Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
30. mar 2011

@gabika41 určite práve nadojené mlieko je niečo celkom iné ako krabicové trvanlivé, tie krabicové skôr chytia pleseň akoby skysli...ja som bola kojená do troch rokov skoro 🙂 bratia vyrástli na sunare, švagrinin Matúš mal po nutrilone veľmi skoro kravské mlieko a je ok..ale to sa nedá paušalizovať..kravské mlieko je veľmi hlienotvorné a neobsahuje živiny v takom pomere, aké dieťa potrebuje...na druhej strane chápem i to, že biznis na detskom tovare je dnes pomaly najlukratívnejší, takže všetci apelujú na zdravý vývin detí a ich výživu a tvrdo kritizujú kravské mlieko a ktovie, do akej miery oprávnene

bambola
30. mar 2011

@gabika41 gabi, nezatratim 🙂 ale alergia na bielkovinu ci intolerancia laktozy je u deti vacsinou docasna kym sa im nekolonizuju crievka a cim neskor dam to mlieko tym bude mat tie creva uz osidlenejsie a mozem sa tomuto problemu uplne vyhnut (samozrejme by vobec nemusel nastat ale na co riskovat)
toto moze mat samozrejme aj s UM ale je mensia pravdepodobnost 😉

bambola
30. mar 2011

@monline ked spominas tu plesen.... kupila som nedavno mm zakysanku a tie si moc nepotrpia na datum spotreby (uz pil aj mesiac po zaruke a nic jej nebolo 😉 ) ale tato bola normalne v zaruke a si ju otvoril v sluzbe a ze tam normalne plavala taka guca plesnova.... bleee, este ze sa tam kukol a nenapil sa 😔

monline
30. mar 2011

@bambola sila!! ja tieto veci otváram dvoma dierkami a pijem...

bambola
30. mar 2011

@monline no ja prave tiez 😖

monline
30. mar 2011

@bambola ale najskôr bol problém v tom, že nebola tá nádobka dobre uzavretá...teda dúfam 😖 😖

bambola
30. mar 2011

@monline netusim, alebo sa im tam nieco dostalo pri plneni, co by sa teda nemalo 😠 no odvtedy vzdy do zakysanky hodim ockom 😀

monline
30. mar 2011

@bambola ja som ako študentka brigárovala v Milexe, až o niečo neskôr sa to zmenilo na Rajo, robila som v labáku, mojou úlohou bolo chodiť do výroby po vzorky výrobkov v určitých intervaloch a umývanie skúmaviek a nádob..videla som ako sa vyrábajú miláčiky, termixy, mlieko, tvaroh, smotana...priniesla som ranné vzorky, baby v labáku odobrali po lyžičke z každej nádobky a šli raňajkovať pri káve- a nedojedali sa tie miláčiky a termixy, ale vždy si načali nový..za deň sa v labáku vyhodilo veľké vrece výrobkov...robila som tam ale iba dva týždne, pretože vtedy až zistili, že ešte nemám 16 rokov,tak som nemohla pokračovať...ale veru toľko miláčikov a tvarohu sme doma nemali ako za ten čas 😀

maxara
30. mar 2011

@noemarta vdaka noe, veru aj ty musis byt KO, ved to uz dlhsie mate takto, nie?

@katarina7777 a este k tomu 30teho? no to mas pekne okruhliaky 😉

@gabika41 nestras.. ved mm by porazilo.. teraz som mu povedala, ze mam tyzden plodne dni (podla kalendara) a on sa ma nechce ani dotknut 😀

@denisse @tinaki1275 @monline vdaka za ucast na mojom bdeni.. uz som si schrupla trosku a cez obed planujem znova.. na veceru budu spagety s kecupom 😅

maxara
30. mar 2011

@bambola no Bambi, mohlo ma to napadnut, ze je to tak.. 😀 😝

luludi
30. mar 2011

pekny den zlaticka,

my dnes mierne nic nestihame, lebo sme mali taku nepokojnu noc a ja som ako mechom udreta 😀 ale aspon vas vsetkych zdravime

@maxara uff, tu noc ti vobec nezavidim, chudatko ninka, oddychnite si a davajte na seba pozor a este link pre teba
http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky

@bambola ze nechcem byt trapka, ale vsak mas pravidelny a dostacujuci pitny rezim? 😉

@katarina7777 velika gratulka k okruhlinam 🙂

bambola
30. mar 2011

@maxara u nas bola vcera na veceru krupica 😀 a dnes mam ja spenat lebo mm je v praci 😉

bambola
30. mar 2011

@luludi lulu to iste napadlo aj mna a je pravda, ze nemam 😅 ale ani doteraz som nemala a bolo to ok, asi sa to uz nakopilo. musim si prilepit flasu k ruke a nosit stale so sebou lebo inak sa nedonutim 😠

luludi
30. mar 2011

@bambola mi hovor, ja sa teraz normalne az musim silit, aby som sa napila, nemam chut na nic, ani na vodu, ani na caro, ani na caj.. ale mm mi rano porozklada pohare s vodou po celom byte a potom kade chodim, tade postupne pijem vodu 😉 to u nas vyzera ako u blaznov 😀

bambola
30. mar 2011

@luludi ako v tom filme o mimozenstanoch s gibsonom, jeho dcera tiez mala po celom dome pohare s vodou 😀

tinaki1275
30. mar 2011

@bambola ja suhlasim s tvojim nazorom na kravske mlieko ... 😉 ja som povedala ze do dvoch rokov budem davat pit aptamil ..a pridavat kravske do varenej stravy ,a skusim po roku davat domace kozie po troskach ..inac mna mala mama o d 6 tich mesiacov na domacom kravskom a pravda je ze mi nastastie nic nebolo ale to je podla mna individualne..aj u segry tak robila a mala neustale problemy so zaludkom a crevami .. 😒 ale pred 40 rokmi to bolo normalne davat kravske mlieko ..
inac mne mala zaspala pred domom v kociari takze moj plan drzat ju v bdelom stav eco najviac mi pada uz teraz..som zvedava kolko pospi ..dufam ze nie viac ako polhodku ... 😒

luludi
30. mar 2011

@bambola aaaaaaaaano, presne tak 😵 esteze bubo nic nestahuje dole, inak by sme mali potopu 😀

bambola
30. mar 2011

@luludi neboj, aj to pride 😀

monline
30. mar 2011

@tinaki1275 ale veď to je dobre, že spí...určite sa nedá pri takto malých deťoch naťahovať čas nespania a očakávať, že večer budú dobre spať, podľa mňa to tak nefunguje..niekedy sú až tak unavené, že nevedia zaspať a horšie spia...inak- ak som ja fakt unavená ospalá, strašne ma bolia ruky či nohy, normálne až tak, že sa neviem uložiť, potom z tej pulzujúcej bolesti neviem zaspať..

tinaki1275
30. mar 2011

@monline no dala 50 minut.. 😕 nezvycajny cas ..vzdy drieme tak polhodku ..no neviem kedy zas pojde spat ..ale zvycajne ju davam od stvrtej do siestej ..musim ju nejako do stvrtje unavit,ale ked ja som taka unavena.. 😒 sice ju mam von na deke a zabava sa s donaldom a mangasom ..ale to musim byt stale tam ...ma to nebavi ..a nemam ani nic navarene.. 😒

mirka285
30. mar 2011

@katarina7777 vsetk naj k okrulinam,vsak ty uz si stara kofa,hi hi 😀 ja mam obed navareny a Linda stale place a nevie zaspat,mam pocit akoby jej isli dalsie zuby...je to mozne??ved uz ma 8 zubov,ktore maju ist teraz?

tinaki1275
30. mar 2011

@mirka285 zeby horne stvorky -teda stolicky ? potom idu stvorky dolne a potom horne rezaky trojky apotom posledne stolicky patkt ..najprv dolne a potom horne..

mirka285
30. mar 2011

no sama som zvedava...baby co sa tyka opalovacich kremov,tak Daylong minuly rok v testoch veru neobstal moc dobre...vraj sa zmyva,a velmi zle obstal aj Astrid...dobre obstal Garnier Amber Solaire,a LA roche Posai ci ako sa to pise 😉

maxara
30. mar 2011

Baby, tak ja som Ninku pekne uspala, sice uz asi pred hodinou, potom som ostrihala basa a ked som isla larine aspon trosku hlavu skulturnit, tak normalne sa mi vyvracala 😒 Podla mna uz zacina mat kontrakcie, lebo zaliezla mi pod krb a sprava sa cudne. Baso okolo nej beha a ked je chvilku pokojna, tak sa k nej prituli a lize jej usko, alebo ocko.. 😵 Mam pocit, ze stresujem viac ako ona, ale teda ... 😒

tinaki1275
30. mar 2011

@mirka285 ja mam od Buebchen a aj Roche Posay..mimule rok odskusane a v pohode..a pritom jeden stal 7 eur a druhy 19 ...

mirka285
30. mar 2011

@tinaki1275 ved nie vsetko co je drahe,musi byt aj dobre..
@maxara no som rada,ze nemam psa ,ja nie som na taketo veci... inak baby ja som uplna ale uplna krava ☹ tak mala mi tu hodinu plakala,ja ze zuby jej idu a nakoniec som zistila,ze ona je chuda cela pokakana,pisulku celu cervenu z toho a ja drbnuta jej natieram zuby gelom....ale ked ona vobec nesmrdela,ma to vobec nenapadlo,ze je pokakana,strasna som 😒 ideme sa vyvetrat

maxara
30. mar 2011

@mirka285 no Miri, ja mam psov od 8 rokov, ale veru porod bude moja premiera.. 😒

Ja len dufam, ze to zvladne tym stylom, ze rano vstanem a pekne budu zababusene v budicke a Lara vesela pri nich.. LEBO inak ma picne. Som si to studovala na nete a teda podla toho, co som sa docitala.. akoze lara je celkovo divny pes, bez priciny knuci a sti pri osloveni menom 😀 ale teraz ked ja vidim rozdiel, tak hadam.. pod krbom mame taky otvor, kdenam chyba mriezka a Lara si tam veeelmi nenapadne nosila hracky a kosti. A teraz tam zaliezla chuda, ale ked som ju volala von, tak sice vysla, ale brucho LTT.. uplne si ho suchala aj s chrbtom.. tak hadam tam nezalezie rodit. Inak som jej strihala trochu hlavu a teda poriadne ju kopu tie stence 😵 uplne jej bublinkuje brucho. A este vam musim napisat, aku mam kamosku. Okrem toho, ze mi pise na FB na nastenku debiliny, co neznasam, tak som jej napisala, kedze som zabudla, ze v sobotu k nam ma prist (podvecer) , ze neviem, lebo Lara bude rodit.. a jej to vraj nevadi 😖 No akoze urcite lara bude nadsena a vobec tie stence neodvrhne, ked tu bude cely narod sa jej kukat.. 😠 😔

bambola
30. mar 2011

boli sme sa vyvetrat, ale mala hodinu v pohode, cumakovala, vyzliekla som jej vestu lebo dost teplo bolo, po hodine mrncanie, reeeeeeev, vyzliekla som sveter a dala vestu, dala dole ciapku, som myslela, ze jej je teplo, nic nepomahalo, rev ako by ju nozom rezali 😒 dosli sme domov hned do postele , prso a uz spi. vobec nechapem 😕

bambola
30. mar 2011

@maxara peti urcite to dieru pod krbom zahrad lebo ti tam pojde rodit. nasa Linda tiez rodila v takej diere pod drevami a nie pekne v pelisku vystlanom slamou 😠

tinaki1275
30. mar 2011

@maxara joj normalne mam strach aj ja..my sme totiz u babky mali zlu skusenost s nasou fenkou ..☹ ale zvladli toe to nakoniec..jedno steniatko sa zaseklo ci co (o to sme prisli)..ja som mala vtedy 16 ..a usla som normalne ked zacala rodit,nemohla som sa na to pozerat ..a fenka potom musela na operaciu a vybrali jej celu maternicu ...dufam ze vsetko pojde hladko ..a nikoho cudzieho nepust ..vyhod vsetkych ona bude potrebovat klud..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre