Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

cigaretka5
2. máj 2010

No najväčšia chyba je že cirkev nemá pravidla a vsetko je na knazovi, čo je potom absolútny chaos. My sme to u braska poriesili tak že malého na krste držali svagrininy rodičia ale krstni sme my s mm. Sak je úplne jedno či sme ho držali alebo nie dôležité ako ho milujeme

miki060707
2. máj 2010

ja sa radšej nevyjadrujem k tým krstným, lebo náš farár je ......
jednych nechcel zosobášiť, lebo bývali spolu už, a on im viete čo povedal?????,aby išli na dva mesiace od seba, že každý k rodičom, no chorééééé a ja ked som chcela dať malu pokrstiť inde než k nám, tak on, že nieeee, že moja dcéra je jeho ovečka a krstiť sa musi tu do ktorej farnosti patrí, tak som mu povedala svoje, že či nieje dôležité, že chceme dať dieťa pokrstiť, trebárs aj v Košiciach a on, že to sa veeľmi myliš dôležité je, aby dieťa bolo pokrstené vo svojej farnosti a išli sme inde a tam bez problemov a žiadne sedenia a oni sa tešili, že chceme dať dieťa okrstiť, no ja mam s nim problémy, aj svadbu som chcela inde, lebo som nebohému pánovi farárkovi slubila, že sa vydam v jeho kostole, kde roky služil, dedina od nás, lepšieho človeka od neho som nenašla a zomrel, tak som chcela slub dodržaž a on robil všetko možno, aby nam to prekazil.....no hrozný človek.....aj moja kamarátka mala byť krstná, ale bola rozvedená, on ju nechcel pripustiť a dokonca ak tam došiel niekto cudzí, tak normálne on si pamatá, kto chodí do kostola a ten niekto bol z dediny, tak nechcel pripustiť k sobašu, ....no comment

mojalili
2. máj 2010

Caute kočky, vidim, ze tu rozoberate krsty....
MAXI - ano, mam svagra farara v BA, ale pochybujem, ze nieco by som vybavila, kedze ho poznam.Prepac... Ani mne nechcel urobit prijimanie....atd....nebudem to rozoberat. Dokonca mi neveril, ze by som si take nieco kvoli muzovi urobila...
No tiez som rozvedena a mala som druhu svadbu v kostole, lebo som nemala prvu v kostole.....keby som vsak nebola pokrstena, tak by som sa nikdy nemohla vydavat v kostole druhykrat.....
No ale musela som si urobit prijimanie a s tym, ze birmovku si dorobim....inak by nas tiez nezosobasili.

Krstny rodic aj u nas musi mat vsetky sviatosti, nielen krst a neda sa to urobit za mesiac......ja som na poucenia na prijimanie chodila 2 mesiace....ZALEZI NA FARNOSTI a ICH!!!!! pravidlach.........a viem ti povedat, ze moj svagor by nic proti tymto ICH pravidlam neurobil.....asi viete, co tym chcem povedat.... 😨 🤐

Miki, tak to nepotesilo veru, vyhodene peniaze za 4D. ☹

Kocky, ja sa cely den neuveritelne potim.....a v noci ani nehovorim.... ☹

Viem, ze dedinsky farari urobia vsetko za..................... (nieco)....ale najst takeho....to je to.....

S tym kocikom, ZE Oacka na Jane.....to som pochopila zle.....ale zmysel to malo 😀 😀 😀 KAfoditka sa pytala ci kupila kocik....a potom chcela napisat ze JASNE, a napisala jane kocik..... a ja blbec som detailne citala 😀 😀 😀 Takze uz viem, ze aj KAfko aj Oacka maju ich oblubenu Teutoniu🙂

kafoditka
2. máj 2010

ja sice veriaca som, mam vsetky sviatosti, do kostola chodim ked chcem JA, ale s urcitymi "pravidlami a tvrdeniami" s cirkvou nesuhlasim a nikdy suhlasit nebudem a ani ich nikdy nepochopim!!! Ale to je uz na inu temu...

mojalili... tak si to pekne rozluskla 🙂 dalsie teutonacky do klubu su mirka a jaruska 😉

denisse
2. máj 2010

ahojte ... tak sme po vikende doma od svokrovcov, bolo fajne, aj ked sa pokazilo pocasie, ale grilovat sme vcera vecer stihli 😉

co sa tyka krstu, tak my malu pokrstenu nemame, do kostola nechodime a verim, ze ked bude starsia, tak sa sama rozhodne a my ju podporime ...
ja teda nemam vobec ziadne sviatosti a som krstna kamoskinmu synovi a kedze druhy krstny rodic je "v poriadku", tak to umoznili ... 😉

oacka
2. máj 2010

ale tak aj cirkev má svoje pravidlá,a farár je ich reprezentantom,tak ich nemôže porušovať. my máme šťastie,že mamkin spolužiak zo strednej je kňaz a on je veľmi benevolentný,ale mnohým mladým to pomôže. k nemu sa chodia sobášiť z iných dedín takí,čo pred svadbou bývajú spolu. ktovie,ako to vidí jeho šéf.... 🙂 ja napríklad nechápem načo sú dieťaťu krstní,keď vobec nevyznávajú krst a tieto "formality". načo potom krstiť? naši malého vedú k viere, rád chodí do kostola,má z toho zážitok, chdodí s dedom,tak asi preto. 🙂

oacka
2. máj 2010

denisse,to si oficiálne svedok krstu. krstný rodič stačí jeden.

mojalili
2. máj 2010

To vies KAfko, mne to v poslednej dobe strasne pomaly pali🙂 😉 skor nepáli🙂

kafoditka
2. máj 2010

Mojalili - ze 34tt... ved ty mozes o 3-4 tyzdne rodit 😲 🙂 Booze, ako to ubehlo, vsak??

zrzulka
2. máj 2010

Ono to nie je o farbe kocika tak sa tym netrapte 😀 Mna sa aj teraz este opyta niekto na ulici ci je mala chlapec alebo dievcatko.... Pri novorodeniatkach je to niekedy aj tazke urcit... kazdy sa vacsinou riadi len podla nausniciek a kedze mala nausnice nema tak bola vzdy pre kazdeho chlapcek. A to mohla byt kludne oblecene aj v suknicke 😀 😀 😀 To uz som fakt nechapala ked sa ma niekto spytal ci je to dievca alebo chlapec a ona ruzove saticky na sebe 😀 😀 😀 😀

denisse
2. máj 2010

oacka, tak mozno je to tak ... 🙂
ja tomu nerozumiem, preto svoje dieta ani pokrstene nemam .. pre tu kamosku, co ma volala za krstnu pre svojho syna, to je dolezite, tak som sla a v podstate to moje vnimanie odpoveda tomu nazvu, co si tu napisala "svedok krstu" ... je to pre mna podobne ako ist niekomu za svedka na svadbu ... je to pre mna cest 🙂

denisse
2. máj 2010

zrzi, aj nasu nelu si casto mylia s chlapcom ... a ja sa ani necudujem 😉 nausnice nema a ja si nepotrpim na nejake extera dievcenske veci 😉

zrzulka
2. máj 2010

ja som tiez malu nechcela krstit, aj sa hanbim ale pre pokoj v rodine pokrstena je.... ja som veriaca ale do kostola nechodime , resp. malokedy. to len vacsinou ked som v ba tak idem s mamou, inak nie.... takze u nas je to s vierou take vselijake. kedysi som veriaca bola ale po tom co sa stalo malej sa vzialujem.... hladam.... neviem ako to pomenovat....

zrzulka
2. máj 2010

denis ja tiez malu obliekam vacsinou ako chlapca(sportovo), je to tak pohodlnejsie pre dieta.... takze tiez sa necudujem. ja ruzovu nemusim, len ked ma ozaj nieco ruzove a este saty tak ma to aj celkom prekvapi ze sa niekto spyta ci je to dievca 😀

zrzulka
2. máj 2010

Ale inak haluz ja som vcera upratovala (prerabame izbu) a nasla som muzove fotky vo veku malej. Ta podoba je neskutocna. cely tata.... 😀

mirka285
2. máj 2010

moj Tomas je tiez pokrsteny,tiez som veriaca a do kastola idem ked chcem a nie ked sa to odomna ocakava alebo ked sa patri...malu dam tiez urcite pokrstit

oacka
2. máj 2010

ja neviem prečo,ja sa neviem donútiť ísť do kostola, doma sa aj pomodlím,aj sa snažím veriť, hoci neviem,či už verím tak naozaj, ale s kostolom mám furt problém. možno je to len lenivosť... denisse,to si pekne napísala o tom svedkovi. každý nechh dá krstiť dieťa,keď verí v opodstatnenosť krstu, ale ani inak krst bábu určite nezaškodí... jedine,že by tam na nás hore čakal Alah,to by bol prúser... 😀 😀 😀 😀

mojalili
2. máj 2010

KAfoditka - veru ano, a to nemam este nic nachystane do porodnice 🙂 Ale ved len tento tyzden v praci a mam volno, hned sa pobalim. AJ brusko uz mam nizsie 😒

Ja som pokrstena od malicka, k viere som sa "dostala" skrz terajsieho manzela, kezde je to rodina silne veriacich.Ale som rada, ze manzel je racionalny clovek,neprehana to. Do kostola ideme v nedelu si oddychnut, kostol mam 15 m od domu....a dcerku sme dali teraz pokrstit pred nasou svadbou, aby nemala v dospelosti problemy ako poniektori teraz.....maly tiez bude krsteny mesiac po narodeni. 🙂

LILIANKU tiez obliekam dost sportovo, ona ma taky nezbednicky kukuc a tak vyzera ako chlapec...i ked teraz si dost dava pozor na modu a suknicky, stale chce balerinky a tak.....uz to zacina 😒 ale tak nevadi, som rad,a nech sa parada, hlavne ze to neprehana.... 🙂

zrzulka
2. máj 2010

Mojalili taky "hnaci motor" by som aj ja potrebovala. ja som ale pred muzom chodila s jednym silne veriacim chalanom a poviem ti ze moj muz aj ked do kostola nechodi ma v sebe viac viery ako on mal.... ja ti neviem ale mne mnohi co idu do kostola pridu strasne pokrytecki.... jasne ze clovek tam ide kvoli sebe a nepozera z akeho dovodu su tam ti ostatni ale aj tak mi to niekedy neda.... 😒

alllexa
2. máj 2010

Zrzulka - a co sa stalo malej?

My sme s manzelom rovnako zalozeni, obaja chodievame (aj sme chodievali) do kostola. Stale v tom vidim pozitivny vplyv (hlavne u Salezianov) na mladych - je super, ked sa tam deti mozu uplatnit - v spevackom zbore, v roznych sportovych kruzkoch, letnych taboroch, a neflakaju sa niekde na ulici. Budem rada, ked tam aj moje deti budu chodit...

alllexa
2. máj 2010

Zrzulka, tak idealne by bolo, keby ti, co chodia do kostola, sa aj podla toho chovali. Ale vsetci sme len ludia a robime chyby a tiez si niekedy uvedomim, ze by som sa mala spravat inak (napr. neohovarat).

maxara
2. máj 2010

Ahojte bambulky, tak som spat, mm sa uci a ja pozeram lets dance.. pozeram, ze sa to tu nejako rozbehlo s tym krstenim..
Mojalili - ja som to myslela tam, ze aby vobec mal ten kolega kam na tie nauky chodit.. ja som mu slubila, ze sa opytam, ja som nevedela ani ako to chodi.. ani neviem, kedy maju ten krst toho maleho, cize nechcem to uponahlievat, len to, ze blumental ma on blizko k bydlisku, cize by mu to aj vyhovovalo..
Inak co sa tyka mna, ja som pokrstena on babatka, prijimanie som mala na tom stadione take hromadne, neviem ani kolko som mala, snad okolo 9-10 rokov.. chodila som v skole na nabozenstvo a celkom som aj bola rada, ze tam chodim, celkom mi to dalo taky svoj pohlad na vec.. do nicoho nas nenutili, no na druhej strane ani moc nas nemali ako nutit..
Z cirkvi ako takej som zhnusena, nepacia sa mi jej praktiky a tak do kostola chodim len na svadby mojich znamych, kedze my sme mali na urade.. Mm ma totiz este odmietavejsi postoj. Inak si kazdy verime v nieco, co nam nikto nediktuje, snad je to, v co verime Boh. Boha vnimam ako nieco, v co verim, ze existuje a k comu sa upinaju mnohi ludia a pritom ho kazdy vidi a vola inak, ma na neho ine poziadvaky a nieco ine ocakava.. Cize pre mna je Boh, osud, Alah, Budha, vecne lovistia a pod.. to iste (mozno vecne lovistia su skor raj..) Cize kazdy si veri v to svoje a ja osobne k tomu kostol absolutne nepotrebujem. Riadim sa nejakymi tymi "prikazaniami" vramci svojich moznosti.. snazim sa nebit zla, ked uz nie dobra.. a podla mna, kazdy si ma hladiet do svojho dvora.
Moje dieta pokrstit nedam a ked sa v buducnosti rozhodne byt pokrstene, tak mu branit nebudem..
Mirka - mas uplnu pravdu, ved ty aj keby si bola dokonala ovecka, nemozes ovplyvnit spravanie tvojho muza a navyse podla samotnych vyhlaseni cirkvi, ze vsetko je bozi plan, tak aj tvoj rozvod bol jeho plan a pochybujem, ze tym chcel naznacit, ze vypadni z mojho stada, nie si ho viac hodna.. Aj tak sa to da chapat..
Mimochodom podstatou krstnych rodicov je, ze ked sa nieco stane vlastnym rodicom toho krsteneho babatka, tak krstni preberaju ich funkciu a postaraju sa on, vychovaju ako svoje.. Co dnes uz nema samozrejme opodstatnenie, kedze mame kadejake socialne zakony, ktore vedia, co je pre dieta najlepsie..

denisse
2. máj 2010

maxi, pekne si to napisala, mozem ist spat 🙂
teda asi si este chvilu citat, ale sediet pri pocitaci uz nevladzem, boli ma zadok a krize .. takze dobru nocku a pekne sny 😔

alllexa
2. máj 2010

Zrzulka, prepac, teraz som si to vsimla v Tvojom profile:( Je to smutne:(

zrzulka
2. máj 2010

Alex vsak jasne, aj knaz je len clovek to beriem... tiez nemam rada ked kazdy hned utoci na knazov aki su.... Su to ludia a niektori co robia tak o tom pomlcim.... vsak kazda mame nejaku tu skusenost.... Moja mam robila na bohosloveckej fakulte istu dobu a tie vztahy co tam mali akoze sila 😒
K salezianom sme aj my chodili ... Teraz uz nechodim, sestra tiez spievala aj v zbore... neskor "presedlala" na skauting

katarina7777
2. máj 2010

maxi ja ma na cirkev podobny nazor, a maleho tiez nedam pokrstit, ked bude vacsi moze sa slobodne rozhodnut ci chce verit a v co chce verit.

zrzulka
2. máj 2010

.... maxi fakt pekne napisane.... ja som tiez malu nechcela krstit ale moja mama by to neprezila asi 😒 Ak raz bude chciet chodit do kostola, bude ju to tam tahat tak branit jej v tom nebude muz ani ja... Mozno opat najdem aj ja cestu... (nevylucujem) budeme chodit spolu ale momentalne to tak zial necitim.... niekedy ju mama zoberie do kostola,nevadi nam to.... niekedy ideme aj spolu ale neviem tak zvlastne sa tam citim od tej udalosti....akoby som tam uz nepatrila....

katarina7777
2. máj 2010

inak dneska sa tu rozoberali naozaj "odlisne temy" 🙂

miki060707
2. máj 2010

no moja Soňa je pokrstená, ale jej krstný mali byť aj malého, ale sme sa pohnevali /to je nadlho/ a nechcem ich dať a iných nemám, teda brata by som dala........
a teraz ak to zistí svokra, že malého nepokrstíme ako bábo v perinke, to bude oheň na streche......ale čo už....

maxara
2. máj 2010

zrzulka - presne to som chcela este povedat, ze kopec ludi chodi do kostola (mozno ze tak boli zvyknuti od malicka) a ked odtial vylezu, tak nemaju Boha pri sebe.. a niektori su tisickrat horsi ako "neveriaci"..
allexa - suhlasim s tym, ze pre deti a mladez je dobre, ked chodia takto do nejakeho takeho kolektivu na nieco zameraneho.. take vedenie k nejakej autorite, ked uz nie k fyzickej, tak aspon "virtualnej".. moja kamoska si oblubila omse u frantiskanov, omse pre mladych, vesele s gitarou a totalne nevtierave.. mozno takto si mozu mnohe deti uvedomit aj nejaku inu podstatu bytia a mozno to v nich aj nieco zanecha.. do buducna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre