Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katkaking
22. mar 2010

ahojte babulky,
ja som tu uz daaavno nebola, nejako nestiham. Ked je pekne, tak sa snazim chodit s malou von a v kociku spinka... aj dnes sme sa sice chystali, ale zmena planu, nejake cigánske svine z Lucenca - prepacte za vyraz, ukradli mojej mamine kabelku ked sme boli v meste nakupovat, mala tam vsetky doklady, karty a este aj kluce od domu, takze kym je ona na policii, musim strazit dom, keby nieco ☹ ved tam mala aj obciansky a na tom je adresa a kluce k tomu, takze super, musime zamky povymienat.....a tak...o starost navyse. No nastastie si jedna predavacka zapisala ich cislo auta, takze aspon to mame, ale nic viac...tak ktovie ci ich aj budu hladat, ci si policajti nepovedia, ze ved je to len kabelka a pokial sa nikomu nic nestalo....aaaaach, som z toho uplne hotova, aj som sa na mieste rozplakala, lebo som nevedala co robit...tak mam den pokazeny.
Inak placentu mam stale nizko, aj sa bojim, ale o malu sa musim starat, takze kludovy rezim ako mam nakazany, nehorziiiiii!
Mate aj vy niektora nizko placentu? co robite a co nie? beriete aj nieco na to?

mirka285
22. mar 2010

bella uplny suhlas s tebou...som nepochopila co to je za absurdnu blbost ze z porodnice sa moze it bez sedacky..vynimocny pripad a aky akoze?v ten den nebudu nehody ci co?ja penim ked vidim lyziara bez helmy nieto este aby bolo babatko bez autosedacky 😠

mojalili
22. mar 2010

Dnes,ako som isla v autobuse plnom deti z vyletu, videla som na vlastne oci autonehodu...red nasim autobusom sa stala. Kamion mal zle vyvazenu korbu,ktora sa naklanala....a auto letelo ako sialene oproti, tak cely bok, kde sedel vodic zachytil o ten kamion.....airbagy sa ihned zapli....ale myslim, ze keby mal na tej strane autosedacku,co som si v tom soku nevsimla...tak to dieta je tak ci tak zranene ked nie mrtve... 😒

katkaking
22. mar 2010

a k tym autosedackam...bella, suhlasim s tebou! Podla mna je to prvorade, co mozme pre nase deticky urobit. My sme pri malej kupili kvalitne vajicko a v tom isla domov. a bolo jej tam dobre... a teraz su uz vajicka take, ze v nich je akoby vlozka, aby dietatko bolo co najviac v leziacej polohe... urcite by som ho nemala na rukach alebo len vo vanicke. Najidealnejsie by bolo ist domov kocikom 😉 ale ja mam napr. najblizsiu porodnicu 30 km od nasho mesta, tak neviem neviem ako dlho by som isla 😀 😀 😀

sunnygirl
22. mar 2010

bellablonde: UFFFF, husté video, určite na zamyslenie, nebudem vôbec špekulovať, určite si zadovážime autosedačku, vajíčko 😨

katkaking: no ja som Lučenčanka a nemáš sa za čo ospravedlňovať, tam je strááááášne veľa cigáňou a tých čo nechcú robiť iba kradnúť. Cez víkend, keď som tam bola a počula a videla všade dookola tých olášákov a špinavých cigáňov som si spomenula, čo mi tu vo Zvolene nechýba 😖

maxara
22. mar 2010

Ahojte babulky zabulky, ja dnes zarezavam v robote... 😒 som sa mohla aj posrat a furt som nestihala az do pol 12tej... potom sa to ukludnilo... takze co som spominala ako funny story s Chorvatmi, co nam zdemolovali ubytovnu, tak si predstavte, ze oni nam ju naozaj zdemolovali... 😖 tak nie zas tak dramaticky, ako to popisal moj kolega, ale zdemolovali.. vycislila som im skodu 959,45 € . Super ze? Som chudakovi ich profakovi napisala aj to, kto bol na tych izbach ubytovany aj s cislami pasov (ci OP) a ze ked to nepride vyrovnat, tak budeme vymahat cez policiu a sud. Sa tesiiiiiim, zase je vsetko okolo toho na mne...

liluu
22. mar 2010

Ahojte, mna sa zasa každý pýta že prečo sa v aute teraz pripútavam, že nemusím.
Takže po 1., musím a
po 2., keď vyletím von oknom tak mi bejby nikto nezachráni

katy1979
22. mar 2010

maxara no pekne to je skoro 1000 evri. to som zvedava ci z nich nieco vymamite.

strasska
22. mar 2010

Ahojte,
ja som urcite za vajicko a jane ma vanicku, ktora plni ucel vajicka, lebo su v nej take "pasy" na pripnutie baba. Takze iba ak tak...A v porodnici mi sestricka tvrdila, ze oni vedia zapnut babo do autosedacky aj s perinkou 😲 Kebyze som nebola taka natesene, ze idem domov, tak by som ju aj poprosila, nech mi to predvedie.

maxi: ano presne tak vyzeraju tie flaky, ohranicene, cervene a horuce... A ako poznam moju lekarku, tak sa mi tam ani neoplati ist. Krvne testy mam OK, takze zapal tam nie je.
tabulka je super!!!! a fakt ladi trochu viac domodra, tak ja dufam, ze po porode pridam trochu ruzovej 😉

k tehudemencii: ja som vcera vytrepala celu nasu minirodinku na divadelne predstavenie, aby sme nakoniec zistili, ze sa to kona az dnes :((((( Proste som sa prepocitala v datume... esteze je mm taky pohodak, to ja by som uz penila.

katy1979
22. mar 2010

tema sedacky a priputavania sa, to vela ludom nevysvetlite, ze to nie je len kvoli policajtom. mna az zo stolicky dviha ked vidim decka ako sa vozia v autach nepriputane. vsak naco vsak to je len kusok. ja mam iba jedno dieta a jeden zivot a ten mi je veeelmi cenny. ja maleho priputavam ked chodime aj od svokry domov a to byva tu na druhej strane ulice. ja uz som si aj tak hubu otvorila na ulici ked som videla ako otecko z auta vyklada nepripatane dieta. mozno to pripada ze sa staram do druhých veci a rypem ale mne to strasne vadi. a presne nemyslis- zaplatis je uzasna kampan len skoda ze ju nedavaju aj na slovensku.

strasska
22. mar 2010

liluu: aj ja sa priputavam, vzdy!!!!! MM bratranec mal nehodu, bol nepriputany a teraz je ochrnuty...no hroza.
Ja teraz sedim pri malom vzadu za soferom a Vam poviem...to je asi najnepohodlnejsie miesto v aute a to som sedel uz v mnohych. 😠
A na nasej fabii zadne pasy vychadzaju akoby z operadla a to ma furt reze do krku, ktory pako toto vymyslel!!!! 🙄

katy1979
22. mar 2010

tie vanicky robi aj casual okrem jane a urcite su aj iny vyrobcovia. my sme to vyuzili raz v pripade nudze. zaberie to totiz cely zadok auta. radsej do autosedacky. my sme tiez viezli maleho v sedacke z porodnice take to bolo male krasne

strasska
22. mar 2010

Inak a su aj teke zmensovacie vlozky do autosedacky, ak by to vasa autosedacka nemala.
neviem najst link, na tu ktoru mame my, ale je to nieco take:
http://www.babetkovo.sk/components/com_virtuema...

denisse
22. mar 2010

Ahojte ... tiez som dlho nepisala, ale snazim sa vzdy vecer aspon prebehnut, co mate nove ...
ja som vcera dostala prvykrat kopanec, ktory bolo aj zvonku na bruchu vidno 😉

inak co sa tyka autosedacky, tak to je taka jasna vec, ze nad tym ani neuvazujem ... nelu priputavam aj na 100 metrov ...
My mame po nele odlozene vajicko Romer, sme s nim boli spokojni, tak nove kupovat nebudeme ...
neviem, ci je to presne ona, ale takuto nejaku mame

http://www.autosedacky-romer.com/index.php?page...

maxara
22. mar 2010

liluu a vlastne aj oth - ja plne suhlasim nielen s priputavanim babatka ale aj nas.. akoze keby som sa nahodou zabudla priputat vramci tehudemencie, tak sa na to rozhodne vyhovorim, ze ma to tlaci a pod, ale zatial som sa zabudla iba raz, cestou z obchodaku a mala som na sebe kabelku na pleci, bo som si ju nemala kam polozit a tak som citila nieco cez plece a fakt som si myslela, ze som priputana... ja sa toho bojim, ja sa radsej priputavam vzdy...

katy no neviem co vytrieskame, zurka to musela byt riadna, hadzali na jednej izbe flase od alkoholu o stenu, cela stena, okno, zaclony, zaluzie su obliate, otlcene, v stene v omietke diery, sklo po celom koberci... otras.. rozbite sklenene dvierka na skrinke "zamaskovali" tak, ze ich hodili do perinaka, vsak si ich nevsimneme... prasknuty zachod asi tiez nie... vyprazdneny hasiaci na chodbe a dvoch izbach tiez... no dovi...a to som nenapisala vsetko 😖

strasska - mas to asi z jedla.. mne chcela alergologicka vnutit, ze to mam zo suroveho vajca a vobec ze som nan alergicka, preto mam taku kozu furt s nejakymi vyrazkami... ibaze bleeee surove vajce teda nie je pre mna zrovna lahodka a jedine v majoneze sa to da a to mam tak raz rocne, ak neratam tresku... ale tu som zacala jest az dva roky po koprivke 🙂
tak potom povedala, ze horcica to tiez mohla byt. Ja som teda horcicu rozhodne z jedalnicka nevysadila a zmizlo mi to.. Viem len, ze som spozorovala alergiu na surovu papriku, aj dusenu a varenu (zavarana a praskova mohla byt) a tak tu som uplne vyradila a teraz uz pomaly aj tu mozem v malych davkach... ja som mala na tu koprivku fakt po roku take kvapky od toho sarlatana a to bolo jedine, co mi zabralo, ale len na to, aby to nesvrbelo, flaky museli zmiznut same. No ale zmizli skor, ked som ich neskriabala. Cize ti na to pomoze aj FENISTIL krem.

strasska
22. mar 2010

maxi to svrbenie nie je az take hrozne, len ku veceru mi to uz opuchne a ruky mam ja drevorubac 😢
ja este uvazujem ci by to nemohlo byt z prasku, lebo ten sme po dlhej dobe zmenili, ale ze by zareagovali len ruky?

denisse
22. mar 2010

strasska a mas to len na rukach? moja segra mala v tehotenstve taku koprivku, ze sa jej hocikedy niekde objavila, neznesitelne to svrbelo a zmizlo ... a znova sa znicoho nic objavilo inde ... aj na rukach aj na nohach ... neviem, ci aj inde ...

maxara
22. mar 2010

strasska - moze to byt aj z prasku.. vela zien ma prave na rukach z prasku vyhodene, lebo v nich peru a nimi chytaju ten koncentrat a tak... urcite to z toho moze byt, ked to mas len tam.. vlastne aj keby si to mala inde 😅 skus ho zmenit naspat

strasska
22. mar 2010

no hej, len ja v rukach neperiem 😉

maxara
22. mar 2010

denisse ja som mala presne taku ako pises, ale pred tehu...

strasska
22. mar 2010

ked nieco zapieram, tak vacsinou s mydlom na skvrny

oacka
22. mar 2010

čaute kočeny! čítam tu koprivkové problémy a musím vážne pochybovať o účinkoch Fenistilu. ja som na výške začala mať otrasnú alergiu, keď som cestovala vlakom domov, celé spodné prádlo som mala v podobe hnusných červených vydutých fľakov obtlačené na tele, svrbelo to jak sviňa, a keď som si na to dala Fenistil,tak to bolo stokrát horšie. a keď som prestala pravidelne jazdiť vlakom,tak to prestalo...

maxara
22. mar 2010

strasska 😀 ani ja ee, ja len ze niektore zeny to mavaju z prasku na rukach, ked v nich peru... akoze to moze byt reakcia na prasok.. no len som uplne bez tlaku, nizky sa tomu povedat neda, takze aby ma nieco napadlo, ako to spravne napisat... chapes.. celu slovnu zasobu som si dnes vyliala do mejlu pre toho chorvata, co objednaval u nas tu stupidnu skupinu...
inak sa ozval, ze pride v piatok sa dohodnut... tak som zvedava, mame mu co spustit z tej vycislenej sumy, ale vymahat to budem urcite

maxara
22. mar 2010

jeje oacka ahoooj, to mas super skusenosti s vlakmi 😉 ja teda s fenistilom skusenosti nemam ziadne, ale sestra ma bohate, lebo su alergici, tak ja len kvoli tomu som myslela, ze to moze pomoct... tak neviem.. kamoska si na to davala taky hnusny tekuty puder, nevypratelny z pradla...

maxara
22. mar 2010

Babulky opustam vas, idem domov a potom na to 3D sono, strasne sa tesiiiim, drzte palce, nech sa zabka ukaze..

zrzulka
22. mar 2010

Ahojte ... 🙂

strasska ja mam tiez nejake vyrazky po rukach v okoli predlaktia. nechapem z coho. ci z cistiacich prostriedkov. ja neznesiem rukavice (tie si davam len ked umyvam chodbu) Ono niektore cistiace prostriedky su dost agresivne. i ked pouzivam viacmenej eko cistiace ale na kupelnu a WC pouzijem vzdy tie agresivnesjie s chlorom. Myslim ze to moze mat suvis. Fakt neviem co to je ale tiez ma to svrbi. dnes je to uz lepsie ale vcera to bolo hrozneeeeeeeee

Dnes sme mali poradnu, opat potvrdeny chlapcek :o)))), pytala som sa dr preco necitim pohyby ked na utz kopal o dusu. vraj preto ze je hlavickou dolu otoceny. takze v tomto bude pes zakopany. vraj intenzivne citia pohyby zeny ktore maju deti otocene nozkami dolu co je podla mna logicke. takze hned som kludnejsia....
Buduci tyzden glukoza .... 😒

oacka
22. mar 2010

no veru, maxi, boli to sexi časy, hocikedy som sa na intráku zobudila s totálne napuchnutou perou alebo jedným okom. 😀 ... ale som boola lenivá zisťovať,že z čoho to mám....
zrzulka, moja je vraj tiež hlavou dolu,ale cítim ako kope. možno že nie nejako extra intenzívne, odtlačok nohy na bruchu som ešte nemala 😀 ale minule mi nadskakoval časopis na bruchu. 😀 😀 😀 a včera ma muž tajne hladkal po bruchu,keď som spala,lebo vraj videl,ako nadskakuje. 😀 až ma s tým zobudil.

liluu
22. mar 2010

moj malý ma nožicky dolu, a vám poviem nieje to žiadna slasť dostať kopanec do pipiny ale do mechura.Hocikedy až zjojknem. 😅 A martin pribehne, že si chce chytiť, a ja že smola to bol mechur. 🙂

zrzulka
22. mar 2010

No u nas muz nema stastie zachytit ked maly nadskakuje. je to malokedy....Ale obcas ked je culy a ma ruku na bruchu tak citi ako sa hybe....tak aspon nieco...Ale tak ani pri malej som si neuzila riadne kopance. tiez len takto decentne... hlavne ze sa hybe aj ked to nie je take intenzivne no nie????

zrzulka
22. mar 2010

Chcela som sa opytat ci nemate niektora Britu - cisticku vody??? uvazujem ze si ju kupim lebo moj muz nestaci vody nosit co pijem na hektolitre... kolko vydrzi jeden filter???.... nech si to preratam ci sa oplati do nej investovat....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre