Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
9. máj 2010

denisse aj ja milujem navstevy, ked sa dohodneme kedy pridu, ale aj prepadovky.. vzdy sa u nas nieco doma najde na ponuknutie a ked o navsteve viem, tak vacsinou nachystam vzdy aj domace pecene, aj misu, chlebicky a pod.. aby bolo dost cohokolvek.. ale ked tuto babu ja uz fakt nemusim.. lezie mi na nervy celkovo jej spravanim, jej postojom.. skratka sme boli kamosky v 18tich.. ona v nich ostala a ja som trosku viac dospela.. predsa len mam iny pohlad na zivot ako ona uz aspon 5 rokov, dokonca uz po VS sme si nemali moc co povedat, kedze ona je taka ambiciozna karieristka a ja opacne, rodinne zalozena a na kariere mi teda vobec nezalezi.. pracujem, lebo musim, sice teraz mam robotu zaujimavu, zabavnu (ako kedy, ved viete) ale keby som tam nemusela chodit, tak rozhodne nechodim.. radsej by som sa venovala inym aktivitam, ako blizenec mam kopec kratkodobych zabavok na ktore teraz nemam cas.. A ona sa ma v kuse vypytuje kraviny, stazuje sa mi (teda este ked mala teraz uz jej expriatela), ze on zaraba tolko co ona, co je to za chlapa.. ze robi nejakeho blbeho prevadzkara a ona chce, aby niekam postupil a on jej tvrdi, ze jeho to co robi bavi, ze penazi ma kolko potrebuje.. No a najhorsie je, ze ja som na jeho strane a tie reci ma ubijali.. skratka ked som raz spokojna so svojim prijmom a robim to, co ma bavi, tak preco by som mala menit pracu za nudnu kancelarsku, ktoru budem nenavidiet, len aby moja trapna fajerka bola so mnou spokojna.. Nastastie chalan dostal rozum, rozisli sa, potom zase mi plakala, ze ako ho velmi miluje.. no ja som jej vravela, ze bud nech riesi svoj prijem a je samostatna alebo nech riesi spolocny prijem a su spolu.. nikde nie je predsa napisane, ze muz musi zarabat ovela viac.. (rozdiel medzi ich priemernymi platmi bol okolo 2000,- Sk pri 30000,- cisteho, cize pre mna napr zanedbatelny, kedze mne sa o takych prachoch ani nesniva).. boze zase traktaty, ale sorry, ja mam nervy z tej baby.. na druhej strane, ona bola jedina, ktora sa so mnou kamaratila v mojom dost kritickom obdobi a v podstate zostala so mnou az kym som sa neznormalizovala.. za to jej vdacim, preto sa raz za cas s nou stretnem.. ale niekedy nemam skratka silu sa s nou vybavovat, ako napr teraz.. Inak pride s novym frajerom, tak dufam, ze sa nebude tolko kravin vypytovat..

mima89
9. máj 2010

no ved sa neviem rozhodnut ci kupit ten sudocrem alebo rybilku...ale asi sudocrem 250g... a kolko baleni plienok mi bude stacit v porodnici??

mima89
9. máj 2010

a este mi prosim poradte nejaky dobry olejcek alebo mliecko pre malinku po kupeli...

maxara
9. máj 2010

oacka ja si to uz nepamatam, ale myslim, ze to stalo okolo 4-9 e podla velkosti balenia..(60, 125 a 250g) a v tej prvej chceli za to 16e za 250g..potom je este 400g, tu nemali, ale v tej lekarni ju mali za vyse 20e.. trapne.. na internete som nasla 400g sudocrem za 12,12e tak viac ako 14 by som zan v kamennom obchode nedala..

maxara
9. máj 2010

mirka a ty si minule tusim pisala tie rozdiely medzi pamperskami.. nevies nahodou? su biele, zelene a neviem ake a v com sa lisia?

denisse
9. máj 2010

mima, rybilka je dobra, ale smrdi 😉
ale nie je draha ... tak kup jednu rybilku a najmensi sudocrem a uvidis 😀

co sa plienok tyka, tak na zaciatok jeden, max dva baliky (cokolvek newborn, ja mam dobru skusenost s huggies) a potom ked babetko nema vyslovene nejaku blbu reakciu na nejaku znacku, tak sa priebezne kupuje to, co je kde v akcii ... 😀 😀

oacka
9. máj 2010

dík,maxi,lebo ja som práve pozerala na nete,ale nemala som ani páru,či je drahý alebo nie.
maxi, som rada,že sa dobrovoľne priznávaš,že nie si extra kariérny typ, lebo ani ja nie som,keby som nemusela robiť,tak nerobím, ale mám z toho hrozné výčitky,že nepostupujem v práci,že sa málo snažím a tak. mne napr. hrozne vyhovuje,že som PN, niektoré baby hovoria,že im z toho šibe, no mne je úplne super. moja kamoška ma 1,5 ročného syna a hľadá si robotu,lebo už doma nevie vydržať.... ja sa na to tak teším...

maxara
9. máj 2010

mima - ja som kupila v celkom dobrej akcii sebamed - mliecko a sampon do kupela (to das len kvapku do vody), este chcem kupit mydielko asi od tej istej znacky, ked uz toto mam v tej znacke, ale inak je to draha kozmetika.. tak bud pockam na akciu, alebo sa na to vykaslem a kupim to mydielko.. ale v lekarni mi ponukali niveu (ibaze ja mam z nej vyrazky, tak ju nechcem davat malej), dugy pisala, ze tie lidlacke su vraj super a pekne vonaju.. je ich vela, vyskusaj na sebe, alebo podla seba si kup, aku znacku pouzivas ty a robi ti dobre..

denisse
9. máj 2010

maxi, mne karieristi ako taki nevadia, ale nech nechcu, aby cele ich okolie bolo ako oni ... ja som cosi medzi ... mam dobru karieru, slusne zarabam, ale teraz mam zitovne obdobie, ked su pre man prvorade deti a rodina ... ved robit budem este do 65 a mozno dlhsie a deti su male iba par rokov a potrebuju nas ...
ja sice nie som ten typ, co zvlada byt x rokov doma na materskej, nastastie mam pracu, ktoru mozem s rodinou velmi dobre sklbit, takze pri nele som nastupila na pol uvazku, ked mala 15 mesiacov ... 😉

mirka285
9. máj 2010

do porodky treba zobrat jedno 30 ks balenie 😉 inak ja mam sudokrem len 60 g ved ten ked bede malej vyhovovat kupim naozaj hocikde..a Tomaskovi naozaj vyhoovala len ta rybacia,skoda ze smrdela,ale vraj teraz uz tak nesmrdi 😀 Maxi vydrzis dnes,a zase budes mat na dlhsiu dobu pokoj..ja presne viem ako sa citis..my blizenci sme proste taki ze nemame vzdy na kazdeho naladu...ja niekedy ani telefon nedvihnem ked mi vola niekto na koho nie som naladena,lebo viem ze by som bola odmerana a nechcem aby si dotycny myslel ze kvoli nemu tak radsej sa ozvem potom ja ked je ten spravny den nato...

denisse
9. máj 2010

ja este uvazujem, ze vyskusam aspon nieco z tej konopnej kozmetiky ... neskusali ste to nahodou niekto?
ja by som aj pre seba a mozno aj pre babo skusila ...

http://www.cannaderm.cz/cs/katalog/02_prikos/pr...

mirka285
9. máj 2010

pampersky teraz kupujem tie zlte,tie su pre babatka ktore nemaju este pohyb alebo akoby som to povedala..

maxara
9. máj 2010

oacka to v mojej robote este nevedia, ze ja sa chystam hned na dalsiu a este dalsiu matersku 😀 mm asi picne, on chce len dve, ale ked sa nam to podari rozbehnut, tak dokial sa budu dietky sypat, dovtedy budem rodit 😀 ja viem, si to idealizujem, ale ja som vzdy chcela ASPON tri, cize pre mna je kompromis tie tri... 😵 No a mozno PN by som nechcela byt, aj ked si viem v pohode predstavit byt doma tak mesiac dva... hlavne v zime alebo pocas dazdov.. ale skor ta dovolenka, alebo skratka nezamestnanost.. ja by som akoze nemala nic proti stabilnej praci ako takej, ze stale ti isti ludia, tie iste problemy (tym, ze robim priamo na prrevadzke, tak mam iba malinko veci, co sa opakuju denne, tolko isto, co sa opakuju mesacne a mrte, co musim kazdy den riesit ako nove, jedinecne a mozno to uz nikdy riesit nebudem, cize pre mna uplne idealne, mam aj zmenu aj nie), ale mne vadi, ze sa odo mna teda ocakava postup, vsetci to beru ako samozrejmost a mne to pripada, ze cim viac postupujem, tym vacsia zodpovednost a mna strasne sodpovednost zatazuje a vycerpava.. nemozem povedat, ze som nezodpovedna, to nie.. to by som neprezila.. ale to BYT zodpovedna ma ubija.. ja to nenavidim sa pod nieco podpisovat, hoci som presvedcena, ze konam v sulade so zakonom a pod.. ale skratka NENAVIDIM ZODPOVEDNOST

mirka285
9. máj 2010

maxi to akoby si pisala o mne...ty si fakt tipicky blizenec...ja tiez mozem robit len robotu kde sa kazdy den deje nieco nove,inak by ma to nebavilo,tiez kazdy ocakava odomna ze by som sa mala niekam posunut,ja aj tie moznosti mam ist niekam vyssie,ale ked mne sa nechce..naco budem za nieco zodpovedna ked nemusim a peniaze zarobim aj tak tie iste 🙂

maxara
9. máj 2010

denisse plne suhlasim.. absolutne mi nevadi, ked niekto je karierista, ale je pre mna dolezite, aby chapal, ze odo mna to bude zbytocne ziadat, ze sa bude zbytocne cudovat, ze preco mi nezalezi na postupe a pod.. ja by som chcela tiez taku pracu, ze by som mala taky prijem, ze by som si zila slusne a zaroven by som si den organizovala sama.. a keby som mala naladu ist do mesta, tak by som do prace nesla.. no a hlavne je pre mna dolezite byt s babom.. ked sa zacnem nudit, vzdy si nieco vyhrabem (posledny semester v skole som mala len 1cviko tyzdenne, tak som sa realizovala v Revii - nadacii a zorganizovala som cistenie potoka v PK, vsetky zakladne a stredne skoly, ktore sa chceli zapojit sa mohli, nemuseli.. a ja som vytiahla aj policajnu akademiu, co su uz teda stari corgoni a ta teta z REVIE bola zo mna mimo.. ze ona uz zorganizovala v poho vsetky skoly, ale policajtov veru nie.. a ze najviac porobili a ze to bola super akcoska, to sa musi nechat.. 🙂 takze o seba sa nebojim)

mirka presne tak.. potom som zbytocne nevrla a posobim snad mrzuto a nahnevane, ale tak neda sa svietit.. a nikomu to nepovedz, ale ja tiez ten telefon niekedy neriesim.. dokonca ani nie, ze ked vidim kto, ale mam teraz take stavy, ze som v obyvke a dobre sa mi lezi, tak sa tel moze aj dosrat, ale ja pon do kuchyne nepojdem, ved necakam od nikoho tel a rozpravat sa mi nechce.. no potom mi zvedavost neda, tak pri najblizsej zmene polohy idem a ked tak sa ozvem ja

maxara
9. máj 2010

mirka tak je.. ja sa to snazim vysvetlit niekomu, ale vzdy to ostane pri tom, ze som len leniva.. a nechce sa mi a pod.. tak uz ani vysvetlovat to nemienim.. ano, rada sa pohybujem v mojej zone pohodlia a vsetko nad jej ramec ma vyrusuje a sposobuje mi nepohodu.. a kto je rad v nepohode? kazdy mame zonu pohodlia ineho tvaru a inak rozlozenu.. niekto vyslovene musi sa hnat do predu a nie je v zone pohodlia, pokial sa nestane najlepsim sportovcom, najlepsim OTOm, riaditelom firmy, spickovym kardiologom a dakujem Bohu za takych ludi.. no ja som skratka v inej kategorii..

alllexa
9. máj 2010

Ja som mala celkom v pohode pracu, ale potom ma kanos nahovoril, nech idem skusit nieco ine, a ten plat ma zlakal. Ale potom som si uvedomila, ze to za tie stresy absolutne nestoji (bala som sa, ze to, co tam zazivam, sa odrazi aj na babatku), ani sa tam nechcem vratit. Radsej budem robit za menej a v normalnej robote - aj tak bude lepsie, ked sa budem moct potom venovat detom, a nie ze robit niekde od rana do vecera.
Inak, tiez som uvazovala mat potom dalsie babo a ked sa bude dat, aj to tretie. No ale nechcem hrat hrdinku, uvidim, ci to zvladnem🙂

adelaine
9. máj 2010

kocky,
ja som tiez kupila na ritku sudokrem, udajne je velmi dobry, kozmetika z nivei proti zapareninam sa moze skryt...
a kupila som Sebamed mydlo a telove mliecko, zacnem ho vsak kupat asi tak, ze do vanicky pridam zopar kvapiek olivoveho oleja z lekarne, potom budem postupne pridavat tento sebamed a potom skusim aj inu kozmetiku.
Jedna znama sa mi stazovala, ze oni chceli malej len to nejalepsie, nakupili jej drahu kozmetiku z biodermy a mala skoncila ako
partyzdnove babo na koznom na detskych kramaroch, chudatko 😒
plienky jednorazovky som este nekupovala, ale vcera som kupila tie klasicke akoze bavlnene, len sa mi zdaju prilis tenke...
kupila som ich 20 ks, tak hadam budu stacit.

mirka285
9. máj 2010

jeeej to akoby som pocula moju mamu-tak ta vzdy povie,vies kde si uz ty davno mohla byt keby si nebola taka leniva?a ja jej vzdy poviem,ale mami ved v konecnom dosledku zarabam tak isto ako moji spoluziaci ktori skolu vo Viedni dokoncili-ja som nedokoncila lebo ma nebavila a este aj robim to co ma bavi 🙂 niekady ma tieto reci rozculovali ale casom som sa nad ne nauila povzniest,a som spokojna...kdezto ti moji spoluziaci robili od nevidim do nevidim,ja som si popri robote stihala aj uzivat zivot,mam kopec zazitkov ktore mi proste nikto nevezme 🙂

mirka285
9. máj 2010

adelain pokial ich chces len na odgrgnutie,a utieranie tak ano...

maxara
9. máj 2010

alllexa ja tiez nechcem nic zakriknut.. mozno s tym tretim pockam, ale ked si to zratam k mojmu veku, tak moc casu nemam.. radsej by som to stihla do 35 a to je akurat tak, ze po troch rokoch..
adel dokonca mam pocit, ze tu niekto pisal o obycajnej indulone.. vraj uplne tie klasicke znacky, co su na trhu sto rokov za par korun, tak tie su najlepsie.. mne povedala teta v lekarni, ze sudocrem je silnejsi ako rybacia mast, ale aj tu mast odporucala, vraj ze super..
mirka ja som tiez odisla z jednej skoly na druhu.. 😉 som zacala chodit na gympel a odisla som na odbornu, ma to tam nebavilo, mali sme nechutny kolektiv

mirka285
9. máj 2010

mazi a ja som odisla zo strednej 5 rocnej skoly vo Viedni,na ktoru som sa dostala lebo som vyhrala konkurz,na Mikovinku 🙂 vsetci si mysleli ze mi preskocilo,nechapali ze mna ta skola nebavi a nikto sa nebudem venovat tomu co sa tam naucim...najviac mi liezlo na nervy ze vsetci mudruju,a k tomu ja som bola spokojna a to rozhodnutie nelutujem 🙂

alllexa
9. máj 2010

Maxi - no presne, ja by som to tiez kvoli veku posunula na co najskorsie... Teraz mam 31, tak to mam co robit, aby som stihla 3 do 35... A moze prist napr. cisarsky rez a uz musim rok cakat.

mirka285
9. máj 2010

no ja si myslim ze nakoniec si aj tak poviete ze stacia aj dve deticky 😀

adelaine
9. máj 2010

niezeby som bola pohodlna, ale ja si ani teoreticky neviem predstavit kolko by som mala mat
latkovych plien, kebyze maleho prebalujem len do nich....
uz som pocula aj o takych plienkach, ze popoliny, tam sa meni len ta vlozka, zevraj su strasne drahe, ale investicia sa neskor vrati....
ja vsak ostanem pri klasike, jednorazovky to istia 😀

a inak, existuje aj tzv. bezplienkovy system 😀 som sa nad tym akurat pousmiala,
to by som musela sediet malemu stale pri zadku, a pozorovat, kedy vysle signal, ze chce kakat ci cikat,
a co potom niekde na prechadzke, u lekarky, co stym? 😀 😀 😀

alllexa
9. máj 2010

Ja som strasne chcela robit na kriminalke, a vsetci si mysleli, ze mi sibe, ked som sla k policii zo stavebnej🙂 Robila som najprv na inych oddeleniach a styri roky trvalo, kym sa mi podarilo dostat sa na to miesto, a ked som tam konecne zacala robit, zistila som, ze je to uplne ine, ako som si predstavovala (sef sa so mnou ani nebavil, nechcel na svojom oddeleni nejaku zenu, nedal mi ziadnu pracu) a po 3 mesiacoch som sklamana odisla do civilu. Ale musela som si to skusit na vlastnej kozi, inak by som o tom stale len snivala...

adelaine
9. máj 2010

inak, aj ja som vzdy chcela minimalne dve deti...uvidime co sa nam podari, a kedy...
rada by som mala
medzi nimi aspon 2 roky odstup, musi to byt inak o drzku asi 🙂
inak ja mam 29 rokov,
a nemyslim si, ze je tragedia rodit aj po 35-ke

mirka285
9. máj 2010

no tak keby si chcela do nich aj prebalovat tak to by si ich musela mat o dost viac...to co mas je akurat na odgrcnutie,pod hlavicku,utieranie a tak 😉 ja som minule pozerala relaciu s niakom doktorkou a ta povedala ze dieta do dvoch rokov nevie ze cika alebo kaka...ze ono si to vobec neuvedomuje a ani to nevie ovladat...vraj dieta sa ma ucit n serblik az od dvoch rokov lebo az vtedy je schopne to chapat...

adelaine
9. máj 2010

mirka, ved to 😉
len neviem, kde som to zachytila, ci tu na fore, alebo niekde v casaku pre mamicky o tom bezplienkovom systeme,
podla mna je to riadny blud, dieta uz od novorodeneckeho veku mas bez plienok a sledujes akoze jeho signaly....
tak tomu nechapem, ved je to presne ako pises, male dieta to nevie regulovat....az v neskorsom veku je to o vypestovanom navyku.

mirka285
9. máj 2010

nie je tragedia rodit po 35 ale ja si myslim ze mat starych rodicov nie je bohvieco...detom sa treba venovat,a ja bohuzial starsi rodicia uz nato velakrat energiu nemaju...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre