Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinaki1275
3. apr 2011

no idem ja zacat ukladat princeznu .. 🙂 hadam sa do dvoch hodin vratim.. 😝

katka55
3. apr 2011

ahojte 🙂 perfektny opis stretnutia od maxary. chvalim 😉 aj fotky su super. myslim, ze by som uz aj dokazal spoznat luludi, keby som ju minala kocikom v dubravke. takze ak ta @luludi bude niekto niekedy na prechadzke studovat, tak to som ja 😀 my sme dnes mali velmi pekny den. boli sme v piestanoch pozriet svokra v kupeloch, plestalo slniecko, tak sme si dali na teraske vydatny obed a obrovske palacinky. mnam. aj nas trosku opalilo, a to sme boli ponatierani 😕 ja som mala na ksichte 50-tku vichy, a mam uz aj tak take pigmentove flaky 😠 myslela som, ze ich budem mat len pocas tehu, ale nie 😠 prcne ma. neviete, co je na to dobre? viem, chranit sa pred slnkom, ale sak som bola natreta a slnku sa snazim vyhybat... 😒 no a zajtra sa chystame so svagrinou na vylet k susedom do rakuska, tak dufam, ze budeme mat minimalne taky pekny den ako dnes 🙂 prajem vam pekny superstarovsky vecer 😉 😉

zrzulka
3. apr 2011

@denisse sqele foto zo stretnutia aaaaaaaaaaaaaale...preco nie si ani na jednej foto ??? 😕

@mojalili jooooooooooj chudatenka moje...to je strasne...preco tam musite byt tak dlho a z coho ma tu mono??? ach jo...drzim palce nech ste cim skor fit...ja mam este cerstvo v pamati nas pobyt na ten asi do konca zivota nezabudnem takze sucitim....

mojalili
3. apr 2011

@alllexa Sasi, toto iste som mala 5 mesiacov, teda stale mam....teraz to je vynimka.....kazdi mi hovori - to musi vyrast z toho....tak cakam....tiez sa mi budi kazdu hodinu ci dve. Veru nic nepomaha, ani Nurofen od zubkov, takze tie to iste nie su. A skusala som vseeeeeetko mozne na svete.

Teraz v nemocnici celkom normalne spava, az na to, ze je v kociku, co mi dovolili zobrat na izbu./som stastna). Lebo tieto 40 rocne stare hrdzave rozvrzane postielky, to je otras.....

monline
3. apr 2011

@mojalili bože Hani držte sa..takže nie horúčka zo zúbkov, ale mononukleóza! nech je Danko čím skôr fit a nech vám to tam ubehne rýchlo..Lili je v poriadku?

mojalili
3. apr 2011

@monline No niekto ho nakazit musel, len v tele to ma 50ˇ% deti a 95% dospelych, len u niektorych to vyjde napovrch, ako u DAnka, tak nevieme, kto je nosicom....Lili stale kahrna, nonstop, tak aj tu poslem s mojou mamkou na kompletne vysetrenia.
NO idem ja do postele, lebo su to skla a aby notebook moc nesvietil, uz bol Daniel hore s placom, prezral sa, nema tu pohyb 😀

monline
3. apr 2011

@mojalili a ako to Danko zvláda? zvykol si na minipriestor?

mojalili
3. apr 2011

@monline ale tak byva dost mrzuty poobede, nic ho nebavi uz, robim zo seba somara a same opičky, snazim sa ho stale zabavat, teraz ho ucim rozpravat a dari sa mu...sleduje moje pery 🙂 ale je to na porazenie, som stastna, ked zalahne.Fakt 24 hod servis, to je na jedneho cloveka moc...ale sameho by som ho tu nenechala ani za svet.
Su tu aj stari ludia, o ktorych sa sestricky staraju, umyvaju, a nemali by cas na drobceka, zavreli by ho do postielky a hraj sa ci plac... 😒 ale tak necudujem sa im ,2 sestry na 1 oddelenie, - 2 poschodia.

zrzulka
3. apr 2011

@mojalili sakra a to tam nemaju detske oddelenie???? 😕 na kramaroch je infekcny pavilon rozdeleny. 3 poschodia ...kojenci su zvlast aj to maju podelene podla diagnoz...iba infekcna jiska bola tak ze boli deti a dospeli spolu ...desny pohlad na ten nikdy nezabudnem som si tam pripadala ako medzi mrtvolami.... na kazdeho som videla jak im tam piskali pristroje...uz nech ste doma...ufffff a ako ho liecia? atb?

mojalili
3. apr 2011

@zrzulka nie, na pecen nemozu ATB, to by este viac pohorsilo. Probiotika, lieky na pecen a fenistil.
Inak oproti na izbe je narkomanka z ulice, ma zapal mozg. blan, je mimo, uplne, stale vykrikuje v noci, dnes nas o 4. hodine obudila....hruza. Chce ist prec, opet na ulicu, ale take pekne dievca, 23 rocne... ☹

meruska
3. apr 2011

@mojalili mm mal mononukleozu vo february, viem co to je...tiez sme sa bali ci sa nenakazime aj my, pretoze mu to samozrejme nezistili hned...chodil po vystreniach 3 dni

zrzulka
3. apr 2011

@mojalili sakra.... to je tiez osud, my ked sme tam boli tak tam boli starsi ludia...tiez zapaly mozgovych blan...no vsak to iste co aj my mali....sestricky na nervy ked miska plakala lebo ze oni musia mat klud...a co som ja za to mohla ze to mali tak idiotsky poriesene... davat male deti a dospelakoch je dost odveci si myslim....este tam bola dokonca porodna sala 😕 😕 😕 dodnes premyslam ze aku zena (co musi mat za chorobu) tam nechaju rodit...sala ako z hororu...doslovne...bleeeeeeeee...to nechutne obrovske svetlo, strmene na posteli co dosluzila, misku dali do inkubatora ktory bol uz par rokov vyŕadeny...ze fasa...no sorry ze ti to tu pisem ale normalne sa mi vynorili spomienky jak som precitala ze s cim bojujete.... vydrzte to tam nejako.... snad len tych 10 dni to bude...my sme tam skysli 2 mesiace...dodnes neviem ako ste to tam vydrzali...hlavne ja malej to bolo vtedy jedno.... 😒

zrzulka
3. apr 2011

@meruska a jeho nedali do nemocnice?

meruska
3. apr 2011

@zrzulka mysleli sme ze ma chripku, on sa mi uz tyzden stazoval ze ho boli hlava, cez vikend dostal i teplotu, tak reku pojde v pondelok uz k lekarovi... cez vikend pil teraflu, bral paralen ..klasika ako na chripku... v pondelok ho lekarka popocuvala a nic nezistila, tak utorok siel na rongen ci nema zapal pluc, alebo dutin..a nic.. tak mu dalsi den vzali krv a tam zistili ze ma zle pecenove testy a ma mononukleozu... a lekarka povedala ze na to nie su lieky, len na pecen sa nieco berie a neake vitaminy , drzat dietu a tak..a ze ked podpise papier a bude sam doma izolovany 3 tyzdne tak ho necha doma...a tak som sa s malym na 3 tyzdne zdekovala k nasim..zlutovala som sa nad nim, lebo byt tak dlhu dobu na samotke niekde na infekcnom je hroza...doma mal klud, robil si co chcel, mal notebook, telku...

kafoditka
3. apr 2011

Baby caute, @mojalili co to citam? ☹ drzte sa tam a Danko nech sa rychlo uzdravi.. drzim palce..
@zrzulka
@meruska aj mm prekonal v puberte infekcnu mononukleozu.. doteraz som tomu nejak nevenovala pozornost, ale myslite, ze clovek, ktory ju prekonal, sa mu to moze vratit??

kafoditka
3. apr 2011

@mojalili Mon, dnes ti Danko uz lepsie spal cez den?

kafoditka
3. apr 2011

@monline to bolo pre teba.. sekla som sa

tinaki1275
3. apr 2011

tie ktoe mate zaujem-dobry clanok na temu http://www.choredieta.sk/index.php/infekcia-och...

zrzulka
3. apr 2011

@kafoditka ja myslim ze vratit nie, on uz je imunny voci tejto chorobe ale moze byt bacilonosicom ...a nemusi o tom ani vediet cize jemu to sposobovat problemy nemusi ale ostatni ked sa od neho nakazia mozu mat horsi priebeh ochorenia pokial nemaju dostatocnu imunitu...tak to funguje pri viacerych ochoreniach tak neviem ci aj pri mononukleoze....

@meruska no pekne 😢 .... hlavne ze je tm uz v poriadku ...3 tyzdne byt bez muza ufffff. to by som nevydrzala asi taku dlhu dobu....

tinaki1275
3. apr 2011

baby nejako mi blbne kon..mate ho aj vy takeho pomaleho ,alebo je chyba len v mojom prijimaci 😠

meruska
3. apr 2011

@zrzulka veru boli to dlhe 3 tyzdne, ale som rada ze som mu pomohla aspon tym ze bol doma a nie v nemocke, a vela sme spolu skypovali 😉 ale samozrejme zmeskal ked sa maly naucil sam sediet i stat ☹

kafoditka
3. apr 2011

@tinaki1275 dobry clanok, dakujem 😉

alllexa
3. apr 2011

@mojalili - to je blbe, ze ste v nemocke, mna tam islo porazit, lebo tam bol zly aj cez den a fakt som nevladala... Drzim palce, nech to cim skor prejde, ja som mala mononukleozu ako 10-rocna. Prve dni su zle, ale potom ta teplota ustupila, dufam, ze aj u Danka to tak bude. Drz sa!

monline
3. apr 2011

@meruska hlavne, že ty a najmä malý ste sa nenakazili...

@mojalili viem si predstaviť aké musí byť ťažké ležať v tej presklenej nemocničnej izbe ked je vonku tak krásne..ste obaja veľmi statoční

@kafoditka dnes mi spal 10min doobeda a asi 35min poobede..potom som s ním šla von prejsť sa, že čo ak zaspí..mal na mále, ale úspešne to ustál a nezavrel očká na viac ako tri sekundy..večer zaspal až po ôsmej a o hodinu sa zobudil sa obrovským plačom, mal upchatý noštek (ale len sliznicu opuchnutú, bez nejakého množstva soplíkov), tak som ho rozrevala ešte viac odsávačkou a nakvapkala nasivin, zapla mu reklamu a pomaly opretý o mňa zaspinkal..a vy ako?

katarina7777
3. apr 2011

baby citali ste o tej bulharke co porodila 7 kilove dieta? to sa aj da?

kafoditka
3. apr 2011

@monline my dobre, spal 3x za den po hodine, dnes mal dobru, ukecanu a usmievavu naladu 🙂 inak Mon, u nas nasivin absolutne nezaberal, vyhodila som ho do kosa.. ked sa nam stalo, ze maly v noci nemohol dychat pre plny nostek soplikov, kvapla som mu libenar a do minutky mal cisty nostek - bez odsavacky.. Nuz Danko asi atakuje denny spanok, ale hadam sa vam to upravi 😉

monline
3. apr 2011

@kafoditka práveže dnes by aj spal, ale prišiel mareček..a aj ked sa len ticho postavil do spálňových dverí, daniel to vnímal a hned otvoril oči a rehoty...pritom som aj ležala s ním, odhodlaná spať aj dve hodiny..nevyšlo

tinaki1275
3. apr 2011

@monline mne mal a dala klasicku polhodku o jednej a nastastie u svokry sa znicila (placom🙂)a poprichode spala dve hodiny ...
a klop klop -dnes zase zaspala len po 45 minutach od ulozenia..a ani raz sa nepostavila ,len asi 4xposadila ..

maxara
3. apr 2011

pekny vecer.. spamovala som v sukromnej, tak som zanedbala verejnu.. ale ani vam nechybam tusim 😉 😀 😝 😔

@mojalili ☹ rychlo sa uzdravte

robika
3. apr 2011

Ahojte, tak uz sem budem chodit castejsie, teda dufam ze budem mat cas, lebo toho je strasne malo...
@monline prave citam pribehy v sukromnej a urcite dam aj ten moj, len musim mat tu spravnu naladu, ktora mi momentalne chyba, jednak som chora ale doma je dusno, tak sa mi tazsie davaju krasne momenty zo seba...
tusim riesite spanok, tak aj Filipko cez den spi pomenej, nez bolo zvykom, doobeda potiahne tak hodinku ak sa podari aj hodinku a pol, ale poobede v kociku ak sa ho podari uspat tak maximalne na pol hodinku a je vybavene, nastastie vecer o tej osmej zaspi a sice sa budi kazde 2-3 hodinky na papanie, ale aspon ze hned po papani zaspi a vobec nevymysla (dufam ze som to zase nezakrykla)...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre