Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
5. dec 2009

Stanka, doktor mi dal Smectu, a Flector od bolesti, pretoze ma boleli vsetky kosti v tele...a zabralo to, stacila jedna davka v piatok rano a je preslo ma to. Len ma boli velmi brusko, myslim svaly z toho, ako som vracala a napinala ich...teda myslim ze to je z toho a babo je OK... 😒
Manzel mi teraz vyupratoval byt, ja len polihujem.

ericica
5. dec 2009

ahojte kocky co porabate???
ja sedim pir pc a idem zaspat 😔 mala spi s babkou v spalni a ja sa nudim toto pocasie ma ubija 🙄 🙄 🙄
ja futbal moc nemusim (radsej hokej) takze mna sa to tykat asi nebude 😀 😝 ale jasne ze fandim slovensku 😉
v pondelok idem k zubarovi na preventivku ,uz teraz mam boja radsej gynekolog ako zubar 😀

mojalili
5. dec 2009

Ericica, aj ja sa chystam k zubarovi, v tehu knizke musim mat 2x vysetrenie, inak mozme prist o prispevok pri narodeni dietata, kontorluju to kvoli romkam skor, ale radsej nech to mame z krku, musime ist 2x za tehulkovanie.

mojalili
5. dec 2009

BAby neuverite 😕 manzel privezol dcerku od mojich rodicov, bola tam od vcera vecera, aby nedostala odo mna brusnu virozu a ona prisla s teplotou 38,2...tak dosala sirup a zaspinkala o 18.15 hod...no hned som vyzdravela....

ericica
5. dec 2009

mojalili to az dvakrat 😲 😲 😲
ja som bola s malou raz a stacilo to ,teraz je to zmenene???????????
a aj nasa mala ma hnusnu nadchu a nevie spinkat lebo ma stale plny nostek al nakupila som kopu homeopatik ,tak dufam ze zaberu 😖 ak nie v pondelok smer dr.. 😒
mojalili ako je malej??

mojalili
5. dec 2009

LILINKE som dala Ibalgin od teploty a sama chudatko o 18.15 hod zaspala, tak snad do rana bude lepsie...
Bola den u mojich rodicov a takto....ale krasne dnes sme s muzom zazili.....objala ho a povedala mu "TY SI DOBRÝ TATINKO, AKEHO SOM ESTE NEMALA"🙂) nam obom slzy do oci nabehli...pre vysvetlenie, moja dcerka nie je manzelova, jej pravy otec nas opustil, ked sa narodila...

Ericica - Vraj teraz, ako davaju vacsie peniazky za narodenie, tak preto 2x...a robia to kvoli romkam, co nechodia ani na poradnu...

miki060707
5. dec 2009

ahojte, tak ja neberiem žiadne lieky, ani pri prvom tehu som nebrala, mne tak doktorka povedala, jedz zeleninku a nemusiš to brať v liekoch, aj som si na mama a ja prečítala poradnu a tam doktor tiež neodporuča, alebo napísal, ked chcete podporiť farmaceut. tak kupte lieky, keď záhradkárov kupte si od nich zeleninku 🙂
som zvedava aký bude tento gynekolog /mám iného/ možno mi odporúči niečo....
tak mojalili, to bolo ale náádherné vyznanie....niet čo dodať a ked tvoj manžel nieje jej otec /môžem sa spýtať ako vás opustil, hadam sa nestala tragégia.../ tak je to o to krajšie....
Zajtra ideme na oslavu, synovci maju narodky a piekla som im tortičku, pomáhala kamoška....Eri potom pošlem foto 🙂 a je z marcipánu, xi
a tiež včera svokra spravila malej Mikuláša, vôbec ju nespoznala a dnes došiel brat prezlečený a tiež ho nespoznala, ale keď došiel už ako jej krstný a nie mikuláš, tak si všimla, že ma takú istu igelitku v ruke a teraz mi vravela, že tu bol mikuláš-krstný
🙂 tak v barovej skrinke máme plno sladkosti a to ešte nás zajtra čaka baliček keď nie dva

Skoré vyzdravenie mojalili, určite niečo bolo vo vzducho, keď vás to chytilo.....

miki060707
5. dec 2009

a o zubárovi som to nevedela, síce pre dvoma rokmi som šla, ale sa mi to nikde nezaznačilo, to sa do knižky????alebo je to zaznačené u zubára???
ja mam už preventívku, mohla som počkať, ale šak niejako sa mi hádam podarí dva krát navštíviť zubára, ale som rada, že pred tehu mi robil 3 zuby, tak hadam už nebudem mať ani jeden kaz

mojalili
6. dec 2009

Miki - opustil nas, pretoze sa uz rok tahal s druhou...a rozhodol sa, ked som na to péo porode prisla...tak odisiel jednoducho za nou...ale nam je dobre, zvykli sme si. Dcerku si brava 1x za 3 tyzdne na 3 hodiny, niekedy za 2 tyzdne a to v stredu...zoberie ju ku byvalej svokre, kde su na nu vsetci...a po 3 hod ju dovezie...tt vsio..darceky na VIanoce a narodeniny si nechava u seba, aby sa vraj tam mala s cim hrat.....ale ja som spokojna, nechyba mi to a ani dcerke. NEpyta sa po nom...nic...a sama aj kolkokrat povie...TATA MA NECHCEL, NESTARA SA O MNA... tento novy je tatinko a toho miluje.... 😉 TAKZE JE VSETKO TAK AKO MA BYT🙂 😀

No vlastne ne je, LILI mala vcera 39 teploty....ja uz neviem, co to na nas tie choroby idu... 😖

Pridala som nove fotky do albumu, fotky mojho bruska v ukoncenom 12.tt, schudla som teraz dost, tak je mensie ako v 9.tt:-))

zrzulka
6. dec 2009

Ahojte...
Citam tu o vitaminoch ja tiez okrem kyseliny listovej nic. Ja mam averziu voci liekom. ja aj ked mam bolest tak radsej trpim akoby som mala zobrat tabletku. to ked vezmem nieco proti bolesti tak manzel vie ze to uz je vazny stav🙂)) A druha vec ze ja som v tychto veciach maximalne nedosledna....my si aj nakupime s muzom vitaminove pripravky, zobneme zo dve tobolky a ostatne vyhodim po exipracii... takze zbytocne vyhodene prasule....Ale zase mandarinky zjem na kila v tomto obdobi. kazdy den aspon pol kila urcite, tlacim kyslu kapustu do seba... zeleninu a ovocie vseho druhu... a aj varim racionalne takze by nam nemalo nic chybat....

Mojalili to bolo naozaj krasne vyznanie od tvojej dcerky "novemu" ockovi. Muselo ho to riadne potesit....Som rada ze si nasla po sklamani niekoho kto vas lubi obidve. Drzim palceky nech ste stastne....

zrzulka
6. dec 2009

Mojalili krasne brusko... Aj mne uz vykuklo take mini(hlavne po dobrom obede🙂))) a spevneli prsia...

janesa30
6. dec 2009

Ahojte dievcata, aj ja si mozem povedat ze patrim k julovkam 2010 - om v 7t+3d, tak dufam, ze vsetko pojde hladko a dockame sa vsetky stastneho konca🙂

fugu77
6. dec 2009

Ahojte baby, drzte zajtra prsty. Idem na 1. poradnu............

ericica
6. dec 2009

caute kocky,hlasim sa takto neskoro boli sme v nitre v mlynoch troska vyvetrat hlavu,mala sa pokolotocovala vyskakala na trampoline,boli sme aj v mc donalde,dala si namalovat na licko cicu a isli sme domov proste sme si to uzili ale uz sme domka...malej sa chvalabohu ulavilo mala zacinajucu nadchu ale homeopatika chvalabohu zabrali 😵 klop klop..
mojalili nech sa lili ulavi a idem kuk do albumu
miki tesim sa na foto 🙂
janesa vitaj 😉

ericica
6. dec 2009

pozrite co som nasla .....podla vas sa to tyka aj mna???male sa ma narodit par dni pred ukoncenim mojej prvej materskej a pred jej nastupom som 10 rokov pracovala a este som aj zamestnana len to mam prerusene?????
jedna moja kamoska ide rodit v janurari a bola si to zistovat na upsv a tam jej povedali ze ma nan narok pritom jej druhe dieta bude mat uz dva roky...

Tzv. reťazový pôrod

Ide o prípady, kedy žena, ktorá poberá RP na prvé dieťa, znova otehotnie a ešte pred ukončením poberania RP na prvé dieťa čaká druhé dieťa.

Ak je takáto žena počas doby, kedy poberá RP na prvé dieťa, zamestnankyňa na rodičovskej dovolenke alebo ak je povinne nemocensky poistená SZČO a má prerušené povinné nemocenské poistenie, tak pri druhom dieťati bude mať nárok na materské. Podľa § 49a zákona o sociálnom poistení sa doba prerušenia povinného nem. poistenia totiž započítava do doby potrebných 270 dní nem. poistenia na priznanie nároku na materské.

To znamená, že po skončení poberania materského bude mať nárok na zvýšenú sumu RP vo výške 256 € mesačne. Samozrejme len v prípade, ak spĺňa podmienky na priznanie RP uvedené vyššie – napríklad ak má živnosť, musí živnosť ukončiť, respektíve pozastaviť.

Ak by šlo o ženu, ktorá počas doby, kedy poberala RP na prvé dieťa, nebola zamestnaná a nebola by ani povinne nemocensky poistená SZČO a nemala by ani dobrovoľné nemocenské poistenie, tak pri druhom dieťati nebude mať nárok na materské.

Preto nebude mať nárok ani na zvýšenú sumu RP. Odo dňa narodenia druhého dieťaťa bude poberať RP v základnej výške 164,22 €. Samozrejme len vtedy, ak spĺňa podmienky na priznanie RP uvedené vyššie

terina25
6. dec 2009

ahojte baby.
prišla som vás len pozdraviť.

ericica:dík,že si to sem ,hodila,, o RP.lebo toto riešim aj ja,keďže mám doma jednu bambulku,kt.bude mať v januári rok.a tiež som nevedela,či dostanem alebo nedostanem ten zvýšený RP.ale podľa tohto asi áno.Dúfam...takže vďaka.

Ináč baby,nechystá sa niektorá urobiť tabuľku??či sa mám do toho pustiť ja???lebo každý má,len my nie...

pekný večer.

zrzulka
6. dec 2009

Janesa vitaj medzi nami.... Napis nieco o sebe. Pozeram ze tiez si z Ba. Toto je tvoje prve babetko???

Erica podla mna sa to tyka aj teba. ja som tieto veci este nezistovala, lebo priznam sa ze sa v tom nevyznam ako je to po novom.... nas pri malej obislo uplne vsetko....🙂))

ericica
6. dec 2009

ahoj terinka mne kazdy tiez hovoril ze na to narok nemam ale podla mna je to volovina vsak ked som na neprerusenej MD a ked mi to bude pokracovat tak by som na to mala mat narok vsak pred prvou MD som pracovala a este som tam vedena ako zamestnankyna 🙂
ale istota je gulomet a pojdem sa radsej dakedy v marci spytat lebo v januari tam bude isto chaos a naval 😅
teri s sprav tu tabulku je nemam ani sajnu ako sa robi 😀

ericica
6. dec 2009

zrzulka a co vas obislo vsak ste aj vy dostali ten zvyesny prispevok nie???

katarina7777
6. dec 2009

Ahojte spolubojovnicky 🙂
Asi uz tyzden mi kazdy vecer vyskoci teplota na 37,5-37,6 stupnov, stava sa to aj vam? Aj zle od zaludka mi nebyva rano ale vecer...nejake to mam obratene 😒
Co vam priniesol Mikulas? V taliansku sa neoslavuje takze mne nic, ale ked budeme mat male urcite zavediem tuto tradiciu. 😉

mirka285
6. dec 2009

ahojte babule,som dnes zistila,ze aj ja uz sa zagulatujem..nechcem sa vidiet 🙂 🙂 ako budem zajtra vyzerat v tych minisatach co mam ako pracovnu uniformu..nastastie toto je moj posledny pracovny tyzden..ja uz tu moju robotu priam nenavidim ☹ zato sa tesim ako budem doma a budem si upratovat byt na Vianoce,lebo popri robote nemam nanic cas ☹

miki060707
7. dec 2009

ahojte, dobré ránko
Eri, tak materská sa nás týka, ale to vyššie rodičovské neviem neviem, švagrina sa bola pýtať a jej sa to týkať netýka,ale to je iný prípad, jej druhé dieťa ma už rok, ale toto reťazové je niejaká novinka....
možno sa aj ja pôjdem spýtať, dnes si idem predpísať lieky a ideme okolo toho úradu tak tam zbehnem, aby som vedela, čo sa ma týka, ak bude Soňa pokojná, tak sa spýtam a dám vedieť, ak bude zlá a nevydrží v aute, tak kašlem nato, u nás poprchá, tak po vonku behať nebude.....
no mi si ideme ešte dnes pre jedného Mikuláša, a potom budem ukladať to množstvo sladkostí do skrinky, mala si vyberala z balika len jednu sladkost a ostatným nevenovala pozornosť, boli to tic tac to hned zobrala, ja jej to nekupujem, ale tieto boli orange a jej zachutili, alebo gumený macíci, to jej chutí..
včera sme boli na oslave, bolo super, len neviem zmenšiť foto, tak nemôžem dať do albumu....

maaja
7. dec 2009

boooze, aj vy riesite materku a rodicovsky ???
ja idem na urad sa spytat zajtra, ak maju strankove dni ...

pancake
7. dec 2009

ahojte babule.potrebujem radu:
poslednu mrchu som dostala 21.10. plus 7dni a - 3 mesiace je 28.7.
takze asi patrim k vam. len mi je divne, ze som si robila kazdy tyzden test a vcera bol pozitivny a pred tyzdnom este nie.
ako tie mamy co pisu do augustoviek 2010 to uz vedia, ked ja to viem az od vcera?
viete mi to niektora vysvetlit?? 😕 😕

a teda sa chcem spytat ci sa k vam mozem pridat 😵 😵

maaja
7. dec 2009

pancake, ja by som paniku s testom nerobila - aj mne ukazovbal tak vselijak divno ;)
ja som ani netusila, ze takto jednoducho sa da vyratat termin ;) ja sa spolieham na internetove vypocitavace 🙂 podla nich som sice junovka, ale ja by som predsa len radsej ten jul ;)

denisse
7. dec 2009

ahojte ...
tak som dnes konecne bola aj ja u doktora, tehu potvrdene, srdiecko bije, velkostne odpoveda 8tt ... ja mam ale v maternici nejaky hematom, ktory sa vraj snad sam vstreba, o dva tyzdne mam ist na kontrolu ...

pancake, mozno ten test spred tyzdna bol falosne negativny, to sa stava .. zalezi aj na to, aky je citlivy, tj aku hladinu HCG v moci potrebuje, aby bol pozitivny ... su vselijake typy testov, niektore dokazu identifikovat tehu uz niekolko dni po oplodneni, tie najbeznejsie v den vynechania menzesu ...

zajacik...
7. dec 2009

Ahojte, vitam nove julovky 🙂
Denisse gratulujem k srdiecku 🙂
Terina budeme radi ak urobis tu tabulku 😵

mojalili
7. dec 2009

Ahojte kocky, dnes rano som vstala a na malej vlzke tmava krv...skoro ma slak trafil. Volala som lekarovi, tak ma poobede zobral na sono, esteze som neisla do nemocnice, uz by som tam opet lezala. Moj lekar nic nenasiel, z coho by som krvacala, uz je ti oba bledo hnede a trosku, ale to je nieco. Asi mi opet sama od seba praskala nejaka mala cievka v krcku maternice, ale hematom ziadny nemam nic...

Dnes som bola na sone, merali NT, siju za krkom, podla ktorej sa urcuje Downow syndrom a taktisto aj nosnu kosticku, vyslo nam vsetko super, idealne miery babo malo, som v 12 + 2 BABO je na 12+3 velke, no fasa🙂)))
A verte neverte, videla som pipika, lekar videl tiez pohlavie, ale nechcel povedat🙂
Pridala som zopar fotiek, je to robene z videa. 1/2 hodiny musel lekar do baba stuchat trossku a cakali sme, kym sa pretoci. Stale bolo chrbatikom ci predkom, nechcelo sa dat nabok, aby sme mohli zmerat vsetky miery🙂)) NO spachtos jeden, potom sa po 1ú2 hod prebudil, zacal sa tocit, vrtiet🙂

pepppe
7. dec 2009

prosim mam taku otazocku,tu ste pisali o kontrolach?cize ja by som mala ist pocas tehu dva krat k doktorom na prehliadku?a ku ktorym?len obvodny a zubar?abo aj niekto iny?nevie niekto?a este to sa kam zapisuje?do tehu knizky?

mojalili
7. dec 2009

Iba stomatolog co viem 2x....zapisuje sa to do tehu knizky, asi tam da len razitko a datum navstev a zapise si to hlavne do kariet,a by to vykazal pre poistovnu ako naklady....o to im hlavne ide..nie o chrup🙂 Jet o na strane LABORATORNE VYSETRENIA - pod tym, take male okienko..uvidite🙂-

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre