Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
5. apr 2011

@tinaki1275 a aj ty mas trvaly v BJ? 😕
gratulujeme, tak zase je o jedno slovenku viac 😀

monline
5. apr 2011

@tinaki1275 s malou hovoríš slovensky? vždy? či aj grécky? či ako? a ked tak dlho žiješ v cudzine- dokážeš už premýšľať v inom jazyku?

tinaki1275
5. apr 2011

@monline snazim sa s nou hovorit slovesnky ale obcas mi to uteka..jedno slovo slovensky a jedno grecky ..je to tym ze grectina mi pripada uz pomaly ako moj rodny jazyk ..a premyslam uz v grectine..aj snivam obcas dokonca.. 🙂

tinaki1275
5. apr 2011

@bambola ano mam ..som si to nechala,nejako mi bolo smutno to zrusit aj ked to nie je oficialne povolene akonahle zijem viac ako 6 mesiacov v roku vnjeakej inej krajine..

bambola
5. apr 2011

@tinaki1275 citala som , ze deti si viazu jazyk s osobou, cize ak budes hovorit dvoma tak ju len chudatko popleties. ale urcite by som s nou hovorila slovensky lebo ti bude luto (a urcite aj tvojej mame), ze nevie slovensky. ja som chcela s malou po anglicky ale dost som o tom pocitala a proste sa vsade pisalo, ze potom s nou musim vyhradne komunikovat v tom jazyku za kazdej situacie, prave preto, ze si viaze jazyk k osobe a aj ked bude vidiet, ze ovladas aj ten druhy jazyk s tebou bude do isteho veku komunikovat len v tom jednom (tusim cca pat rokov) potom uz bude vediet "prepinat" 😉

bambola
5. apr 2011

idem uz do postele, mala sa zobudila uz asi stvrtykrat tak uz sa mi nebude chciet vracat, aj tak je dost hodin. dobru noc 🙂

tinaki1275
5. apr 2011

@bambola to hej ja som akurat tak zvyknuta na grectinu ,ze obcas proste ujdem..ale inac 90 % hovorim slovensky ....aj slov.telku jej pustam a len slov.hudbu ..tak hadam to nejako zvladneme..
dobru noc prajem...

katarina7777
5. apr 2011

kocky lucim sa aj ja,idem do perin, bruuu noc

monline
5. apr 2011

@tinaki1275 a aké sú sny v gréčtine? 😀

monline
5. apr 2011

dobrú noc

luludi
6. apr 2011

Dobre rano,

my sme nezacali dobre, bubo vstal hodinu skor ako zvycajne, ma teplotu a 3x uz vsetko strasne ozvracal ☹ MM skonstatoval, ze zuby, tak uvidime, teraz je taky dost mrchavy..

vsetkym prajeme prijemny den

gabika41
6. apr 2011

dobre ranko baule...u nas zatial klasika...

@bambola....moja suseda ma anglicana za muza .....ma styri deti,dve starsie a dve mladsie.Tie starsie uz vedia perfektne anglicky a tie mladsie to robi tak,ze prepina napr. uprostred vety......ta tretia ma 3 roky a uz pekne zacina hovorit aj po anglicky....ale tiez zacina slovencinou.....a ked pride muz domov,tak len po anglicky....

















kafoditka
6. apr 2011

Dobre rano... mali sme fajn noc, aj som vyspata, len to pocasie vonku ma moc netesi.. od vcera mi velmi slzia oci, tak nechapem, co to mam zasa za vychytavku.. isla by som dnes potrajdat niekam do shoppingu medzi ludi troska.. vsetkym prajem pekny den 🙂

zuzik1983
6. apr 2011

ahojte,
tak mi sme mali ako vzdy zlu noc,snad 100x hore a budicek rano o 5.30 😒 a este k tomu je aj mne uplne strasne,mam taku silnu migrenu az na vracanie mi je 2 dni....a nezlutuje sa to decko nado mnou ani za svet 🙂

maxara
6. apr 2011

ranko, v noci ma nechutne seklo, ked som sa otacala, normalne som myslela, ze mi praskla polka hrudnika z chrbtovej strany. Takze dnes sa nehybem ani kusok.. Najhorsie je zdvihat Ninocku, dufam,z e bude dobrunkava ☹

bambola
6. apr 2011

Dobre ranko,

tak my sme uz od 6 hore 🙄, rozmyslam co dneska a mala by som ist do toho babymarketu, este uvidim ci dnes ci zajtra

@gabika41 gabi ale nepride ti to napriklad zbytocne? ved nemusi prepinat ked doma maju "zdroj" anglictiny a teda otca. male dieta bude s nou slovensky s otcom anglicky a od isteho veku uz zacne prepinat akokolvek , skymskolvek.... tiez mam kamaratku a jej muz je anglican a oni doma len anglicky aj ona s malou len anglicky, mne to pride take divne pretoze napriek tomu, ze si myslim, ze viem anglicky dost dobre tak predsa svoje pocity resp vsetky tie zdrobneninky anglicky tak nevyjadrim ako by som chcela, preto som zavrhla to moje rozpravanie s malou anglicky , ale pustam jej anglicke pesnicky a rozpravky 🙂 myslim, ze ked ma dieta rodicov roznych narodnosti tak bude vediet oba jazyky ak sa to nezanedba 🙂
@maxara uf, neofuklo ta? alebo netahalo na teba? snad sa ti polepsi a nech je ninocka dobrucka a chutnucka dnes 😀

bambola
6. apr 2011

@zuzik1983 moja tiez, celu noc sa mrvila , raz jeden cicik raz druhy, nevyspala som sa a herecka vstala o 6 🙄

janulienocka
6. apr 2011

ahojky dievcata, mam chvilku cas tak vas idem mrknut, @maxara Peti hlasim nase udaje do tabulky, 9 mesiacov 10425 g 78cm, mame 4 zuby, Kubko sa plazi, obcas sa da na 4, ale este sa sam neposadil:( doktorka hovori ze je to este v pohode, tak hadam hej ... inak je zlkatunky, sikovny, porozprava vsetko mozne, mama tata baba toto ..... 😉 😵

zuzik1983
6. apr 2011

@bambola my vstavame bezne o 5.30-6,to mi vobec nevadi,ale keby aspon nebola v noci tolko hore.uz jej toto obdobie trva nejako dlho 😒

bambola
6. apr 2011

@zuzik1983 u nas to bohvie od coho zavisi 😕 asi zacnem sledovat mesacny pohyb 😀

zuzik1983
6. apr 2011

@bambola u nas nezavisle na tom ,ci ide spat o 20 alebo 21.30 stale je rovnako hore.a ked ma byt spln mesiaca,to z je u nas ina katastrofa

maxara
6. apr 2011

@bambola 😒 neviem.. ved ja som seknuta s prestavkami uz od vianoc tusim ☹ konecne sa z jedneho seku vystrabim a zachvilku znova druhy.. a to ma teraz v pondelok napraval. ☹ Ale aj mi povedal, ze presne tento klb mam pretazeny, tym ze Ninu nosim v pravej ruke a este aj opretu o bok. Resp on sa kukol na mna, chytil mi ruky, chrbat, pokrutil ma a potom sa postavil predo mna a ukazal mi ako drzim Ninu 😀 😝 😔 cize mi povedal, ze si mam na to davat pozor. A drb.

maxara
6. apr 2011

@janulienocka ani zo srandy nehovor ze uz mate 4 zuby a hovorite mama, lebo aj toto je v tabulke 😒 Takze zalov v pamati, kedy vysiel prvy zub a kedy prvy krat povedal vedome mama

janulienocka
6. apr 2011

@maxara hm peti to chces po mne vela, neviem presne, on hovori mama asi tak od 6-7 mesiaca, 1 zub sme mali myslim v 7 mesiacoch

maxara
6. apr 2011

@janulienocka tak si to prosim vyrataj tak cca a daj mi nejake konkretne datumy 😅 dobre?

gabika41
6. apr 2011

@bambola ...praveze mi vysvetlovala,lebo oni uz zili aj v anglicku,ze to nechce zanedbat ako u starsej dcera,lebo hovorila,ze ked mala ale 4 roky a boli tam tusim,ale 3 a mala potom musela vela slovencinu doucovat....aj teraz v lete odchadzaju do ciny ajedine co berie zo sebou su slovenske knihy.....

bambola
6. apr 2011

@gabika41 no ved prave, otec anglicky, mama slovensky a vyriesene.... ja som to nepochopila preco ona prepina uprostred vety, decka su velmi ucenlive, budu to robit aj oni 😀 😀 ale kazdeho cisto osobna vec, mozno to u nich tak funguje 😔

adelaine
6. apr 2011

@katka55 ahoj, neskoro odpisujem, ale ano bola, bola som na kave... si ma vymakla 😀
kde si ma videla?

katarina7777
6. apr 2011

caute maminy,
na buduci tyzden som na slovensku a pri tej prilezitosti chceme s maxi zbuchat nejake stretko, pre nas je mozny datum 15.4 co je v piatok a stretko by mohlo byt bud u maxi na chalupe ak by bolo pekne pocasie alebo u maxi doma alebo v blave napr. v eurovei... kto ma chut sa k nam pridat? 🙂

katarina7777
6. apr 2011

@bambola ja ti z mojej skusenosti mozem povedat ze sa to neda na maleho hovorit len po slovensky, ked sme sami ano ale ked sme s niekym tak mu musim hovorit po taliansky vsak by mi nikto nerozumel a musela by som vsetko prekladat... to sa neda .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre