Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tutifruti
12. apr 2011

No neviem co sa deje....
@maxara s kým všetkým si ty dnes išla spať? 😉

robika
12. apr 2011

Ahojte,

citala som par stran dozadu... riesili ste dudliky, tak Filipko dudlik od zaciatku nechcel, svokra mi neverila, ale ani ona nebola v tomto smere uspesna, ale aspon nebudem musiet oducat, obcas by bol dudlik vyhodou, ale ked nechce tak nechce 🙂
my sme dnes boli v poradni a nejako malo priberame, sice doktorka povedala ze dobra vaha a prirastok staci, len mne sa zda ze dost malo, lebo za 3 mesiace pribral iba 405 g...
a este vraj ma trochu hlienov v hrdielku a aj v nose, ale nic mi nepovedala ze co mu mozem dat, az ked som sa pytala, tak vraj staci stoptussin, ale ten je tak hnusny, ze maly sa mi z neho zvykne povracat a ze tie hlieny v nosteku by mu mali prejst same... neviem co bolo tej nasej doktorke dnes, ale akokeby tam bola omylom... ,
@maxara maxi nase miery su: 74 cm vyska, 8315 g vaha

tutifruti
12. apr 2011

@tutifruti ja som ešte ready

adelaine
12. apr 2011

...co sa tu udialo? skapal tu pes, ci skor kon?
ved az zajtra je streda, niee? 😀 😀 😀

tutifruti
12. apr 2011

@robika aj nasej dr. stačilo, že Šimon menej priberá.... tak var vie čo robí 🙂 No a pozerám, Filipko je riadny dlhán....
🙂
No a sople má Šimon brutálne.... dávam mu už do nosa pamykon.... ale on už má brutál žlté.... no a sinupret na hlieny a kalciový sirup....

robika
12. apr 2011

@tutifruti asi skusim ten kalciovy sirup, lebo nechcem mu to nechat tak, ze ved mu to prejde, lebo co ked mu to zide na priedusky...ten pamykon sme brali a pomohol, teraz to nema ani na odsavanie, ale myslim si ze mu stekaju do hrdielka a preto mi obcas kasle, ale iba v noci a rano...

tutifruti
12. apr 2011

@robika sople sú otrasné.... pre takýchto krpcov... horšie ako teplota.... 😒 Náš Šimon ich má od báb... ale brutálne....Kašle, kýcha.... ale myslím si, že tiež zo soplov.... Tak len odsávam.... a Sinupret... je tiež dobrý... je prírodný a odhlienuje.... skús

tutifruti
12. apr 2011

konovi fakt šibe.... maxara chýbaš.... 😎 Som si odpovedala sama sebe

robika
12. apr 2011

konecne mam chvilku cas kym sa maly zobudi a jednak mi to tu natahuje strasne dlho a este aj tie prispevky nejako blbnu... ☹

robika
12. apr 2011

@tutifruti ja ked vidim a pocujem ako sa maly trapi s tymi hlienami, kasle, soplikuje, tak velmi mi je luto, ze mu neviem nejako rychlo pomoct, my sme uz pamykon brali 3x, velmi casto mavame hlieny, dufam ze nam to uplne prejde a nejaky cas nam daju choroby pokoj...

tutifruti
12. apr 2011

@robika No naše baby donesú zo škôlky takú "zmesku", že Šimon má sople už asi štvrtý krát..... Je to otras... Sople mávala Alžbetka často... a s tým spojený zápla stredného ucha... Do roka sme ho mali aspon 8-krát.... Takže Šimonovi teraz kvapkám aj kvapky do ucha... lebo už si chytal ucho.... To je prvý príznak.... 😒 Tak dúfam, že som to podchytila včas

robika
12. apr 2011

@tutifruti aj mne si Filipko chytal usko, tak nas minuly tyzden doktorka poslala na usne, ale nastastie tam nic nema, ale tiez som sa zlakla, lebo ja ked som bola mala, tak som mala zapal stredneho ucha tiez vela krat, az mi to museli prepichovat... tak a to by som nechcela ...
tak Ty si uz skusena od dievcat a vies co mas robit a tiez si myslim ze radsej preventivne dat par kvapiek, ako sa potom velmi trapit...

tutifruti
12. apr 2011

@robika No s Alžbetkou sme si užili.... 😒 Tak už poznám prvé príznaky.... tak radšej dám.... Šimon bol dnes strašný "nervous"....

bambola
12. apr 2011

mne sa podarilo od malej odist, a aj by som spala s nou ale nejako sa mi nechce 😕
jeden pekny prispevok na vecer 😀

Na materskej tretím rokom cítim sa už byť otrokom. Každé ráno pripravená, že ma čaká dáka zmena. Ale večer s hrôzou zistím, že to bol deň zas ten istý: Plienky, hračky, kašičky a dve zlaté detičky. Starší o pol šiestej vstáva, pyžamko si dole dáva. Do p......ráce sa s tatom strojí, ten sa toho právom bojí.

"Nemôžeš ísť so mnou zlatko, veľa roboty má tatko. Mamička má času more, pozri sa, už vstala hore!" Ja strapatá, pomalá, nočnú som zas ťahala, lebo malý nechcel spať, iba cicík cumľovať. Manžel zdrhá: "Láska idem. Navar niečo, hladný prídem!" Tak bez seba od radosti, začnem plniť povinnosti.

V ruke nočník, v druhej plienka: "Pozri, v knižočke je lienka! Chvíľu si tu čítaj, seď, malého prebalím hneď." Tvár umytá, zúbky čisté, musia niečo papať iste. Smerujem ich do kuchyne, cestou otvárajú skrine. Šaty, šperky, knihy, spreje, zrazu nič na mieste nie je. Dve stoličky, podbradníky, k tomu svorný krik veliký. Jeden nechce kašu jesť, pritom reve o 106. Druhému sa šunky máli a čajík vraj strašne páli. Po raňajkách hrôza čistá, na vychádzku oboch chystám.

Obliekaciu vojnu zvediem a keď ich už pred dom vediem, pri malom mi nos vykrúti, nervovo sa takmer zrútim, cítim to aj cez pančuchy, pos... sa až pod pazuchy! Druhý pokus upotená, zvládnem ako superžena, do auta ich oboch pútam. "Kam ich dneska zobrať?" hútam. "Už viem, k rieke pri kačičky, to je ten raj pre detičky." Ubieha nám rýchlo cesta, na sedačkách divo vreštia. O hračku sa naťahujú, zvyšných dvesto ignorujú.

V parku je to čistý des, holub, kačka, mačka, pes - na všetkých sa s chuťou chystá môj dvojročný terorista. Nemôžem ho spustiť z očí, do jazera by hneď skočil. Z kočíka sa rev ozýva, celý park sa na nás díva. Malý mi chce zvestovať, že ho musím pestovať. Na rukách ho teda vláčim, ťahám tašku, kočík tlačím. Na staršieho pritom vrieskam, nech nespadne na preliezkach. Keď lavičku voľnú zbadám, od únavy na ňu padám. A pre moje detičky, vyťahujem čajíčky, mandarinky, keksíky, veď majú hlad veliký. Po desiatich minútach, zašpinení sú až strach. Tak oznámim: "Moji milí, výlet sa ku koncu chýli." Cestou domov - radosť veľká, zaspia obe strašidielka.

Do postieľok ich vyklopím, varešky sa s chuťou chopím. A pre blaho rodiny, varím zo dve hodiny. Priebežne periem a suším, upratať nestihnem, tuším. A hľa - už sú krpci hore, musím sa mať na pozore. Výtržnosti totiž množia, snáď len požiar nezaložia. Vo dverách sa manžel zjaví: "Hotový som" smutne vraví. "Daj mi niečo na večeru, to bol zas deň, namôjveru!"

Kým papá, ja kŕmim deti, umývam riad, zbieram smeti. Posťažovať sa mu snažím, že po chvíľke kľudu bažím. Chápavo mi hlavou kýva, do novín sa pritom díva. Vytratí sa nenápadne, na mňa ďalšia šichta padne. Že mal prácu, musím chápať, počujem ho z gauča chrápať. Chalanov do vane súrim. "Zas nestihnem seriál", zúrim. Mydla, šampónu sa stránia, do postele sa ísť bránia. V pyžamách (mám radosť veľkú) chcú sa hrať a kukať telku. O polnoci, chvalabohu, nevidno už ani nohu. Hore je len mamička a kamoška žehlička. O pol druhej zbitá líham, vlasy si zmyť zas nestíham. Sníva sa mi krásny sen, že mám zajtra voľný deň...

tutifruti
12. apr 2011

@bambola ... no o tom len fakt snívat.... MM sa ma pýtal, že po čom tak túžim... čo by som chcela... /Už zistoval na narodky/... A ja: Nemusíš nič kupovat... nikam ma posielat.... len na tri dni choď s deťmi preč.... a neukážte sa doma 😅

monline
12. apr 2011

@bambola krásne 😀 ešteže ja mám väčší rozdiel medzi deťmi 😀

robika
12. apr 2011

@bambola 😀

robika
12. apr 2011

@tutifruti ja som prave premyslala, ze obcas mam dost a to mam 1 dieta a co by som robila keby som mala 2, ale to uz si vobec neviem predstavit mat 3 deti, tolko radosti ale aj vela starosti 🙂

tutifruti
12. apr 2011

@robika No v krízových situáciách /napr. ked sme boli Dorotu pred týždnom na chirurgii šit/ si len opakujem "Deti sú radost.... Deti sú radosť" 😅 😅 😅

monline
12. apr 2011

@dugyna mohla by si prosím pridať @lela1809 do súkromnej? díky 🙂
lela, tu je potom link

dugyna
12. apr 2011

@monline jasne

luludi
13. apr 2011

Dobre ranko 🙂,

vacsinu noci sme s bubom boli hore - zubky nas trapia stale, dufam, ze sa mi dnes podari si aspon hlavu umyt a musim varit.
Pocasie dnes vyzera tak kadejako..

maxara
13. apr 2011

Ranecko, my mame dnes rusny program, ideme na poradnu a potom do BA, do exroboty a taaaaaaaak. Potom po ocka a navstivit pradedka v nemocke. A do rempa kupit nejaku halusku.. cize dost toho.

@tinaki1275 no ved pozerala som, ze su trosku drahsie, ale tak nie su vo vypredaji.. ked budu, tak budu lacne. Vcera som Nine kupila odtial nohavice na traky za 3,45 🙂 sa z nich tesim

@tutifruti 😀 to by si chcela vediet, co?? No ked som isla, tak len s Ninou, pridal sa mm a povedal, ze ked Nina zaspi, polaskujeme. Myslis ze vydrzal tu pol hodinu? 😒

dugyna
13. apr 2011

@maxara maxi kde je to rempo? kopec ludi to spomina a co tam dobre maju? diky

vierkaha
13. apr 2011

Dobré ránko, my sme hore už od šiestej 😠 ( blbý časový posun totálne nám rozbil režim 😠 ) a asi mu idú zuby, lebo len mrnčí jak oči otvoril 😒
@bambola paádne to je, ja ani dve deti nemám a totálne sa v tom vidím 😅
@maxara tak ja nakoniec nebudem môcť prísť sa vymeníme s @monline. Ideme v piatok na pohreb, tak chalupovica padá a tak som sa tešila ☹

Ja som sa dnes zobudila do nejakého blbého dňa už od rána som nervózna a kombinácia, že mm po nočnej a ja nervná nič dobré neveští 😝

maxara
13. apr 2011

@dugyna rempo je na starej vajnorskej a nemaju tam nic take oku lahodiace. Maju tam monterky, pracovne oblecenie rozne, aj do kuchyne, ale akoze do prevadzok, uniformy. Potom tam maju rozne ciastiace pripravky, dorgeriu taku cistiacu, a k tomu naradie, kremy, potom hotelove kupelnove vybavenie, cize nejake osusky, uteraky, viem ze tam maju molitanove madrace, potom rozne igelitove obrusy a take plachty na markizy a take textilie a tak.. viac ma nenapada

@vierkaha ☹ tak nabuduce.. nejako sa ale skusim dostavit do ruzindolu po veci 😉 niekedy buduci tyzden, ok?

zuzik1983
13. apr 2011

dobre ranko
@robika aj nikolka si stale chyta usko,som to spomenula doktorke a ona,ze to je len zlozvyk deti,ale ze ked chcem,tak mozem ist na usne,jak to bude pretrvavat,aj pojdem.normalne som dostala strach
@bambola to je dobre 🙂
@vierkaha my sme hor od 5.45 kazdy den 🙂
dnes sme spali celkom dobre oproti ostatnym nociam,zobudila sa len raz okolo 2,bola hore asi 45minut a spali sme ako vzdy...

aalexis007
13. apr 2011

Dobré ránko
My sme mali hroznú noc. Každú chvíľku hore a od 0:00 - do 3:00 hore stále. A do rána ešte asi 3x (alebo aj viac, už som to ani nesledovala). Nevládala som. 😒 😒 😒 Neviem čo mu je v poslednom čase, ale je hrozný. Noci sú katastrofálne. Som s ním hore aj 10x. Čo mám robiť aby mi prespal celú noc. Ako Vám tíško závidím, čo Vám detičky prebúvajú celú noc. 😒 😉

vierkaha
13. apr 2011

@maxara oki budem sa tešiť 😉
@aalexis007 mne sa síce v noci už nebudí, ale keď sme vstávali na nočné kŕmenie o 3 a potom o 6 tak som bývala viac vyspatá, teraz sa malý v lepšom prípade zobudí o 7 a horšom o 6 a ja som neskutočne unavená a nevyspatá

maxara
13. apr 2011

strasne som prave nasrata, az tak, ze by som najradsej vyhodila von oknom telku, pocitac aj s Ninou slahnutou, robi mi nervy, a to vzdy, ked mam taky rusny program.. ju serem, nech sa neskusi dnes pytat spat, budem ju budit nasilu, kravu, nech vie, co je to slastny spanok 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre