Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
24. mar 2010

Čaute, dobré ránko! Manžel išiel zas na služobku,tak ma zobudil a ja už kvoli hladu nemôžem spať.... Takže Polnišová čaká chlapca? Leto 2010 zaisťuje prídel pipíkov! 🙂
K zavinovačkám - moja švagrinká má také na suchý zips, a´nosili sme v nich malých v pohode. a too boli riadni valibuci, že tomu mladšiemu hneď nohy vonku trčali. A dokonca ani ja som sa ho nebála zobrať na ruky, keď bol v zavinovačke. 😀 to je už čo povedať. Podľa mňa sa tam deťom páči,, nemajú malé deti radi pevno okolo seba?
Ja som z netu nakúpila kopec vecí,tak ako zrzulka hovorí, na fotenie! 😀 😀 😀 😀 v obchode by mi bolo ľúto dať za šatičky, čo sú nepraktické a oblečie ich možno 2x 15 - 20 eur, ale za 3 eurá na fotky akurát dobré! 😀 😀 Bodynká pre úplne malé bábo, alebo nejaké súpravičky pojdem kupovať s mamou alebo švagrinou,šak ja vobec neviem,čo kúpiť malému letnému bábu na úvod.... krátky rukáv? nebude mu zima? a keď u bude mať vek na krátky rukáv, nebude zas zima vonku? Tak kupujem vecičky od troch mesiacov vyššie... v čom tie výbavičky periete?????????????

oacka
24. mar 2010

A ešte k tej umelkyni - asi som na hlavu,ale mne sa tá myšlienka páči, mám rada,keď niekto provokuje, no nikomu neubližuje. A je to silná myšlienka - každý si sám voli svoju cestu - či bude brať úplatky a žiť ako hovado, no mať prachy, alebo žiť čestne ale nie tak luxusne...

zrzulka
24. mar 2010

Oacka presne si to vystihla s tou umelkynou .... Ano ona touto vystavou tiez chcela poukazat na to ze kazdy z nas sa moze stat "zlocincom"... Ja to tiez neberiem negativne... len som chcela poukazat na to ze co jednemu z nas moze byt pripustne tak druhy to moze brat ako nieco otrasne, strasne.... nepripustne...Tiez som umelec, mnohymi ludmi nepochopeny 😀 😀 😀 teda vacinou ....

S tymi bodynkami... ja som kupila cca 30ks s kratkymi rukavmi, ved bude leto... kupovala som velkosti 62... Aj opalovacky nejake.... takze sme dost zasobeni... S dlhym rukavom som to neprehanala. To som kupila len par kuskov.... Este nejake mam aj po malej keby nieco... A potom ak by sa ochladilo tak mu supnem na to kratke body nejaky svetrik, bundicku....myslim ze na leto vyuzijeme skor kratky rukav ako dlhy. ja som kupila aj ciapocky nejake...

oacka
24. mar 2010

A 62 oblečie od narodenia? nebude to veľké? v čom tie veci perieš? treba špeci prášok?

oacka
24. mar 2010

je zvláštne, že ľudí pohoršujú umelci,ktorí len poukazujú na to, aká napr. absurdná je realita. ale tá samotná chorá a zlá realita ich nepohoršuje...

tutifruti
24. mar 2010

Oacka: Súhlas.... Mne sa na tom zdá najvtipnejšie to, že psychologovia sa zhodli, že to dievčatko z toho nebude mať žiadnu traumu 😅

Kafo: k perinkám.... Klasické zvinovačky som používala pri babách na noc /dajú sa zohnať aj bez čipiek/... Alžbetku som aj balila ale tá bola decembrová.... Veľa som využila pri kojení, aj manžel sa bál chytiť zo začiatku bez perinky....
Kúpila som si aj zvinovačku na suchý zips /krásnu/ ale využila som ju len ako podložku do kočíka.... Absolútne nefunkčná vec, zbytočne vyhodné peniaze....

Oblečko som kupovala najmenšie veľkosť 52, 56.... Dory odchádzala z pôrodnice v 56 a to vážila 4820g...

mirka285
24. mar 2010

Dobre ranko,ja kazdym dnom vstavam skor 😒 oacka ja som kupila na detske vecicky tekuty prasol Lovela,nemam osobnu skusenost len som pocula ze je dobry a voni babatkovsky 😉 inak ja som tiez najprv nakupila veci az 62,ale sestra mi povedala ze maly mal 4 kila a nosil nazaciatku 56...tak som dokupila zopar kuskov...u nas je uplne uzasne,tak svieti slniecko 🙂 uz by mohlo byt stale takto nech sa stihnem povozil na cabriolete 😉 tuto jar sa bude musiet predat,lebo je to len dvojmiestne auto co je pri nasej rozrastajucej sa rodinke uz nanic ☹ uz vidim ako budem rumazgat,je to moja srdcova zalezitost 😢 😢

oacka
24. mar 2010

dík za info, tutifruti, takže 56? a do čoho budete obliekať,keď pojdete z porodnice?

oacka
24. mar 2010

takže kabriolet? 😀 naši majú fiat barchetta, či jako sa to píše a teda ja to moc nemusím. mne na autách vadí, keď mám pocit,že sedím až na ceste. ja mám rada také minivany, kde sedíš ako v autobuse 😀 😀 ..... ale neni to moc moderné...

oacka
24. mar 2010

moj otec nás dlho strašil, že si na 5Otku kúpi motorku, už mal aj vyhliadnutú,ale sme ho napokon presvedčili na kabriolet... neviem si mojho 120 kilového ocka-dedka predstaviť na motorke... a hlavne hysterickú mamku! 😀 😀

tutifruti
24. mar 2010

No neviem podľa počasia.... asi pripravím viac variant.... 😅
Najprv musím nájsť niečo v obchodoch... Babám som odložila oblečko, v ktorom šli z pôrodnice na pamiatku... 🙂

karinnka
24. mar 2010

Ahojte,tiez riesim perinku taku klasicku,Dáška sa mi narodila ako takmer 4kila a mam pocit,ze aj druhe bude asi vecsie,tak premyslam ci sa mi oplati kupit klasicku aj napln do toho,pretoze mala v nej bola vtedy v maji do jej 3tyzdnoch a stoho 10dni v nemocke po cisarskom,lebo uz sa do nej nezmestila....Kupim si asi nejaku spevnenu zavinovacku s mašľou však do obchodu sa dá stale vybehnúť a dokupiť.

Inak,kedy premýšľate,že pojdete prvý krat vonku s drobcom?A čo prvé návštevy,myslim tych najbližšich?KEdy?

mirka285
24. mar 2010

ja sa motoriek bojim...zato kabrio milujem,vietor vo vlasoch a ides...len tak bezcielne 😉 ja tiez zoberiem do porodky viac veci podla pocasia...

oacka
24. mar 2010

No ta až po kerscinoch, ne???? 😀 😀 😀 to by povedala moja mamka, karinnka.

mirka285
24. mar 2010

ja ked sa budem dobre citit tak normalne pojdem von kes uz budeme doma..teda aspon ku nasim na dvor...

tutifruti
24. mar 2010

U nás ešte stále chodí detská doky domov po príchode z nemocnice... Takže sa opýtam čo povie, ale s dievčatami do týždňa sme už boli von... No a návštevy nechcem... 😒 Som mala dosť sama so sebou po sekcii...
Chodila len mamka s obedom a sestra, ked som si nevedela z niečím rady....
Ostatným sme povedali,že doky nám nedoporučila, aby malá neochorela /bolo vírusové obdobie december, apríl../ Neviem čo vymyslím na júl.... 😅

karinnka
24. mar 2010

oacka 😀 😀 😀 to snad nie 😀 😀

ja sa tiez chystam ist skoro von....no tak uvidime...ale samozrejme nie cez obed ked bude 40stupnov xi

oacka
24. mar 2010

joj, ku mne isto bude chcieť prísť sdvokruša aj švagrovia... a moja mamka sa bude chccieť nasťahovať. čo myslíte, bude to pomoc alebo na nervy pre prvorodičku,keby prišla ku mne mama?

oacka
24. mar 2010

ona chce pomôcť,lebo pomáhala aj švagrinej, ke´dže s nimi bývajú, no ja to asi nebudem dobre znášať, neviem...

mirka285
24. mar 2010

pre mna bola moja mamina pomoc 🙂

tutifruti
24. mar 2010

Mne mamina so segrou dosť pomohli... Oni sa nepchali ku malej... skôr v kuchyni, požehliť, poodkladať, podať, čo bolo treba, tak som bola rada keď boli so mnou.... Hlavne ked bol mm preč.... Moj muž si pri oboch babách zobral týždeň dovolenku, čo som ocenila, lebo napr. Dorotku som nekojila, ked som odchádzala z pôrodnice, pila UM a týždeň čo sme boli doma bola prisatá ku prsníku, fakt len na záchod a nazad a rozkojili sme to... 🙂

tutifruti
24. mar 2010

Ony 😝

karinnka
24. mar 2010

Pri prvej som byvala s nasimi,tak hned ako som dosla s porodnice prisla babka urobit kuk na malu a ja som bola happy,ze ju mozem ukazat svetu 🙂 V podvecer este dosli kamosky na par minut,tak vsetky byvali v brane tak nemali daleko 🙂 Vtedy mi mama pomohla,ale moja bola ako ANJEL,stale spala a ozajstne zaplakala az asi ked mala 10mesiacov,tak dufam,ze aj druha bude kludna 😉
Urcite ked dojdem s porodnice,poviem buducej svokre nech dojde urobit kuk.Polovicka bude mat potom tyzden volno a potom mi dorazi mama na tyzden zije v Prahe tak si podla toho vyberie volno potom....Ale najviac sa tesim,na ten pocit,ked pojdeme domou s nemocky 🙂 Juuuj len este musime dozit 😀

zrzulka
24. mar 2010

oacik ja periem v klasickom prasku, ani som nikdy neoddelovale malej veci od nasich.... Ale viem ze mnohe maminy peru v tych detskych praskoch. ja som mala kupenu Lovelu ale mne vobec nevonala a navyse vobec nevyperie ked mas prekakane oblecko. je to slabe.... Mozno keby mali moje deti nabeh na alergie tak uvazujem o nejakom bio prasku, fakt neviem....

karinka my mame v navstevach celkom jasno. prve dva mesiace neprijimame navstevy a ani nikam s malym nebudeme chodit.....Akurat von sa prejst ... S malou musim chodit von........ vsak by mi dva mesiace doma nevydrzala 😝 A von podla pocasia, ale ak bude pekne tak aj hned.... cerstvy vzduch nemoze uskodit....teraz nemyslim ze pojdeme do obchodu (bude nakupovat manzel)ale fakt len na vzduch....

zrzulka
24. mar 2010

oacik zalezi aky mate vztah... Ak si vychadzate dobre tak preco nie. Pomoc od rodiny je to velka. ked ti ma kto aspon navarit. u nas varil muz, aj zehlil a robil prakticky vsetko. ja som sa starala len o malu..... teraz neviem ake to bude....

zrzulka
24. mar 2010

karinka to je fakt ten jnaj pocit ist s babom z porodnice.... 😀 my sme boli az 11 dni a pre mna to bolo tak strasne dlho....
ja sa strasne tesim na porod ako maleho prvy krat uvidim ...

aalexis007
24. mar 2010

Ahojte,
aj mne povedala mamina, že mi príde pomôcť na začiatku, aspoň na nejaké 3 -4 dni. A potom by som zavolala svokru, lebo ona je doma a moja mamina pracuje. Sme sa presťahovali zo stredného Slovenska do TT a tu nemáme žiadneho známeho. Takže asi aj budem rada, že mám niekoho blízkeho pri sebe. Teda okrem mm 😉 Ten si tiež vezme dovolenku, keď už budeme doma z nemocnice. Veľmi sa na to teším, keď už budem s maličkým domka.

K tým zavinovačkám: ja mám asi 4 po mm. Dobrá svokra mala všetko odložené. Je tam jedna pekná, nie taká úplne čipková, ktorú asi využijem najviac. Je taká lemovaná modrou nitkou. Musím ju pridať do albumu. Kúpila som si do nej už len takú letnú výplň (to som ani netušila, že existujú ešte aj také)

Ozaj a kedy sa asi tak robia krstiny? Nemám veľmi prehľad. Ale asi je to najskôr na každom ako si urobí 🙂

sunavianka
24. mar 2010

ahojte júlove tehulky, snád ma príjmete medzi seba, už dlho vás čítam, takže babulenko je moje prvé, momentálne som v zahraničí, takže som samučičká sama, momentálne riešime bytík, takže po velkej noci sa sťahujeme a medzitým musím absolvovať za pár dní nákup na slovensku pre bábo, takže stres, lebo neviem čo skôr mám kúpiť, ale šak to nejak zvládnem. a dúfam, že keby som náhodou potrebovala pomoc a poradiť, môžem sa na vás obratiť, tuto v dánsku funguje všetko, čo sa týka tehotenstva, inak...

zrzulka
24. mar 2010

aalexis007 my sme krstili ked mala dcera 9 mesiacov... teraz neviem ako to bude. Asi ked bude mat 2 mesiace lebo krstna nezije na SR takze my sa musime prisposobit aj jej

aalexis007
24. mar 2010

A k tým práškom: ja som si kúpila PERSIL sensitive- ten nový čo reklamujú s aloe vera. Krásne vonia a je aj dobrý. Pre nás tiež používam len Persil alebo Ariel, lebo sú to asi najlepšie prášky na svete.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre