Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
11. mar 2010

bella urcite budes spokojna. ja som si tiez kupila hlavne kvoli malemu aby som mala uvarene sup sup. to je vyhoda ze tam vsetko nahadzes a mas pokoj....nemusis kontrolovat, miesat, davat pozor ci ti to vykypi alebo prihori 😝

zrzulka
11. mar 2010

lucim sa caka ma este kopec prace kym sa mala zobudi. Dufam ze potiahne aspon do 17:o))))

mirka285
11. mar 2010

tie kila to su hormony hlavne,lebo naozaj niekto je malo a priberie dost,a podla mna je toi dedicne..moja mamina pribrala kazde tehu okolo 20 kg,sestra 18 a ja pri prvom 28 😀 a k tomu sme za normalnych okolnosti stihle setky...takze som sa rozhdla ze sa nebudem nad tym rozculovat,ved potom zhodim..ale jasne sze tentokrat to 28 nebude,to si trosku strazim 😉

bellablonde
11. mar 2010

tie origoš guličky sa časom scvrknú, treba dokúpiť... fpredávajú sa také menšie balenia. ale čo iné tam dať? molitan asi nie, lebo ono je super, že sú tie guličky také akoby tvrdšie - dobre to drží chrbticu (teda ja v tom vankúši najčastejšie sedávam, mám ho ako oporu na kríže )

lenkaaninka
11. mar 2010

baby nedalo mi to a som si bruško odmerala skôr pupčisko a mám 105 cm... 😀 😀 😀

katkaking
11. mar 2010

miki, ty si to pisala ze rodicovsku treba zrusit a o matersku znovu poziadat zamestnavatela? tak to funguje...? ja som do toho tak trochu duta, neviem co sa kedy a kde vybavuje...porad...diiiiiiiiky!

silvia.vesela
11. mar 2010

ahojte tehulky,
dnes som volala doktorovi, tak testy na tehot.cukrovku boli negativne, tak sa velmi tesim z toho. 🙂
Inac, co sa tyka pribratia, tak ja mam navyse 9 kil 🙂 Pred tehotenstvom som vazila 49kg a teraz 58...som zvedava kolko budem mat v 9mesiaci. 🙂 A tiez mam chute vselijake, raz na sladke, potom slane, a nerobi mi problem jest aj o 3hodine rano, ked idem na WC... 🙂

bellablonde
11. mar 2010

kati ak ti môžem aj ja poradiť... minulý týždeň som bola na upsvar vybavovať zvýšený rodičák a presne som sa pýtala ako postupovať.
Takže najprv ti dá gyndoš tlačivo na žiadosť o materské, to vyplní tvoj zamestnávateľ a s tým ideš na soc poisťovnu. (Dobré je si aj toto vyplnené tlačivo okopírovať)
Soc. poisťov. ti pošle vyrozumenie o priznaní materskej. Kópiu tohoto vyrozumenia treba odniesť / poslať na upsvar s tým, že žiadaš zastaviť vyplácanie rodičovského príspevku. A je to.

Ale mňa ešte zaujíma ako je to s DSS. Neviete náhodou niekto?

zrzulka
11. mar 2010

bella a ked ti pozastavia rodicak a kym ti nabehne prva materska tak to zrejme aj nieco trva nie??? tu dobu si vlastne bez penazi???viem ze nejake zname s tym mali problem ale velmi som to nesledovala kedze mna sa to este v tej dobe netykalo.. A od noveho roka je to vsetko aj tak zase inak....

adka1311
11. mar 2010

silvia, ty si uz bola na tych glukozovych testoch????? tak skoro? mna moja lekarka objednala az v polke aprila....to budem uz v 28 tyzdni....
a aj pri prvom tehu som na tcyh testoch bola tusim az v 26tom...tak teraz neviem, kedy sa vlastne maju robit???
ako to mate dohodnute vy ostatne??? 😒

mirka285
11. mar 2010

adka aj mna objednala az v polke aprila ked budem v 27 tt....

rybaanka
11. mar 2010

adka ja uz som na glukoze bola minuly tyzden a co viem, tak sa robi tento glukozovy test v rozmedzi od 24 - 28tt

adka1311
11. mar 2010

vdaka mirka, aj Rybanka...ja som sa len vylakala, ci moja lekarka nieco nepoplietla...hoci neviem preco, lebo je sikovna...asi ma obcas chyti zbytocna panika 😀

katkaking
11. mar 2010

zrzka, bella, dakujem za poradenie...ja by som tam dala asi nejake runo, rozmyslala som aj nad molitanom, mam doma aj zvysny...ale neviem...este sa pojdem asi popytat do obchodu, ci tu u nas vobec maju tie gulicky, ak ano, budem rozmyslat nad nimi, ak nie, poriesim asi ten molitan alebo nejake runo...
zrzka, ten link mi mozes hodit, pozriem to....diky...

bella, vdaka ze si napisala aj co kde a ako vybavit...super to mat takto polopate vysvetlene... 😉

sisaa
11. mar 2010

ahojte baby, nestiham vas citat 🙂. Posledne 4 tyzdne sa aj bojim na vahu stupnut. Co den, to nova vaha. Vyssia 🙂. A to som dovtedy skoro nic nepribrala. Asi sa ani tymi brusnymi tancami nemozem uspokojit, ze pomozu 🙂.

yoda_
11. mar 2010

Jej a ja som sa vam zabudla pochvalit, ze nas Puklik vyzera byt uplne v poriadku, je o tyzden dopredu, a ma nieco cez pol kila a 5 prstov na kazdej ruke a podoba sa na mna 🙂

Co ste sa bavili o vybave, tak ju zacnem riesit prave zajtra - ideme na vystavu do brna, tak ked tam budu mat normalne ceny tak si pokupim co najviac veci pre babo okrem oblecenia.

A tie glukozove testy - to je pitie nejakej hnusnej sladkej zbrndy? To musia vsetky zeny? Lebo ja som cez tehotenstvo nevracala ani raz a bola by som rada keby to tak ostalo.

katkaking
11. mar 2010

yoda, asi ta nepotesim, ale musia to zevraj absolvovat vsetky tehulky...ja som sa tomu tiez chcela vyhnut, ale asi sa mi to nepodari... ☹ tak to budem musiet absolvovat... 😠

sisaa
11. mar 2010

yoda tak to sa zajtra stretneme 🙂

sisaa
11. mar 2010

inak baby, je nieco, comu sa pri kupe kocika treba vyhnut alebo na co si dat pozor?

mojalili
11. mar 2010

Ahojte kočky....
KAFODITKA - som napodobne na tom s cikanim, 5x za noc...minule som sla naozaj kazdu pol hodinu, teraz chodim kazde 2 hodiny cca...
NO a na zelenych jablkach tiez frcim i ja...bez nich ci tiez den neviem predstavit, dnes som si kupila 2kg 😉

A teraz sa podrzte, dnes som zistila, ze som pribrala 10kg uz.....a mam obvod brucha...111 cm 😒 Hruuuuza. A to sa vobec neprejedam, Vsetko mam v bruchu, ale aj trosku sa mi to do bokov uz dalo,ale len trosku, vsetko nosim rovnake, len brucho mam velke...

lenkaaninka
11. mar 2010

mojalili 10 kg je ešte v pohode...a brucho mám 105 ale za mesiac budem ako ty tt a to budem mať určite viac ako 111 😉

oacka
11. mar 2010

čaute kočky! som doma z poradne, všetko je super, malá má hlavu dole, a glukopur idem piť o dva týždne. 😖 😖 keď mi skončí 26tt. deň si môžem vybrať. ja mám plus 4kg a obvod 115! ale u mňa nič nové. 😀 čím si natierate bruško? je dobrý olejček od Hipp?

ivka8255
11. mar 2010

katkaking: este som nasla tu napln aj na nete, tak keby si nevedela zohnat : http://www.maderna.sk/vsetko-pre-kojenie/vsetko...
a uvidim ci budem ja doplnat, zatial po dvoch nociach OK 😀 aj ked ma drobce dnes rano zobudil uz o piatej, ze ma aerobic 🙂

ivka8255
11. mar 2010

jaaaj drobec 🙂 len jeden je 😅 aj ked sa nechcel vcera ukazat ci je chlapec alebo babulka

ivka8255
11. mar 2010

oacka: myslim, ze si pisala, ze sa ti paci aj Peg Perego, videla si ho nazivo? aky je? u mna je to nr1 ale ta cena 😒

janatt23
11. mar 2010

ahojte kocky.
som doma z 4D. jeeeeej to bola parada 🙂 doktor srandista, povedal, ze mala je OK ma vsade 6prstekov, tak ako ma byt 😀 😀 taky vtipalek 🙂 drahemu sa to tiez velmi pacilo. krasny zazitok
a maxi drahy zmenil meno na alexa. ale pisat to tam nemusis, bo on to mozno zmeni do porodu tak 100x 😀

tinka349
11. mar 2010

babuleeeee 😀 tak nakoniec som ten kocik kupila 😀 vsade po obchodoch aj na nete ho uz mali vypredany a som bola nestastna a na to mi zavolala naj kamoska ze mi objednala kocik z madarska a za cenu 400 eur namiesto 748 eur 😀

presne tento:

http://www.maderna.sk/wdengine/thumbgen/open-im...

a aj taka farba ze hoc neviem na 100% ze to bude dievcatko, tak sa bude hodit aj pre chlapceka.....dufam, ze som sa moc neunahlila a neurobila zle 😕 ale tak za taku cenu by som ho uz nekupila a je to model 2009

MATE UZ NIEKTORA KUPENY KOCIK? hadam nie som prva 😝

ivanka85
11. mar 2010

ja mam 74cm,ked vas citam tak nejak malo🙂

oacka
11. mar 2010

ivka videla som naživo Peg perego Skate a aj PP GT3 a vyzerajú super. no nič bližšie neviem, lebo neviem po maďarsky. len že GT3 sa hodí do terénu,pôsobí mohutne a má veľké kolieska. A Skate je taký fešák moderný, fakt pekný.

oacka
11. mar 2010

a oba pôsobia priestranne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre