Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
12. sep 2011

@mirka285 ved to, clovek si na taku dofcu setri aj cely rok, tesi sa, ze si oddychne, vypne a nakoniec sa z dovolenky stane nocna mora ☹ no chudatko male, snad bude v pohode.... a ty mysli pozitivne, mate pred sebou prvu manzelsku dovolenku a pekne si ju uzijete 😉 Linda si v mori trosku preplachne dutiny a dobre bude 😉

adelaine
12. sep 2011

ahojte zeny.
tak a risko mi definitivne spava raz denne...co by on vyspaval, ked treba behat 🙂
@kafoditka ja som akurat dorobila musaku..mnami, velmi to lubim.
@mirka285 neboj, Lindi do stredy nadopujes a bude fajn...kludne jej daj aj Cebion kvapky k tomu sirupu, je to vit. C, urcite jej neuskodi.

baby, ked budem zajtra v hlavnych spravach, tak sa mi nesmejte...zajtra si prvykrat sadam za volant...dufam, ze sa nikomu nic nestane
🙂

kafoditka
12. sep 2011

@adelaine Mati tak drzim palce 🙂 neboj sa, treba sa len osmelit a jazdit jazdit jazdit 😉 viem, o com hovorim... ja som sa k soferovanie nemohla dokopat a teraz je to super, ked nasadnem do auta a odveziem sa kam chcem ( len sa tam nesmie parkovat pozdlzne 🤐 😀 😀 )

bambola
12. sep 2011

dobry vecer 🙂
ja som dnes celkom toho postihala 🙂 clovek neni tyzden doma a ked sa vrati aby tyzden upratoval a pral 🙄
@kafoditka skus tuto 😀 https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/co-dnes-varite-dajte-inspiraciu/

bambola
12. sep 2011

@mirka285 miri a na ako dlho vlastne idete na dovcu? 🙂

gabika41
13. sep 2011

Pekne dobre rano prajem..... 🙂

mirka285
13. sep 2011

dobre ranko..
@bambola ideme na 10 dni,Gabo chcel 8,ja 12 tak kompromis... koceny idem sa vam hned zrana postazovat a poradu...nasa noc bola katastrofa,Linda nevedela spat,dusila sa hlienami,normalne ich vyvratila,a to vcera jej skoro nic nebolo,trosku jej len tiekol soplik...len vecer som jej dala Sinupred a asi jej to uvolnilo alebo co,lebo zrazu tolko hlienov ze konec ☹ dva krat sme odsavali v noci,hlavu som jej vyvysila hned,preto jej to asi aj stieklo do hrdla... co jej mam davat?ja len teraz dufam,ze to budu len tie sopliky a nic vaznejsie ☹ kurnik sopa,jak na potvoru prave teraz 😠 idu jej este stale tie ocne zuby,tak neviem ci to nema z toho,inak si neviem predstavit,kde by prechladla a Linda neni typ co ju ofukne a sopli 😒

noemarta
13. sep 2011

ahojte dobre rano,
aj my sme mali strasnu noc, ja neviem ci je to splnom, ale furt sa budila a mrncala, az revala.....az ked sme ju total prebrali bola ticho.... 😕
@mirka285 fuha, neviem poradit, Nela nastastie sople este nikdy nemala....ale myslim si, ze to ma len zo zubov, tak skus aj cez den odsavat teda ak bude mat sopel .... 😕

@adelaine drzim palceeee neboj treba len do toho vhupnuuut 😉

katty17
13. sep 2011

ahojte kocky.
@mirka285 - miri asi je nieco vo vzduchu lebo viacej deti co poznam tak maju to co linda. cize soplia a soplia. cize baby celkovo pozor. lekarka vravela ze teraz ma kopec soplivych deticiek. takze moc nechodievajte do velkych kolektivov :(
Miri pokial nema Linda uplne ucpane dutiny tak to zvladnete. proste len odsavat, davat morsku vodicku a to euforbium. ale to potrva zrejme par dni :( ak by mala ucpate dutiny tak by ti plakala v lietadle nakolko by jej to tlacilo v hlavke :( .
More je paradne precisty dutinky. cize to tam pekne prejde 🙂. ale nechces pre istotu zavolat svojej dokine aby si mala srdiecko na mieste?

denisse
13. sep 2011

ahojte ....

@mirka285
ja svojim detom vzdy na zaciatku nejakej virozy okrem klasickych veci, co ti tu uz baby popisali, vzdy davam Oscilloccoccinum ... rano a vecer ... nele davam celu jednu davku tych guliciek rovno do pusy, barunke pol rano pol vecer rozpustim v lyzici vody ... a neviem, ci je to len placebo, ale naozaj maju tie choroby rychlejsi a miernejsie priebeh ...a je to homeo, takze urcite neposkodi ...

luludi
13. sep 2011

Ahojte zlaticka,

moje drahe dieta dnes spalo do 9 rano, to uz sa nestalo straaasne dlho, len akurat vobec netusim, kedy ho ulozit na obedny spanok, teraz mame take zvlastne obdobie, niekedy spava 1 krat denne, niekedy este dva krat. 🙂 Dnes to vyzera na krasny den 🙂

mirka285
13. sep 2011

dakujem kocky,tak sa zastavim v lekarni a kupim....inak je hrava,smeje sa,robi zle,len nechce pit mliecko lebo ked pije nevie dychat 😒 zase som jej to pekne odsala,len neviem ako budem odsavat v tom Grecku,kurnik keby tam mali normalny vysavac tak by to bolo v poho... ale zato rnajkuje s tatom parky teraz a tie jej smakuju 😝

luludi
13. sep 2011

@mirka285 mirka more linde na dutiny urcite urobi dobre, aj vzduch aj voda, ked je inak v pohode, nevahajte a chodte. A jasne, ze jej chutia parky od Gaba, od tata vsetko chuti lepsie 🙂

mirka285
13. sep 2011

@luludi dufam,ze sa nic nezhorsi,utesujem sa,ze mozno su to naozj len sopliky zo zubov,samozrejme,ze ak by do rana nastalo nejake zhorsenie tak ostaneme doma.. a presne ako hovoris,s tatom chuti vsetko,minule som ho nachytala,ze jej dava slaninu a na obranu povedal,ze ved len to chude jej dava 😠

luludi
13. sep 2011

@mirka285 🙂 jasne, muzi maju vzdy dokonalu vyhovorku, risko napriklad nechce vobec chlebik ani rozky, cestoviny zje v pohode, minule som nasla mareka ako mu dava odhryzat z keksa a na moju podrazdenu otazku, ze to co robi, odpovedal: zavadzam lepok do stravy... no nepohryzla by si ho? 😀 😝

bambola
13. sep 2011

@mirka285 miri ked nemoze linduska dychat a ma huste tie hlieny tak ja by som jej supla rovno nasivin. normalne to ma ucinnu latku a hned jej to pomoze, ja si o "morskej" vode do nosa myslim, ze je to sit, navyse idete k moru tak tam to bude vsade vo vzduchu a original 😉 minimalne by som ten nasivin kupila aby si mala preistotu

adelaine
13. sep 2011

ahojte babulky,
tak my sme mali tiez vselijaku noc a na to vsetko budicek rano o 6.00, skoro ma vystrelo 😠
cele rano bol nervny a upistany, nevyspaty, tak som ho supla do postele a uz chrni, tak dufam, ze
dnes sa umudri a bude spat 2 spanky, lebo neviem neviem....

@luludi mna tak minule skoro akoby ovalili kladivom, moj svokor mal maleho na chvilinku vonku, stretli tam nejaku susedu a ta risimu cpala do ruky banan v cokolade! 😠 som dosla v minute dvanastej, ta by ho do neho narvala...a ked som jej hovorila, nech mu to nedava, este sa ma pytala, ci ma radsej horalky, no konec 😝

mirka285
13. sep 2011

@bambola Mati no akurat sme sa vychystali a ideme do lekarne ,vsak ma poznas,ja kupim vsetko mozne,ale morsku sol netreba,to je jasne...

luludi
13. sep 2011

@adelaine ani nehovor.. niekedy si myslim, ze ludia nemaju sudnost, aj teraz, ked boli pozriet riska jeho krstni rodicia tak mu doniesli kopec sladkosti, napr.: kindervajco, kindercokoladu, pernik, horalku, gumene cukriky, lentilky a spol. Som neverila vlastnym ociam, ale hned som vravela, ze taketo veci neje a dufam, ze tak skoro nezacne.. myslim, ze som krstnych trochu urazila 😔 ale zase si stojim za svojim..

adelaine
13. sep 2011

@luludi ja tiez dufam, ze tak skoro nebude jest taketo blbosti, ved maju cas...
a nehovoriac o tom, ze risko ma tu bezmliecnu dietu, takze cokina je tabu 🤐

inak, mozno som blba ja, a beriem to cele nejak z inej strany...ale nezda sa mi s kostolnym poriadkom, ked
15 mesacne dieta pije cocacolu...moja jedna znama davala svojej malej pit colu z flase, ze ved jej chuti 😝
aach jo

bambola
13. sep 2011

@adelaine @luludi baby ja teda netvrdim, ze som malej nedala odhryznut z horalky ale tiez si myslim, ze decka maju na cokolady a podobne sladkosti casu dost. hlavne kvoli zubkom ale aj tak celkovo.... co sa pitia tyka som rada, ze pije vodu z vodovodu a ine jej ani tak skoro davat nebudem, teda ak bude chciet v zime caj tak to je ine, ale jupiky a nebodaj coca colu.... 😕 inac sa "tesim" ked pojde do skoly, to len bude tlak, lebo bude chciet to co maju ine deti 😠

luludi
13. sep 2011

@bambola bambi, ved to, ze deti netreba ucit na sladke... oni sa same naucia.. 🙂

bambola
13. sep 2011

baby nemate nejaky lahky a zaroven chutny recept na jablkovy kolac? svokor nam dal vcera plnu igelitku a musim ich spotrebovat lebo mi zhniju

denisse
13. sep 2011

@bambola
mati, ja robim casto taky, ze na plech rozprestriem alobal, na ten dam jablka (postruhane, ochuten cukrom, skoricou, ako mate radi a trosku podusene), na tie jabka vylejem piskotove cesto ... po upeceni vyklopit tak, aby cesto bolo naspodku a jabka navrchu a poliat cokoladou ... je velmi fajny 🙂

bambola
13. sep 2011

@denisse akurat teraz som kukala taky recept na nete 😀

monline
13. sep 2011

@mirka285 miri ja som kedysi čítala tento článok o nádche ..skús pozrieť, či je to niečo poučné, či nie..tá baba je tuším ORL lekárka
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/strapco13/cl...

mirka285
13. sep 2011

no tak uz som sa dotrepala domov,bola som este v Ivanke odniest auto do servisu a zastavila som sa u dokiny,a nechapem preco ale nebola tam...tak v lekarni mi kazala davat len ten Sinupret a odsavat,vraj pri mori sa jej to precisti samo...no tak som optimista a verim ze ano... inak mi pijeme tiez len vodu z vodovodu nic ine.zo sladkeho jej dam obcas nejaky kolac ked mam napecene alebo take obycajne kekse ked potrebujem aby bola ticho,ale vsetko v ramci normy,cize naozaj obcas...

monline
13. sep 2011

@bambola ja som raz robila koláč, tuším Mirka ho tu raz dávala..upečieš piškót, potom postrúhaš jablká, podusíš a zahustíš maizenou, čiže je z toho jablkový puding, dáš na piškót a ďalšia vrstva je klasika vanilkový puding, do ktorého sa za horúca pridá kyslá smotana...chutil nám, akurát viac riadov je pri tom...
a potom ďalší tip je žemľovka, tam tiež spotrebuješ kopu jabĺk...

mirka285
13. sep 2011

@monline dobry clanok 😉 cize ak su sopliky blede co je nas pripad,treba dat morsku sol a odsavat,nic ine netreba 🙂

monline
13. sep 2011

@mirka285 presne...aj lekárka nám vždy vravela, že až keď budú zelené, až vtedy ATB kvapky..a také nikdy nemal..a podľa mňa je morský vzduch pomôže

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre