Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katka55
21. apr 2011

ahojte.
@bambola ooo, co sa to matke prihodilo na hlave? 😕 ale zlata je, zvyknes si 😉 ty dnes nejako frcujes, nie? ja som len navarila, dnes ma panko polievocku a na druhe masko so zemiakom, lebo som vcera kukla ten casopis Vyziva od Mama a ja a zistil som, ze mu davam malo papat 😕 boli nam aj zamerat sietky na okna a teraz len trcim pri malom, nech sa poriadne vyspi 🙂
@kafoditka @zuzik1983 podarene su deticky 😉

katka55
21. apr 2011

@zuzik1983 jaj, a ja som vcera este dala malemu take tenke pancusky, lebo som s nim bola na deke, tak som sa bala, aby ho to nechladilo 😒 lebo neviem, ci sa to hovori aj u vas, ale ked je v nazve mesiaca "r", este sa nema sediet na zemi 😖

a pridavam sa do klubu baliacich. aj my vecer cestujeme, ale az o nejakej 9, lebo mm ma fucik a ten predsa nemoze vynechat 😠 😀

adelaine
21. apr 2011

@katka55 Kati, ako malo? myslis gramaz alebo celkovo menej jedal....?
lebo ja ten casak mam tiez....teraz myslis ten "vzorovy jedalnicek" ?

mne teraz risi neje ani to minimum, co by mal...a neviem ci predstavit, ze by mi jedol
polievku a potom este nejake hlavne jedlo...a po dalsie, ja mu to este stale mixujem dokopy,
zeleninku a masko, alebo cetovinky....skusala som aj taku stravu nepomixovanu, iba popucenu
a to mi vobec nechcel, a este ho to aj drhlo, kaslal chudak pri tom 😖
ty uz nemixujes?

katka55
21. apr 2011

@adelaine myslim celkovo menej jedal. mam pocit, ze od 6M mu davam tak isto a to iste... 😀 praveze ja tiez stale mixujem a asi by bolo dobre ucit ho na popucene. mm kolega siel s malou k lekarovi, lebo v 14M odmietala jest a nakoniec zistili, ze je len leniva pohryzt jedlo 😀
no a na desiatu som mu spravila ovocny tanier - sak podla casopisu 😀 a polhodinu sa s tym zabaval. aspon som zatial navarila. ale nezjedol toho tolko, ako ked to ma na kasu 😒 uvidim, co mi povie na obed... 😕

adelaine
21. apr 2011

@katka55 ja mu sice davam do ruky niekedy mrkvu, inokedy kusok z jablka, ale on to len
ozuzle, neda sa povedat, ze by z toho nieco zjedol...a minule sa mu rozpadlo jablko
v ustach, a skoro sa tym zadusil a to som bola pri nom 😠 som mu to rychlo lovila z ust 😠
tak mam z takychto kuskov bobky.

z akeho ovocia si mu to pripravila?

mirka285
21. apr 2011

juj baby vy sa vsetky niekam balite 😕 hm,my sa nemame kam,ale ideme zajtra aspon do Sale ku Gabovim rodicom nech aj my mame trosku zmenu...moj drahy uz je doma z prace,tak cakam kym sa mala zobudi a pojdeme na nakup a obedovat nechce,lebo vraj pojde cvicit,tak dnes mam od varenia volno 🙂 @kafoditka takze vy uz aj sibak mate nachystany 🙂

mirka285
21. apr 2011

@katka55 ale ved deti do roka by aj mali mat stale rovnaku davku,az od roka by sa malo pridavat...

katka55
21. apr 2011

@adelaine nakrajala som mu jablcko na kocky a banan na kolieska. banan zjedol v pohode, ale to jablko mu velmi neslo... aj ho raz natiahlo - asi mu zabehlo 😅 ja som mu tiez skusila dat kusok mrkvy do ruky, ale nepochopil, ze to ma akoze zjest. len sa s tym hral 😒

a aj patrik uz ma sibak 🙂 v pondelok vraj bude chodit s tatom po rodine, tak som zvedava... este som nebola od neho prec dlhsie ako hodku 😕 teda raz sme boli v divadle...

adelaine
21. apr 2011

..inak u nas to mnozstvo potravy zavisi aj od toho, dokedy rano spi....a kedy ma poslednu davku mlieka v noci,
lebo nepcham mu mlieko na ranajky a hned za tym rovno ovocie na desiatu, jednak mi to nechce jest
alebo potom odsabotuje obed...ja mam medzi jedlami 3,5 az 4 hod. intervaly, to znamena, ze sa akurat zmesim
do 5 jedal, po kasi uz mlieko na druhu veceru nevypije, dava si mlieko az na noc....

katka55
21. apr 2011

@mirka285 neviem... v tom casaku od 9m pridavaju polievku a olovrant 😒 a na malom vidno, ze by toho zjedol aj viac...

bambola
21. apr 2011

@katka55 neprovokuj uz teraz mi chybaju tie lokne ☹

inac baby pozor na to jablcko, vasi chalani sice maju viac zubov ale ja mudra som malej dala do ruky a ona si odkusovala a prehltala cele kusky, potom jej tak zabehlo, ze ju andrej musel schytit doleznacky aby to z nej dostal a po chvilky vygrcla aj tie zvysne- celkom velke kusky 😕 takze ja okrem keksov a peciva, ktore sa rozmocia uz nedavam do ruky nic.
jedlo este mixujem ale napriklad zemiaky len pucim a ked jej davam hippku tak tie od 8.mesiaca su uz s kuskami, najprv sa jej nepacilo a napinalo ju ale teraz uz fajn 🙂

bambola
21. apr 2011

@katka55 inac mi zaspala asi pre hodinkou tak ja to vidim na tu 15h

katka55
21. apr 2011

@bambola patrik teraz vstal, tak sa ideme naobedovat a o tej 15 sme ready 😉

bambola
21. apr 2011

@katka55 kati ved ak vyleziete von skorej mozte sa vydat nasim smerom a stretneme sa 🙂 ja berem aj deku mozme ich niekde potom usadit 😉 ak by ste sli skorej tak daj vediet a ja ti potom zavolam, ze kde ste.

v telke su traja veterani, to je rozpravka mojho detstva 😵

katka55
21. apr 2011

@bambola oki 😉 dnes idu paradne rozpravky na stv. uz sme kukli zlatovlasku 🙂

bambola
21. apr 2011

luludi pridas sa? 🙂 vyzera to ze dnes nam to vyjde 😉

meruska
21. apr 2011

ahojte
aj ja sa pridavam do klubu baliacich sa...vyrazame k obom rodicom na striedacku 😉 kufrov a tasiek plne auto, k tomu cestovna postielka, cestovna stolicka na krmenie, kocik....beriem hadam pol domu...
@karinnka nedela, pondelok, utorok sme u babky a dedka na jazere, mozno sa stretneme 😉
@kafoditka aj my uz mame korbacik nachystany 😉
@maxara hlasim podomacky namerane a navazene udaje 😀 8900 g a 75 cm

adelaine
21. apr 2011

..akurat sme sa vratili z vyse 2 hodinovej prechadzky, ked to pojde takto dalej o mesiac budem vyzerat
ako keby som sa vratila od mora 😀 😀
maleho som dala spat, kavu mam pred sebou a ze kuknem co ste popisali a tu nic 😲 😲 skapal kon 😀

maxara
21. apr 2011

boli sme v lekarni a odporucila mi teta jednoznacne La roche 50tku, stoji u nas 18,30 potom Biodermu 20,90 a potom este Vichy, ten tiez okolo 20. A Daylong vobec nespomenula, hoci ho tam mali. Tak som sa opytala a povedala, ze maju aj detsky, ale tie co mi poveala su lepsie a cenovo porovnatelne, takze neni o com.

luludi
21. apr 2011

@bambola :( ahoj, zabudla si zavinac a ja som si to vsimla az teraz, ze si nas volala von :( sme sa museli minut niekde po ceste, lebo v tom case, sme boli tiez vonku, len akurat uz pomaly na ceste domov

monline
21. apr 2011

ahojte, ja mám dnes taký deň o ničom, všetky plány, čo som dnes mala, padli...najskôr ma naši ešte ráno zavolali na nákupy, mama chcela niečo kúpiť Marekom k meninám, nech jej poradím...netušila som, že oni chcú spraviť veľké okružné kolo, takže lidl, kaufland a všetky obchody na pešej zóne v Senci..na konci som už zúrila, lebo s mojou mamou sa ťažkopádne nakupuje...(otec čakal v aute, on na toto nemá nervy 🙂) doma som dala do poriadku malého a ešte som ani nedovarila špenát, už ma vytiahla Kata do veľkoskladu záhradníckych potrieb, tak som šla, lebo aj ja potrebujem zem na presádzanie..a potom ešte chcela na prechádzku, ale to som už poslala Niku, zatiaľ som mame nafarbila vlasy a zavesila záclony..malý je zlý ako čert, málo spal, jesť moc nechce..moje okná stále nie sú umyté ☹ zajtra sa Nika chystá do Pezinka, na celý víkend, tak s jej pomocou rátať nemôžem...piecť sa mi nechce, nemáte nejaký dobrý a rýchly a nenáročný recept?

mirka285
21. apr 2011

cafte...tak my tiez cele poobedie vonku 😉 perfektne pocasie je,tesim sa z toho...
@katka55 Kati a vy nepapate olovrant?lebo my ano,na olovrant mame vzdy bud kasu,jogurt,chlebik alebo nieco podobne a vecer pred spanim mame uz len mlieko a spime celu noc az do rana....ja mam pocit,ze my jeme tak akurat,ja nemam rada,ked sa deti prekrmuju,potom su obezne od malicka ☹

mirka285
21. apr 2011

@monline Moni ani ja som neumyvala okna,ja sa neriadim tym,ze teraz su sviatky tak treba upratat,takze vobec si nerob z toho hlavu...

monline
21. apr 2011

@mirka285 chcela som umyť mamine okná, ona je taká, že by ich chcela mať čisté, ale sama nevládze..jedno som jej iba umyla..muž pozval svokrovcov na víkend, ešte sa nevyjadrili, či prídu, tak už kvôli svokre..nech sa náhodou v sobotu do toho nepustí, to by som nezniesla (ona je schopná, akože pomáha....) keby záležalo na mne, je mi to jedno...
dnes som si na teba spomenula, ako si písala, že ked dáš Linde jesť chlieb, že rovno vysávaš...tiež mal malý natrúsené všade, kde sa dalo 🙂

monline
21. apr 2011

@mirka285 neviem, či som to napísala zrozumiteľne, lebo píšem ako pako 🙂 svoje okná aj mamine okná..svoje ak sa mi chce a mamine, aby nemala plno rečí, že jej nikto nepomôže

mirka285
21. apr 2011

@monline jasne napisala si to zrozumitelne,tak to chapem,aj moja mama musi mat na Velku noc cerstvo umyte okna,aj keby ich zrovna umyvala mesiac predtym 😉

monline
21. apr 2011

@mirka285 dnes sme s malým hrali curling 🙂 on štvornožkoval ku mne a ja som sa snažila zmetákom rýchlo zmiesť všetky omrvinky z rožka, čo spravil, aby sa k nim nedostal a nezačal ich rozhrabávať (lebo presne to chcel)...asi takto nejak vznikol ten šport 😀 :- D

bambola
21. apr 2011

ahojte,
tak my sme boli von tri hodiny 🙂 matka s patkom boli super, trochu sa ponatahovali o hracky na deke 😉 a este sme sa aj presli
@mirka285 @monline baby ja by som tiez neumyvala ale spalnove som nemala este vobec umyte a co som umyvala tie dve pred dvoma mesiacmi ci kedy tak boli total zasvinene 😠 asi sa tu dost prasi ale asi aj od dazda. a tak mi prisiel pekn den na umyvanie 😀 verte, ze je mozne, ze tento rok sa k nim uz nedostanem 😅
@maxara a ty co tak strucne? sa na nas hnevas? 😕 dik za info ale za kolko ml?
@luludi lulu prepac, no sikovna som, vobec som si nevsimla, ze som nedala zavinac 🙄 aj som inac stale kukala ci vas niekde neuvidim lebo sme sedeli na deke na peknicke 🙂

katka55
21. apr 2011

@mirka285 my sme sa na olovrant zvykli kojit. teda dojcit 😝 ale len ked sme boli doma. ked sme boli mimo, tak dostal vacsinou ovocnu vyzivku. zle som to napisala, ze pridat olovrant, lebo on vlastne olovrantoval, ale MM 😅 potom okolo pol 7 mava kasu a pri uspavani este MM, ale toho sa mi zda, ze nie je velmi vela... 😒 ja tiez nemam rada prekrmene deti a zatial sa mi moje dieta zda byt fajne - nastastie 🙂 ale zacal sa ovela viac hybat, tak asi aj prijem treba zvysit 😉

katka55
21. apr 2011

a este som chcela, ze na deke s @bambola - ovcami bolo super. patrik sice robil trosku zle matke, ale ked ona je taka zlata 😵 skoda @luludi , ze sme sa nestretli ☹

tak my teda vyrazame na cestu. ahojte a pekny vecer 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre