Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
14. apr 2010

aalexis007: myslím, že 60% lieh musí byť, ale počkaj nech ti napíšu už ostrielané baby 😉

Mňa maličké kopká, tak sa vytešujem aj bruško sa mi trocha vlní 😎 .

Mirka, tak už sa teším na foto komody 😵

Maxi, áno chceme vidieť Tvoj úlovok 😀 😀 😀

silvia.vesela
14. apr 2010

Ja idem na kontrolu zajtra, tiez sa tesim, lebo maleho som videla pred mesiacom, ked som bola na 3D.
Ale si myslim, ze UVZ mi nebude robit, len ma skontroluje zdola.... a UVZ az o 2 tyzdne..
Ja keby to bolo na mne, tak si maleho pozeram kazdy den! 😀
Ja uz mam kupenu aj kozmetiku, ale len bio a je z Talianska. Zname to pouzivali a boli velmi spokojne. Mam kupeny kupelovy sampon, utisujuci krem po vymene plienky, ochranny telovy krem a ryzovy zasyp. Kuknite si stranku, www.sonix.sk
Odtial pouzivam kopec veci a som s nimi velmi spokojna, aj olej na strie mam odtial a je uuuzasny. 😉

janka_michal
14. apr 2010

ahojte! chcela som sa spýtať, ako na tom stojíte s výbavičkou resp. so zariaďovaním detských izbičiek. aké veľkosti oblečka kupujete pre malé. My sme veľa pokúpili a aj sme veľa dostali no všetko zväcsa tak 62 niečo aj 56, ale mám kamarátku čo má malé aninie mesačné krásne dievčatko a vravela, že to bude našej takmer všetko určite veľké. Tak som včera utekala do obchodíku a samozrejme som tam nechala zase kopec eur..ale na druhu stranu nie, že by mi vadilo, že som bola na nákupoch. Má niektorá z vás prebalovací pultík s vaničkou??vraj je to nepraktické tak sa chcem spýtať aj na vaše skúsenosti. Kočík by ste nám aky odporucili?ak sa niektorá z Vás "nudí" rada si vypočuje resp. prečítam vaše názory a rady. no a posledná otázka cvičíte doma?ja som chcela chodiť na cvičenia no v našom meste to robia len v nemocnici a vraj od 30 tt aj ked je to podla mna neskoro nic sa neda robiť a asi budem musieť cvičit doma.

maxara
14. apr 2010

Ahojte krasulky..
Zijem, nebojte.. 🙂 Dnes som vstala o 6:15, tak som úplný mimoň. Vcera vecer som prisla domov az o 21:00, tak som rychlo poukazovala mm moje vcerajsie ulovky. Vlastne Kafko uz pisala, co to asi je, takze nic nove vam k tomu asi ani nepripisem.. Chcela som to pofotit, ale mala som taky plan pofotenia celej vybavicky, ktory stroskotal na obrovskej neozehlenej kope.. 😒 Chcela by som to riesit takto komplexne, no to vyzera tak, ze najskor tie fotky prihodim bud vecer alebo zajtra, vadi? 😒 😅
Som si vas citala a chcem trsoku aj ja podebatit.. takze najprv dolezite a potom menej.. alebo zaradom? alebo co ma napadne 😒
bella - podprsenky tam maju aj obycajne (myslim tym netehu, nekojenecke), rozne, ale to sme pozreli len tak z rychlika, a tie kojenecke su take obycky. Bavlnene s takymi pasmi a ten vrsok sa tak odklopi.. asi vies.. ja som si kupila 2 o cislo vacsie, sadli mi akurat, no prsa v tom nie su dvakrat pritazlive, takze sa v nich nechystam chodit nikam mimo dom 😅 . Odfotim a dam do albumu, ale nie na mne, oki? 😀

stanka33 - pisala mi jandova, ze teda ma caka toho 27.4. o 9:15. Napisala som jej, ze mam este kamosku, co by rada prisla so mnou ak zozenie strazenie a ze jej dam vcas vediet (alebo ty), tak este cakam na potvrdenie od nej, ale asi problem nebude. No a ta uvodna konzultacia je o tom, ako to na tych Kramaroch vseobecne chodi, aj s tymi cviceniami, aj tie prednasky, prehliadka saly kedy je, co ked chces otecka pri porode.. no vsetko mozne.. 60 minut skupinovo..

strasska - podla mna mima ma chlapca, ale spredu to vyzera kludne aj na dievca.. na to treba asi poznat aj postavu pred tehu, lebo to spicate brusko sa mysli, ze ci sa tak nosi viac vpredu alebo je take viac rozlozene aj do bokov.. akoze by malo to byt tak, ze ked sa pozries zozadu a zena ma stihly driek, ze je vidno pas, tak ma chlapca.. ibaze niektore pas nemaju ani pred tehu.. 😅

mojalili - fiiiha, ake novinky, super spravy, ze budes mat valibuka 😀 ale co ta materska??? to sa fakt neda ist 7 tyzdnov pred tehu? Mne dr povedal, ze hocikedy medzi tym prvym a druhym moznym datumom. 😕

rybaanka - aj mna zaujima, preco ti hrozi predcasny.. a co mate s krvou, ze aj maly aj ty ste "rizikovi" ? 😕

jaruska - neboj, to mohlo byt cokolvek.. este ze mas teraz tu poradnu. Hlavne nam daj vediet, co to bolo, dobre?

silvia.vesela
14. apr 2010

Janka michal, my sme tiez dostali kopec veci pre malickeho. Aj mensie, aj vacsie. Dokonca sme dostali aj vanicku, kocik, vsetko vyzera super, take zachovale, ze by som ani nepovedala, ze to niekto pouzival.
Kocik mame znacku Quinny 3kombinaciu za 7000SK, je lahucky oproti inym typom. Manzel mi to musi nafotit, ked to budem mat, tak to pridam medzi fotky.
Izbu budeme zariadovat koncom maja, ale uz mame aj postielku kupenu, k nej chcem este doplnit "baldachyn"....
Prebalovaci pult si navrhneme sami s manzelom a dame uroit stolarovi. A urcite tam nechcem mat vanicku, je to podla mna zbytocne, lebo vanicku mam zvlast so stojanom.

cigaretka5
14. apr 2010

ahojte dievcata no dnes sme boli u doki, mam zvysene bielkoviny, ma to niektora z vas? inak cukrovka negativna, co som happy babtko ma 845 g a to som v 25 tyzdni.......

janka_michal
14. apr 2010

Silvia. vesela - ja som tiez tak rozmyslala, kupiť od niekoho kocik vsak da sa na tom pekne usetriť. my dostaneme kolisku aj postielku. svokra mi chce siť baldachyn.. tak ja som este jeden objednala a budeme mať, ja som chcela prebalovaci pult s komodou ale komodu uz pre malu jednu mame..dame jej nasu zo spalne pretoze mame velku skrinu a nemame čo do nej dávať. a preto ideme kupovať resp asi dostaneme od kamaratky taky prebalovaci pult a je aj s vanickou takze by som aspon nemusela vanicku kupovať, no ona vravela, ze to je velmi neprakticke tak preto som sa chcela na to spytať ci s tým ma niektorá z vás skúsenosti. vcera som kupila uz aj dva baliky plienok pampers na jej odporucanie za velmi dobru cenu pre novorodenca 2-5kg za 13€ 78ks..takze s plienočkami mame na zaciatok pokoj a uz ideme kupovať len kozmetiku a tak..aj my sa ideme pustit do detskej izbicky koncom maja. tak sa na to velmi tesim 🙂)

maxara
14. apr 2010

janka_michal no ja sice babo este nemam, ale myslim, ze 56tka je tie prve dni tak akurat, tak asi by si mala mat zopar kuskov aj z tej velkosti. Co sa tyka vanicky a prebalovaku.. Asi je najpraktickejsie kazde samo, ale nie kazdy ma na to priestor. Takze podla toho by som sa ja riadila.. ved sa vyrabaju aj mini chladnicky, ked ma niekto malinku kuchynu, ale ked si mozes dovolit pohodlnu velku, tak si radsej vyberies tu.. aspon teda ja si to tak odovodnujem. No a ten prebalovak niekto neriesi dokonca vobec. Su aj take zavesne na stenu, co sa daju sklopit, namontujes vedla skrinky a je.. To je asi individualne..
kocik - tazko povedat.. okrem toho, ze na koniku je asi 200 tem, ktore sa venuju len kocikom, aj tak si kazda kupi podla seba.. ja som sa riadila tym, co od kocika ocakavam. Rozdelila som si to na co potrebujem a co chcem. Ked viem, ze budem chodit dost autom, potrebujem lahko zlozitelny, na co najmensi priestor, s nacvakavaciou vanickou, vajickom a sportiakom. Potom potrebujem relativne velku vanicku, kedze este dost male babo budem musiet hrubsie do vanicky obliekat... No a co chcem je aby bola lahka konstrukcia (ked budem musiet ist predsa len busom alebo po schodoch), aby sa lahko ovladal, aby bol pekny, taky co sa paci MNE a tak..No v neposlednom rade, kolko nan mozem a chcem minut. Niekto napr ma ine naroky.. cize sa to neda len tak zosumarizovat. Je to ako s autom.
No a cvicenie.. my cvicime podaktore na brusnych tancoch pre tehule a ja sa momentalne hlasim do nemocnice na cvicenia, u nas to je od 25tt. No a od 30 tt podla mna este v pohode mozes, tie cvicenia su jednoduche, nikto nad tebou nestoji s trstenicou, ze teraz 50 klikov alebo vypadni.. 😀 a v tej nemocnici sa ucis aj ine, dychanie a tak..

maxara
14. apr 2010

cigaretka bielkoviny? v moci? to nie je nahodou nejako suvisiace s tlakom? s tou preeklampsiou? neviem, nechcem strasit, len sa zaujimam, ci som zase raz mimo..

maxara
14. apr 2010

janka-michal ked ti vanicku s prebalovakom dostanes a budes pouzivat a fakt bude taka neprakticka, tak si potom kupis.. hm? alebo si kup ten kyblik, som to videla a paci sa mi to. Pre tie novorodeniatka sa mi to zda byt aj praktickejsie, neviem..

maxara
14. apr 2010

baby inak to nie ze by som sa nudila, ze vypisujem traktaty 😀

maxara
14. apr 2010

no ale vidim, ze skoro cela strana patri mneeee 😀

janka_michal
14. apr 2010

maxara- dakujem za rady..s tym kocikom ano presne tak nejak musim vyberat ja a este tiez podla toho co sa mi zmesti do vytahu pretoze byvame na 3 poschodi a mame malicky vytah..dve navstevy isli ku mne s kocikom a jedna poskladala kocik cely a druha no vyniesli jej ho. takze u mna je aj toto kriterium podstatne ako daleko su od seba kolesa. a vlastne mas vo vsetkom pravdu. ja som teraz kupila v tescu pre malu pyzamka a bodicka tak verim, ze tie jej budu dobre..idem si akurat dnes robit poriadok vo veciach pre malu, lebo v tom mam nenormalny bordel :D priznavam sa..no a tie cvicenia mna mrzi ze v nasom malom meste nie je nic ine okrem tej nemocnice takze mi ostava asi cvicit len doma sama a na to som leniva..tak neviem, ale asi by som mala zacat s niecim uz. dakujem ti za odpoveď a s tym kocikom si mi aj dosť pomohla. 🙂 😉

sunnygirl
14. apr 2010

maxík: 😀 😀 😀

nika23t
14. apr 2010

Ahojte dievcata 🙂 No konecne sme doma, teraz mam co robit, ak Vas chcem precitat...
Leteli sme v nedelu, den po tom polskom nestasti, takze pocity som mala vselijake 😢
No a teraz cakame na baliky, dnes maju dojst, tak konecne vybalime kociar a ja sa budem moct poradovat a pobavkat 😉 Tak zatial pekny den vsetkym

maxara
14. apr 2010

janka-michal nemas zac, a este k tym cviceniam, ked sa ti nic nechce vyslovene cvicit, tak sa prechadzaj, vela po vonku.. vraj to je aj tak najlepsie.. tie cvicenia su hlavne na natiahnutie svalov.. ale prechadzky na cerstvom vzduchu su aj na psychiku dobre 😉
sunny - nabuduce skusim este dlhsi traktat napisat 😀 😀 aj ked kafko ma zvozila, ze vzdy ked sa prihlasim, napisem kilometrovy prispevok 😀 no takto mam jeden a nie 10 a mm sa nebude cudovat, ze ich mam vela 😀

monline
14. apr 2010

janka_michal - ja mám po dcére vaničku na stojane s prebaľovacím pultom, bolo trocha nešikovné držať dieťa na rukách a preklápať ten pultík, šmýkala sa z neho osuška, tak som naň ušila takú froté plachtu na gumičku, potom to bolo fajn..ale - málokedy som kúpala sama, tak to šlo v pohode..teraz ju budem používať zas, ale prebaľovací pultík budem mať demontovaný na pračke a vanička bude v kúpeľni...predtým som kúpala v spálni..vanička na stojane je rozhodne praktická vec, lebo sa nemusíš zohýbať, nemusíš riešiť, kam ju uložíš...a tú prebaľovaciu podložku využiješ len krátko, lebo akonáhle sa dieťatko začne obracať, budeš sa báť ho tam nechať hoci len na pár sekúnd, kým sa otočíš po nejakú osušku, či oblečenie..ja som neskôr prebaľovala aj obliekala na posteli, bolo to bezpečnejšie

nika23t
14. apr 2010

Hej, a este som sa zabudla opytat. V utorok mam test na cukrovku, ale to uz budem 27+4, takze v 28 tt. Nie je to uz neskoro? Ako ste boli Vy?

zuzik1983
14. apr 2010

nika aj ja so bola az v 28 tt na tom teste,tak to neskoro asi neni

mojalili
14. apr 2010

Nika, aj aj som bola tak na cukrovke, neboj, nie je neskoro 😉
A idem ucit...🙂))

janka_michal
14. apr 2010

monline - no ja neviem ako to bude s mojim partnerom ci nebude chodit na tyzdnovky..takze tiez si to neviem moc predstavit kupat kazdy den sama..ale ako hovoris, nasla si si nejaky sposob na to, aby bolo dobre...a presne prinajhorsom budem prebalovat na posteli...aj to je rozumne riesenie..no vsak uvidime co a ako bude..dakujem za postreh 🙂

nika23t
14. apr 2010

Dakujem kocky, tak sa teraz vzdam sladkosti, nech mam potom nenormalnu chut na nieco sladke a mozno mi to bude chutit 😉

janka_michal
14. apr 2010

babulky idem ja nieco porobit..lebo som sa dnes este ani nerozhybala poriadne..tak pekny den Vam prajem..🙂 teda v ramci moznosti, tu prsi uz treti den a vôbec ale vôbec sa mi to nepaci :(

janka_michal
14. apr 2010

a este som sa chcela opýtať, kope aj vás niekedy male ako zmyslov zbavene. ja som si vcera lahla a to bolo nenormlane..uz som sa az zacala bát ci je vsetko v poriadku. neviem ci sa to stáva aj vam. lebo kopka kazdy den, ale vcera to bolo take ine

silvia.vesela
14. apr 2010

cigaretka 5, bielkoviny mozes mat v moci aj zo stravy.
Ja som to tak raz mala, bielkoviny na jeden krizik a sestricka mi povdedala, ze to je zo stravy. A tlak si mala aky?
Lebo keby to smerovali k preeklamsii, tak by si mala bielkoviny aspon na 3kriziky a tlak vysoky. Uz 130/90 je hranicny.

silvia.vesela
14. apr 2010

janka michal, mna malicky kopal velmi silno a od rana az do vecera. 🙂 Niekedy som aj podskocila, taky kopanec som dostala. 🙂
Teraz je taky pokojnejsi, kopka bud doobeda alebo poobede a k veceru. 🙂
Niekedy som sa aj zlakla z toho, lebo nekopal dlhsie, az vecer potom....lebo som bola zvyknuta, ze kope stale...a zrazu nic.
Tak som si ratala pohyby, lahla som si na lavy bok a kopkal. 🙂
janka michal, skor by bolo zle, keby male nekopalo, ako ked kopka. 🙂

janka_michal
14. apr 2010

silvia.vesela - ano to mas asi pravdu..ale raz som citala ze ked je nieco v neporiadku tak bud nekope alebo kope velmi.ale upokojila si ma tym, ze aj teba maly kopal silno..tak teda utekam ja uz naozaj. pekny dnik 🙂

maxara
14. apr 2010

janka-michal no mna malinka kopkava pravidelne, sa z toho tesim.. vecer to niekedy uz aj prehana 😵 ale kooonecne som sa vcera vecer odhodlala jej zaspievat uspavanku pri hladkani bruska a fakt sa ukludnila. Ale este vzdy reaguje na nas hlas a teraz sa tesime, ze ju vidime vystrkovat rucicky nozicky az tak, ze skace brusko.. skoda ze nepoznam ziadnu uspavanku.. aj tu, co som spievala vcera, som si prelozila z cestiny a jemne prisposobila.. 😒

silvia.vesela
14. apr 2010

Ja malickemu pustam CD, kde je upokojujuca hudba, vtaciky tam cvirikaju, more sumi......a ked mu to pustim, tak sa mu to velmi paci, lebo je hned kludny. 🙂
Aj ja sa tesim, ked citim maleho kopkat, je to ten najkrajsi pocit. 🙂 A tiez sa s nim rozpravam, a hovorim mu, co ideme robit a tak....
Ozaj kocky, vam to je prijemne to hladkanie bruska?
Lebo mne velmi nie, ja si ho len drzim, ale hladkanie mi nerobi dobre...potom mam taky pocit, ze ma to brusko boli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre