Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
1. apr 2010

zrzulka dík..vyzerá fakt dobre, asi začnem nad ním uvažovať 🙂 alebo ho prenechám ako tip na darček od príbuzných? 🙂

monline
1. apr 2010

zrzulka- prečo nemáš v pase napísané, že čakáte chlapčeka?

zrzulka
1. apr 2010

Monline ja ti ani neviem, ved vies ako to je. Ono az na porodnej sale ked porodis vies na sto percent ci je to chlap alebo dievca 😀 Vsak vsetky viete ze budeme mat chlapa, ci???? 😀 V tabulke od Maxi to mam zaznacene.... sa nevyznam v tomto novom systeme na konovi,ako sa to tam dava do pasu....
ozaj a daju sa "zosukromnit" aj fotky? Aby ich videli len ludia ktorych dajme tomu vyberiem? tak ako na FB? neviete?

sunnygirl
1. apr 2010

Bábiky, tak mňa čaká asi ďalšia väčšia investícia, pračka mi nechce napustiť vodu, dúfam, že to bude ventil 😠

monline
1. apr 2010

zrzulka..myslím, že sa nedajú...hľadala som to práve a nie je tam žiadna taká možnosť..písať sa tuším dá v určitých súkromných skupinách, ale fotky sú dostupné pre všetkých zaregistrovaných...alebo pre všetkých? neviem..
Ja viem na 100%, že je čakáme chlapčeka...amniocentéza sa nemýli a aj 3D ukázalo pipíka 🙂 viď foto- to je chalanisko 🙂

monline
1. apr 2010

konečne som objavila, že keď si zahviezdičkujem tému, mám ju v obľúbených a nemusím ju zakaždým hľadať...ja blbá, mohla som na to prísť skôr 🙂))

zrzulka
1. apr 2010

Inak nasa decembrova tema sa rozhodla zalozit sukromnu skupinu. Co by ste povedali keby sme sa aj my supli do sukromnej temy? Obcas tu preberame take temy ku ktorym by som sa rada pripojila ale v ramci zachovania sukromia mlcim 😀 clovek nikdy nevie kde a kto to zneuzije....

monline
1. apr 2010

ja sa tiež nepripájam vo väčšej miere práve kvôli zachovaniu súkromia..tu tieto veci na nete budú trčať možno navždy..sme identifikovateľné, nikoho cudzieho nič do mojich problémov..no- ak by niekto založil súkromnú tému a cez ip poslal prístup k nej- možno by sme sa vyjadrili viaceré otvorenejšie

lenkaaninka
1. apr 2010

Ahojte baby...tak ten môj beťár kopal celý den včera až do 4 rána a potom som spala do siedmej...bola som dokúpiť drobnosti na velkú noc..

hrdlo ešte bolí som oťapená už len večer do postele a spať...
ozaj ste sa bavili o tom priberaní ...ako brušisko mám brutál a pribrala som len dve kilá doteraz ako nechápem ale ja som pred babami mala o 10 kg menej teraz pred tehu bola moja normál váha 5 rokov plus mínus nejakých 77 kg pri výške 175 a neviem asi preto že som sa predtým ničím neobmedzovala čo sa jedla týka...tak preto asi tak málo pribratia a menej mi chutí teraz jest to je pravda...a mm??? ten mi povedal že keby som také brucho chcela mať stále že jemu sa to neskutočne páčiii...

ale tak niekto to tu spomínal že je to aj o vzťahu my sme si svoje preskákali sme spolu 7 rokov tak to asi tým...
aj ja som za tu temu

😉

zrzulka
1. apr 2010

Monline ked poziadas admina o zmazanie tak on to spravi, ja uz som to tak zial musela raz spravit lebo som mala dost vazne problemy s tym ked som sem nieco zavesila a ista osoba sa k tym info dostala.... Bolo to neprijemne. Nastastie adminka bola ochotna to pomazat. od tej doby som vsak opatrnejsia a uz nenapisem len tak hocico. i ked ja som dost otvoreny clovek a nie vzdy si uvedomim ze pre mna mozno banalita ale pre niekoho info ako moze nieco zneuzit v moj neprospech 😝

monline
1. apr 2010

zrzulka..zatiaľ som nenapísala nič také, čo by som potrebovala zmazať..ale je fakt, že párkrát som si "kúsla do jazyka", aby som niečo nenapísala...

mirka285
1. apr 2010

mne je jedno,kludne sa mozme zamknut 😉 ja som taka ze mam v p..i co si kto mysli... 🙂

strasska
1. apr 2010

zrulka a monline, presne preto mnohokrat taktne mlcim, nikdy neviem kedy by to mohol niekto zneuzit. Je sice pravda, ze ja som v osobnych veciach opatrna, ale ked sa este viac spozname, mozno by som sa aj otvorila.
Moje majovky teraz presli do sukromnej skupiny, ja som sice neprispievala, iba citala ...niekedy som sa citila ako taka smiracka, ale ked ja uz som sa nevedela vtrepat do rozbehnutej temy. 😒
Ale upne ich chapem, len mi to trosku chyba.

strasska
1. apr 2010

ja by som s otvorenim sukromnej skupiny pockala, mozno po porode...podla mna sa este vyvrbi, ze kto bude, alebo nebude prispievat...a asi sa aj viac spozname
ale prisposobim sa!
ja taku povahu nemam, ale predsalem mnohe temy sa tykaju viaceryx osob v mojom zivote a to nie je voci nim fer

lenkaaninka
1. apr 2010

no tak som sa akurát dozvedela že pondelok sme mali isť na výlet opekať na jednu chatu ale bude osadená tak mm že pôjdeme na salaš všetci urobiť si výlet že vymysleli sme náhradný plán (svokra svokor mm a t d)

a to že čo na to ja ako isť nejakých 5 km peši tam a naspäť ked ma bolia celé vaječníky aj všetko nad tým 5x denne pri malej námahe mi tvrdne bruško a to ani nehovorím podvozok ma bolí ako keby ma niekto nakopal ...ako to nič neni...

ozaj ked som to tu tak zhrnula normálne mám strach 9, idem na poradnu dufam že je všetko ok...teda pevne dúúúfam ...

ale najviac sa teším na 7. v stredu to idem na 3D a medzitým niekedy na GTT fuuuj...mne sladke teraz nebere tak ich ogrcám a ani citron tu nemôžem...chujovia su tu..

monline
1. apr 2010

nevýhodou súkromnej skupiny je to, že ak niekto píše tam, nebude sa mu chcieť písať aj sem..tým pádom táto téma stratí dosť prispievateľov..alebo opačne..možno by sa súkromná skupina vyhranila na isté otázky, ktoré by sa poriešili..prediskutovali...je zbytočné písať v takej skupine o klasických nevoľnostiach, či sopľoch

lenkaaninka
1. apr 2010

no monline naprosto suhlas...

a ozaj baby na klasiku zavinky niekto link nejaký nemáte??? také bez krajok...viem že som sa pýtala a nič nikto nenapísal alebo som si nevšimla...pls...

monline
1. apr 2010

lenkaaninka- ja som bola na GTT včera, dala som si do glukózy aj celý citrón vyžmýkať a chutilo to celkom normálne, nebolo mi z toho ani chvíľu zle...horšie je, že sa mi zvýšil cukor na 9 a teraz ešte neviem čo všetko ma čaká...diéta určite..od včera sa snažím krotiť sa, ale- veru ľahšie sa to plánuje ako koná...☹ až o týždeň idem na poradňu, potom ma asi lekárka pošle k diavetológovi a ten bude opäť požadovať GTT, či iné testy, a..veď uvidím

zrzulka
1. apr 2010

strasska my december sme sa tiez uzamkli, tak preto mi to napadlo .... hlavne to ze potom by som skor aj fotky brucha hodila alebo maleho po porode.... Pre verejnost urcite nebudu.... 😀
strasska ved ked ti to chyba tak sa supni k nim, ved ked mas majove babo tak ta urcite vezmu. Ono aj keby do jula este chcel niekto prispiet tak ho tam mozeme hodit ... pripadne vylucit ak by neprispieval.... co som bola v nejakych sukromnych forach tak s tym problem nebol....

zrzulka
1. apr 2010

to je inak fakt s tou ponorkou.... ono to pride v kazdom fore raz... predsa len stretavate sa tam s tymi istymi ludmi a nie s kazdym si clovek rozumie....rozne nazory, rozne povahy, nazory na zivot.... Ale to aj vo verejnom fore tak casom bude...

zrzulka
1. apr 2010

No ja som tiez bola vcera na glukozovom ale vysledky este nemam, snad cukrovka nebude ... Zato mam problem so zelezom.... 😝 Ale to som aj pri malej mala.....

monline
1. apr 2010

ani ja oficiálne nemám výsledky, ale ukázala mi sestrička, že namerala 9...nalačno som mala normálnu hodnotu, tak neviem ako to posúdia..dokonca mi vzala ešte jednu kvapku krvi po tej devine a ukázalo sa 8,9

zrzulka
1. apr 2010

Moju krv poslali do labaku takze ja budem vediet asi az na poradni... Ale verim ze cukor bude v poriadku, ani pri malej som nemala cukrovku .... No ved uvidime ....

mirka285
1. apr 2010

monline ale ved ked to vedia hned vyhodnotit nepovedali by tie vysledky kazdemu hned?lebo ja som tiez zvedava,ja som ju mala pri prvom tehu....

monline
1. apr 2010

mirka- neviem ako hodnotia cukor, mne vzali kvapku krvi na lakmus a glukomer ukázal hodnotu za pár sekúnd..možno niekde vezmú krv zo žily a vyhodnotenie trvá dlhšie..a možno len robia drahoty..ostatným babám čo tam boli na GTT dali o cca 5 min správu, ale mne povedali, že ju pošlú rovno hore lekárke, lebo ona sedí v tej poliklinike..šla som potom aj k lekárke pre niečo iné, ale tá sa nechcela vyjadriť k tomu, kým nemá v rukách správu..aj keď som jej povedala, že hodnota bola 9..povedala len, že sa nemám prejedať cez sviatky, nemám sladiť, nemám sladké ovocie jesť, proste- diéta ako pri cukrovke..

monline
1. apr 2010

ja som bola na tom teste priamo v labáku..ale v podstate by som ho zvládla aj doma, lebo otec má glukomer 🙂

mirka285
1. apr 2010

no ja som sa nepozerala na to ako mi to robili,len som citila pichnutie do prsta a potom neviem co bolo..no nic tak pockam,ved v utorok uz mam poradnu....

lenkaaninka
1. apr 2010

monline to mi je luto ale tu nedovolia citron tak preto fuuuj ...ale snád to bude ok ja som ani raz nemala...

agika1982
1. apr 2010

Ahojte kocandy,som tu len na skok...chcem sa vam pochvalit,konecne vieme pohlavie nasho babetka...cakame dievcatko

monline
1. apr 2010

mirka myslím, že ak by si nemala dobrú hodnotu, sestrička by ti to hneď asi povedala..tak ako mne
našla som si dobrý článok o gestačnom diabete, spĺňam pár rizikových faktorov, tak by ma to asi nemalo ani prekvapovať..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre