Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
19. apr 2011

ahooojte nebola som tu uz ani nepametam 😝 strasne sa za to hanbim 🙂 mam ale fakt hrozne prace aj mala si ma neustale vyzaduje uz neobsedi stale by len stala alebo sa nosila co uz uz to neni take babetko co stale spi...mame uz dva zubky a ide nam treti niektory z vasich drobcov sa uz pustili chodit ???vsak uz za chvilku maju rok a je to len nedavno co sa narodili....idem si vas tak zbezne precitat cele by som asi nedocitala ani za tyzden 😀 😀 😀

kafoditka
19. apr 2011

Ahojte, boli sme vonku na doobednej spacirke, maly mi pospal vyse hodinky, teraz som sa napraskala bryndzovych halusiek a pojdem na nakup do Lidla v ramci prechadzky..dnes je vonku prakrasne a super teplo 😵
@bambola pekne podlozky 😉
@katarina7777 no maly Leo je super sikovnik 😉

tutifruti
19. apr 2011

@ericica ahooooj 😀

Konečne malý chvíľku spí tak sa hlásim....
Dnes má naša Dorotka narodeniny, celá šťastná išla do školky, lebo brala cukríky pre deti... dôležitá... 🙂
No a Alžbetka má v škôlke vyhodnotenie testov školskej zrelosti, tak idem na pokec so psych.... tak som zvedavá....
Šimonko má stále sople... a to už som si myslela, že sme za vodou, a ako keby nanovo.... Ked sa k nemu blížim s vreckovkou tak zúri.... a nechcem mu furt tahat sople odsávačkou, lebo už mu aj trocha krvička šla z nosa.... Sople sú svine 😠

kafoditka
19. apr 2011

@tutifruti ahoj, co mu na tie sople davas?

tutifruti
19. apr 2011

@kafoditka No minulý týžden som už mala od dr. pamykonové kvapky... aj sa mu to polepšilo.... a teraz nanov.... tak kvapkám Otrivin a dávam Sinupret na hlieny.... ale už ma poraziť ide... 😒

kafoditka
19. apr 2011

@tutifruti a nemas skusenost s Libenarom? Nam velmi pomohol, ked mal maly sople vyse tyzdna a kvapky Nasivin absolutne nezaberali..

tutifruti
19. apr 2011

@kafoditka No skúsim.... už som fakt hotová, lebo je zlý ako 100 čertov... len na rukách... nič nechce jesť, iba zúri

kafoditka
19. apr 2011

@tutifruti Vyskusaj ho kupit.. su to take ampulky, je ich tam tusim 16 alebo 12, jedna ti vydrzi tak na 3 pouzitia. On je strasne dobry v tom, ze ked ma babo plny nostek a zle sa mu dycha, tak po kvapnuti do nosa sa mu za par sekund ulavi a krasne moze dychat..

booklover
19. apr 2011

ahojte damy!
ja som tu nebolaaaaaaaaaa! nejake vyhrotene debaty tu vidim 😢
nasa dievka pribera pomalicky, ale isto. ma 7,40kg 🙂 dolne dva zubky su vonku, na hlavicke stale paperie. spi celu noc od 7meho mesiaca (medzi nami na manzelskej posteli), viac menej je uspesna na nocniku. plienky mame stale stvorcove bavlnene, par mame finskych z nebielenej bavlny (happy squares) a s polskymi sa nedaju porovnat-stelesnena hebkost. odteraz uznavam Finov 😀
stale nemame kocik, pouzivam Ergo nosic a s finskymi plienkami som dokupila aj novorodenecku heart2heart vlozku, ktoru dufam najblizsi rok-dva nebudem potrebovat 😀
kojim 2-3x denne, inak je uz malo veci, co dcere nedavam jest.
sama sa rozstvornozkovala, sama sa stavia a sama s oporou prejde par krokov. vylezie na manzelsku postel a ked ma zist z nej, alebo zo schodu, takmer vzdy ide dopredu nozickami 🙂
dozvedela som sa, ze by dceru zobrali bud.rok do skolky, keby som ju bola v marci nahlasit (!?) odkial som to mala v marci vediet, ze uz 8mesacne dieta musim nahlasovat do skolky? ale neva.. mozno predsalen naplanujeme druhe baby a nie pracu 🙂
chodime na stavbu, prave pripravujeme strop. vsetko tvrda svojpomoc. aj chudne sa mi lahsie 🙂
financie nas asi zastavia po hrubej stavbe, oknach, dverach a krbe. ale s kurenim sa bude dat pomalicky dorabat prizemie aj v zime. poschodie zatial nechame hole, prizemie je obytne samostatne.
a namiesto antikoncepcie mame stale (vlastne od zaciatku) symptotermalnu metodu. ona funguje super, ak je clovek dosledny a uprimny v zaznamoch. len nase hormony nas niekedy prehovaraju, ze by bolo super mat druhe babo 😀 no uvidime, ako sa to vyvinie.
JE MEDZI NAMI NEJAKA MAMICKA UZ ZNOVU TEHU?
pekny den vsetkym!

bellablonde
19. apr 2011

@booklover caaau zena, ale dufam, ze v hokeji finom fandit nebudes 😀 😀
teda tak to som rada, ze si pekne nazivate a janka ti robi len radost 🙂
myslim, ze z obcasnych a kazdodennych prispievateliek tu ziadna tehula nie je

a musim ti povedat, ze ti v dobrom zavidim volne miesto v skolke 😎 (to je teraz moja horuca tema)
uz len fakt, ze by ti janku vobec zobrali ako 2-rocnu 😔

maxara
19. apr 2011

@tatianka.g 😉 to su jedine mafiny, co som ochotna zjest 😉

@bambola nemas zac 😀 trupka

@denisse tak som to myslela aj ja, mat na pamati termin a tomu skusit pridat nejake ine aktivity, nakup, navsteva, vylet, pamiatky, cokolvek..

bellablonde
19. apr 2011

@bambola nemas zac 😀

booklover
19. apr 2011

@bellablonde no, ale nahlasit ju v marci uz akosi nestihnem. a vraj beru aj deti, ktore maju este plienky... asi tam zajdem zaorodovat, ci by mi ten marec neodpustili. svokra sice daco vravela, ze ved ona mi ju postrazi a o 13tej bude chodit na poobedne, ale podla mna by to bolo o krk.
my byvame na lazoch, tak podla mna by mali mat miesto v skolke aj zo dna na den.. alebo zeby sa lazy zapacili tolkym rodinam s detmi, zeby skolky nestihali?!
fandim Slovakom, ale co sa eko rieseni tyka, musis uznat, ze zaostavame... :-/

maxara
19. apr 2011

@ericica @tutifruti rada vas opat vidim
@booklover aj ja si znacim poctivo 😉

maxara
19. apr 2011

@bellablonde aj ja fandim 😉

booklover
19. apr 2011

@maxara a funguje? (aj cyklus aj metoda 😀 )

bellablonde
19. apr 2011

@booklover co sa eko tyka, sme nieze 100 rokov za opicami, ale v totalnom praveku 😒 bohuzial

maxara
19. apr 2011

@booklover no pravd je taka, ze som si odpocitala, aky mam cyklus podla datumov a teda mam 37 - 38 dnovy cyklus, cize som toho este moc nestihla pozapisovat, ked si uvedomis, kedy som zacala 😉 ale zatial vsetko sedi 🙂

maxara
19. apr 2011

BABY
aby sme sem nepisali debiliny a podrobnosti a aby sme mali vacsi prehlad, tak prosim, ostatne veci o stretku pisme do temy Megastretko. A piste tam momentalne prosim len tie, co mate zaujem a predbezne aj moznost prist. Ostatne co este neviete, vahate alebo cakate na rodinu, manzelov ako sa vyjadria a pod, ale zaujem mate, tak tam napiste, aby sme vedeli predbezny pocet a pripadne si rozdelime co kto donesie a neskor sa dohodneme, na kolku, kto kam kedy ako.. nuf?

maxara
19. apr 2011
bellablonde
19. apr 2011

@maxara nuf nuf 😉

maxara
19. apr 2011

@bellablonde tak bez, budes prva 😉 a nie ze povies ze neprides, lebo sa odhlasim 😀 😝

bellablonde
19. apr 2011

😀 😀 😀
@maxara

maxara
19. apr 2011

@vierkaha v stredu idem na tanecky namiesto stvrtka a predtym som chcela ist kupit koberec, ktory mam vyhliadnuty, ale tebe som hovorila este tretiu vec a nemozem si ani za ten svet spomenut 😒 nenapadlo ta to?

booklover
19. apr 2011

@maxara tak drzim palce, nech vsetko klape ako ma a zdravicko poslucha!

maxara
19. apr 2011

@booklover vdaka.. teda zatial ju nemam overenu, tak ale pri predpokladanych plodnych dnoch sme nesexovali a kramy som dostala 😀

vierkaha
19. apr 2011

@maxara ja som nad tým rozmýšľala aj včera, ale naozaj neviem 😅

maxara
19. apr 2011

@vierkaha sakra.. no ved hadam sa ozve niekto, komu som sa slubila a ked nie, tak je to potom jedno 😀

bellablonde
19. apr 2011

kocky mne uz druhy den nenormalne smakuju ryby
vcera ten udenac, dnes namazana lososova natierka na chleba a teraz som dochystala spagety s tuniakom 😕

tinaki1275
19. apr 2011

No babule..vidim ze mi vcera vela uslo .. 😒 aj som posmutnela ked som si to nedorozumenie precitala..
ja som vcera nestihala nic ,Leia vcera vecer zvracala asi 3x...a od rana mi strasne kasle az sa dusi ,tak som pochopila ze zo zatecenych soplov zvracala,pritom sople nemala ani nepamatam..a som nasrata na svoju dr.ked som sa jej pytala ci by nebolo lepsie pockat s ockovanim kedze ten druhy zubok este nie je prerezany tak ma doslova vysmiala, ze v com je problem....musela mat oslabeny organizmus tak ju to ockovanie polozilo ..vecer musim ist s nou k nejakej inej dr,kedz e ta moja ma 3 tyzdne dovolenky ,dufamz esa to nezhorsi ..najhorsie na tom je ze nemoze ani jest ,hned ju napina.. k tomu este aj obcasna hnacka..a inde ako na rukach nebude a aj to mrnci v kuse...o zachvatoch placu ani nehovorim .. ☹ baby co vam davaju na svk na kasel? nech si to potom porovnam..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre