Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lutsine
14. sep 2011

baby vyskusajte nakvapkat par kvapiek levanduloveho oleja do postielky alebo tymianu....

noemarta
14. sep 2011

dobre ranko,
taak co vam poviem, nasa nela vcera vecer sa zacala sama pustat a vobec sa nebala a mala z toho naramnu radost.... 🙂 🙂 🙂 🙂 takze uz to bude len a len dobreeee.... takze dobieha julovcataaaa.
Baby ze aky krasny den je zas, juuuuj.....uzite si ho, paaaaa

lutsine
14. sep 2011

my to testujeme tretiu noc a zabera....

noemarta
14. sep 2011

@lutsine akoze co, lepsie ti spi maly, ked tam das olej??? ho to myslis ze ukludni ci??

lutsine
14. sep 2011

ano .....lepsie spinka....mame taky levandulovy vankusik,ktory ked sa nahreje v mikrovlnke tak vyzaruje teplo a prijemnu vonu...a davam ho malemu do postielky...posledne dva tyzdne sme mali problemy so spankom a nechcel spat vobec v postielke len s nami na posteli....tak sme vyskusali toto a asi funguje🙂 nestrhava sa v noci zo spanku a nepyta sa k nam na postel...spinka v postielke,uz som ani nedufala,ze bude spat v postielke sam.

lutsine
14. sep 2011

@lutsine ano a este mam normalne korenie tymianu doma a otvorila som sacok a mam to na nocnom stoliku

luludi
14. sep 2011

@katka55 katuska, vonku pri Saratove su predajcovia s kosikmi a drevenymi hrackami, vsimli sme si rano pri prechadzke. 😉 Dnes bude riadne horuco, uz teraz som dosla cela spotena 🙂

rolak
14. sep 2011

@adelaine kočky,tak aj ja sa pripájam k tým,čo mmali otrasnú noc.... v kuse mrnčala, ryčala, nevedela sa ukľudniť. ruky má stále v puse, vyšla jej dolná dvojka, ale šmátra si stále okolo tej štvorky,čoo má na druhej strane... naťahuje si líce, škrabe si tam Ďasno..... dúfam,že nemá v ústach nejakú pliagu, neviidno nič podozrivé.... ani papať už nechce... iba mlieko a jogurt. a dosť často si trie očká..... čo to môže byť?????

adelaine
14. sep 2011

..tak a som spat od dokiny, rano som jej volala, ze neprideme, lebo risi sopli a bla bla, a ona na to, ze ale pridte sa ukazat, ockovat nebudeme...asi si myslela, ze vymyslam, ci co...tak som tam naklusala, risi ma udajne cervene hrdlo, zatekaju mu sople, normalne nechapem, lebo este vcera mu nic nebolo, az vecer zacal cirkus 😠
a to este vcera katty pisala, ze je vela soplavych deti, no uz sme aj my tam...len neviem, ci je to taky virusovy sopel alebo zuby alebo co, kebo aj kadi 😕 aach jo, tie nase deti a ich trable... a mam lieky z lekarne za 30 eur a rodicak v nedohladne, bleeee
@lutsine a kde sa da prosim zohnat taky vankusik?

kafoditka
14. sep 2011

Baby cafte... no vidim, ze sme mali viacere fantasticku noc 😒 Filipovi vcera cez den dokopy nic nebolo, sople ziadne, sem tam zakaslal, tak som sa tesila, ze uz sme na tom lepsie, ale houby - v noci od 2 zacal revat, z toho soplne po clenky, napinalo ho, lebo mu zatekali, kaslal, ukludnit sa nevedel... odsavanie nepripadalo do uvahy, lebo uz len ked som mu chcela nastriekat sprej do nosa, tak robil taky cirkus, akoby som ho z koze tahala ☹ tak sme o 3:30 ked sa konecne upokojil pozerali spolu telku, zadriemal a ked som ho preniesla do postele, spustil zasa rev.... dalsi zub sa nam uz uz prereze, lebo kadi, slinta a stale ruky v puse pichnute. Rano okolo 5 konecne zaspal a potiahol skoro do 8. Vstal akoby nic, od rana beha, smeje sa a po sopli ani stopa 😕
@adelaine Mati mne akurat teraz nabehol rodiak, tak sa vytesujem 🙂

kafoditka
14. sep 2011

@noemarta Maci no vidiiiiis a je to tu, Nelka sa konecne osmelila, sikovna 🙂 o par dni uz zacne vsade liezt, to bude len zabavka 😉 😉

adelaine
14. sep 2011

@kafoditka ja tiez uz na neho cakam, jak na spasenie 😀

a inak s tymi soplami, to je sila...u nas bol presne na vlas rovnaky scenar..
mlady pan ako sa dusil, a nemohol dychat, este musi aj dudlovat cumel, a kedze mu to neslo, lebo sa
mu dychat nedalo, tak sa nedal ani ukludnit, no katasrofa..
od rana zahajujem liecenie, dufam, ze sa nam tato noc nezopakuje

kafoditka
14. sep 2011

@adelaine Mati presne, dudel chcel a ked si ho dal do pusy, tak ho len napinalo... Mati co si mu nasadila, ake lieky? ja mu davam na kasel 3x denne stoptusin a 3x denne libenar do nosa.. odsavat nemam co, sople mu netecu, ale pocujem, ze sa mu tazsie dycha, akoby trochu chrapcal a zlepsi sa to, ked si odkasle

katka55
14. sep 2011

ahojte 🙂 kukam, ze ma tu lulu spomina, tak som vas trosku precitala 😉 Patrik tiez nechce velmi spavat vo svojej postielke, ale je pravda, ze na tom ani nejako nebazirujem, lebo mam rada, ked spi s nami 😅 ale vdaka @lutsine za tip, mozno to raz vyskusame 😉
@luludi Jeej, si zlata. Dakujem za info. My odvtedy stale kukame pri Saratove kosikarov a este neboli 🙂 A dnes sme tam ani nechceli ist, tak esteze pises 😉 Vdaka 😵

adelaine
14. sep 2011

@kafoditka u nas zatial sople tecu, su vodove...zatial som nedala nic, ak bude treba mam libenar na zvlhcenie, ked sa mu budu zahustovat, zacnem odsavat a mam euphorbium homeopatikum do nosa a nasivin kvapky,
kasle len trochu, vlhko, takze solmucol sirup a cebion kvapky su vit. C, tie mi odobrila aj dokina, ze tie mozem...a ked bude treba, mam viburcol...teplotu nema

bambola
14. sep 2011

baby a co im nedate toho nasivinu, hned pekne stiahne nostek a deckam sa bude krasne dychat 😉 a tusim ked maju deti dlho napuchnutu sliznicu tak hrozi zapal stredneho ucha ci take nieco 😕

bambola
14. sep 2011

@katka55 su tam potvrdzujem 😉 ale neviem teda co konkretne chces ale mne nic take do oka neudrelo. okrem variech lebo si potrebujem kupit ale kupim na vinobrani 😉

adelaine
14. sep 2011

@bambola to nie je o napuchnutej sliznici, zapal ucha dostavaju preto, ze Eustachova trubica ( je to priestor, kde sa akoby spaja nos s uchom, laicky povedane) v uchu je u deti kratka, preto su u deti caste zapaly, bakterie z neodsateho prip. nevysmrkaneho nosa ( myslim dlhodobo) akoby prelezu do ucha....neviem to inaknapisat 😅
ja nasivin davam, az ked je treba, kym tecu sople, nie je o com, aj tak by mu nasivin vytiekol, skor treba mysliet na to, ze ked maju napuchnutu sliznicu, treba zmiernit opuch, ja osobne davam fenistil kvapky..

bambola
14. sep 2011

@adelaine dik za zrozumitelne vysvetlenie 😉 ja som nevedela, ze mu tecu , skor som myslela dominiku, ze v noci ako nemohol maly dychat ani odsat, ze vtedy by som mu uz supla nasivin 😉
ale to ja aj za to, ze ja NENAVIDIM zapchaty nos,mam z toho strasne nervy 😠 tak ja si hned striekam do nosa 😉

kafoditka
14. sep 2011

@adelaine nasivin tu mam , ale do kelu ten fenistil som nechala doma 😠 Mati a to mierne chrapcanie pri dychani ma z tych hlienov, co mu zatekaju asi, ci?

kafoditka
14. sep 2011

@bambola Mati, ale maly nemal praveze zapchaty nos, ze by nemohol dychat, skor pri tom placi tie hlieny vdychoval akoby a tym sa davil, rozkaslal a napinalo ho. Ja mu ten nasivin nasadim miesto libenaru hned ked sa zobudi a na vecer mu dam viburcol, aby sa pekne vyspal a tato noc sa neopakovala 😔 jeho aj ten zubok bantuje..

kafoditka
14. sep 2011

@katka55 paradna havajska profilovka 🙂

luludi
14. sep 2011

hm... tak mame upratane, navarene, pradlo sa perie.. este mi treba ist na nakup, ale cakam nestastny rodicak a zacinam si mysliet, ze dojde az v piatok 🙄

lutsine
14. sep 2011

@adelaine vyzera to nejak takto....http://www.joga-ajurveda.sk/relaxacne-vankusiky...
ja som to dala na 30 sec. do mikrovlnky a potom taky mierne teplucky dala malemu na brusko...a ma to aj v postielke cez noc.

noemarta
14. sep 2011

fuha baby, vidim, ze vsetky deti nejak sopluju a prerezavaju sa im zuby, nela nastastie nesopli a zuby ma uz vsetky vonku, teda okrem jednej hornej dvojky, kt.som si vobec nevsimla ze nema 😕 😀 😉

@lutsine no idem aj ja ten vankusik kuknuuuut 😉
@adelaine aj mne uz rodicak nabehol 🙂
Ja akurat odovzdavam vyplaty, takze mam fofry, paaa zatim

katka55
14. sep 2011

@bambola Mati,oni vraj predavaju aj drevene hracky pre deti, tak chcem Patrikovi kupit taku kacku alebo nieco na palicke, co potom tlaci pred sebou, lebo to kradne detom na ihrisku 🙄 😀

lutsine
14. sep 2011

aj mne nabehol rodicak...🙂))

bambola
14. sep 2011

@katka55 ja som to teraz kupila malej na jarmoku 😉 takeho sasa co sa toci okolo svojej osi 🙂 a zrovna toto tam ale dnes nemali (som schvalne kukala) , inac my ideme cez vikend na vinobranie tak ti mozem kuknut ak chces 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre