Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

robika
14. júl 2011

@merikac tiez prajem peknu dovolenku, hlavne vela slniecka a oddychu...
mne toto 3x ockovanie znasa maly zatial najlepsie, co je divne, lebo som citala ze to ma byt najhorsie, vyssiu teplotu ako 37,7 zatial nemal a to predchadzajuce ockovania sa skoro stale 2 dni drzala okolo 38,5...
dufam ze zajtra uz bude uplne bez teploty...

katty17
15. júl 2011

dobre ranko. my uz hore od pol siedmej. potvorka mala tu uz lozi po celom byte. nervozna bola v postielke. trucovala ako diva. tak som ju posadila na serblik a hned to z nej vyslo 😀 ani za svet do plienky 😀
@ywett - my sme malej kupovali k rociku drevene pieskovisko na dvor a musim povedat ze to malo velky uspech. prvy krat sa hrala v piesku a aj sa vyhrala. ani do pusiny ho nedavala. akurat ze tymi pieskovymi rukami si zmolila oci.
potom k tomu rozne formicky s kyblikom, krhlou.... bazenik, a nove zlate nausnicky. dnes jej ich namocit do lieku a cez vikend sa jej ich pokusim nasadit. mame totiz velky problem s nasadenim.citlive uska ma. pokazde ked sa jej len dotknem usiek tak sa vykruca ☹
@ywett, peknu cestu prajeme. ja mam prahu velmi rada a ich zoo je neskutocne uzasne. tiez planujem vybehnut jeden vikend. kde tam prespavate?

minizu
15. júl 2011

Dobre ranko. Tak dnes sa mlada rozhodla si pospat a zobudila ma az o 8, je uzasna 🙂
@ywett mala dostane trojkolku, oblecenie, babiku....toto su veci, o ktorych viem 😎 ale tiez ked sa ma pytali, tak som poriadne nevedela, ze co lebo vsetko potrebne ma a zase som nechcela, aby kupovali blbosti alebo po 150x to iste. Ale ak mate dom a zahradu tak smyklavka, pieskovisko alebo hupacka su fajn veci. Aj tak si myslim, ze dnes deti dostavaju neskutocne vela darcekov. Kazdy chce nieco kupit a nie aby sa radsej dohodli na jednom dvoch a dali to spolu. Praha je uzasna, uzite si to tam. My sme malu vzali zatial do zoo v ke a bola z toho unesena. Strasne zlata. Najviac sa jej pacili opice 🙂
Buduci tyzden, ked budete spat by sme sa mohli stretnut...co ty na to?

bambola
15. júl 2011

Dobre ranko,
@merikac prijemnu dovolenku 🙂
@ywett aj vy si to uzite, my prahu zboznujeme a tiez sa chystame este v auguste 😉 aj mame v plane jeden cely den zoo 🙂 ivi a podla mna je lepsie davat pomixovane masko lebo sice ti prehltne cely kusok (moja tez prehlta) ale nestravi jej. ja uz mixujem tiez iba masko 🙂

kafoditka
15. júl 2011

bre ranko koceny 🙂 moje dieta spalo dnes do 7 😕potiahol presne 12 hodin s jednym zobudim 😵 dnes sme doma, ale zbehnem asi ku kamaratke na kafe, ma o dva mesiace mladsieho syna, tak sa aspon zahraju...
@merikac peknu dovolenku vam prajem, oddychnite si 😉

katty17
15. júl 2011

dnes to nevyzera na nejaky slnieckovy den, vsak? teda aspon tu na dlhacoch fuka a je pod mrakom. ale hlasia celkom fajn stupne. od 23 do 28 stupnov.
my dnes dame nakupy potravin a vecer cakame navstevu s talianska. zasa trosku po speakujeme 🙂))
@bambola - mati ozaj, teba som sa chcela opytat. chcem sa pustit do ucenia angliny . vies mi poradit ktora knizka ja dobra? alebo mas ine metody???? 😉

katty17
15. júl 2011

@kafoditka domi a vy ste este v CA a ci uz v BA?

kafoditka
15. júl 2011

@katty17 Kati sme stale v CA, v nedelu cestujeme do BA 😉 Kati ja som pozerala na nete nejake jazykovky, lebo tiez chcem vzkriesit anglinu ale nie je to lacny spas.. segra ma zacala ucit pracu s pc, podrobnejsie ovladat programy a chcela by som poriesit AJ. Ale ja nechcem kinhy, samoucenim sa nikam nedostanem, potrebujem jazykovku..

katty17
15. júl 2011

@kafoditka - domi ja som uz chodila na rozne jazykovky.... ale ja potrebujem gramatiku poriesit a potom uz len komunikovat a komunikovat 🙂

kafoditka
15. júl 2011

@katty17 ja napr. mam minimalne zaklady gramatiky, na ZS som sa ucila nemcinu, na SS nemcina + anglina ale nasa profka AJ bola alkoholicka, ktora hlavne chcela, aby sme mali ako trieda dobry prospech, tak nam vzdy vopred oznamila, kt. test sa bude pisat, aby sme si "nenapadne" pozreli vopred odpovede 😝 😝 cize tak... viem pouzivat akurat pritomny a minuly cas, 5 rokov som pouzivala len gastronomicku AJ a trochu konverzovala, ked sa ma host spytal na cestu alebo inu vec... cize u mna je to hlavne o tom, ze potrebujem spravnu gramatiku a oprasit slovicka, Mam vytlacene skoro vsetky slovicka z vydania knih Hadewey( neviem, ci to spravne pisem 🤐 ) pre SS, tak ich znova vytiahnem...

katty17
15. júl 2011

@kafoditka - chodila som dva roky k jednej pani na anglinu a tam sme konverzovali a robili rozne eseje.... bolo to celkom fajn. tak premyslam ci jej necinknem a dva krat do tyzdna po hodinke by som si ju dala. byva hned vedla nasich tak by som mala aspon postarane o sandru 🙂

bambola
15. júl 2011

teraz sme sa vratili z vonku a mozem povedat, ze je normalne chladno 🙄 iba som malu pohojdala a pogulali sme si loptu a sli domov lebo aj dost chladny fuka tak aby mi ju neprefuklo
@katty17 kati jednoznacne ak mas niekoho ku komu mozes chodit tak je to najlepsie 🙂 ale zavisi aj od cloveka , niekomu sa lepsie uci z knih a niekomu v praxi. ja som jednoznacne ten druhy typ 😉
co sa tyka knih o gramatike ja mam rada cambridge: grammar in use , maju rozne stupne , ja mam sice advanced ale videla som aj upper-intermediate a su pisane rovnakym stylom tak predpokladam, ze aj tie nizsie stupne su tak pisane. pridu mi celkom prehladne a dobre vysvetlene. a este podobne je Grammar Practice (Longman).
no a okrem toho si pozerat BBC alebo CNN, podla toho ci preferujec british english alebo american 😉 a mne este dost pomohli filmy po anglicky s anglickymi titulkami (nie vsetko totizto rozumiet) ale slovenske si nedavaj lebo potom prestanes pocuvat anglinu 😉
snad som ti pomohla aspon trosku 🙂

bambola
15. júl 2011

@denisse Barunke prajeme vsetko najlepsie k prvemu roku 🙂

monline
15. júl 2011

ahoj baby
práve som sa snažila uspať malého, pil mlieko so zavretými očkami, ale dopil a ožil 🙂 tak sa hrá s našou domácou aupairkou 🙂 a ja mám chvíľku...
gratulka všetkým malým oslávencom k prvému rôčku...hlavne veľa zdravia prajem 🙂 @karinnka @denisse
Dnes máme chladnejšie, to je fajn, aspoň sa lepšie dýcha..aké máte plány? a kde vlastne všetky ste? my budeme len doma..skočíme na ihrisko

katty17
15. júl 2011

ahojte kocky. tak my sme sa uspesne vratili z potravinovych nakupov domov. skocili sme do rakuska kedze to mame blizsie ako do mesta 🙂 cakame priatelov na vecer tak sme si zostavili fajne menu. predjedlo je mozarela s mascarpone. neskutocna dobrota je to. potom krevety na rukolovo jahodovom salate a hlavne jedno dame nejake masko na grile 🙂 dnes som este ani nejedla tak ocakavam ze vecer sa scemerim 😀 aaaaaaaaaa, aby som nezabudla risi bude piect strudlu 😀 @bambola - mati tak dnes si tu sladkost teda vychutnam aj za vcerajsok. vcera som z tych mojich chuti spraskala ovocnu hippku 😀

katty17
15. júl 2011

@monline - mon mne praveze velmi chyba to slniecko. nemam rada take ofukane pocasie. :(

monline
15. júl 2011

aha..a celkom som zabudla napísať, že to víťazné víno mrva&stanko bude dostupné až v auguste..potom dám vedieť viac.. @kafoditka @bambola @mirka285

monline
15. júl 2011

@katty17 fakt hippku? haha..dobré 🙂 mne tiež vyhovuje v lete teplo, ale z času na čas môže byť aj chladnejší dník

denisse
15. júl 2011

ahojte baby, ani necitam, lebo nestiham, sme tu dnes posledny den a ja mam klasicky program akoby na tyzden 😀 uz sme boli s mojimi kamoskami na kave, este je tu poobede nejaka akcia pre deti a nela chce este na kupko ... len dakujem za barcu za blahozelania, za tie dva tyzdne u nasich zase znacne dospela, je zlatusik 😀

ozvem sa v nedelu vecer z domu, zajtra rano vyrazame smer solosnica a v nedelu domoooov ...
tak pekny vikend vsetkym ... 😉

katty17
15. júl 2011

@denisse - denis rychlo vam to zbehlo, vsak? 🙂 tak si este uzite dva posledne dnicky a potom stastnu cestu domov ...
BABY kde ste dnes vsetky? uz ste odisli do tej inej sukromnej temy???? ☹

bambola
15. júl 2011

@katty17 ja som tu 🙂 akurat idem nakrmit malu a trosku vyslo slniecko tak pojdeme niekam von, ak by tu este velmi fukalo tak asi zbehneme aj dole do mesta 🙂

katty17
15. júl 2011

@bambola ja som akurat uspala malu tak mam taku hodku casu. 🙂 idem sa ja upravit lebo ked sa sandra zobudi tak do prichodu navstevy si uz ani neprdnem 😉

katty17
15. júl 2011

@bambola - mati a to vazne existuje nejaka dalsia sukromna tema?:( ja vobec netusim co sa tu udialo. nejako to slo mimo mna alebo som prehliadla pismenka.

monline
15. júl 2011

@katty17 ja som nazrela, vychystala som malého s nikou von, tak mám dúfam- hodinku dve pre seba 🙂 resp. na nejaké domáce práce, musím, lebo je to tu ako po výbuchu...chcela som vyniesť hore do izby ohrádku, lebo dole v obývačke je to už prepchaté malého vecami..teraz dokonca aj nafúknutý bazénik tam skladujeme, však kam s ním? mám tam postieľku, stan, kočík, pavúka, chodítko, hrazdu, hojdačku a milión hračiek..😀
ešte stále som nevarila..jedli sme u mamy sviečkovú s kroketami, mňam..samozrejme mladý pán pohrdol, nechcel nič..tak má nika vo výbave aj hippku 🙂

katty17
15. júl 2011

@monline mon taku domacu svieckovu by som si teda dala. mnaaaaaaaam. zboznujem take domace jedla. svieckovu, perkelt.... mnami 🙂

monline
15. júl 2011

@katty17 mama mala obyčajnú knedľu, zemiakovú knedľu aj krokety..a kvôli nike mala aj kuracie mäso, aj hovädzie..no proste mňam 🙂 a že chudni! 😀 😀

bambola
15. júl 2011

@katty17 ano kati, uz sa to tu spominalo, je taka skupina, ktoru zalozila Peta

katty17
15. júl 2011

@bambola - do kelu. skoda ze sa to tatko rozdvojilo. :( sandra je uz hore idem ju supnut do kocika a hor sa kupit olivovy olej

adelaine
15. júl 2011

ahojte.
ja ignorujem skupinky... a ta nova sukromna je podla mna trapas....ale to je cisto len moj sukromny nazor...a
ja som stale vo verejnej diskusii, len volajako nestiham, lebo mi risi ochorel, ma teploty, kasle a sopli ☹
a okrem toho celeho chystam menu na vikend, cakame navstevu...tak nech si splhnem.

katty17
15. júl 2011

@adelaine - my uz doma z vonku. slniecko svieti ale dost pofukuje ... ake menu si zostavila? my sme nakoniec strudlu na dnes zrusili a chytro som narobila tiramisu pohariky. to je za pat minut hotove 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre