Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
14. máj 2011

cawte baby,no vy ste sa dnes "nepochlapili" 😀 - my sme mali malu rodinnu oslavu pri prilezitosti mm narodenin,,,ktore bude mat v pondelok a dodatocne sme oslavili aj tie moje,,,,,,Emma bola ukazkova, stale by len liezla z pieskoviska a naspat do neho,,,a do nemoty nabere do tej malej pasticky piesok a nosi ho kaciciam a tak dokola 😀
@kafoditka takze na svadbu kpmlet pripravena
@mirka285 ja mam asi vadny kus ppsi,,nejako tazko sa mi keruje s jednou rukou a tie rukovete sa mi zdaju take ze ked silnejsie zatiahnem, tak sa hadam rozpadnu,,je to normalne??? 😠
@bellablonde dakujem za radu- stiahnem uvidim ,,,,,,,a polepsim sa 😀

merikac
14. máj 2011

baby a mam otazku., su hlisty prenosne z cloveka na cloveka., z coho moze rocne dieta dostat hlisty??? moze to byt z pieskoviska?? a je to moc nebezpecne???

mirka285
14. máj 2011

@merikac no jednou rukou sa ani mne nekeruje dobre,ale s rukovatami nemam ziadny problem 😕 ja som s nimi minule mixlovala ako si sa stazovala,oni sa trochu hybu,ale to sa musia,ved to nemoze byt take tvrde,ze sa to ani nepohne...neviem ti takto poradit,by som musela vyskusat...a hlisty sme mali nasa generacia snad vsetky decka,tak asi to neni nebezpecne 😖

merikac
14. máj 2011

@mirka285 diiky, tak potom to bude asi v pohode, inac vazne ocenujem madlo,,lebo Emma je v kuse na nom zavesena- nakoniec som rada, ze som mu dala prednost pred nunou,,vlastne vybral ho mm, ze jemu sa paci,,,,,,no a tie hlisty ma mala suseda, s ktorou je Emma kazdy den,,a ona netusim z kadial ich mala chytila- mna napada jedine pieskovisko, na ktore chodi,,tak teraz sa bojim aby ich nedostala aj emma, lebo ved take deti olizu jednu hracku obimaju sa,,,,,

noemarta
14. máj 2011

caute holky,
tak som doma z oslavy, nela az do teraz vydrzala, som sa ju pokusala aj v kociari uspat, ale nehrozi...
MM tam este ostal, tak som zvedava kedy sa dovali.... 😖 a jaaa idem makat a od pondelka mam zas volnooo, sa tesiiim.
@merikac tiez si myslim ze hlisty su neni nebezpecne a z pieskoviska asi skor nie....
http://www.drnatura.sk/parazitoch.php
skus si to pozriet....

mirka285
14. máj 2011

@merikac ja ocenujem,ze napriek tomu,ze je lahky,tak je dost priestranny,Linda v nom rada spi,co sa o Teutonke neda povedat 😖 a madlo je super,este dobre ze je take pruzne,lebo co Linda s nim stvara 😀

merikac
14. máj 2011

@noemarta fuj,,az mi zle zostalo, ked som to zacala citat..........ved to je hrozne, co clovek moze v sebe nosit a pritom o tom anilen nevie 😠 brrrrrrrrrrr husacia koza mi nadskocila

robika
14. máj 2011

ahojte, tak dnes bola u nas taka mensia grilovacka, aspon sa nemusel varit obed 🙂, zato som musela kosit travu ☹ , u nas ani kvapka nepadla, ale dost sa mracilo...
konecne maly spi, nie a nie zaspat, ja by som zaspala hned keby som mohla 🙂

idem nieco vykutrat do chladnicky, dufam ze tam najdem nejaku maskrtu a hadam bude nieco aj v telke...
@maxara my sme boli v grecku v roku 2009... bolo super, isli sme autom dokopy nas islo 8 aut, rozne vekove zoskupenie, niektori s dospelymi detmi, 2 rodinky s total malymi, zopar bez zavazkov.... vlastne navzajom sme sa uplne vsetci vobec nepoznali, napr. my sme poznali 2 auta, tie 2 auta dalsich a tak...
boli sme v Paralia, je to pri olympskej riviere...super na celej dovolenke bolo, ze sme chodili na plaz, kde bol majitelom taky stary namornik, vdaka ktoremu sme mali dost zazitkov, zobral nas na ryby, spravil nam nocnu party na plazi, kazdy den nam daco daval ochutnat z ich domacich specialit, lebo on si pre seba a svojich znamych robil tie morskej speciality, ktore nachytal... na zaverecnu sme kazdy den dostali ovocie z jeho zahrady, pre deti tam dovliekol svojho stareho ponika... bola to dobra dovolenka a urcite by som tam este raz rada zasla... aj ked neviem si to predstavit s takym malickym ako su nasi...

katarina7777
14. máj 2011

caute, my sme dneska mali super dnik, bolo 30 stupnov 😝 Leo si nasich vyslovene uziva,cely den bol vyskereny, zajtra tu ma konecne po mesiaci a pol poriadne prsat, tak sa uz celkom tesim lebo je vsade kopec prachu. 😕

katarina7777
14. máj 2011

@robika ta vasa dovolenka v grecku mi pripomina ked sme chodili ako deti s nasimi do chorvatska, 5-6 aut , vzdy bolo super a niesli sme si este aj benzin lebo vsetko bolo pre nas strasne drahe 😝

mirka285
14. máj 2011

@katarina7777 zavidim to teplucko co uz mate....baby ja si neviem predstavit,zeby som sa trepala na dovolenku autom s Lindou..ako ja v pohode,ale s Lindou v ziadnom pripade,vsak ona vrieska ked ideme len tot do Sale k svokrovcom,si neviem predstavit,zeby sme niekam isli 10 hodin 😕 ale letecky by som niekam isla,na nejaky 2 hodinovy let by ma veru nemuseli dlho prehovarat 😝

noemarta
14. máj 2011

@mirka285 mozno miri keby ste isli na noc, tak by tu cestu linda zvladla 😉 lebo by spala.
nooo veru, ja by som tiez hned sla na dovcu, ved mozno si spravite svadobnu!! 🙂
Akurat som dorobila papiere, idem hajen, aj mm je uz doma, tak idem do sprchy, paaa dobruuu

mirka285
14. máj 2011

@noemarta Maci ak by sme isli na noc,mozno by aj spala,ale ja v aute spat neviem,takze byt hore celu noc a potom aj cez den,kedze Linda by ficala,tak to neni na mna ☹ vela ludi si napr. hovori,ze vsak to je jedno ci ides niekam autom alebo letecky,lebo treba sa trepat na letisko,cakat tam,potom let atd atd... ale prd makovy,je to uplne ine,lebo stale s nieco deje a dieta ti nesedi na riti v autosedacke,takze tym padom ani nereve 🙂 ja mozem zabudnut na dovcu,ak zacneme stavat dom,nemozme mat vsetko...tak aspon dufam,ze bude pekne slnecne leto,vsak u nasich na dvore je super,mame bazen,gril a dokonca vycapny pult...takze studene pivecko tece cele leto,no co mi chyba 🙂 🙂

aalexis007
15. máj 2011

Dobré ránko

Ja mám za sebou asi najhoršiu noc do teraz...... Zaspal o 22:30 a ráno o 4:45 bol vyspatý a medzi tým bol 5-6x hore. Potom som si ho zobrala pri seba a zaspal o 6:00 a to tak, že hlavu mal pri mojom bruchu a ja úplne na samom kraji postele - takže som nič nespala a bola som rada, že vôbec zaspal on. A mm bol na nočnej, takže ja ťahám ďalej ☹ 😖 😢
A medzi tým ma o 0:40 zobudil sex od susedov a po ňom si úžasná suseda napúšťala asi pol hodinu vaňu a potom si pustila bublinkový kúpeľ. Takže som mala také nervy, že by som asi vraždila. 😠 😠 😠 😖

merikac
15. máj 2011

ahojte,,tak Emca je zas chora,,zrazu okolo 23 dostala horucky,,do vtedy bola uplne bez teplot a studena, lebo stale mrnkala, tak som ju chodila pozerat a davat jej cumel a zakazdym som ju opacila,,ci nahodou nema teplotu,,,,a po nurofene jej krasne klesla,,celu noc bola nekludna ale bez teploty a teraz rano behom 15 minut jej ta teplota znoova vyrazila,,,uz po polhodinke jej krasne klesla,,je cula, hrava,,,,,,,tak nechapem tie výkyvy, že čo to asi tak môže byť,,pozeram zubky,,- ale tie suzatial bez zmeny.........
@aalexis007 takze ja som ako ty podobne nevyspata,,,ale to nevadi,,len nech je mala v pohode
@mirka285 my na dovolenku autom ideme-do chorvatska,,- myslim, ze Emma to zvladne, ona je zvyknuta cestovat- okrem toho ideme spolu v aute my a mm brat so zenou a detmi,,tak hadam nam cesta rychlo ubehne- dokonca rozmyslame ze popjdeme bez rezervacie,,lebo doteraz sme si ziadne miesto nevybrali- svagrina ma podmienku musi byt piesocna plaz blizko byvania,,tak to sa veru cez internet tazko zhana

gabika41
15. máj 2011

Dobre ranko sa praje 🙂 tu uz pekne prsi,ale to je dobre na urodu v zahrade......nam asi ide dalsi zubok,takze by sa iba na rukach Lucka nosila a strasne kadi...... 😀 prajem prijemnu nedelu....dufam,ze mm konecne nainstaluje ten isofix a pojdeme vyskusat nasu Cybexku...... 🙂

gabika41
15. máj 2011

@merikac ....skuste Lopar,mali sme ubytko hned pri pieskovej plazi,ale isli cez nemecku cestovku,normalne sme to platili cez ebay,maximalna spokojnost a pojdeme tam urcite este raz......

mirka285
15. máj 2011

@merikac snad to nie je nic vazne a Emma bude rychlo fit...a jasne,ze je to individualne,proste Linda od malicka pisti v sedacke a naozaj je pre nas unavna aj cesta do Sale ak nevystihneme spanok ☹ pre nas by bola prijatelna jedine cesta na noc,ale ak mam byt uprimna neviem si predstavit ako sa asi moze vyspat dieta v autosedacke 😒 inak dobre ranko vsetkym,to pocasie sa pekne dodrbalo ☹

alllexa
15. máj 2011

Ahojte,
dlhsie som tu nebola, stale riesim srocku, uctovnictvo, faktury, nakup tovaru, a vlastny eshop s bizuteriou - rozhodla som sa pustit do vlastneho biznisu🙂. Snad sa to cele do tyzdna rozbehne... Bude to na domene www.sperkyalexandra.sk
Inak sa mame dobre, s malym sme boli na Kramaroch na sone so zadockom, vyzera to byt uz ok, inak mal posledny tyzden zase teploty, ale nastastie len dva dni.
O tyzden ideme s mm na svadbu kamaratovi, strasne sa tesim, kupila som si nove modre saty, ale teraz ma nieco chyta, tak snad nebudem chora...

@katty17 - aj ja som bola na Strkovci - minuly tyzden dva krat... Som tam teraz dost casto, alebo sa chodime prejst popri Rozadole k Delfinu...
A usko Ta stale boli?:(

@aalexis007 @katka55 - no moj sa tiez tak casto budi, on to ma stale takto - zaspi s cirkusom o deviatej a o jedenastej uz pyta mlieko, a potom kazde 2 hodky. A o siestej je definitivne hore.

@kafoditka - ako si to nakoniec vyriesila so satami?

bambola
15. máj 2011

Dobre ranko vospolok 🙂

ja si viem predstavit cestu do Chorvatska/Slovinska autom s malou ale tento rok nam ostanu "len" tatry 🙂 a buduci rok si uz budem mala behat po plazi s holou, vedierkom a hrablickami 😀 vozi sa celkom rada, uvidime ake to bude ked prejdeme na velkacsku sedacku.
@merikac mata mala takto teplotu dvakrat bez priciny ani zuby odvtedy nevysli, tak snad sa eme polepsi 🙂

inac sa seriozne zacinam obavat odstavenia/odstavovania, mne mala poto uz nebude vobec spat cez den a v noci tazko. uz teraz mam problem ju uspat 😔 no v kazdom pripade ked sa na to dam bude to tazky minimalne tyzden 🤐

bambola
15. máj 2011

@alllexa jej tak same dobre spravy 🙂 to je super ked si taka sikovna, ze mozes si sama pre seba podnikat 😎 a aj Misko sa ma uz lepsie 🙂

alllexa
15. máj 2011

@merikac - no presne, aj my sme mali taketo vykyvy teploty a inak mu nic nebolo... a preslo to po 2-3 dnoch.

@bambola - dakujem, no ale dost sa obavam, ako to cele dopadne, ci sa to ujme, lebo som do toho dost investovala... a najhorsia je na tom ta cela administrativa, naklady na uctovnictvo a spravit to tak, aby to bolo cele danovo ok. Prvy rok budem urcite v minuse.
Inak, ja Misko mal 2 krat teploty bez priciny, ani zubky mu nesli...
A aj my uvazujeme o dovolenke, asi nejaky last minute - mozno letecky, cesty autom sa trosku bojim, ci by vydrzal...
No a tiez sa boji odstavovania, lebo maly sa ukludni a zaspi len pri mliecku a ine ani nechce pit...

bambola
15. máj 2011

@alllexa no u nas je najhorsie , ze cez den uz nechce zaspat ani na prse 😒 uspim ju az po 4-5hodinach ked uz je totalne unavena, potom spi 3 hodiny, cize uz mame len jeden spanok cez den 🙄

adelaine
15. máj 2011

ahojte,
risko mi konecne zaspal, tak idem kuknut, co sa tu udialo od piatku 😉

alllexa
15. máj 2011

@bambola - uff, to je blbe, aspon mas potom 3 hodky pokoj🙂 nas spi dva razy za den, ale tiez cirkusy...vacsinou je po hodine hore...

adelaine
15. máj 2011

noo, tak od piatku len 3 strany 😖 nejako sa vam nechcelo pisat ..

inak, co ste debatovali o dovolenkach, ja ako poznam riska, more tento rok nehrozi,
my pojdeme tento rok iba niekde na slovensku do hor,
koncom maja chceme dat Terchovu, a druhu dovolenku si este vyberieme do konca augusta.
Nam risko tiez nie velmi dobre znasa dlhsie trasy v autosedacke, trochu pomohlo, ze je v smere jazdy,
ze moze kukat, ale aj tak sa tam po chvili nudi a vylieza odtial 😠 spanok v autosedacke je u neho
na prd, tak isto ako spanok v kociku, sice zaspi, ked je unaveny, ale spi kratko a nie kvalitne, potom
je upistany, ze dovi....
a dalsia vec je, ze neviem, ci v auguste hrozi, aby risko chodil...kebyze chcem dat nejake chorvatsko,
neviem si predstavit, ako by lozil po kamienkoch, a vsetko naokolo zbieral a jedol....
ja pevne dufam, ze buduci rok urcite k moru pojdeme, lebo mi taka dovolenka chyba....ale ako pisla
mirka, relaxovat sa da ja pri dome na zahrade.

bambola
15. máj 2011

@adelaine a co, idete na halusky? 😀

zuzik1983
15. máj 2011

ahojte, no kukam,ze sa tu nejako nepisalo.bavili ste sa o dovolenkach.tak ja som este na ziadnej nebola,a tento rok dovolenka tiez nehrozi,neviem si to predstavit ist teraz s malou niekam.takze mozno ten buduci rok cosi.ale musim suhlasit s mirkou,pre mna je aj dovolenka u svokrovcov na chalupe super 😉

maxara
15. máj 2011

Ranko
ja si pomaly upratujem od gruntu obyvacku, resp vratane inak rozmiestneneho nabytku (trosku), pribudne mi koberec, na ktory sa velmi tesim, premiestnim Ninke paksamety a konecne budem mat aspon jedno miesto pre navstevy, kde bude ako tak poriadok. V piatok som si uvedomila, ze ked knam pride bezdetna navsteva, tak nechape, ze mame vsade vsetko a aj nabytok mame cudne rozhodeny, kedze to potrebovalo komplexne riesenie, na ktore "nebol cas" (ale skor sa do toho nikomu nechcelo).
Ja chcem ist tento rok na dovolenku a mm chce ist k moru. Musime ist nakoniec koncom juna, takze musime ist juznejsie ako je vrch chorvatska, preto chcem ist do Grecka. Ja chcem pieskovu plaz. Idu s nami aj nasi a tak mame obmedzeny rozpocet. Z toho dovodu ideme autom a dalsia vec, ze nechceme ist (kedze to dobre nepozname) len na jedno miesto, ale aspon na dve tri.. cize cesta prebehne na etapy, preto sa jej nebojim. Navyse ninka s cestovanim problem nema a ked je niekto pri nej, tak sa ani nenudi.. Samozrejme pocitame s tym, ze ideme traja soferi a vyrazime teda na noc. Ja soferujem prvy usek, lebo ja nedokazem v aute spat (ale mm a oco v pohode). Cize ja sa vyspim cez den predtym. Ninka podla mna bude v aute v pohode spat a ked sa hocikedy zobudi a bude si chciet pochodit alebo nieco, tak nemame problem zastat kdekolvek. Takze ja predpokladam, ze prvy usek cesty bude len do Chorvatska, tam pobudneme zo tri dni, potom vyrazime dalej, do Grecka a potom odtial este neviem presne kadial pojdeme, ale tiez si dame nejaku dvojtrojdnovu prestavku na pol ceste. Nebojim sa ist len tak naslepo, lebo uz sme tak boli parkrat, akurat v inych statoch a nemali sme najmensi problem.
A este sa pochvalim, ze mam "nove" auto. Resp stare, ale pre mna nove. Je velikanske, pohodlne, vzadu pre troch pohodlne.. ma folie na sklach, je uplne tichulinke a jediny nedostatok jeho je, ze neprehrava CD MP3 😀 , ale to samozrejme rozchodim. Takze tymto autom na dovolenku v pohode.. Co by ma nikto nedokopal, je ist na dovcu autobusom. Ani sama, keby som sla.. vlakom este dobre, ale busom max do Bratislavy

@alllexa super, uz som pozerala, ze dlllho si sa neukazala.. tak si pekne spravicky doniesla. Dufam, ze ti to dobre dopadne, pekne sa rozbehne a bude sa darit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre