Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

cigaretka5
29. júl 2011

@denisse nasa mala tziez vcera spala doobedu menej ako hodku ale vecer bez problemov 19,15 a tahala do 7 rana

denisse
29. júl 2011

a som dnes varila grenadyr trosku inak, ma naucila bratova frajerka ...
uvaria sa cestoviny (najlepsie domace, nahrubo vyvalkane a pokrajene na hrubsie pasiky, pripadne hocijake nepravidelne tvary, ja som dnes urobila z dvoch vajec a asi pol kila muky), uvaria sa zemiaky ...
na panvici sa osmazi cibula do sklovita a zaleje sa slahackovou smotanou, necha sa prejst varom a do toho sa zamiesaju uvarene cestoviny a zemiaky, dosolit podla chuti ... nam to velmi chuti 😀

cigaretka5
29. júl 2011

baby nasa mala ma najradsej moj laptop alebo klavesnicu z PC tak rozmyslam ze poriesim
https://www.modrykonik.sk/bazar/hracky/yrq1/lap...

https://www.modrykonik.sk/bazar/hracky/wmys/det...

ked ho nerozbije snad sa potom nieco aj nauci

tinaki1275
29. júl 2011

ahojte damy ,tak ja zase po niekolkodnovej prestavke..teraz uz ani vecer nestiham citat co ste popisali ,ale mame novinku konecne sa nam predrala horna lava jednotka 😀 sa asi pobavite kedze vasim drobcom uz lezu stolicky .. 😉 lezie aj prava a sucasne uz aj dvojky takze nasa nielkolkodnova show(nespi,neje len nervaci )bude asi este niekolko tyzdnov pokracovat .. 😒 a prvavda je asi aj to ze cim neskor lezu tym je to horsie...uz tri tyzdne posledne sa mi budila asi 5-6 x za noc s placom a cez den tiez nic moc.. pri prvych dvoch pred troma mesiacmi nic take nebolo ..no co uz ved uz raz vyjdu ..idem rychlo porobit papiere a hadma potom stihnem este daco pocitat..

monline
29. júl 2011

@cigaretka5 Aj Danko je posadnutý nikiným notebookom, malá neterka má taký barbie laptop, ale malého to nezaujalo akosi...tá plocha na monitore, kde sa niečo zobrazí, je malá a nič vhodné pre neho sa tam ani neukazuje..

monline
29. júl 2011

mne je stále zle, kŕče hrozné, bojím sa jesť, dnes som si dala len zopár piškót a pred chvíľou som si otvorila hnusnú bonbonieru, čo doma sušíme už pár mesiacov a pár zjedla ..
o pol štvrtej som nevydržala a dala si algifen, ktorý by sa ale pri kojení nemal užívať...dokedy nemám kojiť? večer už môžem okolo ôsmej?

zrzulka
29. júl 2011

@adelaine necitam poctivo vsetky prispevky preco si chodila s risim na hemato? dnes mi dr povedala ze este dva tyzdne mam davat patovi zelezo potom tyzden pauza a ked sa to neupravi tak nas tiez tam posle...akoze bude oki, ine si neprispustam....
@bambola bambi ja manducujem este aj misku obcas 😝 😝 😝 ona nechce velmi chodit, v pohode vytlaci pata z kocika. takze u nas manduca fici na plne obratky. ked sa potrebujem rychlo niekam dostat s 2 detmi. a hlavne ked chce pato cecat tak ho dam do manduci nech je kludny lebo on uz zacal byt taky ze kludne by ma vyzliekol aj na verejnosti. v tomto smere je manduca super vec....

zrzulka
29. júl 2011

@cigaretka5 my mame len taky za 10 euri z tesca a v poho, vyhraju sa s nim obe detiska, trieskaju s nim a v poho drzi akurat kablik na mysi musel muz opravit. ale jasne ze u nas ficia hlavne realne hracky asi ako u vsetkych deti .

kafoditka
29. júl 2011

Caute, tak my sme boli chvilu na Strkovci s malym a mm, pospacirovali sa, maly sa pohojdal, pobehal na ihrisku... stavila som sa v kocikove a @mirka285 "opacila" som tu solu a poviem ti, ze by som do nej asi nesla.. sirku sedenia ma ako teutonka ale je velmi tvrda, to sa neda s perovanim teutonky ani porovnat, kosik malicky.. ale celkom sa mi pozdaval hartan i go... odtial sme sli domov a kedze maly nam zaspal v aute, tak sme sa boli previezt v Rajke. Fakt sympaticka dedina - ihrisko, pizzerka, obchody, krcma a vsade pred domami a panelakmi auta BA 😀
idem este umyt okno v kuchyni a zrkadlo na rolldorke, lebo maly ho strasne zacapkal rukami..
@monline nebola si u lekara? z coho mas tie krce? ☹ joj nech ti to rychlo prejde... inak ja sice nie som kojaca, ale myslim, ze ked mas 4,5hodinovu pauzu medzi uzitim lieku, tak kojit podla mna mozes..
@cigaretka5 velmi vdacna vecicka ten notebook, moj Filip tiez oblubuje klavesnicu, najradsej po nej trieska 😒 a u nas je momentalne naj top hracka detsky kocik. Stale ho kradne kamaratke na ihrisku a chodi s nim do aleluja. Ale to by bolo asi divne kupit mu ruzovy kociarik co? 😀 😀

zrzulka
29. júl 2011

@kafoditka Preco divne aj pato beha s miskinym kocikom 😀 😀 😀 Alebo svojim golfacom. capkanie rukami na zrkadle poznam. Lestim niekedy aj 2 krat denne 😝

kafoditka
29. júl 2011

@zrzulka ooo ja som upratovanie za Filipovym zadkom vzdala, radsej sa tvarim, ze to zrkadlo nevidim a vzdy vecer, ked uz spi a je moc spinave, ho pretriem svedskou handrou.. Leni my uz mame doma tolko haraburd, ze sa tu nebude dat hybat. Teraz zakopavam o vysavac a motorku, lebo raz taha po byte jedno, raz druhe a ked to spracem, tak vzapati to vytiahne....

zrzulka
29. júl 2011

@kafoditka jasne mi nieco pis, ja sa tych haraburd snazim postupne zbavovat. Kocik mame kvoli miske takze sa uz aj patrik zveze pri nej. Ale zvyknu aj chlapcom kupovat kocik ci kuchynku. Stretla som sa s tym. i ked stane sa obcas ked nejaky chlapec priplichti k miskinmu kociku tak uz ho iniciativny otec taha so slovami vsak to je pre baby 😀 😀 😀

baby ja akurat citam na FB stranku co zalozili kamosi tomu trnavackemu fandovi co umrel. Sakra tolko mladych co vlastnou hlupostou umieraju. ved to nem normalis.Chudak rodicia ☹ ☹ ☹ Snad ten moj chalos bude mat nejaky rozum v puberte. 😕 😕 😕 Teraz je taky maly , zlaty, krasny, nepapuluje,neodvrava 😀 😀 😀

mirka285
29. júl 2011

caute koceny...
@monline Moni a co mas nejaku virozu?nech ti to rychlo prejde...
@tinaki1275 no tak si to uzivate aj vy tie zuby,ale tak mysli na to,ze cim skor vylezu,tym skor bude pokoj 🙂
@kafoditka Domi no ved ja som sa preto potom rozhodla pre Lunu lebo Sola sa mi zdala zbytocne velka a to,ze kvalitou sa Teutonke nevyrovna,tak nato ma uz upozornila ta kocka co mala aj aj 😒 inak vies,ze ja kupujem macku vo vreci?lebo vsak ja som tu Lunu nazivo nemala kde vyskusat,tak dufam,ze nebudem nadavat potom 😝 boli ste pozriet Rajku?mna tiez milo prekvapila,cakalo som horsie a je celkom fajn,mne je velmi sympaticka,videli ste aj to male jazierko co tam je?tam mame ten pozemok...

kafoditka
29. júl 2011

@mirka285 ked sme sa vozili po Rajke, tak som veru rozmyslala, kde moze byt ten vas pozemok.... my sme hned ako vojdes do Rajky odbocili vlavo smer Dunakiliti, tam sme mali po lavej strane tie novostavby bytov, potom detske ihrisko a na tej minikrizovatke sme sli vpravo, je tam pizzerka. Potom sme sa otocili a sli naspat.. ktorym smerom je to jazierko?

maxara
29. júl 2011

@monline Mon, 4 hodiny po uziti sa nesmie sa kojit

mirka285
29. júl 2011

@kafoditka to je az tak na konci dediny 🙂

monline
29. júl 2011

@kafoditka @mirka285 @maxara díky baby, tak som si aj myslela, že účinok vyprchá do večerného kojenia...ale- musím uznať, že algifen zabral a cítim sa lepšie, bez kŕčov..uvidím ako budem na tom večer, či si ešte na noc dám..ale danko sa dosť v noci kojí, tak asi nie..a dala som si smectu, ono to s tým preháňaním nie je také zlé, ale v črevách mi bubloce ako v pokazenom potrubí ☹ Zajtra máme ísť svokre gratulovať k 60tke, dúfam, že budem môcť jesť viac ako len piškóty 🙂

gabika41
29. júl 2011

cafte...takze najnovsie musim ist po obede s malou spat...ale pospala a ked som prisla dolu,tak tam na mna cakali dve vedra broskyn.....tak som ich prebrala a vyzivku pre Lucku aj s jahodami mam hotovu a zbytok zavarim zajtra....sa tu trosku vycasilo,tak mozno zajtra bude aj pekne....pekny vecer prajem... 🙂

monline
29. júl 2011

@gabika41 aká si šikovná...a ako robíš výživu?

gabika41
29. júl 2011

@monline ..makke broskyne som olupala,rozvarila bez pridania vody,razmixovala a potom som pridala celu skoricu,trstinovy cukor a pohar zmrazenych jahod.Pridala som aj trosku skrobu a potom som to naliala do poharikov a zatvorila.Zajtra to este vysterilizujem,ked budem robit zbytok broskyn...

adelaine
29. júl 2011

ahojte,
ja len v rychlosti odpoviem, neskor nakuknem a docitam vas, takze:
@kafoditka ten hratan som obzerala aj pred tym, ako som si kupila si, ma nevyhodu, ze nema polohovanie
noh a maly kos ...ale asi si videla, inak pekny kociar, mne sa lubil fialovy
@monline asi ta chytila nejaka fajna viroza, tu bombosu si si nemala dat...este si si to predlzila 😒
ale co uz chute su chute, daj si sucharovo cajovu dietu, prip. chude maso, ryza...
a z liekov na krce zaludocne aj crevne, dokonca menstruakcne pomaha Buscopan alebo NoSpa...a kludne si kup Hylak forte kvapky, fakt su dobre...obnovuju normalnu floru v creve...
@zrzulka maly mal uzliny v slabinach a nemizli mu ( este ich teda ma) tak nam dokina naberala krv, aby vylucila bud infekcnu mononukleozau alebo nieco onko...tak sme sli na hematku, este nas cakaju nejake vysetrenia, ale nastastie vsetky zle veci, ktory som sa bala su ako tak zazehnane 🙂

monline
29. júl 2011

@adelaine díky za rady...nič z toho, čo si písala doma nemám, takže víkend musím prežiť bez...inak- čakala som, že to bude jednodňová viróza, ale figu 😒

adelaine
29. júl 2011

@monline neva, das si dietu a silny rusky cierny caj...a bude dobre...
a minimalne tu NoSpu si kup, do lekarnicky ako zicher 😉

macik27
29. júl 2011

@monline aj my sme to mali a sme si to odsrali a to doslovne 😠 ja som skúšala smectu a aj dietu som si dala jedla som len sucháre a ryžu a nakoniec mi zabralo až neviem či môžem povedať aby ma tu niekto nespucoval ako kojaciu matku ale tri dni po sebe každý večer pol deci domácej slivovice

adelaine
29. júl 2011

@macik27 vypalila si cerva 😀

macik27
29. júl 2011

@adelaine no asi tak nejak 😀 ale pomohlo

katka55
29. júl 2011

@macik27 @monline mne ani slivovica nepomohla a isla zo mna hned von 😔 mne pomohli az infuzky 😒

monline
29. júl 2011

@macik27 a ak chcem, aby mi to zabralo už dozajtra, mám si dať naraz 3x poldeci? 😀 😀 😀

ywett
29. júl 2011

Dobry vecer kocky...
ako to, ze nespiteeee?
reku, ze vas aspon pozdravim

aalexis007
30. júl 2011

Dobrééé ránko, som tu už 100-rokov nebola ☹ Nestíham. Ale aspoň sem-tam niečo prečítam, ale veľmi máličko.
Môj drobec je max. akčný. Behá o sto-šesť a jeho najnovšia zábavka je vychádzanie pred telku. Neviem ako ho to odnaučiť. Noci sú stále také isté - ešte stále sme neprespali. Často sa budí. Niekedy je 1x, 2x hore ale niekedy aj 5x a to vydrží aj 2 hodinky sa loptošiť. Vie schádzať z postele, tak keď ho mám pri sebe, tak len zlezie a už pochoduje. 😀 😲 A mňa ide poraziť. Ale čo už, sme to pre nich takže, toto pred tým sa nesťažujem, len konštatujem 😀 Papá už konečne celkom fajn, aj s pytím nemáme problém. Na raňajky mávame chlebík, jogurt alebo miláčika. Niekto tu písal, že dáva pribináčik - mne dokina hovorila, že aby som mu to nedávala, že je to riadny kentus plný éééčok. Ale na druhej strane, čo už dnes nieje, že? Obedy mávame väčšinou varené, alebo keď nestíham tak Hami, ale to mu veľmi nechutí. Varievam aj čisto len jemu, ale niekedy mu dávam aj z nášho. Menej solím a korením a chutí mu všetko. Medzi tým máva ovocie - a to zje úplne všetko, ale musí to mať na kúsky, lebo rozmixované alebo pretlačené nechce. A včera večer som mu prvý krát urobila detskú krupicu (takú klasickú) s banánom a keby ste ho videli ako sa zalizoval. 🙂 Sem tam chrumka ryžová alebo pohánková a ako sladké Brumík.

A niečo úplne vedľa: chcem sa spýtať používa niekto sečuánske korenie. Zháňam ho už dlho a nemôžem zohnať. Viem, že niekde v Ba je nejaký špeci obchod ale neviem kde. Neviete náhodou kočky z BA poradiť?? Ďakujem za info. 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre