Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

takyna
30. dec 2009

Ahojte kočky 🙂

Zajko krásna fotečka, a kde vám dali prenatalny box? som to nejako nezachytila...
My sme vcera makali na pohotovost v noci, v maternici som mala bolesti, som sa vyplasila po skusenostiach s pred roka, tlak 160/100, zvysena teplota, ale nastastie sme ok, krpčeka som videla tak ma to trosku upokojilo, ale bol to stres riadny, nasadili mi magnezko 2x3 denne,ak by sa to zopakovalo ideme na prijem do nemocnici 😔
budi my zasivat aj krcok robili to niektorej ? pomohlo to?

mojalili
30. dec 2009

TAkyna, kamaratka lezi uz 4 mesiace v nemocnic so zasitym krckom, ale este musi 2 tyzdne vydrzat a moze ist rodit 🙂

luminkasp
30. dec 2009

takyna drzim paluchy

oacka ako sa mas? ja uz trosku lepsie

prave sa snazim nieco upratat aj s mojou malou, lebo zajtra bude u nas zas cela rodina

oacka
30. dec 2009

Mň včera manžel nastrašil, že mi príde svokra upratať, tak som sa zmobilizovala a dokonca som aj povysávala a vytrela podlahy! 😀 😀 😀 Len aby to nerobila svokra!
Luminka, nechcem to zakríknuť, ale u mňa sa to zlepšuje, už mi je zle len jeden deň v týždni a inak to už tak viem ovládať, že nejdem zvracať. Ale stále málo jem, mohlo by mi to vydržať, lebo ja som veľký pažravec! 😀
Takyna, aj ja držím palce.
Ktoré kočíky sú dobré? Podľa čoho treba vyberať kočík? Koľko nás asi bude stáť príchod bábätka?

tima14
30. dec 2009

Ahojte,pridavam sa do temy Julove babatka,som tu nova,tak ma pripadne usmernite,keby som pisala do zlej sekcie.
Som v 10. tyzdni a citim sa uplne v pohode,tehot. nevolnosti som mala v 7. a 8. tyzdni iba.Teraz mi neni v podstate nic,okrem nejakych nalad a nechuti na kofein a sladke stale pretrvava.Viete mi niekto poradit,ci zazil rovnaky pocit pohody?Zarovne sa snazim hybat,chodim plavat a na stacionarny bicykel.V podstate sa ani necitim ako tehotna posledne 2 tyzdne.Zvlastne....K lekarke idem az v 12. tyzdni,skor nemala cas.Dakujem za kazdu radu.

ericica
30. dec 2009

vitaj tima medzi nami 😉
oacka ja vyberam kociky na MMB tam su dost pekne a ani moc drahe 🙂
meruska super ze ste to vydrzali a super napisany list ja by som sa asi rozplakala ☹
baby mne je hrozne zima dufam ze sa mi choroba nezacne odznova 😠

mojalili
30. dec 2009

Meruska, pripajam sa k Ericice, tiez ma rozplakal🙂
Ja som musela oznamit tehu v 6.tt, kedze som musela surne do nemocnice kvoli krvacaniu,tak prekvapko nebolo☹

Oacka - temu kocik som rozoberala v Tehotenstve v TEHULKY NA ZACIATKU TEHOTENSTVA :D, vecer ti napisem co simyslim, nakolko mam marcove dieta aviem, ze na zimu treba ine....ale idem teraz do jedneho babatkovskeho obchodu mrknut, potom ti napisem🙂)

oacka
30. dec 2009

A vy už kupujete niečo pre mimi? My sme malému krstňaťu kúpili kolotoč na postieľku a ono už jeden má, tak tento zostane nám. To je jediné, čo sme kúpili a ani sa ešte nič kupovať nechystám. Ale chcela by som sa na tie nákupy pripraviť, že koľko asi do toho treba investovať. Môj brat kúpil kočík za 24 000,- Sk, ale mne sa to vidí šibnuté.
Lili, dík, som zvedavá na tvoj názor. 😉

oacka
30. dec 2009

Ericica, treba ležať a teplo sa babušiť, ja sa tak každú zimu neviem vyhrabať z chorôb. Stále dačo chytím v škole a nevyležím to. teraz som už dva mesiace iba doma a choroby ma chvalabohu obchádzajú. Držím palec!

mojalili
30. dec 2009

OACKA - no, tema kocik...aj ja som sa s nou zaoberala....Dcera sa mi narodila v MARCI...Mam doma JANE POEWRTRACK, vanicka je autosedacka a je mala....ale na leto staci, len na zimu by sa tam s fusakom nezmestilo...jedine sportiak, ktory ide z toho urobit....lenze po mojej skusenosti, ked je tuha zima, nie je v tom babo dokonale kryte a branene proti vetru ci zime....fakt tuho rozmyslam, ze kupil normalne hlboky kocik za par korun....ay sa do neho zmestilo aj v zime s fusakom....a na buducu jar uz budem pouzivat moj Powertrack JANE ako sportiak, ked uz bude mat okolo 9 mesiacov...to uz bude lepsie. Ale po mojich skusenostiach urcite si kupim nejaky lacny, ziadna kombinacia....hlboky kocik...ved sportiaky sa daju kupit zvlast za lacne peniaze..
Po mojich skusenostiach su zbytocne tie 5 kombinacie, ale kazdy ma svoj iny nazor....

treba si to riadne premysliet, lebo ked kupis 5 kombinaciu, tak o rok v lete zistis...ze sa ti paci ulne ine sportiak,ale ty uz budes mat doma....Ja mam tento doma, len v takej zeleno kaki farby s otocnym prednym kolieskom...prijemna hraskova...aj vanicku aj sportiak.. http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=215431
ale som rozhodnuta, ze hlboky riadny kupim...za 3,500 skk (len nie Dema, ale podobny hlboky)
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

mojalili
30. dec 2009

Oacka - vies, moj kocik tiez stal cca 24 tisic, len mali ho v akcii za 15 tisic, tak som ho preto vzala. A vtedy bola trojkolka novinka...ale myslim,z e teraz je trh presyteny roznymi znackami, takze mate kocky este cca 6- 7 mesiacov na hladanie a skumanie, porovnavanie, ktory by sa vam v ktorom obdobi hodil.

Mylsim, ze kupovat oblecenie pre deticky je skoro, ved to sa da kupit aj po narodeni. Pri narodeni staci zopar kuskov, a sam po porode zistite, ci viac vyuzijete č.56 alebo uz č.62 skor.... Ale kocik je dost draha zalezitost a treba si to riadne premysliet....taze premyslajte🙂))

oacka
30. dec 2009

Chceš povedať, lili, že tá hlboká vanička, čo vidím tu na fotke v mimibazare ti bola v zime malá? Správne som to pochopila?
Ja som doteraz bola presvedčená, že treba kupovať tie trojkombinácie, vidíš, dobre,že som sa spýtala, dík za názor. A ešte mi povedz, je rozdiel medzi tými drahými a tými lacnejšími kočíkmi? Či ide len o značku a dizajn?

oacka
30. dec 2009

Ja som si na kočík dala limit 550,- Euro, tak dúfam, že to bude stačiť...

takyna
30. dec 2009

baby dakujem na drzanie palcekov 🙂 , prajem aj vam vsetko dobre 🙂

dnes iba driemem, po nocnej akcii, magnezko robi svoje....

miki060707
30. dec 2009

ahojte, tak ja kočík nebudem kupovať, mam po malej, nekupovala som vôbec drahý, stál 8500sk, a som tak spokojná, jedno minus ma, že sa moc nezmestí do kufra, ale mi nikam nechodime, tak aj dobre, ale som si od jednej kupila taký starší športový, kt. lahko dám do kufra, sme ho 3x použili, tento môj kočík ma dobre velku vaničku, takže v zime sa tam fusak super zmestí a niekedy si dcérka aj teraz v nom poleží, čo má dva a pol roka, takže ja som spokojná, nieje niejak moderný, ale stačí, mne sa páči....

zrzulka
30. dec 2009

Meruska aj my sme chceli az na Vianoce povedat ale bola u nas svokra (ona je z vychodu a nechodi ku nam casto) tak kvoli nej nech jej to nemusime oznamovat cez telefon lebo to je take neosobne.... Povedali sme to 3 tyzdne pred Vianocami celej rodine (sestra uz vedela ale ona zije v zahranici) A tiez sme to povedali originalnym spsobom. Mamina je vymyselnicka....🙂)))) Ten list sa mi tiez vsak velmi paci ale kedze cakame druhe tak im to hovorila vlastne nasa dcerka. Bolo to strasne mile....

Timy tvoje pocity su uplne normalne. niektore zeny ani nepocituju ze su tehotne... Mne napriklad pri malej nebyvalo zle vobec. Akurat som citila unavu vecer. Teraz je to uplne opacne.... Ale stale verim ze to prejde. Zajtra zacinam 14 tyzden tak by bolo uz aj nacase...Akurat kamaratka ma vcera utesovala ze jej tiez po 14 tt zacalo byt dobre.Tiez jej prve tri mesiace byvalo neskutocne zle...

zrzulka
30. dec 2009

Oacka my kocik neviem aky kupime, bud surodenecky (uvidime ako bude na tom mala a podla toho sa zariadime) Alebo mojim snom je taky ten akoby starozitny kocik. Mne sa to strasne paci....Len musim prestudovat ako to zo skladanim do auta ako je tazky (ja jazdim aj busom) Zatial kocik este neriesim....
Pri malej sme mali trojkolku ale tu by som uz nekupovala ....

Mna by skor zaujimalo. Dievcata radte.... Hlavne tie co mate letne mimca. Dnes som uz neoddolala a pokupila babatku bodynka,(teda asi 10 bodyniek) take strasne krasne rozkosne saticky (next ma vypredaj) Len neviem ako sa vlastne obliekaju narodene deti v lete. Staci im bodynko s kratkym rukavom a nejake polodupky. Ci kratasky, alebo len ku bodynku ponozky? Alebo treba kupit bodynka s dlhym rukavom?na to dupacky. Dcera je zimne babo tak ja nemam sajn....

zrzulka
30. dec 2009

Mojalili musim sa smiat my sme mali pre malu presne ten isty kocik aky si hodila link. Powertrack. len v modrosivej farbe....A tiez ked sa mam rozhodnut tak uz kupim solo hlboku cast a solo sportiak (teda sportiak nie lebo mam golfac a ten sa da pouzivat od 6tich mesiacov...) my sme mali aj autosedacku ktora sa naklikava na podvozok a nevyuzili sme to ani jeden jediny raz....
Mne sa strasne pacia kociky znacky Teutonia....kamaratka ho ma a je super aj ked je to tiez trojkolka.... ja uz trojkolku nechcem

janka256
30. dec 2009

ahojte kocky dlho som tu nebola ale citam vas pravidelne 🙂 ja idem na krvne testy 11 januara to je akurat 16 tyzden dufam ze uz konecne aj tehu knizku dostanem aby som nemusela byt v aute priputana 🙂 vidim ze sa riesia kociky ja mam taku 4-kombinaciu este po malej aj som ho chcela predat ale teraz si ho necham je super priestranny tak dufam ze ho konecne vyuzijem aj autosedacka je k tomu takze mi postacui a ja tiez rozmyslam ako sa vlastne take masle babo oblieka v lete kedze moji su obidvaja aprilovi a to este bolo dost chladno 🙂 veci mam strasnu kopu este po malej aj svagrina sa mi chysta nejake dat tak mne netreba vobec nic ale joj tak by som uz kupovala tie drobunke vecicky 😀 a nevolnosti uz nemam ani ja bolo to asi tak od 6-9 tyzdna teraz uz je to super aj papam vsetko vsak som uz aj 5 kil pribrala a rano ked sa zobudim mam velmi strasnu chut na sladke 😀

janka256
30. dec 2009

este nieco som chcela aj vas boli sem tam v podbrusku? alebo ked sa prudko pohnem vtedy mam to taaaaaak zaboli 😒

zrzulka
30. dec 2009

Oacka ono tie vanicky su na jedno kopyto. ta nasa (co ma aj Lili) je este dost velka v porovnani s niektorymi inymi...my sme v nej vydrzali 7 mesiacov aj s fusakom.Akurat na jar sme prehodili sportovu cast co bolo uplne super nacasovane... Mne sa v tej dobe ako sme sa rozhodovali pacili aj kociky znacky casualplay ale ked som videla vanicku... Ani dizajnovo sa mi nepacila...Teraz som aj rada ze sme ten kocik nekupili. Ved ho ma kazda druha mamina🙂))) A nevydrzi ani do 3 rokov dietata. Sportova cast je mensia ako u Jane. Navyse trojkolky su take velke hebeda ze som sa vzdy ledva do busu zmestila... Pri tomto babetku urcite kupime zvlast hlboky. (golfac si nechavam po malej) A my budeme aj satkovat takze zrejme len nejaky lacnejsi, pripadne z druhej ruky. Nemienim davat majland za kocik ktory vyuzijem par mesiacov....

zrzulka
30. dec 2009

Jani mna obcas tiez tak boli.... a dnes aj krize zacali. nejako skoro sa mi zda....

zuzana76
30. dec 2009

ahojte

prepacte ze vam sem leziem, janka, kde si citala,ze tehotne nemusia mat bezpecnostne pasy?

http://auto.server.sk/---spravy-zaujimavosti-aj...

pozri sem, je to sice starsi clanok, ale asi sa nic nemenilo

mojalili
30. dec 2009

Oacka - no ta vanicka co som dala...ja som mala trosku inu....dala som si do albumu fotku LILI v kociku a kocik, pozri sa.....je to tu... https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
Trošku som prelistovala staré fotky....spomienky sú kruté,ale aspon ti Oacka dam predstavu, ako vyzera babo v takom kociku...a to je leto a ma tamnajviac 3 mesiace...co potom v zime...

zrzulka
30. dec 2009

Lili ake brusko uz mas.... Rastiete do krasy... Ja mam len take mini ale uz si to ludia vsimli. Bodaj by nie... som chuda jak sliz🙂...
Lili vy ste mali inu vanicku. to je ta matrix vsak??? Co sa da pouzit aj ako autosedacka?my sme mali taku istu co si davala link a ta bola v pohode. Mala sa v nej vozila do 7 mesiaca. Aj dlhsie by sa vosla len potom uz bola zvedava tak sme ju prelozili do sportaku. Vobec si neviem predstavit ako to bude teraz... Zda sa mi skoro davat drobceka v 6tich mesiacoch co bude akurat zima do sportovej casti. predsa len vo vanicke je dieta chranene....uz vidim ze to budu dilemy ked budeme vyberat kocik. A hlavne chcem preklapaciu rucku. ta mi pri malej velmi chybala.

mojalili
30. dec 2009

Sak prave Zrzulka, vanicka chrani 6 mesacne babenko pred vetrom a mrazom.... Vies, preto som hodila ten moj kocik, lebo ten je predsa o trosku iny....toto bol POwertrack, ale ta prva verzia, potom sa zacal vyrabat iny....toto bol dopredaj za 15 litrov so vsetkym... Vies, ja toto vyuzijem ako autosedacku a sportak, teraz kupil obycajny hlboky kocik...aj z bazaru, nejaky pekny zanovny....a neskor kupim len golface, lebo moja malá ich donicila...a mam to. Lpsie, ako dat za new kocik 10 a viac litrov...

oacka
30. dec 2009

Baby, dík za odpovede, inšpirovali ste ma.
Inak zrzluka, mňa asi týždeň tak bolia kríže, akoby mi niekto prelomil chrbticu na dve a zasa spojil prudkým pohybom. 🙂 🙂 Nechápem, kde sa to zobralo. To je normálne?

zrzulka
30. dec 2009

Ja som praveze moj kocik po malej aj s autosedackou predala takze musim nieco vymysliet nanovo. necham sa inspirovat radami skusenejsich. lebo ja nie som kocikova maniacka a kocik aky by som chcela zatial nevyrobili🙂)))) jane nebol zly. Mal super kolesa, tereny zvladal pefektne (co sa o mojom chiccu neda povedat) aj bol super lahky ale to bola aj nevyhoda lebo stacilo zavesit na sportovu cast prebalovaciu tasku a stalo sa ze sa mi aj s malou prevrhol....A na tejto nasej verzii nebolo polohovanie noziciek cize mala ked este sama nesedela tak sedela v takej strasne neprirodzenej polohe ze sme ho museli predat a kupit novy.Ale inak sportova cast bola super siroka. pre take dieta co uz sedi perfektna. ono kazdy kocik ma svoje plusy aj minusy. Asi ako vsetko v zivote....

Pridala som aj ja svoje brusko ale nemam take cielene fotene. Pri tomto babenu to tak strasne flakam... pri malej mam kazdy jeden tyzden odfoteny🙂))) A teraz som v 14tt a zatial ani jednu bruskatu fotku... Ale chceme ist do atelieru ked brusko podrastie nech mame pamiatku. A mozno az ked sa babetko narodi... uvidime, toto tehotenstvo mi nejako rychlejsie ubieha....nestiham....🙂)))

zrzulka
30. dec 2009

Oacka mna aj pri malej boleli krize ale neskor tak ma to aj celkom prekvapilo. Ale dnes sme so segrou dost vela behali tak to pripisujem tomu.... ja lemra lemrava uz nie som zvyknuta na taku zataz🙂))) Budem musiet zacat cvicit lebo takto to dalej nejde....Je to normalne,tehotenstvo je zataz na organizmus jak mraky.... neskor nas cakaju aj ine "prijemnosti" Uz teraz mam husiu kozu ked si spomeniem ake strasne krce v lytkach som mala pri Michaeli, az som plakala od bolesti. na ine veci si nastastie nespominam.... ja som celkovo tehotenstvo s nou znasala relativne v pohode.....

zajacik...
30. dec 2009

Ahojte 🙂
Takynka moja davaj na vas pozor, myslim na vas nech ste s babikou v poriadku a nech uz nemusis do nemocky... 🙂
Katarina aj ty sa drz, som rada ze bolesti presli a nemusela si na operaciu 😉
Meruska to ste dali babke a dedkovi nadherny darcek, tiez ta obdivujem ze ste to tak dlho utajili 😅
Tima vitaj medzi nami julovkami 🙂
Baby vidim ze ste zacali rozoberat kociky, ja sa v tom vobec nevyznam, ale minule som uz tiez zacala pozerat na nete a strasne sa mi paci tento: http://www.babytrend.sk/neonato-kocik-reverso-s... len v tej farbe 877, normalne uz ani ziadny iny nechcem len tento... no len este uvidime aky bude v skutocnosti, ked ho najdem niekde na predajni a vyskusam... a na jednej stranke som ho nasla v akcii za 14 tisic (a to nehovorim ze niekde ho predavaju aj za 22tis.), to su riadne rozdiely 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre