Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ivka8255
2. apr 2010

ahojte,
tak s tym tvrdnutim je to ina haluz.mna si kvoli tomu nechal doky v nemocke o styri dni dlhsie, ze teraz je to este mooooc skoro aby mi tvrdlo (a to mi tvrdlo tak raz dvakrat denne a iba trosicku) tak mi nasadil infuzky na posilnenie maternice 😝 a ze ked bude zasa tvrdnut, tak mam dobehnut aj cez vikend na pohotovost, ze mi pichnu, tak teda neviem.nechcem strasit.
Inak take napnute brusko mam aj ja, ked si drobcek hlada miesto. A uz teraz je z neho minimalne atlet, podla toho co tam stvara. Aj mu dohovaram, ze pomalicky na maminu 😉

ivka8255
2. apr 2010

katarina: ja by som sla hned plavat 😒 ale s rizikovym ma nepusti nikam a mm uz vobec, ten je na mna prisnejsi ako doky, dokonca sam poumyval okna, aby ma to nenapadlo robit, ked bude v robote 😎 zlaty

katarina7777
2. apr 2010

dneska len "dve" strany... flakate to zeny 😀 no tu sa dneska normalne pracovalo nie jak u nas 😒

Inak ja som ako mala rozhryzla kopec sklenenych poharov ked som pila, vtedy este plastove neboli takze som narobila mamine skody 😀

adelaide vitaj.

katarina7777
2. apr 2010

ivka dobry je tvoj mm, mne ten moj povedal ze mi s radostou zaplati upratovacku 😒 ked mas rizikove tak sa hlavne setri aby ste vydrzali 2v1 az dokonca.... ja mam tvrde brusko len ked mi tam maly vystraja ale potom to hned prejde.

katarina7777
2. apr 2010

nika v taliansku sa na sukromne ucely pupocnikova krv uskladnit neda, musela by som zaplatit Svajciarskej firme a odber by stal 3000 eur bez ohladu na to kolko krvi by mi odobrali a potom rocne poplatky nejakych 200 eur... takze sme sa s mm dohodli ze to nechame tak ..... plus som to diskutovala aj s lekarom a on mi povedal ze momentalne ide viac o biznis ako o skutocne uplatnenie.... jaaaj dufam ze moje rozhodnutie nebudem nikdy lutovat 😒

nika23t
2. apr 2010

Katarinka, ja tiez dufam, ze ak sa rozhodneme pre zmrazenie, nikdy to nebudeme musiet vyuzit. Ale dnes je tak ako si napisala vela veci viac o biznise ako o zdravi deticiek...

ericica
2. apr 2010

ahojte kocky 😉
neviem co to na mna lezie ale uz aj v noci som nespala len par hodin bolo mi na vracanie a dnes ma boli cely clovek ,,,,nemam ani sopel ani nekaslem ale je mi blbo mam aj horucku cely den len lezim a prehadzujem sa.....uplne najiac ma bolia svaly....co to moze byt?mam ist na pohotovost?alebo co si mam dat,uz som si dala polku paralenu ale viac uz nehcem......

mojalili
2. apr 2010

Ericica, to je nejaka potvorna chripka, lahni si, vazne to chce vylezat v klude...preco si nechces dat cely Paralen? Pomohol by viac ako 1/2, ta je pre male deti nad 15kg....t je teda 250g, dospely clovek ma 500g . Ale ked tak naozaj vrely caj, zalahnut do ticha a tmy a spat.....rano bude lepsie... 😉 DRZIM PALCE

ericica
2. apr 2010

mojalili dakujem za povzbudenie.....no dala som si polku len preto lebo som sa bala si dat cely paralen,,,,,mozu ho tehulky???
a co pives na magnezium ci ten teraz nepomoze????

maxara
2. apr 2010

Ahojte kocurky, som domaaaa...
dnes som bola u nasich, neplanovane.. chcela som upratovat a zehlit a varit.. no ale tak to mozem aj zajtra.. aspon som si nakupila na sviatky a aj nejake posledne velkonocne dekoreee..

mirka - no ja som si fakt ani nemyslela, ze ma to bolia vetry, bolo to hlavne pri chodzi (ma to nutilo chodit predklonenu, uplne ako babicka) a pri zmene polohy.. statie mi bolo mimoriadne neprijemne, len som sa krutila jak paragraf. V sede sa mi obcas pohol prd vnutri v creve a najlepsie mi bolo v lahu. Na jednom alebo druhom boku. Vtedy sa mi zdalo, ze aj mi to uz hadam preslo.. a potom som chcela ist vstat a dovidenia.. na treti den som si myslela, ze uz je to celkom dobre, aj som vykakala nejaky kusok, aj som si odfukla malinko.. ale podchvilou ma to zas chytilo.. no ja si netrufam povedat, co presne mas ty, ale moje bolesti boli ako popisujes.. ci ma bolel obly vaz, to neviem 😒 kazdopadne nasilu sa vysrat mi pomohlo najlepsie a potom probiotika, acidko, aktivia a zelenina.. kysla kapusta v roznych podobach (moc mi nejde, ale snazim sa ju jest)

nika - 😲 to vazne ta vysetruje takto???? som v soku.. ja teda nemam ziadne problemy, okrem tych 2 zapch, a moj gyndas ma teda pozera odspodu na kazdej poradni.. aj ked som na koze len 3 sekundy, strci mi dnu prst, nahmata krcok, potom mi odmeria vzdialenost od hornej hrany maternice po lonovu kost (krajcirskym metrom) a tym drevenym alebo akym zvoncek mi pocuvne srdiecko (ked nerobi sono). Spyta sa ma na problemy a ked ziadne nemam, odmeria tlak, vynada mi, ze sa ho bojim, kedze doma ho mam skor nizky a u neho vzdy vysoky, no a potom zhodnoti, co ma caka najblizsi mesiac (nejake vysetrenia, testy..). Neviem, som myslela, ze je to standard.. 😕

ericica - ak ta bolia svaly, a je ti na vracanie, mas teplotu a inak nic, tak je to asi chripka, ako hovori mojalili.. virus je pre nas nebezpecny, tak ak sa ti to nezlepsi, tak radsej chod na tu pohodku.. inak paralen si kludne daj cely, ked budes mat na 38 teplotu a rozhodne sa snaz poriadne vypotit.. normalne sa o teba bojim ☹

maxara
2. apr 2010

eri magnezium ti asi nepomoze teraz a paralen urcite mozes.. nesmies ibuprofen

kafoditka
2. apr 2010

Ahojte babeny... konecne som si na chvilu sadla... Dnes mi asi nejak preplo alebo co, ale piekla som ovocny kiwi kolac so zelatinou na vrchu, potom sadlovniky na slano a aj sladke s dzemom a tvarohom.. A ked som upratala kuchynu tak ma vytocil svokor. Musela som vybit zli energiu zo seba, tak som sa dala varit (!) segedin... este ho dovaram, za chvilu tam supnem smotanu a bude to. No unavena som pekne, bolia ma nohy jak slak a aj brusko mam nejake tazke. Dovarim a idem si dat vanu..

Ja neviem baby, mna aj ked len hlava bolela na zblaznenie, tak som sa nikdy neodvazila dat si tabletku. Aj ked mi bolo zle, radsej som si lahla a pospala, ale paralen by som si nevzala. Nemoze to uskodit malemu???

maxara
2. apr 2010

ahoj kafiiicko, to co si vyvadzala dneska, hm? daj si vanu a zalahni.. paralen je v pohode, ten mozeme (asi jediny). Ja som si ho dala iba raz zatial, ked ma priserne boleli zuby.. ale keby som mala nad 38 teplotu, dala by som si ho

kafoditka
2. apr 2010

tak uz som okupana a naspat... kde ste vsetky??

adelaine
2. apr 2010

kocky, dakujem za privitanie 😉

ja som pocas tehulen raz uzila lieky ...bola som na chate, ziadna civilizacia,
mna tam chytili strasne brutalne hnacky, chatar mal pri sebe len Endiaron tbl., tie som zufala
uzivala si tri dni, bola som cca v 16 tt.....ked som doma citala, ze tehotne ho nesmu,
ze vznikaju poskodenia, plakala som ako male decko....
teraz sa vyhybam aj paralenu, bojim sa priserne o zdravie svojho drobca.

tinka349
2. apr 2010

ahojte koceny 🙂 som tu nebola dva dni, normalne relaxujem bez PC 😀 ale som aj inak zamestnana, vypekat tooolko kolacov je fuska....a mamina nema rada pecenie tak to bolo dnes na mne a ja sa v tom vyzivam 😀

joj viete co sa mi stalo minulu noc? normalne si spim, a zrazu automaticky sup na moju oblubenu polohu - na brsuko....spim dalej asi minutu a zrazu sadnem na postel a si sama hovorim, ze ja som nenormalna...a to bolo asi o 3tej v noci 😀 normalne takyyy reflex 😀

adelaine
2. apr 2010

kafoditka, fiiha, ty si sa teda realizovala 😉
mne dnes nebolo velmi dobre, ja som navarila len taky rychly obed...zapekana brokolica,
a zaliezla som do postele....pripravy na sviatky visia vo vzduchu, tento rok to nebude ziadne terno 😒

kafoditka
2. apr 2010

adelaine... no na mna to bol nadludsky vykon - cely den zavreta v kuchyni - lebo ja inak absolutne nevarim, manzel je kuchar a realizuje sa aj doma 😉

miki060707
2. apr 2010

ahojte, ja som počula, že paralen sa môže, švagrina si ho dávala, ale môj doktor mi povedal, že si nemám dať nič, aj keby som nevim jak trpela, že aj homeop, žádnu chémiu, mám kurie oko a že si to nemám ničim natierať...no celkom nič...tiež som ani raz neužila tabletku, ale som čítala, že paralen sa môže, dokonca aj iné lieky......
ja som mala pred dvomi mes. žlčníkovú koliku, no bolesť jak hovedo a niejako som to vydržala a teraz ma trápí žáha, inak ni našťastie...
eri, pekne sa zababuš a pi čajik s citronom, určite ti to pomôže....

katarina7777
2. apr 2010

tinka ja som vcera skusala zaspat na poloboku/polobrusku, podlozena vankusom a o 5 sekund ma zacal maly kopat jak divy... sa mu to vobec nepacilo ale mne veru ano, aspon na 5 sekund som lezala pohodlne 😅

tinka349
2. apr 2010

a ja som akurat dnes bola s mm asi po mesiaci? co amme take divne manzelstvo a mu hovorim, ze taaaaak by mi dobre padla masaz chrbta ......a on chcel byt na chvilku dobry a hovori mi, ze nie je problem,z e mi spravi masaz....a ja potom rozmsylam, ved ja nemozem ani na brusku lezat....tak bolo po masazi 😠

miki060707
2. apr 2010

no mi sme dnes mali vysm. file, či pangasius a cibulovo zemiakový šalát a mamka dva koláče upiekla, možno ešte niejaký suchý zajtra upečem, no šak uvidim.....
mirka, hadam bolesť prejde,
vitaj nová júlovka....
tinka a aký koláčik si piekla????

katarina7777
2. apr 2010

inak ten paralen by mal byt v pohode lebo mne ho podavali po operacii rovno do zily, celkovo hadam aj 10 infuzii som ich mala a povedali mi ze to plodu neublizi, plus mi davali este nejake ine svinstvo a to mi povedali ze max. 3 infuzie.

tinka349
2. apr 2010

no piekal som bananovu roladu, juhoslovansky kremes a ananasove rezy 😀 ja som sa nikoho nepytalaa aupiekla som to, na co mam chut ja 😀 😀 😀 ale tak zatial len cesta som robila, plnit ich budem az zajtra poobede

katarina7777
2. apr 2010

dobra si tinka s tym pecenim, ja som vcera upiekla taku rychlu cokoladovu tortu s hruskami a dost, u nas sa vela kolacov nezje.

jaruska8
2. apr 2010

Ahojte dievčatá, mám novú zábavku, počítam si sacharidy a cukor je v norme. 😀 A Dugyna, 4 z 10 žien, ktoré mali tehucukrovku môžu mať cukrovku aj v neskoršom veku, nie každá, to záleží od všeličoho (strava, pohyb, genetika). Niekedy je tehucukrovka spôsobená práve placentou a nemusí sa vyskytovať u ženy vo všetkých tehotenstvách. To mám od lekárky. 😉 Inak, príjemné sviatky.

tinka349
2. apr 2010

katarina - no ale zas ber to tak, ze mam 3 surodencov - 13,19,25 rokov, a oni pojedia kolacov az az, a plus aj svokre akoze daco odnesiem zeby nehundrala ..... 😝

katarina7777
2. apr 2010

tinka tak to sa po nich hned zaprasi 😉

katarina7777
2. apr 2010

aj ja by som rada vypekala ale tu nemam komu a ked to mam vyhodit alebo sa tym sama napchavat... tak ma aj chut prejde 😒

tinka349
2. apr 2010

no to aj ja poznam, ked som zila s muzom sama v UK....napiekla som cely pekac a on mi na to povedl ze on neje sladke 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre