Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
7. máj 2010

niki, j
a som zavinovacku pre istotu kupila, niektore deti udajne lubia byt takto "zviazane"maju pocit bezpecia, ako v brusku,
a babo sa aj lepsie prenasa...
a okrem ineho leto, teda jul a august nema byt tento rok nic moc.... 😒
a novorodenci byvaju trosku zimomrivi, lahko sa podchladia, alebo naopak prehreju..ja som pripravena na kazdu variantu pocasia..

nikitka231
7. máj 2010

zrzulka a dr ti povedal ze sa to do porodu este moze v pohode zmenit poloha miminka ?ci uz sa to moc nemeni??neviete do kedy je termin ze sa moze este stale otocit? 😕

lenkaaninka
7. máj 2010

bože baby vy máte v prstoch vrtule??? píšete ako draci predošlu stranu prečítam a už je dalšia zapísaná...musela som kura namočiť lebo deti si zmysleli že chcú pečene kuriatko a kašu zemiakovú asi aj polevu urobím..

inak ja mávam stále horšiu a horšiu kyselinu fuuuj po bárčom čo pohlcem a sa čudujem že sa mi ta trubica nerozpadne...
normálne mi to dekel vyráža...
inak som teraz čítala taký článok o porode a chlapoch pri nom že im to uškodí a pod .. že trauma v sexe a bla bla..
a v tom ma napadlo že iste to písal chlap ako my ženy z toho nemáme mať traumu??? ved my to v reále prežívame všetku tu masarinu...a musíme byť matkami, milenkami, ženami v domácnosti...a chudiatko chlap môže mať depku ked nás drží za ruku...no moje krásne zlaté...normálne som sa rozčulila...

rok tigra teda ja som sa len tešila že moje dieťa nebude lev lebo to som ja a to je taká nie moc milená povaha ako dieťatko levíča by som nechcela vychovávať tak ale namiesto leva budem mať rakotigra 😀

lulu1983
7. máj 2010

lenkaaninka, mne by az tak levik nevadil, ja len dufam, ze sa maly nepoponahla a nebude z neho blizenec.. na racika sa tesim velmi 🙂

zrzulka
7. máj 2010

Niki jasne ze moze, zatial nic nehovoril kvoli polohe... uz je takto dlhsiu dobu. Akurat skonstatoval ze ma cudnu polohu. Poznam take pripady ze babulam hrozila sekcia, vsetko prichystane na nu a na porodnej sale zistili ze babo sa otocilo dolu hlavickou. Drobci maju v bruskach este stale vela miesta tak "vymyslaju"... neboj si len v 26tt to je este skoro. ja tiez verim ze maly sa otoci hlavickou dolu....

ronit
7. máj 2010

ahojte, zrzulka dietatko sa moze otocit aj 10 minut pred porodom, aj take sme videli 🙂

zrzulka
7. máj 2010

Lulu preco nie blizenec, blizenci su fajn:o)))) Ako tak premyslam tak vacsina mojich priatelov a znamych s ktorymi si rozumiem su blizenci 😀 nas by mal byt tiez rak...

izira
7. máj 2010

Ahojte, dakujem vam za vase prispevky -ani neviete ako ma niektore pobavili - mojalili - hlavne ten o tvojej dcerke Lili a dalsej sestricke pre nu - mi to pripomenulo nasho maleho, ktory tiez nevnima casove postupnosti - zatial...🙂

Inak ste tu niektora z Ke, ktora sa chysta rodit v porodnici na Rastislavke? Alebo uz mam skusenosti s touto porodnicou?
Vopred dakujem.

zrzulka
7. máj 2010

Ron vdaka, ja verim ze pojde dolu hlavou a pojdeme von prirodzenou cestou 😀

janulienocka
7. máj 2010

Lenkaaninka s tymi chlapmi a ich traumou po porode stopercentny suhlas 😉, inak fakt teda ani ja nestiham tu vasu rychlost ako pisete, ked som chodila do augustoviek pred tromi rokmi, tak pohoda, bolo nas hadam patnast ale tento babyboom, ktoto ma stihat 😅???

nikitka231
7. máj 2010

kocky ak ste nejaka kupovali tu zavinku hodite mi link ktora by bola fajn??zevraj su aj nejake take ze na leto..aj s vystuzou,ja som mala drobca decembroveho tak to bolo nieco ine 😉

zrzulka
7. máj 2010

Janu veru ani ja nestiham absolutne..... Clovek sa tu den neukaze a uz staca prehlad co nove 😀

lulu1983
7. máj 2010

blizenci su fajn, su velmi nadani a vsestranni, mam tiez vela priatelov medzi blizencami a dobre si rozumieme, ale obcas mam taky pocit, ze sa v nich skryvaju dve rozne povahy 🙂

zrzulka
7. máj 2010

idem lucim sa treba aj popratat... co to uvarit... nech sa mala naje ked sa zobudi... prijemne kecanie prajem....

mirka285
7. máj 2010

ja by som tiez brala blizenca,lebo aj ja som..sestra je rak a pride mi taka spomalena,ja som ovela akcnejsia...ale ako dieta som vraj bola hrozna..ked som mala rok,vyliezla som po rebriku na povalu a mama skoro dostala infarkt,a vraj sa mi huba nezastavila od rana do vecera 😀

adelaine
7. máj 2010

...ja som sice rada, ze maly je otoceny spravne, ale desim sa porodu, ze to raz pride....bojim sa tych bolesti...
ale na druhu stranu sa bojim aj druhej verzie, teda sekcie ☹ co so mnou?
kamoska totiz sla na planovanu sekciu, celu pripravu videla, hovorila, ze sa klepala ako ratlik, dokonca ajzuby jej cvakali
bolo to zo stresu, nevedela to odburat...robili ju iba v epiduralke, tak vsetko vnimala ☹ boze....
ja som strasny sralo 😢

janulienocka
7. máj 2010

🙂 Zrzulka papa zatial, Niki ja som mala sono minuly piatok a vraj sme dobre otoceni, dole hlavickou

oacka
7. máj 2010

tak ja chcem raka, ja som rak, a veru sme takí málo akční... blíženca nechcem,ja mám s nimi samé blbé skúsenosti... dúfam,že to bude ráčik...

zrzulka
7. máj 2010

Lulu a tak nie vzdy je to len o znameniach ..... ale tiez si myslim ze meno a znamenie cloveka tak trosku ovplyvnuje na cely life. ja si vobec nerozumiem s pannami. tusim len s jednou sesterkou. ona je panna a v pohode ale ci uz to bol partner ci uz v rodine nejako si nemame co povedat.... Vnimam aj na dcere ze je znamenie ako ja a ma urcite maniere po mne. hlavne tu hroznu tvrdohlavost. veruze muz to s nami nebude mat lahke. 😒

oacka
7. máj 2010

prosím ťa,adelaine milióny žien odrodili,tak sa to musí dať,nie? ja sa nestresujem, aj tak viem,že sa tomu nevyhnem, tak čo.... a po týždni sú už doma, či po sekcii,či po normálnom,tak ak nie sú komplikácie, musí sa to dať vydržať... horšie je,ak máš nejakého deba lekára...

zrzulka
7. máj 2010

Miri moja sestra je blizenec a presne to iste urobila aj ona ... Lozila na povalu po rebriku ako deculo.... 😀 tiez je az prlis akcna a do vsetkeho hrrrrrrr...vsetko musela skusit ale zial pri nicom dlho neostala. teraz je uz 6ty rok v cudzine a to uz vystriedala tolko zamestnani a miest ze ani nestiham sledovat co nove. 😀 😀 😀 ja som uplne ina ako ona.... Ale super si rozumieme....

mirka285
7. máj 2010

zrzi tak ja som podobna ,tiez som vsetko vyskusala,aj dve stredne skoly absolvovala,a vymyslam doteraz 😝

adelaine
7. máj 2010

oacka, ja viem...to je len stres z noveho, nepoznaneho 🙂 😉 aj pred svadbou som pol roka stresovala, a potom v den svadby som sla k oltaru s kludom anglicana...moj muz je moj presny opak, on stresoval rano v den svadby 😀
inak, pridala som dnes nase svad. fotecky, len tak....

a co sa tyka znameni, podla mna nieco na tom malicko pravdy bude....a aj ja sa tesim, ze to bude racik 😉

oacka
7. máj 2010

ja chodím na tú predpôrodnú prípravu,taká mladá pôrodná asistentka z tej nemocnice,kde chcem rodiť,nám vysvetľuje celý porôd a mne sa to veľmi páči. je dobré, keď už vopred vidím nejakú osobu,ktorá sa tam tomu venuje, že mám pocit,že nejdem celkom do cudzieho... ale ono stále sa môže dačo skomplikovať... nakoniec som sa rozhodla,že si zazmluvním konkrétneho lekára, budem mať lepší pocit.....

adelaine
7. máj 2010

oacka,
aj ja som bola na jednom kurze, teda na jednej hodinke....bola to prednaska s nacvikom dychania, ci uz pocas kontrakcii
alebo aj pri tlaceni, ale vobec mi to neslo....moja kapacita pluc mam pocit, ze je teraz nulova, neviem poriadne dychat ☹
je to dobra vec, ale co som pozerala tato porodna asistentka ma nasledujuce prednasky total plne az do mojho terminu porodu,
uz sa k nej nedostanem 😔 ale mam pocit, ze ked to na mna pride, nebudem vobec vediet dychat a umriem 😢

oacka
7. máj 2010

tá naša hovorila,že asi 5% mamičiek vie dýchať! a že ona im to počas porodu ukazuje a dýcha rovno s nimi,lebo je to lepšie,ako by jej to v tej bolesti mala vysvetľovať. to je asi akoby si išla na veľkú potrebu. a treba napínať brušné svaly.

lulu1983
7. máj 2010

adelaine: cuduj sa svete, ja sa porodu ani zdaleka nebojim tak, ako prveho tyzdna, ked prideme s babom domov, skor mam obavu, ci nebudem moc unavena a nervozna, ci budem vladat ho kojit a budem dost trpezliva, kym si najdeme rezim. Pri porode budu skuseni ludia a ti nam povedia, co a ako, ale doma... 🙂 myslim, ze kazda sa asi niecoho bojime.. 🙂)

mirka285
7. máj 2010

lulu ver tomu ze ked budes z porodnice doma,budes stastna 😉

rybaanka
7. máj 2010

Ahojte

tak som preletela par poslednych stran, ze nech som trochen v obraze 😕
mojalili kraaasna rozlucka, no coment 😉 😵
baby ja este nemam do porodnice nic zbalene, ale chystam sa buduci tyzden vsetko dokupit, bola som na poradni a sicko je ok, maly je uz aj konecne spravne otoceny, aj viem asi presne kedy sa otocil 😲 😀 , inak to vyzera tak, ze bude vacsi aspon lekar vcera skonstatoval podla asi velkosti maternice, alebo neviem coho, ze ma urcite viac ako by mal mat 😲
inak som anemicka, ale to je v tehu normish, takisto mam cukor na hranici a este nieco mam zvysene, ze CVK a znizene CB, ale to neviem co znamena 😲 ale asi nic vazne, kedze to nejako neriesili....
ja mam inak este z prveho tehu 2ks jednorazovych nohaviciek a tiez su take akoby z gazy, su sietkove a boli super, najradsej by som si presne take dokupila, lebo mala som aj take akoby papierove a tie mi teda nevyhovovali 😠 no a pratelne si teda neviem predstavit, to akoze v porodnici ich budete prat? 😲 Fuha, tak z osobnej skusenosti mozem povedat, ze po sekcii by som tazko hned prala, ale tak zase na druhej strane asi vacsina z vas bude rodit normalne 😅

zrzka s malou ta uplne chapem, tiez niekedy nevladzem a som na nervy ☹ teraz niekedy krpec tak vymysla a robi sceny, ako na potvoru, ja som inak velmi mierumilovna povaha, mna maloco vytoci, ale posledne dni som akasi nervna, asi sa mi buria hormony, alebo mi vadi, ze sa uz nemozem poriadne hybat ☹

denisse
7. máj 2010

ahojte baby ... to je strasne, kolko ste toho schopne popisat ... preletela som par poslednych stran nech som tiez trosku v obraze ...

ja zatial tasku do porodnice nechystam, ale nejake veci uz mam ... teda hlavne preto, ze se zvysili sesternici, tak mi to dala (poporodne vlozky, aj tie do podprdy) ... inak ked som rodila nelu, tak som pre nu v podornici nepotrebovala vobec nic, vsetko tam bolo ... myslim plienky, gaza, mydlo, aj oblecenie (ale to jej bolo strasne velke, tak mi mm doniesol, co som malo vopred doma na kopke prichystane) ...
tiez tam boli vlozky pre nas ... jasne, ze beriem jeden balik svoj, lebo sa moze stat, ze sa minu a nestihnu doplnit, ale minule sa na to dalo spolahnut ...

okrem veci, o ktorych pisete, este naozaj odporucam kupit ten gel z dubovej kory na hemeroidy ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre