Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

dugyna
30. apr 2010

Silvia.vesela to znaci zrelost placenty.

kukucka26
30. apr 2010

caute zienky no mne uz zacinaju puchnut clenky 😒

alllexa
30. apr 2010

Pekne rano, dievcata!

Pre mna je tiet prioritou dojcit - svagrina mi povedala, ze ked sa vecer nenajedla, rano nemala mlieko... Takze dietovat urcite nie, resp. s rozumom - ze sa nenapracem hlupostami ako cokolada (ta by sa aj tak nemala jest kvoli alergiam), ale napr. jogurtom. Skor vsadzam na to cvicenie - uvazovala som nad beziacim pasom, po porode sa nebude dat cvicit nejaky aerobic, ale rychla chodza po takom mesiaci-dvoch by nemala uskodit.

Tinka, nic si z toho nerob, nepotrebujes mat nejaky fiktivny titul, hlavne je, ze okolie a Ty sama sa povazujes za peknu. A vela ludi to stastie nema🙂 I ked zase chapem, ze by to bolo pre Teba akymsi zadostucinenim a mohla by si sa cim muzovi pochvalit...

Dnes idem nakupovat do Metra, vybavu do kuchyne... Dufam, ze sa stihneme prestahovat do takeho mesiaca...

miki060707
30. apr 2010

dobré ránko,
no už sa tešime na ten pekný slnečný deň, hoc ja horko moc nemusim
inak ja som pri malej používala aj perinku aj zavinovačku a bola v júli,
mi mame v izbe dosť chladno, to doktorka bola spokojná, lebo vonku horko jak...a mi chládok, tak mne budu dobré perinky...
Dnes sa stavaju máje, čoo? tak pôjdeme s malou na prechádzku...
Aj moja malá bola malá pri narodení, 2750 a ked sme odchádzali mala 2550g, to som bola aj ja taká malinká a narástla som do dobrých rozmerov, ja by som fakt po pôrode mala so sebou niečo urobiť, teraz to vôôbec neriešim, ale potom ano a chcela by som zmeniť šatník, no šak pri dvoch deťoch to možno pôjde aj dole lahšie...
pekný dník, dcéra ešte spí, ja som si dala sprchu, ranajky, čakám kym sa zobudi, usteliem, odostriem a pojdeme von,
ja mam takú chut na nanuk, aj včera som mala....jaaaj da

miki060707
30. apr 2010

inak ja som sa v práci lučila, som nachystala pohostenie, svokra spravila takú misu, mamka zas upiekla a manžel mi to doniesol a pekne sme si posedeli, bobo to super, lebo na druhý den som už neprišla a tak je to dodnes, xixixi
ale zas som dostala z jednej katedry veliku deku, do ružova, tak mi ju bolo luto načať, v takej velikej krabici a teraz ked čakám chlapca, tak mi bude naprd, len šetrim a potom to tak dopadne a ešte dupky, tie sme vynosili a aj vynosíme, su zelené a z druhej katedry veliku knihu o dieťati aj s podpismi členmi katedry, tak to tiež využijem a aj som....na tu deku sa pozriem, možno nieje až taká ružová a na doma bude dobrá, no uvidim,

miki060707
30. apr 2010

Inak včera som bola v TT, v banke, niečo si preveriť na vkladnej knižky, dcére nedošli uroky...a nevedela som nájsť obchod s podprsenkami, tak som si kupila šlapky, xi
maxi, ty kde si kupila podprsenky, lebo ja potrebujem velku, ani nie na košiky, ale na obvod a tisicku by som nedala za jeden ks, ale asi v tých drahších obchodoch tak stoja....

katty17
30. apr 2010

dobre ranko babulky 🙂
normalne ste mi sprijemnili ranajky v praci. citam si tu vase pismenka a chichocem sa 🙂. manzelickovia a partneri ako cez kopirak 🙂 jedny su plni chtícu a druhy sa boja ze by ublizili miminkam 🙂)))) .
Kafko, inac ak by si sla na buduce do eurowei, idem s tebou. ja tam tiez nedostanem priatela len tak lahko 😉 . babule, nedame stretko v eurowei? 🙂))) vraj sa tam da niekde aj velmi prijemne posediet pri kavicke 🙂 .
Miri, ja chcem ist dnes kuknut na inchebu, Riši mi vcera povedal ze aj on by siel. som nechapala. 😀 lebo on nakupovanie velmi nemusi. Riši nakupuje tak, ze jeden den sa vyberie, nakupi uplne vsetko a pol roka ma pokoj. tak takto ma naplanovany nakup nasho kocika, postielky atd. atd. chichicih. uz vcera sa ma pytal ze kedy to maju dostat tie teutonky do babymarketu ? 😀 . som ho v pondelok zrejme vystrasila spravou, ze mi doki povedal ze to vyzera na skorsi porod 😀

kafoditka
30. apr 2010

bre ranko tehulky 🙂 Opat po 3hodinovom spanku ale v dobrej nalade zo slniecka sa hlasim, a mam novinku - baby, mne sa tymi kilami navyse nejak rozcaptala noha alebo mi mierne puchne ale ja neviem co, ale ja ledva narvem nohu do topanok!! ☹
Keby sa uz nosili slapky tak to neriesim, ale na tie este nieje tak teplo.. vcera som si skusala v eurovei perfektne mokasiny espritky - klasika moje cislo 36 a ledva ledva som tam napratala nohu... 😠 asi budem chodit bosa a bude pokoj...

Katty17 tak ked pojdes s drahym na vystavu, daj nam tu hned echo, ci sa tam oplati ist alebo nie... 😉

kafoditka
30. apr 2010

a Katty. s tym posedenim v eurovei mas pravdu, vonku je spravene nove nabrezie - tak to pomenovali - a mozes sadnut na kavicku, krasny anglicky travnik je tam - na nom mali maminy rozlozene deky a bolo ich tam pozehnane aj s kocikmi.. 😉

katty17
30. apr 2010

kafko, vcera ked som prisla domov z prace a vyzula som topanocky, skoro som odpadla. normalne ze dve velke bambule 😀 . a to som si dala balerinky. to akoby sa mi formovala noha podla velneho miesta v topanke. 😀 . normalne som mala dve obrovske placky 😀 .

katty17
30. apr 2010

babule, a sli by ste na stretko do eurowei? co takto v maji nejake stretko ? hmm?

maxara
30. apr 2010

no babulky ciao..
kafko tak ja som asi prva lastovicka, lebo som dnes neodolala rannym 16tim stupnom a poobednym predpokladanym 26tim a obula som si slapky-zabky, teda logicky bez ponozky, ci pancusiek.. tri chyzne a jedna recepcna sa ma spytali: "Petka, vy ste nabosooo???" no mne sa nezdalo byt chladno rano, ale do roboty som isla autom, takze po vonku len asi 35m som presla.. Dokonca som obliekla suknu, taku do pol lytok, lanovu, super lahucku, letnu a k tomu tricenko a je to.. absolutne mi nebola zima, ani chladno.. bolo mi velmi prijemne. A navyse aj najjemnejsia guma na ponozkach mi otlaca nohu a robi mi tam zahyb a ja si myslim, ze uz mam aj krcovu zilu tam nad ponozkovou gumou.. Takze dnes by som mala byt bez opuchov, no pre istotu cvicim pod stolom..
allexa - ten beziaci pas je asi dobry napad... moja sestra prisla o mlieko po 4 mesiacoch, ked sa zacala intenivne pripravovat na talentovky na telovychovu (neviem preco tam chcela ist na stare kolena..), dost vela behavala, cvicila a mlieko stratila.. ja teda rozhodne planujem prechadzky, kludne aj dlhe, alebo kratke ale castejsie a uvidim, ako sa to bude vyvijat

maxara
30. apr 2010

katty ja by som do eurovei sla, len ma tam musite ponavigovat, ze ako sa tam dostanem.. dufam, ze je tam dost placu pre vela tehul... 😀
miki - tie podprsky su len take bavlnene obycky a kupila som ich vo wenice v BA na hranicnej. Jedna stala 9,06 €

katty17
30. apr 2010

maxi, to mas pravdu s tym cvicenim. nieje dobre popri kojeni vyvijat prilisnu aktivitu. v podstate cvicit mozes, ale nesmies cvicit na doraz. beziaci by som vypustila a aj nejaku prilisnu aerobnu cinnost. skor tu rychlochodzu, cosi na posilnovanie telicka, prechadzky, pilates, atd. ..... pocas vyraznej aktivity nam moze mliecko zgrcnut ☹ . ja by som chcela kojit, cize nerada by som prisla o mliecko.

ivka8255
30. apr 2010

bre ranko vsetkym 🙂
tak mne sa uz perie druha varka, vyvetrala som perinky, vyupratovala cely bytik a teraz idem odpadnut 😝
maxi: takze v BA je pocasko na suknu?tak ja teda dnes vytiahnem tu moju novu riflovu, lebo okolo obeda ma mm vyzdvihne a ideme smer BA a naaaaaaaaaaaaaaaaakupy 🙂 juuuuuj, tak sa tesim az sa bojim, ci nebudem sklamana
konecne mame doma fotak, tak vecer (ak budem vladat) pofotim co som nakupila, teraz hodim foto bruska 😉

katty17
30. apr 2010

jeeeeej, tak super maxi. dajme na maj stretko juloviek ktore mozu dorazit do BA do eurowei. a to predpokladam ze uz mozeme dorazit aj v slapkach 😀 chichichi.
tiez som si kupila bavlnene podprdy na kojenie po cca 10 eur a nahodou su fajn. 🙂

katty17
30. apr 2010

neboj ivka, nebudes sklamana. verim ze sa vam podari nakupit kopec krasnych veci. kam sa konkretne chystate?

oacka
30. apr 2010

čaute, ženy! tak moj muž patrí k tým,čo sa boja,že ublížia miminku. vidím na ňom,že chudák nemá z toho nič, lebo furt myslí na to, že nebuchne kristínu do hlavy,. 😀 😀 😀 😀 😀 ale tak sú aj iné spôsoby,nie?
aj mne už dosť opúchajú nohy,no aj ruky! nohy puchnú tak,že pod členkom na vnútornej strane nôh sa mi robí guča. asi to tak má byť..... maxi, nebojíš sa chodiť naboso,že prechladneš? ja by som sa bála. bude aj zajtra v BA pekne? vraj už má pršať... a kde je tá eurovea? niekde pri hoteli Danube,či kde? ja by som tam zajtra po výstave zašla. dá sa tam aj najesť,nie?

ivka8255
30. apr 2010

noooo to zavisi od toho ako budeme stihat, lebo mm ma nejake biznis stretko v Ruzinove, ale chcela by som ist do enikibeniki v Petrzalke myslim (kvoli kociku, vybrat farbu a doplnky), Eurovia, Aupark alebo Avion a nakoniec nejake doplnky a veci do spalne do Ikey alebo Kiky, tak uvidim kolko toho zmakneme, vsetko urcite nie 😉

oacka
30. apr 2010

ivka 🙂 🙂 🙂 ja mám na zajtra podobný plán!

katty17
30. apr 2010

ivi, tak to mas hodne na plane. to by som potrebovala asi cely vikend na vsetky vymenovane obchodiky 🙂))))
oacka, eurovea je pri novom narodnom divadle. pri apollo moste. neviem ci ti to ale nieco hovori. skuste kuknut do mapy Pribinova ulica. http://spravy.pravda.sk/na-nabrezi-bratislavy-o...

alllexa
30. apr 2010

Ja som tiez citala, ze pri velkej namahe sa vylucuju do mlieka toxiny z tych spalovanych tukov. Ale mierna namaha neskodi, dokonca podporuje tvorbu mlieka. No ale co je mierna a velka namaha?🙂
Uvedomila som si, ze ani na treningy plavania nebudem moct chodit, lebo su vecer o siedmej-osmej a vtedy by sa mal zacat vecerny "ritual" okolo babatka - kupanie, dojcenie, uspavanie... Je to skoda, lebo som planovala ist este na preteky a majstrovstva SR mi teraz v maji ujdu.

katty17
30. apr 2010

babule co vravite na takuto zavinovacku? : http://svetdeti.eshop-zdarma.cz/index.php?s=pro... este nemam ziadnu a nechcela by som kupovat zbytocnost. urcite chcem nejaku zavinovacku, klasickejsu a na zavazovanie. nechcem na suchy zips. vraj nie su velmi dobre. chcem taku ktoru mozem zviazat aby v nej miminko bolo na pevno a aby sa citili este ako v brusku 🙂 nech malicku moze aj Riško pekne chytit 🙂

ivka8255
30. apr 2010

ja musim dat mm vela moznosti, lebo on mi polovicu vzdy zrusi 😀 a mam predstavu co potrebujem, takze nie vsetky obchody povymetam, len detske a spodne pradlo 😵 😵 😵 vsetky podprdy su mi uz male, tak zatial to zachranujem sportovymi, ale ked chcem ist von, tak mam vzdy strach, ze mi odtial cosi vyskoci, takze c.1 na zozname su podprdy 😎

oacka
30. apr 2010

áno, diky, už asi viem, katty. to je smerom ako sa ide od Šafka smerom kdesi na tú autobusovú stanicu, či nie?

katty17
30. apr 2010

alexa, to plavanie radsej nie. resp. tie sutaze nieeeee. to je velky vydaj energie... a s tym vylucovanim toxinov mas velku pravdu. dostavaju sa do mliecka, co by bolo zle....
ja tiez som mala na plane cvicenie, nakolko robievam treningy pre ludi, ale teraz si budem musiet dat prestavku 🙂

ivka8255
30. apr 2010

ale vidim to tak, ze po rannom upratovani, nebudem ktovie kolko vladat a skoncim kdesi na kolaciku a kavicke uz po pol hodke 😝

dugyna
30. apr 2010

Kocky tak ako vas citam kukam ze mi prstene su tesne,mam nejake opuchle prsty. Aj my sa s mm chystame do eurovei na kavicku🙂moj mm mi vcera ukazoval v casopise fotky nabrezia🙂tak sa tesim. A kolko je vstupne na to expo v inchebe?

kafoditka
30. apr 2010

oacik presne, od safka tak pol kilometra a hned odbocka v pravo... fakt sa oplati ist a food curty maju neskutocne, tam urcite neostanes hladna 😉

oacka
30. apr 2010

nevzddávaj to ivka! dobrý nákup ťa vzpruží! aj keď máš moj obdiv,že o deviatej ráno už máš poupratované, ja som akurát zapla umývačku a to je asi všetko,čo dnes urobím. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre