Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
26. jún 2011

@merikac
@monline jaaj baby,tusim sme sa zhodli,ake sme mudre 😀

noemarta
26. jún 2011

@carrie84 akooooo.... ser na ostatnych, rob ako to ty citis !!!!! ja tiez este nedavam sladke, ani nesolim, ale zas sem tam jej kusok niecoho co by este "nemala" dam a nestrielam z toho... takze neries ostatnych, povedz ze ty si matka a ty vies co je pre tvoje dieta naj..... 😉 a opytaj sa ich, ze ci zabudli ze aj oni boli raz matky... 😠
@merikac ja oslavujem deviateho, okruhliny a Nela 24teho... takze cubidup to tu je...
@monline ako danko????

mirka285
26. jún 2011

@merikac no ved vyparadim ju na buduci tyzden ked pojdeme k svokre,dufam,ze bude pekne...aj tak lietala s deckami po dvore,tak nebudem jej nasilu davat saty...
@monline no ved mna ma frajerku,som mu povedala,ze moze si dat foto na FB,ze moja nova caja 😀

monline
26. jún 2011

@noemarta kiahne nás minuli 🙂 dnes už nedostal ani lieky proti teplote, uvidím, či bude mať neskôr večer..už včera večer mal len 38,2, to bol tretí deň...nič iné sa neprejavilo, tak ho asi trápia zúbky..dúfam, že to rýchlo prejde

monline
26. jún 2011

@mirka285 dobre som tušila, že tebou chce machrovať 🙂)) nech mu kamoši závidia mladú čaju 🙂
a čo ste Linde vybrali vy?

mirka285
26. jún 2011

@monline tak super,ze Danko ich nedostal...my sme Linde kupili taky akoby stolcek hraci alebo ako to nazvat a pokupila som jej oblecenie,boli dobre vypredaje teraz a inak nic...vsetko ma,tak nebudem kupovat hovadiny

carrie84
26. jún 2011

@monline @merikac- nemam problem, aby ochutnal. Ale oni chcu, aby to normal jedol. Narvali donho tu bublaninu a potom ze preco neje kasu na veceru.... 😠 Tiez som mu minule pchala hranolku v mackaci, bo na mna straaaasne hladne pozeral - olizol a nechal tak 😀 Jednoducho len nemam pocit, ze ma jest vsetko, co vidi. Ono s tymi jeho 2 zubami je aj celkom problem, aby zjedol vsetko 😀 Jo - a alergiu bude mat tak na 99%, pretoze uz teraz ma atop. ekzem - presne taky ako mam ja 😝 😒

noemarta
26. jún 2011

@mirka285 miri, v stredu nabehnem aj ja nele pokupovat nejake tie handry este k narodkam, leboooo dnes som ju chcela vyfintit, vsak som ju aj vyfintila,ale ona z nicoho nic rychlo narastla, a jej je vsetko take akurat, alebo aj maleeeee... hlavne gate dlhe....

mirka285
26. jún 2011

@carrie84 tak tym duplom ked ma atopicky ekzem by som bola opatrna co sa tyka jedla...neboj,sama vies najlepsie co mas robit a druhych nepocuvaj..
@noemarta Mothercare je uz vyrabovany,HaM detto,ale este neboli zlavy v Nextiku,tak na tie este cakam,chcem este suknicku aleginky pre malu,takze mam to pod kontrolou a ked budu hned dam vediet 😉

minizu
26. jún 2011

@carrie84 nemyslim, ze si uzkostliva a tvoja reakcia bola asi normalna. Tiez mi vadi, ked sa mi ludia montuju do stravy, ktoru davam malej: "a preco jej to neosolis? Daj jej pokojne aj chlebik so sunkou." najlepsie bolo, ked som prvych 6 mesiacov plne kojila a stale do mna hustili, ze musim dat malej caj ( najlepsie sladky) lebo je urcite smadna a nechceli si dat vysvetlit, ze mlieko ma aj od smadu. Samozrejme, ze caj som jej nedala a krutili hlavou, ci som normalna. Jednoducho mam iste predstavy o strave malej a tiez sa riadim radami pediatra, o ktorom som presvedcena, ze je vyborny a dam na jeho rady. Takze, ked mi budu iste generacie tvrdit, ze mam dat toto a hento, ze oni to davali svojim detom, to neznamena, ze je to podla mna spravne. Kedysi sa o niektorych veciach nevedelo, nehovorilo... Taktiez boli casy, ked sa kojilo sotva mesiac a na moju mamu, ktora ma kojila pol roka pozerali ako na martana.
V kazdom pripade, nedaj sa znechutit. Drzim palce 🙂

noemarta
26. jún 2011

@mirka285 ved v stredu nakupime !!! presne, aj ja chcem leginy malej kupit, nosi ich teraz furt, jak je tak chladnejsie.... a chcem este na total leto saticky, ma nejake, aleeee.....
Dnes na hodoch som jej kupila take podarene saticky a tricko, chcela som take cele plavky, ale nemali uz na nu, iba velke...

minizu
26. jún 2011

@carrie84 vidim, ze sme tu viacere s atopickym ekzemom. U malej sa to zatial neprejavilo, tak dufam, ze ho ani mat nebude. A tiez si kvoli tomu davam bacham, co papa a kedy s cim zacne

mirka285
26. jún 2011

babule idem dat sprchu,Gabo za chvilu dojde,tak nech som vonava,Linda uz spi,dufam,ze v telke bude nejaky normalny program,lebo vcera nic nedavali,hlavne,ze si platime milion kadejakych kanalov a nemam co kukat..tsss 😠

noemarta
26. jún 2011

@mirka285 aj ja idem do sprchy a mm ma tu caka pri telke, tak paaaacko 😉 🙂

carrie84
26. jún 2011

@mirka285 - ja vam tak zavidim tieto obchody ako h&m, next a spol. Ale uz aj do trencina ma prist aspon hm-ko a zvysok poriesim cez net alebo nejakym typ vyletom 😉 Pekny vecer pri telke, ale asi tam fakt nic nebude 😖

@minizu - ano! Presne ten isty problem s cajom bol aj u nas! Ved mm vyrastol na sunare a aha tu je! Tiez nikto nechapal, ze co nedavam caj. Ale to som nepovolila ani nahodou. Vtedy som sa ohradila, ze pred 30 rokmi bol trabant najmodernejsia vec a bol klud - cca. 2 hodiny 😠 😀

monline
26. jún 2011

@carrie84 ako sa prejavuje ten atopický ekzém?

monline
26. jún 2011

dnes Danielko spravil tri krôčky..postavila som ho k stene a on nabral odvahu a prišiel ku mne..pretože doteraz skĺzal na kolená 🙂 môj drobček lenivý šikovný 🙂 zopakoval to pár razy a strááášne sa tešil..ale potom zas na kolená 🙂

minizu
26. jún 2011

@carrie84 vzdy, ked sme u svokrovcoch, tak riesime "problemy" s jedlom. Su to velmi zlati ludia a urcite to myslia dobre, ale jednoducho mame kazdy inu predstavu. Esteze aj mm ma rovnaky nazor ako ja, tak je to jednoduchsie 🙂 Rozhodne by som nechcela dopadnut ako svagrina, ktora do svojej dcerky tlaci vsetko rad radom. Ked som videla ako do skoro rok a pol rocneho decka tlacili cokoladu mala som dost. Od narodenia pije len caje a neskor jej pridali k cajom sladene dzusy. Vodu to dieta nepozna. A taktiez od zaciatku prikrmov jej vsetko solia a vegetuju a sladia.

inak, kto mate novu, davaju s tebou mne bavi svet 😀 asi jediny pozeratelny program dnesneho vecera

denisse
26. jún 2011

dobry vecer ...

@mirka285
tak vidim, ze ste mali super oslavu, fotky super, vsetci spokojni 🙂
@kafoditka
tak to je super, ze ste si svadbu uzili .. my ideme na konci augusta, zeni sa mi brat ...
@carrie84
ja si myslim, ze deti maju na vsetko cas ... urcite im neublizime, ak im kusocek dame ochutnat, tiez to tak robim, ale v zasade barunke este nase jedlo nedavam ... davam jej nase polievky, ktore ale takmer nesolim, my si dosolime v tanieri ... inak jej stale varim zvlast a ani mnamky ako kolace a bublaniny a pudingy jej tiez nedavam ... sice si nemyslim, ze by jej to uskodilo, ale nemam dovod, este sa toho naje za zivot dost ... navyse barunka je dost velka a pribera vela aj ked neje, tak ju nechcem zbytocne cukrom prepchavat ...takze urcite nie si divna ani jedina a aj keby si bola jedina, tak je to len a len tvoja vec 😉

minizu
26. jún 2011

@monline podla toho aka je to forma ekzemu. lahsia su cervene flaky na tele a take jemne vyrazky a tie horsie su uz potom s takymi aj mokvajucimi pluzgierikmi....a samozrejme vsetko to hrooooozne svrbi. A ked zjes nevhodnu potravinu, tak sa tie prejavy mozu zhorsit, pripadne svrbenie je horsie 😠 najhorsie na tom je, ze sa z toho nikdy uplne nevyliecis ☹

monline
26. jún 2011

@minizu Daniel má dlhšie na líčkach také jemné drobunké vyrážky vo farbe kože...niekedy trocha drsné na dotyk..lekárka mi kázala kúpiť holtov krém, aj som natierala..ale bez výsledku..žeby som si preštudovala všetko o atopických ekzémoch? 😒

minizu
26. jún 2011

ak ti kazala kupit holtov krem, moze to byt ono...ja som to pouzivala cele detstvo - este teraz si pamatam tu vonu 🙂 ja to mavam hlavne v zime, na jesen to zacina takou suchou, drsnejsou pokozkou a postupne sa to zhorsuje. slniecko tomu, teda spon v mojom pripade pomaha a na jar to zacina miznut a teraz uz zase nic nemam. a nevravela ti, ze je dobre sa vyvarovat urcitych potravin, alergenov (orechy, citrusy, cokolada, mlieko...)? mozno, ked nieco vysadis, sa to zlepsi alebo zmizne

monline
26. jún 2011

@minizu nie, nevravela mi nič..mlieko má len moje (a samozrejme jogurty a miláčik, mliečne kaše)...čokoládu neje, ani orechy a citrusy..malý chce stále oblízať moje prsty ked mu natieram líčka, asi mu ten krém voní 🙂 v stredu ideme na poradňu, tak jej to zas ukážem a uvidíme..

minizu
26. jún 2011

@monline mne napriklad pediater povedal, aby som malej este nedavala jogurty, milacikov a mliecne kase, kedze to moze po mne zdedit. S mliecnymi vyrobkami mam vraj este pockat - pre istotu.
Mne ten krem hrozne vonal a kamoskam zase smrdel 😀

ywett
26. jún 2011

@katty17
@mirka285
@denisse
@julllia
baby, diky za tipy..cize mukova zaprazka a smotana na varenie su okey?
Musim stiahnut aj receptiky nejakeee...

Dnes sme boli na korunovacnych slavnostiach, mrte ludi...ale tak dali sme si kaficko, obedik a presli sme saa...

ywett
26. jún 2011

Prosim viete mi poradit KVALITNEHO detskeho kozneho lekara?

gabika41
26. jún 2011

dobry vecer...tak som vcera skusila rybicku na masle.....ani nahodou....ta moja dcera je strasna konzerva...aj ja som si bola dnes objednat tortu......prajem prijemny vecer.... 🙂

medved
26. jún 2011

prajem dobry vecer, my sme boli cele poobedie vonku, najprv u kamosa v devinskej na dome, potom prechadzka a posedenie na deke pod devinom, a nakoniec v centre devina boli "hody", ciganska, pivko a tak, bolo fajn 🙂
@minizu zuzka sa ma uz lepsie?

minizu
26. jún 2011

@medved myslim, si ze ano. v piatok po navsteve doktora mala uz len zvysenu teplotu a vecer bola bez a rovnako aj cely vikend. ani nekasle....len na tie mandle nevidim, ci tam ma stale tie dve male biele bodky znamenajuce anginu 🙂 ani antibiotika nebrala, tak dufam, ze coskoro budeme moct ist kocikovat a medzi deti 🙂

medved
26. jún 2011

@minizu tak super, som rada 🙂 ved tento tyzden ma byt zas az 30stupnov, tak na strkovec urcite aspon raz vyrazime 😉
inak odkedy sa lucka pohybuje pri nabytku, total odmieta byt v kociku, len reve a reve, ani spat nechce, ked ju vybereme, hned sa postavi ku kociku a je uplne v pohode, a to doteraz spavala vylucne vonku v kociku, stretli ste sa s tym niektora?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre