Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
21. apr 2010

presne si to vystihla monline! ja som ju vobec nespoznala!

vierkaha
21. apr 2010

Baby mňa asi klepne, mm išiel ráno do obchodu a prišiel peši bez auta. Zlomila sa nám nejaká struna na kolese a oprava bude stáť cca 400 €. 😠
Inak ja mám tiež psa v dome, ale spí na chodbe a do spálne vôbec nechodí, musím síce každý deň povysávať parkety, lebo začala pĺznuť ale keď ju ostriháme chlpy nebudú. myslím si že bude žiarliť, ale nejako to zvládneme.
Lydus hoď si do Googlu materské centrum Trnava a tam je popísaný obsah a priebeh kurzov. Akurát neviem či cena 2 € je a lekciu alebo za celý kurz, ale asi za lekciu budem teraz v piatok s kamoškou čo už tam chodila tak zistím viacej a dám vedieť

monline
21. apr 2010

oacka- a ty máš zas tak nákazlivý úsmev na fotkách, že sa musím usmievať vždy keď ťa vidím..pôsobíš veľmi pozitívne, šťastne

sunnygirl
21. apr 2010

monline: inak musím napísať, že ty máš mnohokrát strašne trefné poznámky. Tak sa vieš trafiť 😉 To ako si ma opísala v prvej vete, presne také dieťa som bola. Ale život ma zmenil na to čo si dodala o tej žene.

oacka
21. apr 2010

tak tak by som sa chcela zmeniť aj ja, sunny. ja si neviem vydobiť svoje, preto sa bojím byť v porodnici sama,lebo ja budem isto ticho a nepoviem,keď sa mi dačo nepáči.
Monline,ja sa teraz veľa smejem, moj mmuž je hrozný vtipkár, pri ňom sa inak nedá! 😀 😀

sunnygirl
21. apr 2010

a inak som veľmi ťažké znamenie

monline
21. apr 2010

sunny- tak to ma teší 🙂
život nás mení, učíme sa byť tvrdé a neprístupné voči všetkým bolestiam
napriek tomu- niekde v tebe stále je to malé krehké dievčatko..nežné, s veľkými očkami, ktoré treba ochraňovať...

monline
21. apr 2010

oacka- neboj sa...vieš akú silu získaš tým, že porodíš dieťa? neskutočnú..obrovská zodpovednosť, ktorú budeš mať, ti nedovolí ostať v kúte..uvidíš 🙂
sunny- ktoré znamenie je ťažké? v tomto sa nevyznám..tipujem škorpióna, ale fakt len tip..ja som v znamení váhy, ževraj váhy majú takmer vždy pravdu 🙂

sunnygirl
21. apr 2010

oacka: neboj, naučíš sa. Ja som bola nútená naučiť sa otvoriť ústa, neboj, človek jednoducho príde do obdobia v živote, keď si povie a DOSŤ ,SO MNOU NIKTO NEBUDE JEDNAŤ AKO S DIEŤAŤOM 😵

sunnygirl
21. apr 2010

panna

jaruska8
21. apr 2010

Ahojte!! No, havo a bábo, ja mám na to podobný názor ako Kafro. A mačka a dieťa, tak to už vážne neviem. Kamoška mala mačku, veľmi ju ľúbila, aj keď ja som konkrétne tejto mačke nevedela prísť na chuť, baby, ona bola normálne namyslená, nenechala sa len-tak pohladkať. 😀 😀 😀 😀 A po narodení synčeka ju musela dať babke na dedinu, lebo strašne žiarlila, ona by bola aj schopná malého poškrabať!! Pritom pôvodný plán bol, že si ju nechajú. 😒

monline
21. apr 2010

sunny- povedala by som, že toto sedí- ale- môžem sa mýliť
Zdržanlivosť jej bráni, aby prejavila náklonnosť. Nekoná intuitívne a aj lásku sa snaží zaškatuľkovať do svojej schémy usporiadania sveta. V živote sa iba postupne učí, že láska prináša viac šťastia ako zmysel pre povinnosť. Keďže žije systematickou prácou a dlhodobá záťaž jej ubližuje, potrebuje rodinné hniezdo, útočisko s pravidelnou životosprávou. Má blízko k prírode a dáva prednosť domovu v tichom a poetickom ústraní, kde spája krásu s užitočnosťou.

nika23t
21. apr 2010

Ahoj kocky 😉
Tak test na cukrovku mame uspesne za sebou, ale ten vcerajsok bol teda den! Uz len to, ze som od 6 do 12 nejedla mi dalo dost zabrat, potom som sa nevedela zastavit. A ako mi bolo zle pri dr, lebo plna cakaren ludi a strasne vydychany vzduch... No ani nehovorim. A ten napoj, ja som myslela, ze 2 dc do seba hodim a pohoda, ale pol litra sladkej vody na lacno, no nesranda 🤐
Ale hlavne, ze vysledky su ok. No idem Vas citat, nech viem, o com je rec 🙂

sunnygirl
21. apr 2010

monline, to bol akože opis znamenia panny? Sedí to úplne na mňa 😒

sunnygirl
21. apr 2010

nika23, sme na teba pišné, že si to zmákla 😉

monline
21. apr 2010

sunny- hej, to som vybrala z horoskopu, to sa mi zdalo, že sedí..a ešte aj toto určite sedí:
Žena narodená v znamení Panny je v zásade hanblivá a šíri okolo seba atmosféru čistoty a nevinnosti. To však neznamená, že je bezmocnou vílou, ktorá omdlie pri prvom rozrušení. Pozná všetky ženské zbrane a ľsti a bez váhania ich použije
no čo myslíš? trafila som? 🙂

nika23t
21. apr 2010

Sunnygirl - dakujem 😉 Inak na tej novej foto si velmi pekna, naozaj.

maxara
21. apr 2010

Baby tak som doma od lekara.. Takze najprv k mojmu kaslu.. MAM REFLUX (vracia sa mi obsah zaludka, aj ked len male mnozstva) a jeho sprievodnym javom je podrazdenie pazeraka a bludneho nervu a nutenie na kasel.. pre istotu mi robil EKG a pytal sa puchnutie noh a zadychavanie aby vylucil plucnu emboliu 😕 vraj tehule maju zvysenu zrazanlivost krvi, tak preto.. zajtra idem na krv, aby si bol 100% isty, ze ju nemam a potom hura liecit ten reflux.
Kafko - tie urady som uz urobila na tabulku (som tabulkovy maniak 😒 ) a za 5 minut ju dam do juloviek
Dugy, Tuti, Oacka a spol.. - ja som vychovala minimalne 10 krasnych zdravych rozumnych normlanych neposravajucich sa psov za svoj zivot, ale Lara ma nejaku psychicku poruchu.. Basko sa mi len vlamal do kupelne a rozzul gatky, to sa stane, asi mu zavonali (to ze ich tam mm nechal, no zrejme, aby som si to s Basom vybavila sama).. to Lara je ta, co sti a sere a pritom viem na 100000000% ze vydrzi.. ked sa stane, ze su dlhsie (par dni) prevazne sami alebo ze ich nevezmeme na prechadzku dlhsie a zlutujeme sa nad nimi, ze ich pustime spat do spalne (vyhradne na zem podotykam), su taki stastni, ze spia ako dreva a vtedy sa este nestalo, ze by sa co i len pytali von.. nic, normalne pekne vydrzia.. ale Lara to robi naschval. Skusala som na nu vsetko, bitku, noviny, nevsimat si ju, namocit nos, naopak polutovat, zahrnat laskou a ked spravila nieco, tak akoze nevadi... skratka vsetko.. ona vie, ze urobila zle. Ked vyjdem zo spalne a je hovno, tak sa hned zvali pod nohy, knuci a lize mi prsty (tak aj viem, kedy to hovno je, ked je aj dole nahodou, ze ho nevidim hned).. Skratka ona je prepnuta.. no a to, ze su vnutri, to preto, ze ked sme sa nastahovali, nemali sme plot, potom nam chybala este brana, ked sme to uz mali bola zase zima a mrazy, to som ich nemohla len tak vyhodit z tepla do zimy a teraz cakam uz len kym sa otepli tak, ze budu aj noci teple a budu vonku.. uz si podpisali ortiel. Basko je vonku rad, ale Lara nie, tak ju musim postupne zvykat na von..napr dnes som ich vyrazila rano aj s dekami a miskami, len tak dvere zaprastali a este su vonku.. sice, kym som bola u lekara, asi hodku, ich ten pako co ho netreba menovat, pustil dnu, ale tak som ich vyrazila naspat.. tak som zvedava, ci si budu vazit vecer, ze mozu byt dnu..
no a co sa tyka psov a deti.. neviem ako nasi psi budu reagovat, ale myslim, ze problem by byt nemal s nimi okrem ziarlenia.. tomu sa urcite nevyhneme..ale nasi psi maju zakaz labzovat po izbach, iba fakt s dovolenim (normlane stoja na prahu a hypnotizuju) a do postele nehrozi.. ked som bola mlada, pubertacka, tak som psa mala v poho v posteli, ale teraz nie.. akoze nevyskam od hnusu, ked mi pes olize ruku (moj pes, nezniesla by som napr uslintaneho bernardina), poskrabkam psov za usami a nad chvostom a pomojkam sa ale potom umyt ruky a dovi. A to ze ich mam v albume nazvane ako deturence, tak to pre adminov, aby mi ich nezmazali 😉
inak s Larou si nevedel rady ani profesional. 😒

no a posledna vec.. volal mi mm, ze aby som ani nezapinala internet, lebo vraj mame skoro precerpany limit a vraj do 8.5. nemozem ani na konika (z domu).. Baby strasne som na neho nahucala, lebo do konca marca sme mali sice pomaly shit, ale s obmedzenim 2 giga (u nas sa neda pripojit inak ako mobilnym internetom) a ani raz sa nam nestalo, ze by sme beznym browsenim dosli k tejto hranici.. a teraz vymyslel, ze aby mal ten chudacik v tej ciernej diere (ten votrelec, co tu byva) tiez internet, tak prejdeme na rychlejsi, s nejakym lepsim zariadenim (samozrejme drahsi a platime ho my) a s obmedzenim na 10 giga, co je 5krat viac ako sme mali.. baby, este je len polovica fakturacneho obdobia a my to mame prebrowsene???? tak asi ja na koniku tolko do riti stahujem.. boze som tak nasrata, ze si to neviete ani predstavit.. skusi ten mm zaplatit co i len jedno kilo navyse.. to si pekne vyzere ten sedlak.. cize ja uz ani sem nemozem, aby ste vedeli.. cize len z roboty... tak preto tento dnes zrejme posledny siahodlhy prispevok a idem si niecim obalit nervy, lebo to tu podpalim..

monline
21. apr 2010

maxi..uf..dočítala som, klídek moja..pekne dostane nájomník faktúru a hotovo 🙂

zrzulka
21. apr 2010

Ono je inak dokazane ze dieta ktore zije so zvieratom (citala som konkretne psa) nema tolko alergii a ma odolnejsiu imunitu ako to ktore zije v sterilnom prostredi. ja osobne by som psa pri malej mat nechcela ale zase keby sme mali a cakala by som babetko urcite by som ho kvoli mimcu prec nedavala... viem ako mi bolo tazko ked sme museli dat prec nasho papucha.... este aj teraz mi chyba ked si na neho spomeniem ☹ mala ho mala tak rada ... a my tiez....

maxara
21. apr 2010

monline - ale ja chcem konikovat a browsovat a nie teraz dva tyzdne pozerat telku a citat knihu.. akoze super, ale ja momentlane mam toto ako hobby.. akoze ma to pekne sere.. si predstav, ze my s mm prebrowsujeme spolu nech 2 giga a on sam 8???za dva tyzdne??? a este to aj platime my.. a odpaleni sme vsetci od netu... co je to za spravodlivost do riti

zrzulka
21. apr 2010

maxi to snad nie, neda sa s tym nieco urobit? ved nam tu budes chybat ☹ ☹ ☹
Akeho mate providera??? my mame nastastie neobmedzeny net takze mozem browsovat do aleluja....

monline
21. apr 2010

maxi- tuším je tvoj muž na neho mäkký, však on mu vytvára podmienky ako v hoteli..ak chce nájomník net, nech si ho sám zaobstará, nie? rozhodne by som nesúhlasila s tým, aby mi prebrowsoval môj limit..a ak sa tak stalo, nech celý účet aj zaplatí

maxara
21. apr 2010

zrzi nakuknem sem z roboty, kedze ju sabotujem.. nic tam uz nerobim a vsetkych dlabem.. mame t-mobile

adelaine
21. apr 2010

ahojte, no vas docitat, to je riadna makacka 🙂

tiez pridam svoj nazor na zvierata a babo...
ja pochadzam z dediny, od malicka som sa flakala na dvore medzi sliepkami,
psom a mackami a nikdy mi nic nebolo....to je sice pravda,
ale na svoje dieta budem urco uzkostliva, asi by som do bytu ziadne zviera nechcela,
ak by som mala rodinny dom a zahradu, tak je to ok...
co sa tyka nejakych alergii..myslimsi, ze ak babo ma nejaku predispoziciu na alergiu,
alebo atopicky ekzem, tak ho dostane aj bez psa ci macky....a inak, alergie nie su na srst
zvierata, ale na kozne bunky, ktore sa mu olupuju, prip. na roztoce.....atd....

inak, dnes om mala pozitivny zazitok, dnes sa mi prvykrat stalo,
ze ma pustil mlady muz pred seba na poste 🙂
vzdy sa skor stretavam s ignoraciou, aj v MHD....minule
mi tak bolo zle, uz som mala na male pred odpadnutim, bol tam
vydychany vzduch, stala som na jednej nohe :( a nikto sa neunuval ma
pustit sadnut, nielen ze som bolo ako stena, ale ani ako tehulu .....

v dnesnej dobe som zvedava, ci mi vobec niekto niekedy pomoze s kocikom do MHD,
ked to budem potrebovat 😒

mirka285
21. apr 2010

fuha baby vy kolko dnes pisete?vsak nestiham docitat...ja psy mam rada,pokial nieje babo mi nevadi ale ak by uz bolo do spalne a do postele v ziadnom pripade,ale podotykam len bytovy psik..u mna je bytovy psik trpaslici pudel,tych zboznujem,a ani chlpy nepusta...ale ked budeme mat dom kupim si urcite labradora,ale bude vonku v bude 😉 a macky nenavidim,su to mrchy zakerne,falosne ☹ Maxi no najomnicek nech pekne na ten net prispeje a tvoj mm nech neni makky a pekne mu to povie...od rana montujeme postel,tak ja len na skok,piste dalej,vecer vas docitam 😉

oacka
21. apr 2010

maxi, a ty toho vášho príživníka nevieš spacifikovať? veď ty si na to ako stvorená! s Larou držím palce. naša zas celý deň spí. ona robí presne to ,čo píšeš,sedí pred prahhom do spálne a hypnotizuje nás. dali sme jej ku dverám dečku,tak si tam každý večer ľahne a tam spí, že akože je s nami. ona nechce byť sama.
prišla som z uzv, všetko je ok, malá váži 1600g, takže je v norme, a termín mi sedí podľa ms, 20.5. teda pôjdem na materskú. a že vraj je možné,že nepojdem na cisársky,ale normálne..... bojim,bojim...

carrie84
21. apr 2010

Maxi - toho najomnika vam bol cert dlzny ... peniaze nepeniaze ...
Doteraz vzdy, ked som zila niekde v podnajme, tak som si za net platila! To co je za sposoby? On je vas chudobny pribuzny? Nezaraba? Alebo co?! V mojom "predtehu" stave by som sa s manzelom do krvi pohadala a debilovi nechala preplatit ucet (nie base, ale kazdy bit navyse) - v mojom "tehustave" by som spravila neskutocnu scenu - predpokladam doplnenu placom - a nechala ho to zaplatit cele ....

oacka
21. apr 2010

carrie 😀 😀 😀 😀 😀 to máš až také emotívne stavy? ja som sa predvčerom rozrevala,.keď som rezala rožok a rezla som si trošku do prsta a moj vystrašený muž na mňa skríkol, že mám dávať pozor, že sa raz zabijem! on kričal chudák od ľaku, že si dačo spravím,ale mňa sa to tak dotklo,že som sa rozrevala. on na mňa nikdy nekričí! neni som na to zvyknutá.
a stým uprednostňovaním tehotných sa môžem len zasmiať, na pošte ma nikto dopredu nepustí, na prechode vypúčam brucho,prší,stojím tam jak sirota a nikto nezastaví,ani ženy!!!!!!!! to sú svine, sorry za výraz.

maxara
21. apr 2010

monline, mirka, oacka - mm mi to volal o 14tej, ze toto zistil a ze vecer s nim hodi rec o tom .. zatial len nemal kedy, lebo to fakt az dnes zistil.. no a kedze toto je pre mna podpasovka jak hovado, tak som sa samozrejme neubranila navalu emocii a vystekla som na votrelca, ze ako sa mu preboha podarilo prebrowsit tolko giga a povedal, ze je to nejaky blud, lebo ze on sa na to pocitadlo pozeral predvcerom vecer a boli tam len 3 giga a ze nie je mozne, aby sme my traja za jeden a pol dna tolko prebrowsili.. tak neviem.. ale hovoril to kludne, cize keby som ho akoze trafila po hlavicke, tak by sa urcite nasral alebo urazil, ako ho poznam.. 😒 tak neviem.. kazdopadne ma to serie.. vraj mame pockat aspon den a potom uvidime..

Tak ja sa pre dnesok lucim a packo zajtra.. a medzitym kuk do juloviek, pridala som tam do albumu "zoznamy co potrebujeme kupit, vybavit.." to co kafko pisala o tych uradoch..

Tak prijemne konikovanie... 😢 😢 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre