Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
8. máj 2010

Ahojte pupkane,
ja som v noci spala celkom dobre, az na raz, co som sa zobudila na fixinelu a ked uz som sa posadila, nech sa z toho vygrgam, chcelo sa mi aj cikat.. no ale potom som uz aj celkom dobre zaspala, IBAZE mm ma rano zobudil 6:27 ☹ 😠 vraj on ma musel pohladkat.. potom mi ukradol perinu, listoval knihu (ucil sa), cize spanie uz nehrozilo.. No ale aspon ze svietilo slniecko, tak som vstala, on mi isiel urobit ranajky a JA som si dnes obliekla moje nove saticky, sice radsej na tricko, ale aspon som sa potesila. Isla som k nasim, som dosla uz o 8:00 k nim a ty vole, mama este v posteli 😀 to sa uz dlho nestalo, oni vzdy uz rano buntosili a teraz si uz asi pekne zvykaju na dochodcovsky zivot 😀.. potom som zbehla este kupit rozky a mlete maso a idem robit fasirky. Mm zatial urobil pyre, to on rad robi a aj mu to ide lepsie ako mne.
zrzi - ja som mala problem so zapchou a ked mi dr povedal, ze mi predpise zelezo, tak som prejavila obavy a on ze mi napise nejaky novy pripravok, vola sa Ferro Folgamma, stoji 6,60 a ja som platila 4,76 z toho.. a mozem potvrdit, ze zatial teda zapchu nemam, skor mam pocit, ze mi to tak fajn posuri hovienko.. vzdy po velkej mam taky pocit dobreho vyprazdnenia.. tak vyskusaj

No a predstavte si, co ma dnes caka.. Jedna moja "kamoska" sa ku mne chysta na navstevu.. uz ma opruzuje asi 3 mesiace, ze kedy sa stretneme a uz vcera som si povedala, ze ju zavolam, nech to mam z krku.. no a k tomu sa mi ohlasila este jedna kamoska, ktora sice mala prist, ale potom to zrusila, ze ona predsa len pride 😀 Tak budem tu mat obe, ta prva pride aj s frajerom, tak dufam, ze sa dlho nezdrzia a ta druha, tu zboznujem, na nu sa velmi tesim, ostava u nas spat a tak asi prehrkutame cely vecer.. Tak snad mi aj pomoze zniest tu prvu 😒

Takze teraz idem urobit tie fasirky, upratat dom a umyt podlahy, takze mam asi na 3-4 hodiny robotu.. no uvidim, co vsetko vypustim, resp. zamaskujem.. Takze pekny dnik, vikendik, keby som nahodou uz dnes nenakukla..

maxara
8. máj 2010

adel - ani mne sa este nic netvori, tak dufam, ze nebudem mat problem.. inak v rodine nikto s dojcenim problem nemal, tak dufam, ze to pride.. inak som mm hovorila vase reakcie na to, ze muzi sa chystaju cucat materske mlieko a ze nakoniec si raz cucnu a skonstatuju ze fuuj nikdy viac, no on stale trva na svojom, ze on bude vynimka.. 😒 tak dufam, ze sa nebude vediet prisat 😀
oacka - ja uz mam postielku zlozenu, ale len preto, ze mm sa zdalo, ze stratil nejaky srobik z nej.. no nakoniec nestratil, ale uz sme ju nerozoberali.. len ju nemam este pri posteli, ale len tak postavenu v spalni.. (my mame taku mensiu telocvicnu ako spalnu, takze tam len tak stoji pod sikminou, prekryta igelitom..)

cigaretka5
8. máj 2010

Ahojte dievcata, tak sme dnes boli v babymarkete a mame novu dilemu. Teutonia versus mutsy. A este som sa kcela spytat kolko ste Dali za postielky? Som videla postielky nedzi 70-200 euro a nevidela v nich ziaden rozdiel

ericica
8. máj 2010

maxi tak si uzi navstevu....
inac pekny vikend vam prajem 😉 ja pockam kym si zoberu posledni torticku a idem s malou hajat,.som daka ospala...
nito tu neni 😉 ? 😉 😉 😉

oacka
8. máj 2010

cigaretka, oni sú v tom babymarkete príšerní,oni každého presvedčia na teutoniu! 😀 😀 😀 😀 a výškovo ti vyhovuje aj teutonka? čo vyjde lepšie finančne?
ja som kúpila postieľku u nich a stála asi 149,- euro a matrac 26,- euro.

maxara
8. máj 2010

cigi - my sme dali za postielku 70 po jednom dietati, pouzivana asi dva mesiace a k tomu vsetko, madrac, hniezda, kolotoc.. no vyzera byt pevna, stabilna.. asi na to pozeraj..
inak nevies ci Katka stumpfova a miro spolu chodia? 🙂
eri - dakujem, pokusim sa..

mirka285
8. máj 2010

tak uz mam namontovany novy kut tak sa tesim lebo je taky s hlbsou vanickou ze mala sa tam moze do troch rokov aj kupkat a hlavne je cistucky bez vodneho kamena 🙂 chvilu som upratovala a funim jak lokomotiva,Ericica veru aj ja si pojdem lahnut,dobry napad..cigaretka tak ked sa ti dieta postavi v tej 70 eurovej a zacne skakat tak ta sa ti asi najskor hned rozpadne,kdezto ta 200 eurova je urcite kvalitnejsia a pevnejsia,tym padom aj bezpecnejsia...a su aj celkom dobre postielky za tych 100-130 euri...tak to je taka zlata stredna cesta..Maxinka uzi si dnesny vecer,ja idem tiez ku kamoske gratulovat,ale byva hned oproti tak vybehnem len v teplakoch na kolacik 🙂

cigaretka5
8. máj 2010

Katka a miro spolu nechodia, to je iste. Oacka no teutonia vychadza plus minus rovnako ako mutsy okolo 700 bez autosedacky. Neviem predavacka v babymarkete sa moc k mutsy nevedela vyjadrit.... No problem ze tie 70 eurove postielky nemam moc kde vidiet live ale disajnovo sa mi hodi uplne najviac. Name bielo cokoladovu spalnu .... Este mam jednu dilemu- prebalovaci pult. Mame fom predpokladam ze vacsinou casu budem v dole, spalnu mame hore. Najskor som chcela komodu do spalne vyssiu a navrch namontovat prebalovaciu cast a teraz riesim ci hi vobec v tej spalni vyuzijem ....

maxara
8. máj 2010

No pozerala som do toho mejlu, kde sme riesili tu postielku, tak povodna cena bola 120e aj s madracom.. vyzera pevne, uvidime.. ALE cigi ja tiez riesim to, ze spalna je hore a budem vacsinu casu dole.. v spalni budem mat postielku, malinka ma zariadenu izbicku s normalnou velkou postelou (ked bude starsia) a nabytkom studentskym, ale do tej izbicky ju budem zvykat od malinka, tam ma aj oblecenie, budem ju tam kupat, prebalovat, kojit (ked nebudem dole) .. na spodok som kupila cestovnu postielku, pripadne ju vylozim von v kociku a prebalovaciu podlozku dam na pribornik (mam tak dva take dlhe vedla seba a mam na nich len kvety.. takze kvety premiestnim, este dnes to chcem ulozit), ten je taky vyssi..

oacka
8. máj 2010

cigaretka, moja teutonia stála bez vaničky a autosedačky 790,-, to je skôr okolo osemsto. Pozri na maeteriál postieľky, tie poľské nie sú z masívu,ale z nejakej preglejky alebo tak. to môže byť problém po čase.

cigaretka5
8. máj 2010

no oacka nam robila kalkualaciu na klasicku vanicku sportovu cast - podvozok lamba ci jak sa to vola a nacenila to na 720 tak neviem, ale furt je zoto plus minus mutsy , ale v pripade mutsy sa mi zda stylovejsi ten povozok

cigaretka5
8. máj 2010

maxi takze budes bez pultu? alebo ho mas hore?

cigaretka5
8. máj 2010

maxi inak sa mi mari ze chodis na kramarew cvict, je to nutne ked by som tam sla rodit?

mirka285
8. máj 2010

preco si si vybrala lambda podvozok?nepaci sa ti cosmo alebo spirit viac?

maxara
8. máj 2010

cigi jaaaj jasne, blik, ved toto som ti chcela napisat.. prebalovaciu komodu budem mat darovanu, ale inak by som si ju nekupovala, lebo mam tam dost miesta, kedze mala ma "samostatnu" izbicku.. cize ma aj dost miesta na ostatne veci, mam tam dost ulozneho priestoru a riesila by som to na pisacom stole, co tam ma.. takze tym, ze ju dostanem, ju mat budem, ale inak ee..
no a Kramare - ak nechces mat muza pri porode, tak tam vobec nemusis ani pachnut.. vlastne to robia pre nas, ze ked sa chces dozvediet nieco o tom, ako to tam chodi, ako prebieha porod, tak na to su tie "prednasky" resp. konzultacie. Ak chces mat muza pri porode, musis mat v tehu knizke od nej peciatku, ze absolvoval pripravu, robi ju kazdy den okrem utorka, o 9:00 trva to dve hoidny, ale mava to dost nabite, preto sa treba dohodnut, ze kedy a teda rozhodne to nenechaj na poslednu chvilu.. normalne v utorok o 9:00 robi tie vstupne konzultacie a tam sa baby dohodnu, kedy pridu s muzmi a kedy pridu cvicit. Ale nic z toho nie je povinne, no peciatku ti neda, ked na tu pripravu otecko nepride.. Cvicenie -bola som len raz a na dalsi tyzden bolo uz vsetko plne, takze som sa nezapisala, ale este sa chystam, nie je to naskodu. Je to take velmi light cvicenie a zaroven sa tam uci aj to dychanie, no a po tom cviceni je priestor na akekolvek otazky ohladne porodu. Len akurat ked som bola, tak mala nejaky problem, ze sa ponahlala prec, tak sme sa moc nepytali.. Potom este byvaju prednasky na nejake temy, myslim, ze v utorok o 11tej ale je pokazde ina, teraz by mala byt o starostlivosti o plet pocas tehu, tam sa nechystam, no chcem ist na tu o dojceni, tak neviem, kedy bude... Uvidime.

oacka
8. máj 2010

tá lambda je pekná,taká štýlová,ale ja sa bojím,keď je podvozok taký tyčkový,že dve spojené tyčky,že sa to rozhegá. ale to je asi blbosť.

mirka285
8. máj 2010

a mne sa mari ze lambda je pre vyssich ludi,ci?

cigaretka5
8. máj 2010

mirka pretoze lampa podvozok je aj pre nas vyssich 🙂
maxi dakujem, ja totiuz chodim cvict aspon raz ak nie dav krat do tyzdna k zore do zorafitu , nie je to o dychani ale o uvolneni a precviceni stuhnutych partii tela a o spoteni a vyplaveni endorfinov........................... no budem sa musiet uz pomaly aj rozhodnut ze kam teda rodit lebo ak by som rodila prirodzene rada by som aj draheho zasvetila do toho, len sa obavam ze skoncim sekciou kedze mi nieco take naznacil ocny lekar kedze moj vnutroocny tlak je na hrane

mirka285
8. máj 2010

no tak dobre som si to pamatala,len som nevedela ze ty si vysoka,tak teraz uz chapem 🙂

cigaretka5
8. máj 2010

no ja mam skoro meter 90 a manzel 205 cm takze nase moznosti pri vybere kocika su obmedzene a musime ist do drahsich modelov

mirka285
8. máj 2010

tak to potom neni o com,tak to by som aj ja z teutonie volila urcite lambdu...a pozerala som aj ten mutsy,aj ten vyzera fajn 🙂 najlepsie je na papierik napisat plusy a minusy kazdeho z nich a ten co bude mat viac plusov kupit 😉

cigaretka5
8. máj 2010

len v podstate uz je to fakt len o dizajne lebo oba kociky su rvnak kategoria a plusy a minusy u oboch su asi rovnake . Tak si asi este necham par dni na to nech sa z toho vyspim.

oacka
8. máj 2010

a čo sa dizajnu týka, ktorá značka má krajšie farby? alebo väčší výber? ako dlho sa čaká na mutsy?

cigaretka5
8. máj 2010

no co sa tyka farieb teutonka ma sirsi vyber ale my sme s farbou uzrozumeny uz davno cervena- nech nas je vidiet a ta je zhruba rovnaka u oboch, cakacie doby teutonka 3 meisace mutsy 6-8 tyzdnov takze zas skoro podobne 🙂

oacka
8. máj 2010

tak už len sa rozhodnúť.....kde sa vyrába mutsy?

cigaretka5
8. máj 2010

mutsy je holandska znacka teutonka tusim nemecka, ze?

maxara
8. máj 2010

cigi tak potom uz len intuitivne.. prides tam, kde maju oba a ktory ti viac padne do oka, alebo sa ti v tej chvili bude zdat krajsi, tak sup ho do pokladne.. a mas vybavene, cim viac budes lamentovat, tym viac sa zacyklis..
no a to na Kramaroch - pri tom sa nezapotis urcite, je to len o uvolneni, ponatahovani a medzi to vlozila nejake tie dychacie techniky.. aj tam ukazuje ulavove polohy, co mozme riesit na vzdycharni a tak.. no a ak mas problem s ocami, vzdy sa tlaci pri zavretych ociach, tak ty obzvlast na to mysli, ak by si sla rodit prirodzene..

denisse
8. máj 2010

baby, tak ja som dnes okrem varenia obeda cely den upratovala tu kupelnu 😝 😝 😝
som spomalena, ale nakoniec som spokojna, ze som vsetko nepotrebne vyhadzala a zvysok preskladala, vsetko poumyvala ...
idem este obliect nelu, mm s nou ide von a ja idem zapnut pracovny notebook ...

tak vam prajem pekny zvysok soboty ... 🙂

maxara
8. máj 2010

baby, nasi mi dnes vraveli, ze boli u jednej ich znamej a ked tam prisli, predstavili im jednu starsiu pani ako tetu Tiku.. teta Tika (tvrdo vyslovene), tak len pre inspiraciu, volala sa Scholastika, keby ste nemali vybrate meno 😉
a ked uz by som sa tak aj volala, raz by mi povedali Tika a bolo by po nich.. 😀

oacka
8. máj 2010

😀 😀 😀 😀 😀 a ako ju majú volať?
malý synovec sa teraz vyvaľoval v teutonke a veľmi sa mu tam páčilo! ma to potešilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre