Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
1. nov 2009

Petruska presne také tlaky mávam, aj v krížoch mám také ako kŕč alebo tlak a stále sa bojím, že prídem o miminko. Baby, môžem piť colu? Ja som zvyknutá vypiť dva litre coly denne a teraz som prestala a som ako zombie. Ja kávu nepijem.
Miška, nestresuj, ve´d ste ešte len začali, nikam nebudeš musieť ísť, o chvíľu sa vám zadarí, veď ty už jedného drobca máš a vieš, že môžeš otehotnieť aj donosiť. Čo by som ja za to dala! Máím 31 rokov a modlím sa,aby som raz bola mamou.

lenuliatko
1. nov 2009

Ahojte, tu sa to ale pekne rozrastá 🙂 Gratulujem všetkým tehuľkám a verím, že to spolu potiahneme až do júla 😵
Michaela, škoda, tvoje testy sú fakt záhadné, ale určite sa skoro podarí 😉

zajacik...
1. nov 2009

Oacka s tou kolou, no neviem, podla mna to nieje dobry napoj pri tehotenstve, sem-tam si daj aby si nemala abstak, ale urcite sa snaz od toho cim skor odvyknut, ved pre babiku to vydrzis 😵
Inak mna prsia nebolia vobes (nebolievali ma ani pocas MS). A brusko citim len velmi mierne, ziadne krce zatial nemam.

lenuliatko
1. nov 2009

Oacka, určite nemôžeš 2l coly denne. Obsahuje veľa kofeínu a hlavne cukru. Dopraj bábu niečo hodnotnejšie 😉

zajacik...
1. nov 2009

Ahoj Lenuliatko 😵

oacka
1. nov 2009

No jasne, že nie 2 litre. ALe že či trebars 3 dcl denne, alebo aspoň každý druhý deň. Zatiaľ si dám každý druhý deň trochu, aby som celkom neodpadla.

kibuk
1. nov 2009

ahojte ako mate? citam ze je vam ble dnes akosi ja zase klop,klop druhy den a je mi zatial fajn tak dufam ze to aj do vecera vydrzii 🙂

oacka
1. nov 2009

Ja som mávala vysokú hladinu prolaktínu, brala som na to lieky, tak neviem, že či z toho ma tak prsia nebolia. Že mi hladina zasa rýchlo stúpla. Mńa bolievali prsia vždy počas mrchy. Zdravím nové tváre a držím palce.

lenuliatko
1. nov 2009

Zajačik 🙂 , len sa míňame, raz tu-raz tam 😀
Oacka, jasné, že si daj, 3dcl je dosť, radšej menej a hoc aj každý deň. Veď je to tvoja droga a to sa ťažko odvyká 😀

michaela80
1. nov 2009

oacka prave to ze neviem donosit maly je z riadne udrziavaneho a prelezaneho tehotenstva...brala som partusystem na udrziavanie v tabletkach i infuziach a dvakrat v 100tt a 20tt uz to vyzeralo na potrat a v 33 ttsa narodil, je uplne zdravucky chvala Bohu...
oacka tiez som bola na cole ale akosi som presla na aloe vera a bonaquu to musi byt stale doma a kavu tiez vobec nepijem...musis pomaly znizovat mnozstvo kolya najs si iny napoj ktoryy ti bude viac vyhovovat.. si vezmi ze v 1 litri koly je 40 lyzic cukru...

A moj vek 29 takze tiez ked chcem donosit treba co najskor... ako ja som sa skor bala ze nedonosim to druhe ako to ze ani neotehotniem na to som velmi nemyslela... ale asi bude problem i jedno druhe..

michaela80
1. nov 2009

preklep v 10tt a maly sa narodil 30tt+3

kibuk
1. nov 2009

oacka s tou kolou radšej opatrne ked na den alebo obden poharik tak akokeby si si dala kavu 😉 😉

lenuliatko
1. nov 2009

Kibuk, tebe už je zle? Ja sa zatiaľ držím, klop, klop 🙂 Akurát sladké nemôžem ani vidieť a to čokoláda bola moja droga 😅
A prsia je normálne, že bolia, lieky na prolaktín by mali naopak bolesť odstrániť, ale si tehotná, hormóny robia svoje. Ja beriem toľko hormónov, že ani neviem, z čoho ma bolia, Duphaston+Utrogestan+Estrimax+tehu 😅 Tak to ani neriešim, nech si bolia... 🙂

oacka
1. nov 2009

Miška vôobec nestresuj, po jednom mesiaci snaženia! Všetko bude. Jedno si vynosila, zdravé sa vám narodilo, všetko bude ako má! Ale užila si si teda svoje. A si mladá, druhé sa podarí.
Ani vám nejdem radšej hovoriť, že ja pijem colu light, lebo budete na mňa kričať, že tie umeliny do seba pchám... 🙂 🙂 🙂

kibuk
1. nov 2009

lenuliatko mne už bolo vyše tyždna zle ja mam aj ine problemy 😉 sparvila som test a je pozitivny a každe tehu je uplne ine idem do tretieho kola a zase zacinam uplne inac ako predosle tehu 🙂

oacka
1. nov 2009

Niektroé mamičky písali, že im lekár povedal, že radšej akoby sa mali trápiť bolesťami hlavy a tak, že nech si dajú šálku kávy, ke´d na ňu boli zvyknuté. Tak neviem, budem sa snažiť vydržať ako dlho to pôjde, a keď to už nepôjde, tak si dám jeden glg.

lenuliatko
1. nov 2009

Michaela, nemôžeš robiť závery, že budeš mať problém otehotnieť po prvom mesiaci snaženia 😉 Stavím sa, že do 3 mesiacov si tehuĺa. A aj to, že malý sa narodil predčasne, nemusí byť pravidlo. Práve, že po prvom pôrode sa maternica roztiahla, podľa mňa to budeš mať lepšie. Viem o jednej kočke, potratila asi 4x a vždy vo vyšškom týždni tehotenstva. Teda, ona porodila predčasne, ale malé nemalo šancu tak skoro, naposledy čo viem, to dotiahla na 24tt. Je to hrozné, ale inú možnosť nemá, len skúšať a stále to je lepšie a lepšie. Viem, nie práve najideálnejšie prirovnanie, ale tak to je. A aj tvoje druhé bábo sa narodí načas, aby si ešte neprenášala 😉

kibuk
1. nov 2009

oacka asi tak ako hovoriš 😉 len nech je všetko ok

michaela80
1. nov 2009

sak uvidime ako to bude... viem ze ked otehotniem zak to bude iba prva meta za mnou ciel bude az po porode minimalne v 38 tt 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenuliatko
1. nov 2009

Oacka, tak to nie je nič moc, keď ti je zle už takto skoro 😅 Mne síce zle nie je (zatiaľ), ale užívam si dozvuky stimulky na IVF, mám OHSS a to tiež nie je med lízať 😝
A ja mám tiež prehrešky. Nie síce kolu, ale strašne mi chutia nezdravé jedlá, hamburgery, hranolky, pizze 😝 Tak si občas doprajem 😅
A jasné, treba si dať kolu alebo kávu, ale všetko s mierou.

oacka
1. nov 2009

Nerada by som vyprodukovala hyperaktívnu veveričku, kvôli tej cole! 🙂 🙂 🙂 Dosť takých mám v škole! 🙂

oacka
1. nov 2009

Ja neviem, čo so mnou je. Mám chuť na niečo, ale neviem na čo. Pritom nemám chuť na nič, čo mám doma, keď sa najem, je mi zle, ťažko, cítim sa hneď prejedená. ALe nezvraciam. Ráno sa mi zle vstáva, hneď ma bolí brucho a prsia. Stále mi je teplo, tak vetrám, ale bojím sa že prechladnem. Asi mi šibe... 🙂 🙂 🙂

lenuliatko
1. nov 2009

Veru 😀

lenuliatko
1. nov 2009

Žeby si bola tehotná??? 😀 😀 😀 Začiatky sú ťažké, dopraj si na čo máš chuť, ak to identifikuješ a netráp sa, že sa necítiš najlepšie. To k tomu patrí.

oacka
1. nov 2009

Som rada, že si s vami o tom môžem pokecať, lebo v reálnom živote o tom ešte skoro nikto nevie, a s nikým sa o tom nechcem baviť, aby som to nezakríkla. Tak je fajn, že sme na tom rovnako. Pekný deň vám prajem a žiadne stresy!!! 🙂 🙂 🙂

lenuliatko
1. nov 2009

Oacka, všetky sme opatrné a veru, je fajkn o tom pokecať 🙂 papá, ja sa idem dať konečne do poriadku 😅

zajacik...
1. nov 2009

Oacka pozerala som tvoj album, a vidim ze aj ty si mala endometriozu, ako ja 😅 No to je ozaj zazrak 🙂 A na UZV si bola u svojho gynekologa alebo v SPLNe?

zajacik...
1. nov 2009

Tym zazrakom som samozrejme myslela ze sa vam to podarilo prirodzene, nie ze mame obe endometriozu 😀

michaela80
1. nov 2009

baby takze HCG mam skoro 0....takze rzkam Vam palceky aby ste sa dogulali do vytuzeneho konca a prajem Vam krasne ruzovucke uzlicky a este som zabudla co najmenej chvil stravenych v objeti s misou 🙂

oacka
1. nov 2009

Ďakujeme Miška a viem, že čoskoro budeš objímať mísu aj ty! 🙂 🙂 🙂
Zajacik, ja som bola na usg u svojho gynekóloga. U Hredzáka som bola naposledy niekedy v máji, aby mi predpísal parlodel. Bol na mňa taký čudný, tak som sa odvtedy odhodlávala tam ísť znovu. ak prežijem prvý trimester, tak im dám vedieť,že som v tom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre