Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
22. nov 2009

jeezis maaja tak s nim hned utekaj len co sa zobudi aby nemal nieco vazne 😲 ☹ ☹
a hned sa ozvi akonahle sa vratite domov....drziiiim silno palce....a skore uzdravnenie 😒 😉

maaja
22. nov 2009

uz sme naspet ... prakticky len mi ho pozrela a to je vsetko, vraj este nezabrali lieky a ze snad do rana zaberu 🙄 no super, ne ? 😠

helen
22. nov 2009

Ahojte,
tak ako som sa nedávno sťažovala, že mi vôbec nič nie je, tak teraz mi je všetko. Býva mi zle, zatiaľ nechodím "telefonovať", ale zle mi je dosť, som strašne unavená, ale nekonečne, a bolieva ma hlava. Netuším, ako toto idem ustáť v práci ☹

Mojalili, tak ako? Čo na pohotovosti? Dúfam, že netrčíš v nemocnici, ale si doma a oddychuješ!

Maaja, na tej pohotovosti sa vás pekne zbavili 😠 len aby niečo nemuseli riešiť. Dúfam, že to bude do rána v poriadku!

zrzulka
22. nov 2009

dakujem dievcatka za podporu, ste strasne zlate, ani neviete ako ma to zahrialo na srdiecku... ja velmi o malej nerozpravam, par krat som sa takto cez net popalila tak uz radsej nie.Potom som sa kvoli "reciam" a mudrym radam neprajnikom len trapila tak som si povedala ze koniec. Pochopila som ze ludia ktori nic podobne nezazivaju to aj tak nemozu nikdy pochopit. Ked potrebujem podporu ci povzbudenie do dalsieho boja mam zopar ludi ktori maju roznym spsobom postihnute deticky tak sa tak nejako vzajomne podporujeme. je to fajn🙂))))
Poslem ip...

Maji mrzi ma ze sa takto s Marekom trapite a este viac ma mrzi ako vas odbili na pohotovosti... Ze ste boli v PK???? Tu je to o nicom. nas presne tak isto odbili ked sa malej stalo to o com som ti pisala... Na druhy den sme nabehli k nasej obvodacke ktora nas tiez odpisala, ked to vsak nezabralo tak sme leteli na Kramare. Tam je to tiez strasne ale aspon nas nechali v nemocke.....Ani si neviem predstavit co by sa stalo keby nas tam nenechali:((((((((((((
Chudatko Marek:((((( To je strasne ked deticky musia tak trpiet a my sa len bezmocne prizerat a nevediet im pomoc:((((((((( najhorsia vec na svete

Mne je tiez dnes zle a este som aj sama lebo manzel musel ist kvoli projektu do prace aj v noci...

zrzulka
22. nov 2009

Dievcata pozerali ste v spravach????:((( Dalsia mamicka aj s babetkom umreli pri porode. Normalne mi je do revu z toho.... Nechali ju trapit sa celu noc namiesto toho aby jej urobili sekciu... ach jo....Tych umrti pri porodoch je coraz viac. nedavno na antolskej dve... a to som sa rozhodla ze aj toto druhe babo pojdem pravdepodobne odrodit tam. jedna kamaratka rodi teraz v januari v Ruzinove tak to zvazim ci aj ja tam nakoniec nepojdem .... I ked ja na Antolsku nemozem napisat jedno krive slovo. Moj porodnik bol sqely. Som mala zazmluvenenho, tak asi aj teraz mu zavolam ci ma neodrodi....

achojka
22. nov 2009

Zrzulka, a ako sa vola ten tvoj porodnik? Ja som tiez prvy krat rodila na antolskej, a mam teda prisernu skusenost.

zrzulka
22. nov 2009

Achojka vola sa Rozemberg . Ja som ho dostala na odporucenie znamej ktora bola taktiez spokojna...velmi mily, aj po porode ma prisiel viac krat pozriet na izbu. zaujimal sa.... ty si u koho rodila?A kde chces ist teraz???? Aj ja som sa stretla s tym ze mnoho mamiciek maju prisernu skusenost. Ja mam dobru az na neochotne sestricky na novorodeneckom... tak snad sa tio tam uz zmenilo. Nejako to uz nesledujem. Pojde tam rodit moja sesterka v aprili/maji tak som zvedava co porozprava....

achojka
22. nov 2009

No ja som nemala zajednaneho lekara. Chcela som si zajednat Oravca, ku nemu som chodila na kontroly, ale potom som si to rozmyslela. Takze ja ani neviem, u koho som rodila. Mne moj sukromny lekar uz na zaciatku tehu povedal, ze pravdepodobne budem rodit cisarskym, koli uzkej panve. Oravec vsak bol presvedceny, ze urcite porodim normalne. Ked som vsak prisla na prijem, znovu mi povedali, ze to normalne nepojde, a ze musim cakat, lebo maju obsadenu operacku. A tak ma nechali v prisernych bolestiach cakat na operacku 10 hodin. A keby uz maly nemal zle ozvy, tak by ma asi nchali cakat aj dlhsie. A potom to uz slo rychlo. Na operacke bol uzasny tym, s nimi som bola velmi spokojna. A co sa tyka tych sestriciek na novorodeneckom........ tak tie boli ozaj neochotne.

helen
22. nov 2009

Ahojte, pridávam sa ku chválam na dr. Rozemberga, rodil aj nás a nielenže je to ľudsky super človek, tak isto aj odborník, nebyť jeho rýchleho zásahu pri našom pôrode, mohlo to s nami dopadnúť oveľa horšie.
So sestričkami na novorodeneckom som nemala problém, až na jednu protivnú "hviezdu".

zrzulka
22. nov 2009

Achojka to mi je fakt luto... 10 hodin cakat v bolestiach:(((((To je neludske...ja by som tam narobila "bordel" s nimi.... Ja som prisla do nemocky o 13.30 a o 16.20 bola mala vonku.este som dostala aj pucung od lekara ze som mala prist hned ako mi zacala odtekat voda. Ale kedze nebola zafarbena tak som nevedela ze to musim rychlo utekat... Nam na predporodnej hovorili ze netreba stresovat..tak som s aisla este upravit pobalit veci do porodnice🙂))).ale mala som vsak stastie lebo moj lekar bol akurat na ceste na chatu ked ho zavolali ku mne. Ale inak tiez sqely team na porodnici ja som tam mala Niznansku, bol tam primar z novorodeneckeho. vdaka Bohu zanho lebo on kriesil malu (mala omotanu pupocnu snuru okolo krku)

zrzulka
22. nov 2009

Heli a co sa stalo pri porode??? mne sa na nom pacilo aj to ze nikdy som na poradne ku nemu necakala. Vzdy mi povedal kedy mam prist a on ma bral dnu. Dufam ze tam este robi lebo aj ked uvazujem ze tentokrat si porodnika nebudem zmluvnit tak mozno to nakoniec zmenime. este uvidim co povie kamaratka na Ruzinov, vsak porod je este daleko.
Inak si pri porode chvalia aj janaca.Vraj tiez odbornik velkeho kalibru.... i ked ma prezyvku dr. House...

mojalili
22. nov 2009

Ahojte kočky..
MAAJA - skore uzdravenie MAreckovi, nech mu to ryyychlo prejde.

Takze sa vam hlasim z nemocnice, kde si ma urcite taky tyzden nechaju. Viete, nedalo mi to. Rano som vstala a na wc som mala hnede kusy krvi, ked som sa isla umyt, stale zo mna nieco islo, co uz sa nepodobalo na krv...tak som sa veeeeelmi bala. Brucho mi velmi kleslo, skoro ziadne, prsia tiez. Viete, co som prezivala? Nevahala som, a sla som hned do nemocnice. Prijal ma lekar a hned na sono, babo je OK. Mam byt v 8+4tt, ale babo je velke na 9+1, takze super, je vitalne, krasne sa tam vrtelo.NO a to spinenie, mam opet hematom, to krvacanie po milovani neislo von ale dnu do maternice a mam tam hematom 13x7mm velky. Co uz kocky, poucena som.
Takze vam vsetkym prajem krasne tehulkovanie, ked pridem z nemocnice, tak sa vam ozvem a precitam si vas. Toto tu ma spolubyvajuca notebook s internetom,ale zajtra ide prec. DDrzte sa, nech dobre dopadnete na vysetreniach. A este nieco, citim sa dobre a brusko mi do vecera opet akoby poskocilo🙂

achojka
22. nov 2009

No ja som este nerozmyslal nad tym, kam pojdem rodit, ale aspon ste mi poradili lekara, ked sa rozhodnem pre antolsku. 😀

mojalili
22. nov 2009

Kocky, ja som sa trapila pri LILI 12 hodin. ODtiekla mi plodova voda a neotvarala som sa. OD rana mali 5 porodov, takze som bola posledna, primar ma nasilu rucne otvaral...a po 12 hod mi povedal "TLACTE" myslela som, ze ho zabijem, bez energie a tlacit? TAk ju zachranili a vytiahli zo mna. Hrozny porod, potrhana som bola, nastrihli ma...takze si tento porod pekne naplanujem a zaplatim u lekara, ktory sa o mna postara a nenecha ma takto trapit🙂

stanka33
22. nov 2009

Ahojte....
ked piseteo porode ja som tiez rodila na antolskej...
mne odtiekla predcasne voda v noci, hned sme utekali, no nechali si ma tam, cely den sa nic nedialo, nik si ma nevsimal, az vecer mi dali vyvolavacku..celu noc som mala bolesti kazde 4-5 minut do rana som sa vobec neotvorila, zevraj simulujem, o 7 mi dali dalsiu vyvolavacku som uz nevladala od bolesti..bola tam jedny stara hnusna sestricka ta ma hned zvozila ze co si davam vyvolavat bola strasne neprijemna aj pri porode...potom si ma konecne okolo 10 zavolali dali ma na salu,po epi sa mi ulavilo neviem ako bysom bez toho to zvladla..doktora som nemala zazmluvneneho po tomto si urcite dam
Zrzulka ten Rozemberg je mlady??? ja ked som rodila bol tam strasne fajn dr. mala ho zazmluvneneho jedna holka co so mnou lezala na izbe, ten ma jediny vtedy chodil pozerat, musim ho vypatrat ako sa vola
maaja zajtra rano chod urcite k dr.. ja pohotovosti moc neuznavam ak sa da radsej vydrzim do rana....dufam ze Marek bude v poriadku
inak moje nevolnosti pokracuju nezavratnou rychlostou vpred,,, ☹

zrzulka
22. nov 2009

Mojalili dobre si urobila takto by si sa doma len zbytocne stresovala.V nemocke budes aspon pod dohladom kdyby neco.... Som rada ze babetku sa dari...A ten hematom neviem co znamena snad nic vazne.... Drzte sa!!!!!

Achojka ja ked na Antolskej tak jedine u neho...🙂)) Dufam ze tam este je. Nedavno ako som bola s dcerou v nemocke tak som ho tam zazrela, tak snad tam ostane do toho jula kym odrodim🙂)))))

stanka33
22. nov 2009

mojalili drzim palce ,,dobre to dopadne..
presne ako hovoris aj ja si naplanujem a zaplatim lekara...moje kamosky mali 4h porody v pohode a mali zaplatenych DR

mojalili
22. nov 2009

Dakujem dievcata🙂
Zrzulka - hematom je krvna zrazenina, nie je velka u mna, tak to nemoze ohrozit plod, ale su aj take, ze keby praskli, tak mozu vyplavit plod. Preto ma musia sledovat, ci sa nezvacsuje, terazje malicky. A to sposobilo moje spinenie, hnedu krv...ta ide zo mna a to je dobre, znamena to, ze sa ta zrazenina rozplyva... 😉

Baby, ja som takaaa hladnaaa... dnes som nemala ani obed ani veceru, tak som taka hladna, len zemle papam, az zajtra budem mat obed☹

zrzulka
22. nov 2009

Stani Rozi je mlady zda sa mi ze ma 35rokov (to uz si nepamatam, ja som sa k nemu dostala tu cez net jedna kocka co sem prispieva je jeho kamaratka tak mi dala na neho cislo a potom to uz slo same) Dorobil mi potrebne vysetrenia na ktore moj lekar akosi "zabudol" To je tiez kapitola sama o sebe a ten clovek pracuje v sukromnom centre a rodi v Ruzinove tak preto moc Ruzinov nie. Keby som ho mala mat pri porode 😠 😠 😠 Stacilo ten rok co som ku nemu chodila.....Hrozne sposoby mal....To jeho jednanie... radsej nekomentujem. Vsak uz som si tu nasla o nom dost vela negativ co ho kocky rozoberali....

Inak tie vase porody ach jo...ani neviem co na tu hrozu co ste museli prezit napisat:((((( ja som vzdy tuzila po prirodzenom porode, bez akehokolvek zasahu a to sa mi aj splnilo.Ziadne vyvolavacky, ziadny zasah pumpami a neviem cim este, ziadna Epiduralka (uz nestihli pichnut) ani cisarak.... keby som si mohla fakt vybrat ako chcem rodit tak doma v intimnom prostredi. Nemocnice, hlavne tieto velke su strasne neosobne.... celkom fajn referencie som pocula na Stiavnicu. Rodili tam nejake zname tak celkom realne uvazujem ze pojdem rodit mozno tam. Musim zistit este podrobnosti.

zrzulka
22. nov 2009

Mojalili a to ako ten hematom vznika? nech sa potvoriak vstrebe a netrapi ta uz tolko....

Ufff byt bez obeda a vecere tak to nezavidim.... ja by som umrela. Si pamatam ako sme boli s malou v nemocke jak som stale skemrala ze malo davaju. tak mi vrchna vybavila aby mi pridali... ja som vtedy kojila a stale som bola hladna.... Muz nestihal nosit zasoby... jak kyselina.....

mojalili
22. nov 2009

Zrzulka - je mi to blbe sa priznavat, ale ja tento hematom mam zo sexu...bohuzial...nemali sme zakazany, tak ze po dlhej dobe vhupneme na seba. praskla mi cievka asi na krcku a namiesto, aby to vytieklo von to slo dovnutra. Ale nemusi to byt len sexikom, namahou, aj proste len tak mozu vzniknut. Zistis to hnedym spinenim... 😉

zrzulka
22. nov 2009

Preco blbe???Ved aj sex patri k zivotu, nemohla si vediet ako to skonci..... Hlavne nech ste v poriadku, ty aj babetko.....drzim palceky

Idem si lahnut, prajem vsetkym dobru noc!!!

stanka33
22. nov 2009

Zrzulka dakujem mozno to bude aj on..fakt bol mily potom ma prisiel pozret totizto on mi stlacil brucho aby maly vysiel von , som uz nevladala tlacit..tak sa akoze dosiel omluvit ze ci mozem dychat. 🙂
moj dr co k nemu chodim tam uz nerodi...mal aferu ze si ho zaplatila pacientka a nedosiel ci co...
mojalili aj ti davaju nieco na vstrebanie toho hematomu???

mojalili
22. nov 2009

Stanka ale prd, dali mi jednu injekciu a beriem ako doteraz Ascorutin a Duphaston, takze nic. Ale zajtra idem na vsetky mozne vysetrenia. O tyzden mam ist k svojmu lekarovi uz na krasne sono, kktore mi nahra na *USB kluc, porobi fotky a tak...tak sa tesim🙂

Kocky, moja dceeerka kooonecne presla z manie konikov na babiky🙂 MA jednu, vraj je to jej BRATCEK, spi s nim, kupe ho, stara sa. Dnes jej spadol a ona "to sa stava". 😀 proste sa tak tesi, az mi slzy dnes riadne vyhrkli, ked som si myslela, ze moze byt uz po bratcekovi🙂

stanka33
22. nov 2009

mojalili jasne ze nebude po bracekovi.....drzim palce na vysetreniach... 🙂

zrzulka
22. nov 2009

Mojalili to je zlatucke.. nasa vobec nechape co to je babo. vie pomojkat babiku pohojdat ju, pokocikovat ale to je vsetko....
A to kam chodis k lekarovi ze ti na USB fotky??? Ja chodim do sukromneho centra ale tu ti da len papierovu foto. V tom 7tt mi ani dat nechcel lebo vraj mi da az ked to uz bude jasne ze je to babo... ukazal mi vsak srdiecko ako bije tak som nemala chut si kazit tento zazitok dohadovanim sa o fotku.....jedine co mam DVD z 3d ultrazvukov co sme dostali ked sme boli s malou... Aj teraz sa chystame ale asi len na jeden... tam kde som bola robil lekar co sa v tom fakt vyznal a co teraz kamosky hovoria tak to nestoji za vela. Za 5 minut to pozru a pytaju 50€:((((( my ked sme boli tak to tiez nebolo najlacnejsie ale venoval sa nam tristvtre hodinu.... Skoda ze to tam uz zrusili:(((((
Inak minulke som tak snorila po ultrazvukoch v ba a dopatrala som sa k jednej stranke kde dokazu uz v 12tt z krvi zistit pohlavie dietata. to teda zijeme dobu. len je to dost drahe. Pockam si tych 8 tyzdnov, i ked som zvedava ale tych 50€ zuzitkujeme na ine veci. najme teraz pred Vianocami🙂))))

Stani tych mladych lekarov je tam dost.... Rozi je vyssi, plnostihlejsi, nosi okuliare a je strasne mily🙂))
ozaj ty si z ba kam chodis ku gynekologovi?

mojalili
22. nov 2009

MOjA, mam lekara na Myjave, ktory je zo Senice, odkial som i ja. Otvoril si teraz novu ambulanciu pred mojim domom, kde ma 3D sono. TAm mi to nahra, da fotky, vsetko....a ked som bola v 6-3 tt, tak aj manzela zavolal dovnutra a krasne mu vsetko ukazal....takze je to o lekarovi🙂 Tuto ambulanciu ma pre svoje pacientky, rocne sa plati 50€, objedna ta na hodinu presne, venuje sa ti pekne...aj zajtra v nemocnici viem, ze pride za mnou a porozprava sa so mnou, robi to so svojimi pacientkami.🙂

luminkasp
22. nov 2009

mojalili som rada, ze si okej, som sa iba kvoli tebe prihlasila 😎

ja som dnes len obed uvarila a cely den prelezala v posteli, co mi bolo tak zle, este ze nas papi spravil veceru a dobru 😵

dobru noc vam

zrzulka
22. nov 2009

Ano mas pravdu vsetko je o lekaroch o ich ochote, ludskosti..... ja platim raz tolko tu v ba. Niezeby bol lekar zly. on je mily, vsak v sukromnom centre by mal mat spravanie ale zdalo sa mi to cudne ze mi neda fotku ked si ju pytam. to iste povedal aj znamej co chodi ku nemu....Ale inak sa zda byt v pohodicke... Je srandista. Uvidime neskor co sa z neho vykluje. Aj tak tam planujem byt u neho len rok. v tehotenstve sa opati si zaplatit tych 100€ ale potom kvoli jednej preventivke za rok sa mi to neoplati a u nich jednorazovy poplatok zrusili... tak som zvedava kam zase pojdem🙂 V ba som tych gynekologov uz vystriedala....

stanka33
22. nov 2009

ja chodim do procare na daxnerove namestie tam robili 3D priamo v ordinacii to sa tam teraz vsetko pomenilo tak neviem ako to bude..predtym to bol prosanus
a co sa tyka toho pohlavia akurat mi kamoska vravela ze sa vo fak.nemocnici da zistit z krvi uz v nejakom druhom mesiaci, zevraj to skusaju neskor sa bude za to platit 100 euro, nepoculi ste to niekdo

jej doba kamoska si to dala urobit tiez ma termin na konci juna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre