a sesternici sa rano narodil syn 🙂

maxara
29. mar 2011

@mirka285 traposka, jasne ze ju nekrmim reznami.. ale zapeka ju vacsinou ked sa mlieckuje.. teraz ma take viac mleikove obdobie, tak mozno preto.. inak rezen som mala naposledy u svokrovcov na obede asi pred dvoma mesiacmi.. ale teraz si dam v NR v podzamskej vieche.. 🙂

kafoditka
29. mar 2011

@mirka285 jeej a ako sa vola maly?
@monline Mon napadlo ma, ze by si mohla malemu vyskusat Libenar na tie sopliky, ked sme mali problemy my so soplikmi a nasivin absolutne nezaberal po tyzdni kvapkania, nasadila som Libenar a po troch dnoch boli sople prec.. 😉
@maxara aha tak takto to ma vymyslene...

kafoditka
29. mar 2011

Inak moja kolegyna, co nastupila po mne za bar, ked som odisla na pn ako tehu, vcera porodila syna Samuela 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre