Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
9. apr 2010

kari - ja som tiez rozmyslala o nadstandarde, ale iba kvoli wcku na izbe.. no ale asi toto prezijem, takze ja nadstandard nebudem riesit. No a tie babatka davaju podla toho, ci ides cisarom alebo klasicky, tak.. ja neviem.. tiez mam pocit, ze asi budem unavena, ale vela zien tvrdi, ze akonahle porodili, zmizla vsetka unava a uz chceli mat babo pri sebe.. a zas ked boli unavene, tak poprosili sestricky, aby ho mohli dat na novorodenecke.. ved kazda sme ina.. a teda vraj na Kramaroch konkretne s tym problem nemaju.. takze v tomto pohodka

mirka285
9. apr 2010

dobre ranko..fih este stale sme pri tych lekaroch?no najlepsie bude ak si teda tie skusenosti vymenime po porode,myslim ze viacere z vas ten nazor budu mat iny...to co pise Karinka tak naozaj niekedy fungovalo,ze druhi lekari kaslali na vas ked ste mali niakeho zaplateneho,ale teraz to uz funguje presne tak ako pise Maxi,ze lekari su medzi sebou dohodnuti a pacientky si pocas nepritomnosti jedneho z nich strazia..keby sme vsetky dopredu vedeli ze budeme mat rychly spontanny porod,netreba nam veru zazmluvnovat ani jednej 😉 ale ja sa na toto spoliehat bohuzial nebudem..niekedy mali v nemocnici pomenovanie pre rodicky ktore nemali zazmluvneneho doktora-volali ich bezprizorne pacientky,a ja uz takouto byt nechcem ☹ mozno moj porod dopadne katastrofalne ale ja pojdem rodit s pocitom ze som urobila vsetko preto aby som mala pekne spomienky,a u mna ta psychika urobi naozaj velmi vela...a ked bude co i len ten najmensi dovod aby som rodila radsej cisarskym,urcite si ho dam spravit..ci sa to niekomu hnusi alebo nie jednoducho si ho kupim

oacka
9. apr 2010

čaute, kočeny, no akurát tu mám vás dve,čo som chcela! 😀 😀 karinka a maxarka!
Maxarka, ty robíš v ubytovni/hoteli v BA? Koľko tam stojí trojka izba? Dávate aj raňajky? Či máte len ubytovňu pre dlhodobejších hostí? my potrebujeme prespať jednu noc v BA 30. 4. 2010. Dalo by sa?
A karinnka, už sa nám to kráti,čo? ja chcem určite nadštandard v Šaci, kvoli tomu tam idem,že tam máme známu,čo to vie vybaviť. Mňa hrozne zaujíma,ako je to s bábätkom na izbe po cisárskom. kedy ti ho ukážu? kedy po priložíš prvýkrát k prsníku? A 22.4. idem na tú predpôrodnú prípravu do Stonožky, stojí do 20,- euro, 10 hodín, ale poslednú už nestihnem,to už asi budem po prodoe. 😀 😀 😀 alebo akurát v nemocke.

oacka
9. apr 2010

A k tomu zazmluvňovaniu: švagrinká rodila 2x v Šaci bez zazmluvnenia a bola vždy spokojná. vraj sú tam super všetci doktori. a ono nejde len o porodníka,ale aj o anesteziológa a sestry... vraj tam majú dobrý personál. a ja tam aj tak nikoho nepoznám,tak podľa čoho si mám zazmluvniť? uvažujem o tom,no neviem,či to bude mať zmysel...

maxara
9. apr 2010

oacka zlatinkooo, ty sa k nam chystas? to je supis. 30.4. je tusim piatok. Volala som uz na recepciu, ze ako to tam vyzera s objednavkami a mam teda 2 spravy.. jedna, ze mame 50 clennu skupinu - objednavku.. ale dobra sprava je, ze mam dve izby volne.. jedna je klasicka izba, 3postelova, tam je cena za osobu/noc 16.50 +1.65 mestsky poplatok (platia ho iba dospeli nad 18 a do 70) a druha izba je apartman, tam sa plati 43 e za izbu (za 2 osoby) a da sa tam dat pristelok (roztiahnut gauc) za 8 e .. + tie mestske poplatky.. cize na normalnej trojke ta to vyjde 49.50 + 4.95 a na apartmane 51 + 4.95 (no apartman su dve miestnosti, postele 2 v jednej izbe +1 pristelok v druhej, je tam telka a ta izba celkovo je pekna.. no a ta trojka je klasicka izba bez nicoho, ale su tam 3 postele) pol hodinu este ich mam bookunute obe, tak daj vediet

maxara
9. apr 2010

oacka ja si myslim, ze to nema zmysel ak nepoznas nikoho konkretneho, co by si chcela mat pri sebe..

johanka331
9. apr 2010

Ahojte, po dlhom čase som tu... Mám na Vás otázku. Odkedy sa ide na materskú v ktorom týždni? Ja som nezamestnana, skoncila som Bc. a prehánajú ma po uradoch, ze si mám zistit či sa mi oplatí brat maters. zo sociál. pre rodinu alebo z uradu práce a kázali mi pri najbliz. návšteve u lekára vypýtat papier žiadosť o materskú. Kto s tým máte skusenosť poradte. Ešte niečo k bruchu, aj Vám tak tvrdne bruško, mne vačšinou ked sa predkloním, alebo dlhsie sedím na mieste, teraz aj ráno to mám.

oacka
9. apr 2010

ďakujem ti maxarka, za podobné info, určite by som brala ten apartmán. nemáte nejakú webovú stránku alebo fotky na nete, nech vieme do čoho ideme? a adresa? máme vyhliadnutý aj hotel Plus, to je neďaleko Ikei a Avionu a dobré ceny. to sú ceny aj s raňajkami?
chystáme sa aj s mužom a mamkou na ten vľetrh do Incheby na veľké nákupy. 😀

luminkasp
9. apr 2010

kati a robis cviky aby ti tak neopuchali? s tymi cenami to je ako u nas...

karinnka
9. apr 2010

oacka,skus pozriet temu porodnica-saca tam by malo byt vsetko....ja tam chodim nakukavat a obcas sa nieco opytam 😉

dugyna
9. apr 2010

Maxi suhlasim. Mirka bohuzial to este stale tak funguje ze ak si zazmluvnena iny lekar sa do teba moc starat nebude. Lebo zazmluvnuju sa casto starsi lekari (bohuzial vybehnuty z cviku,kedze oni su skor na operacke) a mlady ktorym mozno niekto neveri su casto lepsi kedze su na porodnici stale a maju to v rukach.

maxara
9. apr 2010

oacka no to som zabudla, su to ceny s ranajkami, len musim zistit, ci budu v sobotu robit ranajky, alebo ci daju balicek.. vies co mojko, dost sa teraz ponahlam, idem prezut auto, za hodinku som spat, poslem ti aj link, lebo na tej stranke by si to sama nenasla.. a ak ti mozem poradit do hotela plus nechod.. je to robotnicka ubytovna.. teda neviem, ci uz nejaku cast prerobili.. no za chvilku som spat a napisem viac

maxara
9. apr 2010

luminka do tabulky mi chyba tvoj vek

jaruska8
9. apr 2010

Baby, až teraz odpisujem, no prerábali sme kompletne, ale ako hovoríš Dugy, tak my sme tiež najhoršiu prácu robili na začiatku (odstaňovanie parkiet, zárobní, potom bol pokoj, potom zase trochu vŕtania (vchodové dvere, potom kúpeľňa, kachličky). Parketári boli blbci, tí nám to celé predĺžili o tri týždne, to ja na dlho. My sme aj zväčšovali otvor medzi kuchyňou a obývačkou, ale všetci dostali o tom vopred oznámenie a nikto sa nesťažoval. Potom ešte vstavaný nábytok, ale to je v poho, pri tom sa veľa nevŕta, bola som pri tom. Som rada, že je to za nami. A tie škody, to by ma porazilo, to sa ti nečudujem, tak ty si to prerobíš a oni ti to zničia. 😠 😠 😠 😠 😠

sunnygirl
9. apr 2010

Ahojte, tak ja tiež zazmluvňovať nebudem. O epidurálke rozmýšľam, ale asi nie, ja viem teraz sa mi to píše keď ma nič nebolí a rodiť budem asi sama, lebo mamina je 50 km odomňa, svokru si asi volať nebudem a moj mm veľmi nechce byť pri pôrode ☹ , takže asi tak. Poriadne sa vytrápim a budem sama, no tak ale nejako to zvládnem 😨 , či????

kkubekova
9. apr 2010

Ahoj baby,

nejako nestiham - nemam cas na nic a nikoho 😝
v praci je to des - takze docitavat forum za posledne tri mesice nemam sancu

vsetkym drzim palce, aby tehotenstvo - teda posledny trimester prebiehal v pohode, aby ste boli zdrave vy aj deticky a manzelia

my sme v stredu boli na 4D - male bolo hlavkou dole a tak sme nic nevideli, ale konecne vieme, ze to bude DIEVCATKO - tak sa tesime a hura na nakupy

drzte sa, pa

nika23t
9. apr 2010

Ahojte dievcata 🙂

Ja tiez bez zazmluvnenia, a tiez bez epi a sama. Manzel sa nehrnie velmi do porodu a ja nechcem, aby to videl priamo na vlastne oci. Myslim, ze to bude lepsie pre nas oboch. Ja keby ze som mm, tak by som na ten pohlad asi dost dlho myslela 🙂 A o nikom inom okrem personalu v nem. som ani na chvilu neuvazovala. Tak ako Ty, sunny - odrodit, chvilu sa potrapit a potom byt za hrdinku 😀

sunnygirl
9. apr 2010

nika23: dúfajme, že sa nebudeme veľmi trápiť a že to ozaj zvládneme

oacka
9. apr 2010

ale baby, veď manžel stojí pri hlave, on nebude vidieť vašu krvácajúcu pušuru. ja by som brala manžela aj pri prvej dobe pôrodnej,ale vraj to sa v Šaci nemôže. to je najdlhšia doba, keď máme kontrakcie... neviem, si to bez neho predttsaviť. ale zas keď pojdem na cisársky, tak mi to možno naplánajú ako operáciu a ani na kontrakcie nebudú čakať, neviem...obdivujem vás, že do toho idete samé, ja by som sa bála. a keď to zvládol moj brat 2x, tak to zvládne káždý chlap! 😀

sunnygirl
9. apr 2010

oacka, ja som to mojej polovičke tiež povedala, že nebude videť nič také, ale on jednoducho tomu celému sa bráni, že on ma počká na chodbe, zlatý 😀

karinnka
9. apr 2010

oacka ked Ti odporucia cisarsky tak sa robi vecsinou 2 tyzdne pred terminom a necakaju na kontrakcie... 😉
Tajne dufam,ze porodim uz koncom juna xixi mozno ma tiez vezme na cisarak a tak by to mozno aj tak vychadzalo 😉

karinnka
9. apr 2010

Moj by aj isiel,ale ten odpadne uz ked mu beru krv... 😀 Takze by mi velmi nepomohol....na tie kontrakcie by bol fajn,keby bol so mnou,ale skoda,ze sa to nesmie.... 😒

nika23t
9. apr 2010

Oacka - urcite je krasne mat pri sebe manzela v takej chvili, ale ja si nemozem pomoct, naozaj strasne nechcem, aby to videl. Ale mozno pri druhom babatku zmenime nazor. Zatial som neskutocna frajerka, nebojim sa porodu ani nicoho. Jedine, z coho mam panicky strach je ten cas po porode, ked budem pozasivana a neviem si predstavit, ako si sadnem alebo pojdem na vecko. Ale nastastie moja mamina je uzasna a celkovo mi porod popisuje ako bleskovu takmer bezbolestnu cinnost. Niekedy az z nej mam pocit, ze by s radostou rodila za mna 😀 Ale ona nas mala vsetkych styroch do pol hodiny 🙂

sunnygirl
9. apr 2010

aj môj keď vidí krv, hotovo 😉

oacka
9. apr 2010

ja sa teda doktorov bojím! ale keď pojdem na cisársky, tak tam manžela aj tak nepustia. 😢 😢 ale rada by som šla na cisársky, dúfam,že porodník tak rozhodne. Karinnka, v téme o Šaci čítam samé chvály na chlapov doktorov, my tam máme známu mladú doktorku, neviem, či ju mám žiadať rodiť pri nej, keď tam všetci chvália chlapov. S Dosedlom môže byť sranda! a príde mi taký vzdelaný a moderný...

oacka
9. apr 2010

a prečo sa robí cisársky 2 týždne pre termínom????? to neni dobré! kamoške ho robili v tom týždni ako mala termín...

montinka
9. apr 2010

aj moja sa mala narodit 27.7. a cisarsky mi robili 18.7. planované sa asi vzdy robia skor neviem

montinka
9. apr 2010

nika23t a vraj ked tam mas manzela tak sa zevraj k tebe chovaju inak ako ked rodis sama. no boh vie ci len u nas ci vsade.🙂

zuzik1983
9. apr 2010

ahojte,
ja si tiez nebudem nikoho zazmluvnovat ,nebudem mat ani epidural a ani nebudem mat partnera pri porode.ja som mu povedala,ze ked chce,tak moze ale nutit ho nebudem.a nejako neprejavil zaujem,ze by chcel.a asi som aj radsej...mozno,ked budem mat s tymto porodom zlu skusenonost,tak pri druhom babatku bude vsetko uplne inak,to nevylucujem

jaruska8
9. apr 2010

Oacka, skôr sa robí pre istotu, aby si nezačala rodiť spontánne. A 38tt je úplne v poriadku, dieťatko dozreté, skôr sa bojím prenášania. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre