Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
16. nov 2009

no viete, bývame v RD, u našich a to nevie svokra predýchať, chce aby sme bývali sami, ale mi na pôžičku nemáme a tie drahé byty, ...no by sme nemali na splatenie...tak bývame u našich, maju poschodový dom, hore bývaju oni, dole mi, takže vlastný vchod, kuchynu, velikuu izbu, kto,. sme si rozdelili na spanie a obyvku, z vačšej chodby sme spravili tiež taku izbietku, či kutik, mala tu ma na hranie veci a tak, pc. mame vecko, práčovnu, to je zároven kupelka....a špajzku, no jasne, že chceme svoje, ale kym sme tu si šporime a môže byť svokra rada, že nám to dali naši k dispozícii a ked sa niečo vyskytne, tak pouvažujeme o tom....kolkí bývaju u rodičov??

miki060707
16. nov 2009

a maji, bývaš v Šali teraz, alebo v Pezinku, alebo zo Šale len pochádzaš??

maaja
16. nov 2009

miki, ved to neni zle byvanie ... a ak si s vasimi rozumiete, tak neni o com ... iste ti aj s malou pbsac pomozu, nie ?
inak teraz je vhodna doba na kupu bytov, ci ne ???

ja zo Šale pochadzam, cely život som tam žila, aj moj muz ...
ale v 2004 kupil pozemok v okrese PK ( Budmerice ), postavili sme tu dom a byvame tu od 2005 ...
totalni pristahovalci sme tu, nikoho tu nepozname 😎 ale neva, bo aj tak sme cely den v BA, kde pracujeme, tu sme len cez vikendy alebo vecer ...

helen
16. nov 2009

Miki, my nebývame u rodičov, ale v 3i byte na hypotéku. Všetkých starých rodičov máme viac ako 200km od BA, a veru, že to je škoda, lebo nám nemôžu tak často pomôcť s opatrovaním malej, ako by sme potrebovali. Takže podľa mňa je to super, aspoň kým sú deti malé. A potom časom sa uvidí, pravda 🙂

Maaja, Budmerice sú ale veľmi milá dedinka, máličko to tam poznám a vždy sa mi tam páčilo 🙂

maaja
16. nov 2009

helen, ja fakt neviem, malicko tu chodime, dokonca byvame tak na okraji, rakticky v dedine fakt nejsme ...

inak s tym postrazenim je to pravda - my sme od nasich rodicov cca 70km, ale na postrazenie je to tiez dost ... zatial sme si chvalabohu vystacili sami, len dva krat spal Marek u nasich, lebo sme potrebovali ... inak zvladame zatial ...
som zvedava ako to bude s dvoma detmi .... ja totiz neprestanem pracovat ani pocas materskej ☹ tak snad to nejak zvladneme ...
dufam ze mozem byt zaroven na materskej a zaroven byt SZCO !!!! este som si nezistovala

miki060707
16. nov 2009

tak s tým postrážením je to supeeeeeeeeer, mala povie "chcem isť hore" tak ja si tu porobim, alebo mame pomôžem a keď chceme niekam isť, mala je zvyknutá a kludne je hore s našimi...ale svokra si myslí, že je to len tak, .....zatial nam to stačí a ozaj môže byť rada, že si tu pomalinky šporime, cent k centu... 😉 inak s našimi si super vychádzame.....pre info, xi
Juuuj maji ty budeš aj pracovať, ja si to neviem predstaviť, ja si neviem teraz predstaviť pri malej a keď budu dve, no bude makačka, ale malu dam do škôlky a niejako to s bábom zvládneme....

maaja
16. nov 2009

Marek chodi uz rok do jasliciek ...
a pracovat budem musiet, aj kvoli peniazom, aj kvoli tomu aby som neprisla o klientov 😖 ale snad sa to bude dat skombinovat ;)

tun1ska
17. nov 2009

maaja- podľa mojich informácii môžeš byť aj na MD, aj byť SZČO..

ericica
17. nov 2009

dobreeeeeee ranko tak my sme uz po ranajkach 🙂
maajaa ja poznam alfoldiho 😉
miki gratulujemmmm k oficialnemu tehu 😉 😉 😉
co sa chystate dnes varit ja mam chut na gulas a este si spravim fajnyy ovocny salatik 😝 😵

mojalili
17. nov 2009

Dobré ránko, tak dnes sa citim, akoby som ani nebola tehotna, az mi je to cudne.. 😲 chystam sa varit francuzske zemiaky, ja uz neviem, co mam vazne varit... 😒

helen
17. nov 2009

Ahojte, ja mám dnes chuť na niečo ta nezdrvé, ako vyprážaný syr 😎 ale asi dnes dojeme čo nám nabalili svokrovci v nedeľu.

liluu
17. nov 2009

ja môžem papať len zdrave veci lebo inak je mi veľmi veľmi zle

luminkasp
17. nov 2009

lilu, vitaj v klube, ja nic nezdrave nemozem ani vidiet 😉

mojalili
17. nov 2009

JA prave robim francuzske zemiaky, ako sa to pecie, tak rozmyslam, kedy pojdem blee...fuuu.tie vypary 😒 a ze mi nic nie je dnes, ha ha ha

helen
17. nov 2009

ja som dnes trochu upratovala chladničku a tiež mi nebolo z tých pachov všetko jedno 😒

luminkasp
17. nov 2009

ja dnes robim iba zeleninovu polievku a makarony na tereskino zelanie 😎

zrzulka
17. nov 2009

Mozem nakuknut medzi vas???
Mame potvrdene tehu, srdiecko nam bije ako hrom, len mam jednu otazocku. Tie ktore ste po IVF tak ako vam rataju termin porodu???? Dost ma zaraza ze lekari sa orientuju podla prveho dna poslednej menstruacie...Po 1. ten den si presne nepamatam...
2. viem presne den kedy som otehotnela.
Takze podla poslednej mensturuacie som v 9tt avsak podla dna otehotnenia zacinam 7tt. je tam posun 2 tyzdnov... nerada by som podstupovala akekolvek drasticke a nasilne metody porodu len preto ze tam bude 2 tyzdnovy posun. Moj gynekolog mi vsak povedal ze ten den poslednej menstruacie je pre neho velmi dolezity.Podla neho sa totiz riadi...Preco sa neriadia podla ultrazvuku... ach jo...

luminkasp
17. nov 2009

zrzulka, vitaj 😵

miki060707
17. nov 2009

Ahojte, tak mi sme mali na obed zasmaženú šošovicu polievku, mnaam a ešte aj granatír,
mala mi zas nechce spať,čo už s nou, sme jej kupili takú novu postel, jednogauč rozkladaci, postielku sme zložili a o pár mesiacov ju opäť rozložime....

zrzulka
17. nov 2009

Luminka dakujem....

my zatial spinkame ani si neviem predstavit zeby mala nespala...Ona je ziva, cely den je v pohybe....tak aspon na cas co spinka si trosku oddychnem...Posledne dni ma stale napina. Ako som doteraz ani necitila ze som tehu a bola som na vazkach ci sa testy nemylia tak teraz si to uzivam statocne. Staci ze otvorim umyvacku ci chladnicku...

ericica
17. nov 2009

no so mnou to je dnes zase neslanne nemastne este stale citim v dome vonu zabijcaky a stale ma napiina 😝
a od zajtra nebudem asi ani kavu,len cajik si spravim lebo len co si to kaffe spravim hned ma napne 😖
mala mi spi ja som akurat dopiekla a idem trochu vegetit 😉

zrzulka
17. nov 2009

Tie pachy su strasne, ja mam extremne citlivy nos aj ked som netehu a teraz je to 100 krat horsie.... ale inak si tehotenstvo vychutnavam.... i ked pri malej je to uz celkom ine ako ked som cakala ju.....
Bude lepsie v 2 trimestri.... tento prvy nejako prezijeme.... 🙂

Inak vcera som bola prvy krat na tehu cvicku tak som sa trosku natiahla. Dobre padlo🙂

petrusk
17. nov 2009

ahojte, tak som tu po dlhsej dobe, skusky obe za A a bakalarku nemam menit, tak som spokojna, ze to tak dopadlo.

mam otazku, zajtra idem 1x k doktorke, co som tehu a neviem ci mi hned bude brat krv. keby mi chcela, mozem zjest aspon suchy rozok alebo piskoty, ja sa bez toho rano ani nepostavim z postele, je mi zle, ked nic nezjem a neviem si predstavit ist tam na lacno a cakat kym ma zoberie.

inak by som stale spala a zle mi je uz aj v noci, to musim zjest aspon tri piskoty a vodu vypit, inak nemozem ani spat. len dufam, ze takto nebudem o dva, tri mesiace jak vagon. 😠

zrzulka
17. nov 2009

Peti ja ked som prvy krat bola tak mi nebrali krv, ja som si sla len potvrdit tehu. takze podla mna si kludne ten rozok ci piskotu daj a keby nahodou brali krv tak to povedz sestricke... Ja idem 20.11 na krv a mam prist nalacno

petrusk
17. nov 2009

ou, to bude zaujimave na lacno, to sa budem musiet asi vecer normalne najest, lebo nemozem dostat hlad, inak mi je zle. to som sa dlho netesila, ze mi nic nie je. no co uz, budem to musiet nejako vydrzat.

vedvies
17. nov 2009

zrzulka to sa berie vzdy tak
- tie dva tyzdne od zaciatku menstruacie po ovulaciu sa normalne pocitaju. Oficialne tehotenstvo trva 40 tt.
ja som mala poslednu mrchu 30.9. a som teda v 7tt, ale kedze viem presne kedy sme sexovali, tak mozem povedat na 100% ze babo je o 2 tyzdne mensie +-3dni ktore spermie preziju v tele zeny. Doktora tiez moc nezaujimalo, ze som 13.11. sexovala 😀 . A ked si podstupila IVF tak to sa pocita rovnako ako klasicky. Lebo vajicko ti vlozili v strede cyklu 😉

vedvies
17. nov 2009

inak baby tie pachy su strasne, napina ma ked prebalujem malu pokakanu - musi to robit manzel 😅

vedvies
17. nov 2009

ja som si kupila bezkofeinovu kavu - tak vam potom napisem ako chuti. Inak bezkof. presso je na nerozoznanie od normalneho 😅

zrzulka
17. nov 2009

Vedvies vdaka, ja len aby nas pokladik netahali z brucha von nasilu ked praticky v tom 40 tyzdni bude mat stale dva tyzdne cas. podla toho ako sme babo urobili by som mala porodit v polke jula, podla poslednej MS koncom juna. Uvidime este ako ukaze ultrazvuk...
Jaj a gratulujem k tehu, teba si pamatam este z MA temy🙂)))To uz bolo daaaaaaaavno

zrzulka
17. nov 2009

Inak pozeram ze tu mate vacsina deti v rovnakom veku. To ste sa dohodli?🙂))))))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre