Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
6. máj 2010

jeeeeej, neomarta, to je super. to by sme mozno aj rodili spolu kedze mame vazne podobny termin porodu. 🙂 ozaj, preco si sem nedas fotku aby sme ta videli 🙂

nina88
6. máj 2010

Ahojte. Prosím vás, možno ste tu tu už riešili, nechcelo by sa aspoň jednej z Vás, vysvetliť mi, ako je to s nástupom na MD? Mám si vypýtať papier od lekára s presným dátumom,dať to zamestnávatelovi a čo ďalej? Ako sa vybavuje ten rodičovský príspevok, 55 percent z platu a tak?? 😕
Ďakujem vopred dobrej duši... 😉

katty17
6. máj 2010
agika1982
6. máj 2010

nina,ja som PN..18 mi konci a hned mi dr dava paier na MD,na kt.nastupujem 19 maja...s tym idem k zamestnavatelovi....odovzdam do na mzdovom a tod vse.....MD sa vyratuva 55% z hrubej mzdy....za posledny odrobeny rok...a napr.kedze ja nie som vydata,55% budem mat po dobu 8 mesiacov......pak sa to znizuje....rodicovsky prispevok sa vybavuje po porode myslim....tychto behaciek bude dost vela

noemarta
6. máj 2010

katty, nooo vyzera to tak, ze by sme sa tam mohli stretnut.
skusim pridat nejaku tu fotecku, len tu co som tam mala, mi zmizla, nevyhovovala im... 😒

noemarta
6. máj 2010

vidim ze este aj kociar mame od rovnakeho dodavatela, my ho mame uz doma ale reverse 2010 oranzovy, len mam obavy, ci sa mala v zime mesti este do vanicky....

katty17
6. máj 2010

noemarta, my sa praveze strale rozhodujeme ohladne Jane. vcera prisli na predajnu tak nam volali ze si mozeme prist vybrat. ale poviem ti ze som bola dost sklamana. chcela som cerveno cierny ale ked som ho videla nazivo, tak som ho normalne nemohla vziat. :( vyzeral hrozneeeeeeeeeeee :( az mi bolo do placu. mne sa tiez velmi paci 2010 kolekcia a hlavne aj farbami, ale odradza ma ta vanicka :( bojim ze bude vazne mala :(

katty17
6. máj 2010

kde ste ho kupovali?

noemarta
6. máj 2010

ona takto posobi a aj parametrovo je vacsia ako predchadzajuci model, ale je moc vystlana tym polystirenom, cize je uzsia. vnutorne rozmery ma 68x28 cm. no ved uvidime, prinajhorsom bude v sportovom.
kupovala som ho cez internet v cechach, lebo tu na slovensku ho este stale nemali a ani mi nevedeli povedat kedy pride.

lenkaaninka
6. máj 2010

čaute žienky

ja som sa tak vyhádzala na lícach ale pred piatimi dnami ani nič také som nejedla iba normál veci ale svrbí ma to ako nejaká koprivka alebo tak len na tvári a trošku na krku...neviem čo to je nikdy som to nemala

rodinku som nakrmila urobila som im dneska palacinky s jahodovým lekvárom...a teraz oddychujem ....tak musím nadávať fuj ako pohan keby ste ma počuli ...všetko ma bolí ani chodiť nemôžem...mm prišiel na obed domov a chudiak musel povysávať kým dostal obed lebo to vidí na mne že nemôžem a zahlási šak nerob...a ako čo sa pôjdu vonku pásť aj s deťmi??

ako dobrý bol neriešim jeho poznámky...
maxi s tou 3D tlačiarnou si ma dostala som sa dobre zasmiala...

nina88
6. máj 2010

Ďakujem 😉

bellablonde
6. máj 2010

caute kocky
mam na vas prosbu, kto mate tehu cukrovku a ste z blavy mozete mi poradit dobreho lekara? 😔

strasska
6. máj 2010

Ja sa tiez chcem popytat, tie co uz mate vankuse na kojenie. Ja chcem s vyplnou z duteho vlakna, dajte linky, kde ste kupili?
Bella skus monline a jarusku a este sa mi mari, ze niekto.

agika1982
6. máj 2010

noemarta a katty,nepozerajte na vanicku.....mimco bude max pol roka vo vanicke,pak uz budete pouzivat sportovu cast...ja som sa tiez bala,pretoze tie dnesne vanicky su male..a pak mi poradili v predajniach toto a zname mi to potvrdili

bellablonde
6. máj 2010

strassi diky, citala som monline ma doktora v senci a jaruska je myslim v novych zamkoch...

niektore inglessiny maju obrovske vanicky tusim 😉

maxara
6. máj 2010

Ahojte babulky, som s5 z cvicenia.. celom super, aj dychat sme sa ucili.. sa mi pacilo, este sa urcite zahlasim, ale som pozerala, ze na buduci tyzden uz bolo napisanych mrte bab.. takze az na ten dalsi.. Boooze viete co to znamena??? ze kramare budu desne prepchate.. 😒
Inak k tym porodniciam.. Noemarta - je to uplne jedno, ktoru si vyberies.. vsade su lekari, ktori su odbornici, vsade su aj lameri.. vsade su sestricky telom aj dusou napomocne a vsade su aj trubky, ktore by si najradsej oplula.. Takze si vyber podla tvojho vnutorneho hlasu 🙂 co ti nasepkava.. ked podvedome viac inklinujes k jednej z tych troch, mas vybrate.. Ak fakt nevies, tak si vyber podla farby kachliciek vo vstupnej hale.. FAKT je to jedno..Kramare a Ruzinov su rovnako stare, usubrane nemocnice s hroznym vybavenim, Antolska je o nieco komfortnejsia.. Ludi mas vsade tak priemerne rovnako zastupenych zo vsetykch kategorii.. Na Antolskej mas najlepsie vybavenu kliniku pre predcasne narodene deticky, na Kramaroch mas zase celu detsku nemocnicu.. Potom su rozdiely v rooming-in, babatka zobrat na navstevu von... zalezi na tebe, co by si chcela ty najviac vyuzit z ponukanych moznosti konkretnej porodnice..
bella - nebodaj aj na teba sadla na pliaga..katastrofa..
strasska - my s kafkom mame z pampyshopu a je super..
cigi oki neva.. ved pokukas, ked zistis co nemas.. 😉

maxara
6. máj 2010

agi - podla mna, ked ti je jedno kam, resp. si myslis, ze je to jedno kam ist rodit, tak by si nemala tak tvrdo bojovat proti Kramarom.. mozno keby si robila v Ruzinove alebo na Antolskej, tak by si dakovala bohu za Kramare.. mozno nie.. no kazdopadne sa to tvoje vyjadrenie snazim chapat tak, ze ani mne by nebolo prijemne, keby mi bol pri porode moj KOLEGA.. mimochodom, moje 2 kamosky rodili na Antolskej, obidve boli totalne nespokojne a jedna byvala s cigankou na izbe.. A to samozrejme neznamena, ze Antolska je pod uroven, alebo nejaka humusacka..

adka1311
6. máj 2010

bella - ja idem 11.5 - bududci utorok Dr. Ilavskej - je to diabetologicka v Petrzalke. Ambulanciu ma na Gercenovej 4/A, medispektrum....
skus ju - ale pride az buduci tyzden, teraz ma dovolenku, tak aj ja som konzultovala zatial len so sestrickou, ale ta bola velmi mila....lekarku somzatial nevidela...
teraz neviem najst cislo, ak nahodou najdem, poselm ti, OK?

kafoditka
6. máj 2010

Maxi cafff, no pekne mi tu Antolsku zhnusujes 😝 😀 😀 Cvicenie super, vsak? Aj to dychanie sa mi pacilo, len som straaaasne zvedava, ci si v tych ukrutnych bolestiach spomeniem, ako sa dycha do brucha 😕 😉

agika1982
6. máj 2010

maxi ja proti kramarom nebojujem...mam nato svoj nazor..proste by som tam nesla...to neznamena,ze ked nejdem ja,nemozte ist ani vy....stravila som tam skoro desat rokov a preto mam vela svojich dovodov....samozrejme ze vy ostatne mozte byt spokojne......

lenkaaninka
6. máj 2010

no podla mna je jedno kto ti dva krát povie teraz tlačte alebo teda kde v ktorej nemocnici na SK sme neni na žiadnej úrovni čo sa týka nemocníc až možno na nejaké sukro na ktoru sa fin. náklady vyšplhaju do výšky minimálne dvoch mesačných platov pána prezidenta tak ja neriešim odrodím a je jedno kde v kt. nemocke...najbližšie tn tak tn 😉
kafoditka a to je ako do brucha 😀 ??

kafoditka
6. máj 2010

Katty - boli ste pozerat jane kociky v babymarkete? Nahodou nevies, ci im dosli aj teutonky, vsak? 😵 😉
Inak Katty, ja som bola presvedcena z obrazkov z netu, ze chcem jane nomad kolekcia 2010 farba utopia a ked som ho videla nazivo, velmi sklamal.. Teraz, ked stretnem nejaku mamicku a ona ho mam, zakazdym si poviem, ako dobre, ze sme ho nevzali...

agika1982
6. máj 2010

lenkaaninka,mas pravdu...ved ja som to uzavrela tak,ze ta co ma napr.dobry porod,tak si bude pochvalovat a ta co bude mat zly tak bude nadavat na vsetko...je to individualne

tinka349
6. máj 2010

zenusky - ja som asi 3 mesiace nemala ziadnu mykozu ani nic a po dlhej dobe na mna dosla 😠 joooooooj....a to som vcera bola v nemocke a ma aj vysetrovali a nic mi lekarka nepovedala....
newete mi poradit, ze keby chcel ist muz ku porodu, na aky kurz musi ist? a kde sa take kurzy robia? 😕

kafoditka
6. máj 2010

lenkaaninka - no ved ja som sa tiez cudovala, ked sa nas fesanda pytala, ci vieme dychat do brucha tak som jej pohotovo odpovedala, ze jasne, sak furt dychame do brucha 😀 A ona ze to nie je pravda, ze zeny dychaju povrchne, len branicou...
Vypada to cca tak, ze sa uplne hlboko nosom nadychnes tak, aby sa ti akoze nafukla brusko a vyfuknes ustami. Ked dychas branicou, tak sa ti nadvihuju len kozy... No haluz 😀 😀 😀

strasska
6. máj 2010

tinka a kde chces rodit?

strasska
6. máj 2010

kafko: ja som precitala, ze vydychnes usami 😀 az po chvili mi doslo, ze jaka blbost, tak som sla precitat este raz 😉

kafoditka
6. máj 2010

strasska 😀 😀 😀

agika1982
6. máj 2010

kupovali ste si aj odavacku na mlieko? neviem ci mam kupit....vela bab tvrdi,ze mi bude na nic.....a myslim si ze rozumne je kupit ju keby nahodou som mala problemy s kojenim,nie?

maxara
6. máj 2010

Kafko ahoj, hej super.. celkovo tie cviky su mi dokonca prijemne.. a som rada, ze to robia, lebo aj ked si na nic nespomeniem, tak aspon teraz mam dusu na mieste, ze ale snazila som sa... No neboj, moja sestra zas lezala na Kramaroch s ciganou.. 😒 a moja kolegyna, co ma 6 deti, rodila ich dve v rozinove, dve na bezrucke a dve na sulekovej a vravela, ze jej to bolo tak jedno, kam ju viezli.. hlavne nech to z nej vytiahnu.. a v Ruzinove lezala s ciganou.. sme sa smiali, co nam ona hovorila za pikosky..
Lenkaninka presne tak.. vsetky su na tom rovnako..
Agi ale ked si precitas po sebe tó ako si to napisala, naozaj to vyznieva tak, ze v pohode chodte, ale ja by som na kramare nikdy v zivote nesla, ani keby ste ma rezali, robila som tam a viem ako to tam chudi, fuuuj, hnus.. asi tak to na mna posobilo.. Tak len preto som si dovolila mat ja takyto komentar, vies?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre