Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

jaruska8
26. feb 2010

No, ja to nechcem riskovať kvôli tým mojim dioptriám a kvôli tej vadnej sietnici a k tomu ten môj chrbát. 😒 😒 😠 Škoda no, ja by som radšej prirodzene. Keby sa aspoň tá lokálna dala vybaviť. Mne hadičky ani infúzie nevadia, sila zvyku. 😉

oacka
26. feb 2010

kamoška sa mohla pri cisárskom sama rozhodnúť akú anestéziu chce, tak asi aj tebe dajú na výber nie? ja sa bojím toho pichania do chrbta. ale vraj keď to vedia pichnúť,tak je to raz dva.

maxara
26. feb 2010

no vidim, ze ani Taliani nemaju protekciu v pocasi... 😉
katka7777 no ja teda vyskusam... ale boli ma uz teraz vsetko... ked som robila na detskej chirurgii, tak tam v lete bezne chodili dehydrovane pubertacky co tyzden nesrali a normalne jednej uz nepomohol ani klystir a Dr. jej musel normalne prstami vytahovat hovno na osetrovni.. 😕 akozeeee, vsetky sme tam cumeli...a vraj to sakra boli, takze ja dufam, ze mne sa to pohne... dehydrovana by som nemala byt, pijem poctivo...
katkaking - skus sa predklonit a poriadne ponatahovat ruky dopredu, teda smerom ku spickam som myslela...ak sa dotykas pri tom zeme, tak lakte ku spickam... a potom sup do deky a pamataj - suche teplo na to pomaha...
karinnka - tak pre teba by boli idealne tie brusne tance... ale niekde som tu mala odlozeny link na take cvicenia pre tehule, pockaj pohladam...
no vidim, ze ani Taliani nemaju protekciu v pocasi...

jaruska8
26. feb 2010

No, neviem, vraj sa dlho v Zámkoch nerobil tento spôsob, tak neviem a ešte neviem, či ho budem vôbec môcť mať, práve kvôli tej chrbtici, veď to sa všetko uvidí. kamarátka to mala a hovorila, že to bolo v poho, nič necítila a pritom jej malú hne´d ukázali, že to bolo krásne. 😉

maxara
26. feb 2010

babky tie spinalky pri cisaraku su po pohovore s anesteziologom. Preto pri akutnom su vacsinou v celkovej, lebo to asi necakaju a nemaju to anesteziologicke vysetrenie... Ale baby s ineho fora, co uz rodili pisali, ze tie, co si zaplatili epiduralku (a teda boli u anesteziologa) a nakoniec to vyzeralo na cisarak od zaciatku, este pred pichnutim epi, tak im dali spinal a rodili tak...no neviem... je mozne ze som to aj ja zle pochopila, ale logiku to ma.

maxara
26. feb 2010

jaruska a kolkatky mas dioptrie? a co so sietnicou?

oacka
26. feb 2010

maxi, určite je iné, keď je cisársky na poslednú chvíľu. mne sa pozdáva tá celková anstéza, ale vraj to nie je moc dobré pre bábo, lebo mu potom nevedia vyrátať to Apgarovo skóre,lebo aj ono je oťapené z narkózy. no a jasne, že tým pádom ho hneď neuvidíš, až ke´d sa prebereš. ale zase po spinálke treba tuším 24 hod, alebo tak nejako lezať. lebo inak že ti príde zle.

maxara
26. feb 2010

oacka ano, po spinalke sa lezi, to mas vlastne umrtvene pol tela, a necitlive nohy... ale preto mas cievku, nech nemusis vstat.. a babo ti ukazu hned a aj ti ju prinesu. Budes s nou lezkat na posteli, budes ju mat v naruci.. 🙂

zrzulka
26. feb 2010

Maxi je to tak ako pises, nam to tak na prednaske o Epi hovorili... Ked uz je pichnuta epi tak rodia zeny spinalom ale ak neboli na pouceni tak automaticky davaju do celkovej... Pred 2 rokmi to aspon takto bolo , neviem ci sa v tomto smere nieco zmenilo....velmi tieto diskusie nesledujem lebo verim ze opat to pojde prirodzene 😀 nejako si fandim.... 😉

Ozik druhorodicky je potrebne ked chcem mat muza pri porode aby opat absolvoval pripravu k porodu????? A musim ist opat na prednasku o Epi ked som bola uz na nej ked som cakala malu???????????????? Neviete jak to je????

janka256
26. feb 2010

tutifruti no som rada ze nie som tu sama s tromi cisarskymi ale tak dufam ze do nemocky nebudeme musiet ist aj mna tym dr. strasi ze ked sa budem namahat ale tak zatial klop klop ide vsetko dobre len ma sem tam boli jazva ale zvnutra zvonku ani nie dufam ze to vydrzi a neporodim skor ako v 38 tyzdni kedy mam mat planovany cisarak ☹
zrzulka: moje deti obidve boli od od zaciatku tehu polohou KP tak preto tie cisarske a myslim ze aj toto je tak lebo ked pocitim nejaky stuchancek tak furt vlavo dole a presne aj tych dvoch som tak citila no ale sak este sa otaca aj ked mne to uz nepomoze 😒

maxara
26. feb 2010

zrzulik asi to zavisi od porodnice... ja som citala na fore Kramare, ze tam ta p. Jandova, co to ma nastarosti (otecka pri porode), ze pri druhom, ak bol pri prvom, tak da mamicke peciatku a papierik na zaplatenie aj bez otecka... ale na prednasku o epi ak epi nechces, tak nemusis ist a ak ju chces, tak ides k anesteziologovi vyplnit dotaznik a zaplatit, to je vsetko... aspon na Kramaroch

zrzulka
26. feb 2010

Inak som zabudla napisat pre tie co mate cestu kolem petrzalskeho tesca tak tam maju teraz vypredaj pancusiek pre deti.... Je to v stanku hned ako vojdete dnu tak tusim druhy... Ja som tam vcera kupila 2 pancuchy pre drobca, 1 pre malu + ponozticky a platila som 10€. Co je super pretoze malej som kupovala tie iste pancusky za nejakych 8€ ... Su to tieto len s inym vzorom....Ale su super na zimu lebo su frote....
http://www.pelea.sk/inshop/pancuchy/frote/dojce...

zrzulka
26. feb 2010

maxi vdaka za info, ja zatim ani neviem kde rodit tak to nesledujem... no asi by som uz aj mala premyslat.... nie vsetko brat lazo plazo ze ved nejako bude 😝

ericica
26. feb 2010

ahojte babulky dobre ranko 🙂
jaruska kamoska z nz rodila teraz v januari a rodila spinalom robil jej to stanko s renckovou????poznas???
a ze bolo super bola hore pocula ked maly zaplakal aj ho hned videla...ze odporuca...len neviem ci jej to nerobila nejaka znama anestozoilogicka.....
maxi dufam ze sa ti vetry dostavili 😉
kenankovi zelame skore uzdravenie...
oacka aj tu leje ako z krhly ☹
inak ja som s malou chodila na tu predporodnu pripravu a neviem si ju vynachvalit a dva razy bol so mnou aj mangelik na prednaske.....

maxara
26. feb 2010

zrzulik, ved na to je este cas... aspon12 tyzdnov 😉

ericica
26. feb 2010

inak jaruska ak chces chodit robi to porodna asistentka pani Kalmanova v krestanskom centre pri hypernove....
je super a ja som ju akurat chytila aj pri porod....sme sa nasmiali spolu ked sme rodili 😀

zrzulka
26. feb 2010

jani to mi je luto ale zo skusenosti znamych a kamosieik viem ze ono ked prve ide sekciou tak uz vacsinou aj dalsie....mozno je to len nahoda neviem.... ja sa sekcii nebranim, ak by bolo babo v ohrozeni tak jasne ze neodmietnem.... ja sa skor bojim len toho co bude potom, bolesti a tak a hlavne ako by soms a starala o maleho.... Zase ked som rodila malu tak mi dali na izbu babulku co bola po cisaraku a ona jak srnka, to zvladala. zlata bola... ale tak mala nejakych 20 rokov nie jak ja stara korcula.... 😝

lenkaaninka
26. feb 2010

zrzulka ja som nikde nebola ani nechodím a mm pri druhom pôrode odniesol mi kapsu s vecami do pôrodnice a hned ho navliekali do plášťa a že tu si zaplaťte 500 sk a ideme a on nechcel isť a že nie nie nie ja nikam nejdem 🙂 🙂 🙂 takže aspon tu nemusí

a teraz chce isť aj ked som mu dala na výber ale uvidím rátam s tým že ucukne ked príde k veci 😅

maxara
26. feb 2010

eri - podaril sa mi jeden prd, nic viac 🙄

zrzulka
26. feb 2010

maxi tak diiiiiiiiiiiiiiiiik, si ma upokojila.... som si z muza robila aj prdel ze vsak bol pri malej porode, budeme rodit doma 😀 nebola by som proti....

ericica
26. feb 2010

maxi to neni vela 😖 ja s vetrami nemam problem klop klop 🙂 a co keby si skusila nejake probiotika???

maxara
26. feb 2010

zrzulik ozaj, ved kolko mas rokov? ty nie si doplnena v tabulke, ty tajnostkarka 😀 😀

zrzulka
26. feb 2010

leni dobreeeeeeeee 😀 ja muza nenutim, bola by som rada keby tam bol ale ked ucukne tak nech si ide zbabelec .... 😀 ale myslim ze by chcel privitat svojho syna na tomto svete. ze tuto jedinecnu prilezitost si nenecha ujst.... vsak sa nebude opakovat .... 😀

zrzulka
26. feb 2010

maxi veeeeeeeeeela, ale citim sa na 15 tak tam kludne daj toto numero 🙂))))

ericica
26. feb 2010

no ved na vela nevyzeras zrzka.....mne pripadas ako tinedzerka.. 😉 a neboj podla mna tam mangelik pojde 🙂

maxara
26. feb 2010

eri - ved ja sa nalievam acidkom a teraz som uz vypila 3/4 litra vody, na obed mam zeleninku a na veceru ovocie... ani nemam chut na nic ine... 😒

ericica
26. feb 2010

mai a ty tam nemas meno pre svoju babulku.....este nemate vybrate?

zrzulka
26. feb 2010

mam uz po 30 baby... ja ani neviem jak som k tomuto cislu dospela... vsak to ani mozne nie je....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre