Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
1. apr 2010

tuti - dakujem.. ja stale neviem ci Ninka alebo Zojka.. odjakziva som chcela mat prvu Zoju a druhu Ninku 🙂 ale tuto bambulku v brusku volame od zaciatku Ninka 😀

sunnygirl
1. apr 2010

vykvačím prádlo a idem spať, bo som riadne nascípaná, už ma z tej nádchy bolí hlava, brú noc.

maxara
1. apr 2010

mirka - som rada, ze sa ulavuje, tak potom viem asi presne co prezivas 🙂 ja by som tiez nepovedala, ze vetry dokazu boliet aj vpredu pod bruskom.. aj na boku aj kde sa im zachce.. mne sa z toho natiahli creva (tak naduli) a strasne ma boleli, ako keby som mala na nich svalovku (ale to som mala veternu zapchu asi tri dni)
no inak fakt, na toho Pruzinca som ti chcela napisat, ze super vyber, o tom som aj pocula aj citala len same dobre, ziadne staznosti a moja sestra mi ho spominala ako jednu z moznosti. No ale stretla prveho na chodbe Valenta a s nim ma ona osobne skusenosti, tak mi bookla toho 🙂 ale Pruzinec, super.

stanka33
1. apr 2010

maxi dobre si to napisala....inak mne sa viacej paci Ninka.....
no moja malicka kopka ostosest...viackrat denne....a poriadne...
mojalili no ty to uz mas za par....normalne ti zavidim....

maxara
1. apr 2010

mirka a ja dufam, ze som nebola moc kruta, ani som nechcela byt 😒

mirka285
1. apr 2010

tiez som surfovala po nete,a na Valenta su tiez len chvali 😉 tak myslim ze sme urobili dobry vyber...

maxara
1. apr 2010

stanka - 😀 Ninku chce aj mm, tak to vyzera viac na Ninku, ale ved ked ja neviem.. aj nasi a sestry ju uz volaju Ninka

maxara
1. apr 2010

mirka no ja dufam.. 😒 ja totiz ziadneho nepoznam a tak som bola rozhodnuta, ze nezazmluvnim, ani inak nedohodnem 😉 ale ked mi bolo ponuknute, ze by som to mohla mat vybavene u dr, na ktoreho sa da spolahnut, tak preco nie.. mne sa paci na nom, ze on ma nejakych kolegov (neviem, ci nahodou aj Pruzinec nie je medzi nimi), s ktorymi su dohodnuti, ze ked nemaju sluzbu a na zenu to pride, tak kym sa dopravia k porodu, tak sa ti kolegovci postaraju (striedaju sa na smenach, su asi 3-4).. to sa mi celkom paci.. ze aj ked nema smenu a je niekde v pecku, tak zavola na prijem a na porodnicu a vsetci o tebe vedia, ze si jeho a co maju robit..

tutifruti
1. apr 2010

No Maxi mne sa tiež páčili dve mená a nevedela som sa rozhodnúť.... Ešte sestričke na sále som diktovala, že Alžbetka.... nie Dorotka.... a tak som to menila asi 3x.... Až sestrička nakoniec, že Alžbetka.... 😅 Potom mi bolo aj trocha ľúto, že som nenabrala odvahu na Dorotku, lebo veľa ľudí ma odhováralo, že ju bude každý volať Dora.... /nik ju tak nevolá/.... Takže keď sme čakali druhé bábätko výber mena bol jednoznačný.... 😀

mojalili
1. apr 2010

MAXI - UPLNE S TEBOU SUHLASIM.....moj manzel ma brusko, povedal mi, ze preco by mi mal nieco vycitat, ked aj on sam ma...a este ma uistil, ze sa mu pacim taka, aka som... 😉
Ale poznam naozaj takych chlapov....dokonca sa podrzte, poznam jednu zensku, ktora musi stavat skor ako muz, aby sa namalovala a vysecala, lebo on ju nechce vidiet bez make-upu....takeho by som kopla rovno medzi gule... 😠

MAXI - mas pravdu s tymi bolestami...totizto bola som v kostole a tam sa nepatri...sak vies co...tak som hodinu zdrziavala....a takto to vyvrcholilo....ale uz je to prec. Esteze sa dcerka na to nebudí, aké delobuchy pocut u nas doma teraz 😀 😀 😀 JA chvalabohu s tym vsetkym, ani zacpou problem nemam a idem aj 2xdenne aj 3x.......takze uz som OK 😉 Ale mala si pravdu... 😉

stanka33
1. apr 2010

maxi, mirka uz mate zajednaneho dr???na kramare idete ze??? ja som to zaim neriesila...

mirka285
1. apr 2010

mojalili dnes sme proste upchate 😀 ale som rada ze to boli vetry lebo ja som uz mala v hlave najhorsie scenare 😒

mojalili
1. apr 2010

Mne sa tiez paci Zoja, ale aj Ericicina (jezisi ako to hrozne znie, ked je to vysklonovane) tak jej meno Edina...

mojalili
1. apr 2010

NO mne MIrka preslo hlavou to, ze rodit v 30.tt by som musela len v BA, lebo okolite nemocnice nemaju take vybavene inkubatory.....hruza, ako nas to dokaze zmiast, ze? Ale vedela som, ze to nie su kontrakcie, tie uz poznam 😉 Takze este stale mi zostava 8 - 10 tyzdnov 😉 😉 😉 hura

mirka285
1. apr 2010

Stani ja som tam bola dnes lebo kamoska co to vybavovala tam musela ist,tak som isla hned s nou...ale zatial budem chodit do poradne k mojej doktorke,az mesiac pred porodom nabehnem na Kramare alebo v pripade problemov mam volat doktorovi..no a ja som hned povedala ze vzhladom na prvy porod by som chcela sekciu...

stanka33
1. apr 2010

mojalili radsej pockaj aspon tych 8....

stanka33
1. apr 2010

mirka, super, som zvedava koho tam slpasim ja...som sa pytala znamych, zatial nic nemam...sa bojim ze budu dovolenky a dobridr. budu obsadeni-mat svoje pacientky

katarina7777
1. apr 2010

maxi ja by som kvoli vetrom nechcela rodit cisarskym, lebo to bolo na mojej operacii najhorsie ked sa mi obnovovala peristaltika criev... bleee... to som za 2 minuty vyhodila vsetky navstevy co ma dosli do nemocnice pozriet vratane mm a mojej maminy.... teraz nastastie problemy s vetrami nemam, teda niekedy ich je az prilis. 😝 Prave za to sa snazim jest vela zeleniny a pit vela vody aby som nemala zapchu, pomahami ked veceriam zeleninu bud surovu alebo varenu a potom nemam problemy.

Inak tu sa lekar oficialne neda zazmluvnit a ten moj mi povedal ze keby musim rodit cisarskym tak naplanujeme vsetko tak aby mi ho spravil on, kedze on uz v nemocnici sluzby nemava.

Maxi mne sa paci velmi Zoja, si pamatam ze ked som mala 15 tak som citala knihu od Steelovej co sa tak volala... take silne meno sa mi to zda, Nina je take neznejsie.

Mojalili normalne ti zavidim ze si uz v 30 tt, tvoj maly uz bude pomaly aj sediet pokym sa ten moj narodi... ja som taky netrpezlivy typ ze by som hned vsetko chcela .

maxara
1. apr 2010

tuti - tak u nas je tiez druhe meno pre druhu bambulku jasne, to bude to, co ostane po prvej volne 🙂
mojalili - ved to, ze ci sa patri alebo nepatri, ja mam problem sa aj vysrat niekde, kde je spinavy zachod, alebo rusno na chodbe, alebo cakatelky za dverami... a nieto este prdiet.. mm je zo mna na nervy, ja som celu cestu do KE vo vlaku zdrziavala.. ja to nedokazem..

mirka285
1. apr 2010

tak presne tohoto som sa aj ja bala..nastastie ta moja kamoska tam ma fakt silnu paku,tak ma ukludnovala nech nestresujem 😉 Stani po sviatkoch musis ist uz nieco aj ty vybavit,tam to bolo dnes sama tehotna,kukala som jak puk

katarina7777
1. apr 2010

mirka viem ze si pisala ze si mala hrozny prvy porod ale s tym cisarskym si to dobre rozmysli, predsa ti rozrezu brucho a rekonvalescencia je velmi dlha a dost bolestiva... teraz ked uz mas zazmluvnenho lekara by to malo byt lepsie... samozrejme ked su pre cisarsky zdravotne dovody tak je to o inom,

stanka33
1. apr 2010

no ved to teraz je vela tehotnych....
ale neviem ci si mam odchytit nejakeho dr alebo skusit cez mojeho niekoho znameho..

mirka285
1. apr 2010

no tak to neporadim,ja som isla cez znamych na istotu,lebo keby som si niekoho vybrala a nezobral by ma ja by som sa rozplakala ☹

stanka33
1. apr 2010

no ja mozem ist cez znamych ale do ruzinova....ak to inak nepojde...

maxara
1. apr 2010

stanka - ja ho mam len dohodnuteho, tiez este chodim k mojmu dr do jura, ale k tomuto mam prist v 30 tt na sono a potom si ma objedna na nejaky 35tt.. no moja sestra mu to zavesila na nos, ked ho stretla, aby na to nemusela mysliet.. takto sa jej pripomeniem ja v 30tt 🙂

maxara
1. apr 2010

stanka a ty na kramaroch niekoho poznas? mas vybrateho?

mirka285
1. apr 2010

Kati ziadna sekcia nemoze byt horsia ako moj porod ☹ a mam dve kamosky co rodili aj aj,a keby si mali vybrat obe by si vybrali sekciu...a ja som dva mesiace po porode nemohla poriadne ani chodit a kocky po sekcii su vacsinou do dvoch tyzdnoch fit...

stanka33
1. apr 2010

nie nepoznam nikoho, asi dve mena mi doporucili co tam rodia,, Dr. Cunderlik a druhy nejaky na J uz si neoamatam meno

maxara
1. apr 2010

katka ja uz dufam, ze ziadne vetry nebudu, poctivo jem zeleninu a probiotika a ja to uz zazit nechcem.. ak citim, ze na mna lezu prdy, tak sa zdejchnem a idem niekam prdiet aj v robote, aby sa mi nezastavili.. pijem mlieko a kavu, to ma "prehana", tym si zabezpecujem pravidlene hovienko.. no a aktiviu kazde rano a vecer..
no a s tymi menami ja neviem.. fakt.. ja som vybrala tieto dve a mm nech vyberie, ktore pouzijeme prve, hm?

katarina7777
1. apr 2010

mirka to ma mrzi cim si si musela prejst, riadne ta museli nechat vytrapit 😠 zelam ti aby si na tento porod spominala len v dobrom... aby sme mali vsetky bezproblemove porody, bez bolesti sa to neda ale co nespravime pre nase deticky. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre