Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
29. mar 2011

@mirka285 ozaj, sesterici gratulujeme 😉

any23
29. mar 2011

ahojte baby 🙂 idem vám sem trochen vtrhnúť 😝 😅
@maxara maxi prepáááč ja som bola v tom že som ti napísala 😕 😔 ale tak asi nie, tak sa ti ešte raz ospravedlňujem, moja účasť na NR stretku je viac než 99%ná - teda záleží od toho, ako na tom bude Emka zdravotne 🙂 momentálne máme za sebou tri dni vysokých horúčok, na chorobu to podľa dokiny nevyzerá, skôr zuby 😒 išli nám štyri horné zúbky narad, tri z nich sú už vonku - vyšli behom minulého týždňa, ale ten jeden nás ešte stále trápi 😒 už-už je vonku, vidno ho, cítiť ho, ale nie a nie sa prerezať 😔 spolu máme už sedem zubov, tento ôsmy nám robí ale najväčšiu šarapatu 😔 vôbec to s ňou nemám jednoduché, musím sa jej neustále venovať, domáce práce môžem robiť len keď zaspí, s nou sa veru nedá, ona sa bude pekne hrať - či už na zemi alebo v postielke, ale len keď sedím pri nej 😒 akonáhle sa vzdialim už je zle... najspokojnejšia je vonku, tak labzujeme koľko sa nám dá 😅 večer padám jak hnilá hruška do postele 😝 posledný mesiac som bola zavalená papiermi - ako každý rok, rodina aj známi ma bombardovali daňovými priznaniami a ja sprostá neviem povedať nie tak po večeroch som sa babrala ešte aj s tým 😝 ale má to jednu výhodu - som zásobená kávičkami a čokoládkami na celý rok dopredu 😀 😀 😝 už milionkrát som si povedala že si musím nájsť na seba viac času, tak dnes som začala tým, že výnimočne keď emka išla spať som sa nevrhla na ten neporiadok v kuchyni, ale sadla za pc 😀 prečítala som asi tak posledné dve strany, vidím že s
@monline a @tinaki1275 máme rovnaký problém - naša ema tiež bojkotuje papkanie - málo papá, málo priberá /za posledné dva mesiace nabrala 280g, v poradni na osem mesiacov mala 7220g, predvčerom som ju vážila a 7270g mi váha ukazovala takže nič moc 😒 stále čakám že sa rozpapá ale furt je to rovnaké 😒 potvrdili nám intoleranciu na laktozu, mlieko ktoré pijeme nám bohvieako nechutí, donedávna mi vypila aspoň 130ku, momentálne len niečo cez deci, ak za deň vypije 600ml tak oslavujem 😝 príkrmom tiež moc nedá - spapá tak polovicu tej 190g skleničky, teraz ako sme teplotovali, ani to nie... ja len dúfam že keď nám vyjde aj tento ôsmy zubček, tak budeme mať pár mesiacov so zubmi pokoj a bude aj kludnejšia, aj začne lepšie papať, tak uvidíme...
motoricky je podľa mňa šikovná - aj keď neštvornožkuje, ale plazí sa, dostane sa kam chce, takisto v chodítku jej to ide, sedká sama už dlho, stavia sa na nohy, tak možno po štyroch ani loziť nebude...

no a už mrnčí, tak utekám 😒

strasska
29. mar 2011

@maxara hlasim do tabulky slovko mama 😉 konecne

bambola
29. mar 2011

@mirka285 gratulujeme 🙂 ako sa vola?
@kafoditka tak moc dlho za teba nenahradila 😀
@strasska sikulka, nasa blaboce o106 ale , ze by zo seba nieco vyludila to nie 😀 ALE teraz ked zacala viac pytat jest (akoze castejsie) tak sme jeden vecer nevedeli co chce, bola napapana, prebalena, mala aj prso ale moc nechcela,proste vsetko ako ma byt iba nervozna ale spat nechcela este a uz som ju nevladala nosit a bola som uz mierne nervozna tak som ju polozila na gauc nech si tam vynervaci a ona uz z nas dvoch bola taka zufala, ze ako plakala tak pomedzi to dala niekolkokrat zufale "ham, ham" , tak som jej zarobila dalsiu kasu a tu spraskala ako nic. sa andrej smial, ze sa pri nasej nesikovnosti od zufalstva nauci aj hovorit 😀

bambola
29. mar 2011

@mirka285 @maxara teraz mam chut na rezen 😠

maxara
29. mar 2011

@any23 🙂 ano ty si mi pisala 😉 mam aj tc, takze si volame, keby daco

@strasska od vcera draha?

mirka285
29. mar 2011

baby maly sa vola Andrej po tatkovi...idem uspat dietalebo uz moc vymysla 😒

leanax
29. mar 2011

@maxara aké mliečko dávaš malej? Ja mojej dávam ešte sunár, ale známi mi hovoria, že by som už mohla prejsť na riadne mlieko, ale bojím sa ešte aj moja doktorka ešte nepovolila, uvidím čo povie zajtra, ideme do poradne. Inak už papká skoro všetko , ale len po troške. Dávam jej ochutnať zo všetkého ale nesolíme ani nesladíme, ale jej chutí všetko , ona je taký papkáčik 🙂

bambola
29. mar 2011

@leanax ja osobne by som riadne mliecko nedala 😒 vsak len od 8.mesiaca su povolene jogurty, ak davas UM tak povedzme, ze od 7.ho ale mlieko....poznam maminky co maju 2rocne deti a este nedali.

leanax
29. mar 2011

@bambola veď to, že ja sa bojím, aby som malej tým mliekom neublížila, ale ked staré matere furt hovoria, že oni nás vychovávali na mlieku, že v tedy nič podobné ako sunár nebolo a vychovali nás a nič nám nebolo, lenže podľa mňa v tej dobe bolo aj mlieko iné, zdravšie, dnes samá umelina tak neviem. ..

tinaki1275
29. mar 2011

Dobre ranko damy ,my s tym posunom casu mame cely den v prdeli ..vstavame miesto o poldesiatej o pol jedenstej 😒 ale to je nas jediny normalny suvisly spanok co mame od pol siedmej do pol desiatej ...@maxara dim za opravu .som to poplietla..a inac ta tvoja segra je teda cislo..ze servitky? 😨 😨 😨 mas ty trpezlivost...
@bambola dnes spal tatino vedla ,bol unaveny a chel sa vyspat..ja sa neviem vyspat inde.,ako vo svojej posteli. 😢

maxara
29. mar 2011

@leanax davam babylove mliecko ale myslim, ze to jej nerobi zle.. neviem, podla mna mala vetry a preto nemohla kakat, lebo sak aj ja ked mam zastavene, tak sa zle tlaci ..

@bambola akoze potrebujem ozrejmit.. totiz vieme, ze UM je tiez kravske mlieko, tak preco nesmu deti obycajne kravske.. akoze neplanujem dat, ale nemam ten rozdiel tak moc nastudovany, teda okrem toho, ze to co je akoze napr krabicove mlieko je pasterizovane, homogenizovane a neviem este ake.. ale to neviem, ci nie je nahodou aj dobre.. no skratka, vysvtelit!

mirka285
29. mar 2011

no Linda mi zalomila,tak musim rychlo povytierat podlahy a neviete mi poradit co mam navarit ked mame prazdnu chladnicku??
@leanax ale vtedy sa kravy pasli a teraz sa dopuju...mas svoj rozum,tak nepocuvaj znamych a pockaj minimalne do roka...

bambola
29. mar 2011

@maxara tusim sa tomu nadava, ze bielkovina kravskeho mlieka ale pravdupovediac s tymto nemam ani ja moc jasno ale myslim si, ze to je aj tymi roznymi bakteriami a postrannymi procesmi, ktore este v tom mlieku prebiehaju, alebo nie? 😕 opytam sa sefa vecer, ze preco vlastne 😕

mohla by uz ta moja nadhera zaspat , nejako jej posledne dni nejde (teda vcera a dnes 😀 ) co by mi nevadilo ale potrebujem trosku klud na ucenie 😒

bambola
29. mar 2011

@maxara toto som sa docitalo

#
Pre deti je možné použiť výrobky síce na báze kravského mlieka, ale s upravenou bielkovinou tak, že alergická odpoveď je minimalizovaná (Nutrilon Pepti, Alfare) -UM
#
Niektoré deti však aj na takto upravenú bielkovinu môžu zareagovať negatívne, v tom prípade potrebujú mlieko, ktoré je zložené zo stavebných častí bielkovín - aminokyselín. Takýmto mliekom je Neocate. Užívanie tohto mlieka určí výhradne alergológ alebo gastroenterológ, mlieko nie je voľne dostupné v lekárni, je výlučne na predpis.

cize v UM je bielkovina ciastocne rozstiepena, ak som to pochopila spravne 😅

noemarta
29. mar 2011

@mirka285 noooo tak vy a prazdnu chladnicku.... 😀 😉
ja tiez dnes nevarim, vytiahla som z mrazaku dukatove buchticky, takze iba puding uvarim a mala ma co jest.... som lemra coooo...
mne sa total niiiic nechce... to uz co je za stav.... ☹

katarina7777
29. mar 2011

@bambola ako chces zatienit tou clonou cele telo? ja som leovi tienila aj nohy a slnecnikom ti islo v pohode, mam ten original na maclaren ved inac by sa spalil aj na nohach. 🙂 samozrejme ze som ho natierala 50tkou.

mirka285
29. mar 2011

@noemarta Maci aj ja som lemra,ale dlazky mam vytrete....ty kokos,ale fakt nemam nic v chladnicke,vecer pojdeme asi s Gabom nakupit a Tomasa necham s malou,uz som ju sto krat otvorila a su tam akurat nejake parecky,tak asi spravim tekvicovu omacku....

mirka285
29. mar 2011

@katarina7777 Kati cau,ale vsak Bambi nebyva v Dubaji,ale v BA a ked natres vysokym faktorom to chrani pokozku dostatocne,dieta sa aj tak nema vystavovat moc slnku a trosku d vitaminu nezaskodi,ci?

luludi
29. mar 2011

@maxara to co je za otazku, jasne, ze je macka Pani Macka

a k mlieku, ako pisala bambi mliecna bielkovina je silny alergen a aj ked je UM ciastocne z kravskeho mlieka, nezatazuje oblicky vysokym obsahom soli, je doplnene o vitaminy, min. latky, probiotika a stopove latky.
@leanax take rady poznam, napr. ked isli malemu zuby, tak mi kazali dat ozuzlavat kozku zo slaniny! s poznamkou, ze aj oni zuzlali a su tu, ale ze kazdy z nich ma cukrovku a podobne, to zabudnu dodat. Podakuj za radu a pust druhym uchom von. 🙂

noemarta
29. mar 2011

@mirka285 to uz aj ja mam upratane, to sa vzdy premozem, som povysavala spodok a umyla podlahy. Aleee okrem toho, som ani prstom nepohla.... 😝
no vidis ze si sa vynasla....
ja tu uz od rana sedim nad jednym vykazom, kt. musim odovzdat do stvrtka a a a neviem sa z neho nejak vysomarit, preto sa mi asi nic viac uz nechce robit....

bambola
29. mar 2011

@mirka285
@katarina7777 to som chcla aj ja napisat, ze tu neni dubaj 😀 a isto nepojdem cez obed s nou von (ale tak to asi nikto z nas) dazdnik mi pride dobry na to, ze aj ked nespi a cumakuje tak jej tieni lebo tie clony su take vacsinou, ze dieta nevidi a myslim, ze ked spi tak ta stiahnuta clona zakryje cele telo. a vsak pojdem do babymarketu a odskusam.

miri myslim teda, ze naozaj najhlavnejsie su tie oci co sa slnka tyka, ale tak cielene by sa nemali deti vystavovat slnku (aj to som uz videla 😠 ) ale isto im neuskodi ked na ne zasvieti, nechceme doma malych albinkov 😀

katarina7777
29. mar 2011

@mirka285 no neviem miri, lebo ta strieska na maclarene je dost mala, ja malemu aj tu urcite budem chranit cele telo hlavne ked s nim pojdem na prechadzku okolo obeda a leovi sa pacilo byt skryty pod dazdnikom, takze tak, nevidim tam tolko negativ ako ostatni 🙂

katarina7777
29. mar 2011

@bambola jasne ze na nu zasvieti aj slnko ked bude pod slnecnikom, vyhoda je ze si ho mozes nastavit ako chces, zatienit len tvar,aj hrud alebo cele telo..... ale hlavne skus ci ti mala nebude s tou clonou nervacit ked cez nu nebude dobre vidiet, ako pises treba odskusat, ja si zatial slnecnik len pochvalujem.... a mozno za 5 mesiacov budem nan nadavat 😀

mirka285
29. mar 2011

@katarina7777 ved jasne,ze kazdemu vyhovuje nieco ine....ja som mala dazdnik a nikdy viac 😀 a cez obed ked je najvacsie slnko,tak mala mi bude aj tak spat a nebudeme vonku,ale ty byvas v Italy tak to je zas ine 😉
@bambola najlepsie bude ked vyskusas,ale clona zakryje cele dieta myslim...
@noemarta dufam,ze sedis na novej teraske 🙂

maxara
29. mar 2011

akoze paradaaaa, mame teplotu 38,5 v rituske, cize 38 ☹ rano nemala, lebo som jej pre istotu merala kvoli tym soplikom a teraz ako sa zobudila tak uplne horuca.. ☹

noemarta
29. mar 2011

@mirka285 este nie, ale dnes sa chystam ju otestovat 😉 😉 😉
@maxara, fuha, chuda ninka, rychlo cipok a prejde to uvidiiis....

luludi
29. mar 2011

@maxara :( uff..

maxara
29. mar 2011

@bambola aha, dobre teda.. ja som si myslela, ze to hlavne kvoli tym postrannym procesom 😒

maxara
29. mar 2011

@luludi ooo vdaka za to vysvetlenie mliecka..

@noemarta uz jej ho mam dat? ma len 38 a cipok sa ma davat az po 38,5 nie? jeziiis.. ja neviem, ved my sme este nemali teplotu vobec ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre