Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
8. apr 2010

Ak by ste chceli kuk, tak tu je link.

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/strasska/alb...

katy1979
8. apr 2010

strasska super fotky. a super ze mu nevadi sampon na hlave. to nase pri sampone ruci ako o zivot. u nas sa umyvaju vlasy iba s cistou vodou.

dugyna
8. apr 2010

kocky vdaka za podporu. ja som mu telefonovala lebo oni tu nebyvaju..oni kupili byt prerabaju a az potom sa nastahuju....

cigaretka...princip v zmysle ze by mohol surit robotnikov...ze mohli robit dlhsie aspon do 18.. /my sme robili do 17,18h ked sme prerabali/ nemal byt mat fugu ze 3 dni sa nic nedeje..a sak on ma cas lebo iny prerabaju aj pol roka..to akoby chcel povedat ze oni budu tiez prerabat pol roka...a to ze aj ty jeho robosi nedavaju pozor..a nam nicia byt...ono ten lomoz uz clovek aj znesie..ale kedze prve tri tyzdne od 8-16 vrtali akoby zbyjackami nad hlavou robili..dvomi naraz..s muzom sme si nepoculi ani slovo ked sme sedeli vedla seba...takze to uz cloveku vadi... ☹

dugyna
8. apr 2010

strasnka pekne fotecky 😉

strasska
8. apr 2010

Dakujem...
Katy - no uz mu zacina sampon vadit, tak uvidime ako dlho to vydrzi. My tak rucime, pri strihani nechtov na nohach 😒

katy1979
8. apr 2010

strasska tiez mu niekedy sampon nevadil ale to ho drzi mozno pol roka, tak neviem ci ho zrazu z neho stipu oci kedze pouzivame stale ten istý.
nechty su u nas ok. problem mame so strihanim vlasov. to je boj raz za stvrt roka. slzy ako hrachy mokry uslintany

cigaretka5
8. apr 2010

dugy no nehnevaj sa na mna nechcem byt neprijemna,ale toto je udel panelakov. nam tiez susedi nie tak davno prerabali vedla byt , prisiel ujko s flasou ze nech sa nehnevame ze teraz nejaky cas bude pri byte spina a v dome hluk ale ze prerabaju a ze bez toho to nejde. Trvalo to s prestavkami niekolko tyzdnov a my sme sa s drahym rano sice chytali za hlavu ze budicek vrtacka rano o 8 a skoncilo o 5 ale vydrzali sme : vies ujo asi vie ze preco koncia skor, podla mna nikto a ani on nechce prestavbu natahovat do nekonecna, mozno su v tom kusok aj prachy ze preraba vzdy ked mam z coho platit robosov. *Chapem ta ze chces mat v bytecku klidecek a pohodicku ale to v panelaku mat nebudes nikdy , hold papierove steny nepustia. DRzkaj sa

mirka285
8. apr 2010

no podla mna ked takto radikalne preraba ze dava komplet vsetko nove peniazky asi u nich nebudu problem.Dugy uplne ti verim ze to ide na nervy,ja ked som tehotna by ma to duplom rozculovalo,takze pevne nervy zelam 😉

achojka
8. apr 2010

Cigaretka mas pravdu, v panelaku nebude mat nikto nikdy sukromie. Nasi susedia napr. pred tyzdnom buchotali cely vecer, az ma manzel uz o pol jednej v noci nahneval, a vybehol hore ich poprosit, ci by prestali buchat, a oni ze maluju, a este sa teta strasne urazene tvarila, ze co si to dovolujeme, vobec nieco hovorit. Este aj vcera vo vytahu bola urazena.

mirka285
8. apr 2010

inak susedia nad nami maju dve male deti,kazde rano pocujem kedy sa zobudili a behaju po byte a hadzu si tam gulicky alebo co a ich mama chodi v zasade v drevakoch po byte tak vam nebudem opisovat ten zvuk...niekedy to naozaj prehanaju,ale povedala som si ze nebudem nadavat lebo este neviem aky cirkus bude robit moje dieta,tak aby sa mi to potom nevratilo 😀 a dobre sprava dna,volali z Miestneho uradu ze mame to parkovacie miesto,tak som rada lebo teraz ked budem mat malu ho velmi ocenim 🙂

lukmaj
8. apr 2010

Bellablonde - dakujem krasne za info.
Vacsina mojich kamosiek, kolegyn ako aj manzeliek kolegov rodili na Antolskej a boli viac menej spokojne, aj ked vacsina mala doktora zazmluvneneho.
Vcera som sa trosku zacitala do par komentarov na Antolsku a lekarov tam a su tam aj dobre aj menej pozitivne skusenosti a kedze ziadneho lekara nepoznam osobne na Antolskej, tak zatial neviem ci si nejakeho zazmluvnim alebo nie.
Zazmluvnujete si vy nejakeho dobreho lekara?

Holky, co hovorite na porodnicu v Ruzinove? Aka je v porodnani s Antolskou?

Dugyna - ja osobne som na Kramare nepocula dobre referencie, pokial nemas nadstandard a zazmluvneho znameho lekara. Ale to mozu byt subjektivne informacie tych, ktore neboli prilis spokojne.
Aj aj som povodne rozmyslala o Kramaroch, ale teraz neviem.

katarina7777
8. apr 2010

Caute kocky, prave som vas docitala.... ironiou je ze aj ja mam dneska v dome majstrov (bohuzial aj zajtra a pozajtra), vyburavali nam dieru na stresne okno lebo sme mali v obyvacke strasnu tmu takze vsade bordel a hukot cely den... esteze som bola do jednej v robote ... a to sme tu dneska mali aj zahradnikov co nam spilovali stromy a na tych som davala pozor cele poobedie aby zahrada vyzerala tak jako ja chcem... som total kaput 😒

Co sa tyka susedov my byvame v rodinom dome na roznom pozemku, cize susedov mame len z dvoch stran a to su chvalabohu taliani co ziju v zahranici a sem chodia len na sviatky.... aaaale cez velku noc ma jedny stihli riadne nahnevat lebo kazdy den palili konare v zahrade a vzdy mi zacmudili cely dom 😠 esteze ich nemam na krku cely rok.

katarina7777
8. apr 2010

inak ja som do 16 rokov byvala v panelaku takze viem ako to tam funguje .... na nervy !

katarina7777
8. apr 2010

kocky inak zacinam mat problem so spanim lebo maly sa mi hrozne hybe ked spim na boku a na chrbte ja spat neviem, som zvedava ako budem spat v deviatom mesiaci 😒

tinka349
8. apr 2010

ahojte mamulky 🙂 dnes som sa zasa neubranila nakupom...ked som videla take krasne vecicky pre malu, ze som musela....a mamina mi povedala, ze tolko veci kolk oja mam, nebude mat asi nikto 😀 pribudla mi do zbierky decka s napisom I love mummy a aj taka krasna zlta supravicka I love mummy a este jedan supravicka ruzovucka a ciapocka 😀 uz musim asi zalepit penazenku nech nic nekupujem.....no ale ked to sa neda....sebe nekupim nic ale pre malu musim ci chcem ci nie...shoppaholic zo mna je

lenkaaninka
8. apr 2010

tinka tak šup do albumu 😉

tinka349
8. apr 2010

lenkaaninka - juuuuuuuuuuuj to by som mala minimalne pol dna roboty vsetko pofotit 😀 mama mi hovori ze uz to nemame kde skladovat a ja stale len dokupujem 😝 ale tak mozno zajtra tie najkrajsie kusky pofotim 😀

tinka349
8. apr 2010

hej babule a mate uz kupenu postielku??? ja nejak zvazujem ze kedy by som ju mala objednat, lebo z netu chcem...a newem ci uz hej, ci nie....ale kocik uz amm doma a aj poskladany 😀

mojalili
8. apr 2010

Tinka, no viacere asi mame doma postilku po prvom dietatku, ale radsej skor ako neskoro, ktovie, kolko je dodacia lehota..

Dnes som prisla o 16 hod z prace a nachvilku zalahla na gauc a zaspala som....som velmi unavena, ale mam vela prace, tak stale makam....
Dnes ma moja dcera tak vytaca cely den, ze som ju supla pred siedmou do postele...hruuuuza.
Zajtra mame neskori den ucitelov, cca 300 nas tam bude z celeho mesta, je to ako vely ples....no HRUUUZA, NEMAM SI CO OBLIECT, cierne nohavice uz neobleciem ☹ , tak idem kombinovat.

Kocky, mam u mojej mamy dlhe upletove (padavy volny jemny) saty, cierne po kotniky, do prs su strieborne - sede a potom dierne. Mama mi nadava, ze su obtiahnute cez brusko, ale myslite, ze to vadi? Ona mi stale nadava, ze nosim obtiahnute veci, tricka....ale ved nie sme v 80.tich rokoch, kde sa tajilo tehotenstvo....no nie?

lenkaaninka
8. apr 2010

mojalili kludne aj ja nosím obtiahnuté...to je jedno povedz že to bruško sa ti už nazastrčí naspeť 😀

tinka ja ešte nemám až koncom mája idem na kočík aj postielku ale teraz riešim vajíčko sedačku a lehátko... 😅

tinka349
8. apr 2010

lenkaanika - ja mam vajicko pri kociku, a je do 13 kg, tak to mozem pouzivat aj ako autosedacku, nie? ci nie? a lehatko dostanem od kamosky na krstiny, vibrujuce a nastavitelne do 3 poloh sa mi zda... tak aj ja tu postielku kupim asi az tak o mesiac, sned mi ju dodaju potom do mesiaca.....

mojalili - ved prave ze to je pekne ked ukazujeme bruska, mame byt naco psyne ze tam mame male pokladiky, tak ukazuj 😎 ja si pojdem dat nafotiti buduci tyzden fotky s bruskom, ako pamiatku, newem ci este niekedy budem opat mamickou tak radsej pojdem teraz 😝

katarina7777
8. apr 2010

mojalili jasne ze mozes mat obtiahnute saty, ved sa predsa za nase bruska nehambime.... ja som bola poobede nakupit nejake kvetiny do zahrady a mala som obtiahnute rifle a manzelov rolak (tiez obtiahnuty) a tak som sa niesla jak pavica 😉

tinka ja mam zase postielku (sice este na slovensku) a kocik som objednala a mal by mi prist v maji... a to mm pindal ze jak skoro, a ja mu na to ze ak nahodou porodim skor tak co budeme maleho na rukach nosit?

adelaine
8. apr 2010

ahojte, konecne som doficala z prace a konecne vas mam cas docitat 😉

inak mate pravdu, s tou aroganciou v busoch a na uradoch, ludia na tehulky s....ru ako na placaty kamen,
tiez som niekedy rozculena, ale co uz ☹ hlavne si davam pozor, ked visim v buse na tyci,
nech mi niekto neda laktovku do brucha...

a na margo merani a vazeni, nazbierala som odvahu a odmerala som si svoje vnady....a som skoro umrela:
prsia - predtym 95, teraz 105
brusko - predtym 70, teraz 106
boky, predtym 95, teraz 105....no uuuuzasne 😠 uplny vorvan.

inak vcera som bola v poradni a dokimu som hovorila, ze ma bolia bedrove aj kolenne klby,
v praci som cely den na nohach, takze ma boli aj chrbat....a on, ze to maju vsetky 😒
tak sa chcem opytat, ci aj vas bolia klby?
a este ci aj vy mate vyssi pulz? ja normalne aj bez namahy, sedim na gauci a funim ako slon,
srdce mi bucha ako zvon ☹

a posledna otazka ( uz sa to podoba na roman 😀 ) ...moj drobec je uz 3 tyzden KP, prip. priecne,
dokedy sa zvyknu otocit do spravnej polohy?
😉 dakujem

a maxi, hodis aj mna do vasej tabulky, ked ti poslem do IP udaje?

katarina7777
8. apr 2010

mne sa zda ze mam malo malych veci, takych na 6 mesiacov mam dost ale hned po narodeni asi nie.... vy mate kolko veci 56?

tutifruti
8. apr 2010

lutsine: cítim sa... no v podstate fajn.... som trochu pripuchnutá, fučím a pod.... ale fajn... jedine čo ma štve, strašne som sa tešila na toto tehotenstvo, lebo som vedela, že bude posledné a nejak si vôbec nevychutnávam, že som tehu...
Pri Alžbetke to bolo najviac, pri Dory menej a teraz niekedy ani neviem, či sa cez deň bábo hybalo alebo nie... až večer sa odsledujem... 😒
Dnes som kmitala od obeda do večera popri našej Dorote na trojkolke.... asi mi hrb narastie z toho.... 😝

oacka
8. apr 2010

katka,ja mám málo!!!! 😀 😀 😀 maniačka sa ozvala. ale nie vážne, 56 mám asi 4 kusy oblečka a nemám ešte žiadnu parádnu súpravku na odchod z porodnice a k lekárke. ja sa spolieham na tú výstavu v bratislave, že tam všetko nakúpim za päť korún! 😀 😀 😀 hlavne dúfam,že to tam v zdraví prežijem.
a prestaňte nnás prirovnávať k veľrybám! 😠 😠 😠 😵 ja mám tiež všetko cez sto a cítim sa super! hlavne, že už mám naozaj tehu brucho a nie tučkovské. a už aj mne ho začínajú ľudia chytať, dosť divné...
kočky, čo čakáte prvé bábo, už ste boli na predpôrodnej príprave? a už riešite pediatra? Košičanky, nemáte nejaké tipy na dobré detské lekárky?

bellablonde
8. apr 2010

hello dobry vecer 🙂
adelaine no pekne neskoro z roboty, ale sme v blave, takze to vobec nie je nepochopitelne...
mna pri prvom bolelo ale ze uplne vsetko. cele telo. raz nohy, raz brucho, klby, chrbat... teraz ma bolesti nastastie obchadzaju 😔
asi som uz dost "poroztahovana"... si pamatam, ako ma bolela panva, nenormalne to bolo
drobec ma este chvilu cas sa otocit... ale cim bude vacsi, tym to bude pre neho tazsie, btw. niekde som citala, ze existuje nejake cviky - take natahovacie jogove, ktore pomahaju babetku spravne sa otocit dole hlavickou 😉 aj sa nejako volaju, juuuj zabudla som, ale skus vygooglit

baby a inak ja vam dost zavidim, ste poriadne Pamely. .. ja som plocha jak prkno 😖 😀

tinka, ano, vajko mas do auta a mimo auta len tak na nevyhnutnu dobu presunu, prevozu...
ALE zase na druhej strane, ked maju niektore deticky problem s refluxom, tak im taka pololeziaca poloha vo vajicku alebo lehatku velmi vyhovuje... mliecko zostava v brusku a nevracia sa spat do pazeraka

tutifruti
8. apr 2010

Adelaine: ja fučím ako slon, pulz som si minule merala, že 99,,,,

Kafo: ja som chrápala pri babách total brutal.... Ináč vôbec nechrápem, po pôrode to skončilo.... našťastie.... 😝 Môj mm ma ťukal v noci nech prestanem.... trápne to bolo.... Takže čakám čo teraz.... 😒

oacka
8. apr 2010

Mojalili,ja nosím zásdne obtiahnuté veci! je to super!
adelaine, tie bolesti a funenie a tep sú asi normálne, ja som na PN,takže sedím doma,ale len čo vybehnem na dve hodiny do obchodného domu,tak nestíham za mojou 50ročnou maminou....

bellablonde
8. apr 2010

lukmaj neni zaco,
ja som petka rodila v stiavnici, takze vobec neviem povedat z vlastnej skusenosti ake je to s porodkami v blave

ruzinov mi je z niakeho dovodu nesympaticky
kramare maju blbe parkovanie 😅
antolska mi vychadza najlepsie, mame to 5 minut autom a 15 prechadzkou pesi

taktiez cely humbug okolo zazmluvnovania doktorov je mi nesympaticky, myslim, ze budeme v pohode ja aj bejbino bez pchania penazi niekomu do vacku...
ina situacia by bola kebyze ma rodi moj gynekolog, ale ten zas nerobi porodnika na antolskej 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre