Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
10. máj 2010

bry den kocky,dala som piect torticky a idem si vas zatial precitat 🙂

oacka
10. máj 2010

čau, ericica! ako zvládaš pečenie s bruškom? pri tom musíš stáť, nie? ako zdobíš? marcipánovými kvietočkami? to musí byť makačka!

mojalili
10. máj 2010

Oacka - rozhodla som sa zkombinovat vsetky Dva dokopy, som zvedava, co z toho vznikne🙂

mojalili
10. máj 2010

Ahoj Ericica - veru, sedis pri tom ci stale stojis? Mne to rob problemy, ze pri vareni musim aj posedavat.☹

oacka
10. máj 2010

šiješ na stroji? si samouk?

ericica
10. máj 2010

mojalili neboj zvladnes to 😉 ja sa na vodicak dostanem najskor v septmbri alebo v novembri 😉
drievko sa tesim ze je vsetko ok....no ja idem na dalsiu poradnu 27.5,a to uz ma vypise hned na dalsiu md......neviete musim si zase vybavovat aj nieco cez zamestnavatela lebo zenska na urade prace soc.veci a rodiny mi povedala ze len zobrat papierik do socialky a dala mi este jeden papier na vyplnenie a to jej musim zobrat 😉 😒 tak neviem

ericica
10. máj 2010

no teraz peciem uz posediacky len ked vylievam hmotu do formy vtedy sa postavim lebo mi potom na vecer dost puchnu nohy 😒
a ano zdobim vacsinou marcipanom a marcipanovymi ozdobami......mam povacsinou objednavky na 3d torty alebo take svadobne a na nich plno ruziciek a to vam poviem je paradna zataz pre chrbatik pri ich modelovani ufff 😝

ericica
10. máj 2010

jaaj a to este nehovorim o vareni kremu 😀 😀 😀 robim ten nadstavovany z vajicok a to hned z 16 a pol kila masla a to musim miesat vyse tristvrte hodiny a na jeden tyzden z nich musim uvarit aspon 4 davky 😒 😒 😒

ericica
10. máj 2010

idem kuk do pece ci tam mozem hodit dalsiu davku 🙂 ale asi bude este skoro este neubehla hodiny

ericica
10. máj 2010

hodina 😀 😀 😀

maxara
10. máj 2010

oacka inak som ti chcela este k psikovi, ze sa jej nemusis bat dotknut, nie je chora, len ma nejaky psychicky problem.. konkretne jej tikaju biologicke hodiny.. a ze nema steniatka je pre nu velke trapenie, tak ako pre zenu.. takze ak sa jej to takto casto opakuje, mali by ste zvazit bud steniatka alebo kastrovanie..

oacka
10. máj 2010

no vidíš, to nám zverolekárka nepovedala, len že má problém s prolaktínom, minule nám na to dala aj tabletky,ale tvárila sa,že ani nie sú moc potrebné,tak to teraz skúsime bez nich.... furt si to líže... je úplne mimo... z ničoho nič sa začne triasť... no a jasné,že si robí hniezdo pre detičky...

maxara
10. máj 2010

oacka - ono to fakt nie je taky vazny problem.. ale psychicky je to pre nu strasne trapenie.. moze jej uplne prepnut.. a hlavne ked uz to mava tak casto.. ale ved vies ju pochopit, my (ja a ty) sme na to bolo skoro rovnako (s nou) .. teda aspon mne uz zacinalo prepinat a bolo len otazkou casu, kedy by sa mi zacalo tvorit mlieko 😉

kafoditka
10. máj 2010

Caute zeny!! Tak som sa vratila z poradne a z kurzu.. Maly sa ma dobre, srdiecko bije, len je hlavickou velmi nizko, tlaci mi na branku. Ale doki povedal, ze krcok sa neskracuje, neotvaram sa a CS mam stale 1, tak si zacinam mysliet, ze maly sa ponahlat nebude a budem isto julovka... Tlak zatial v poho, zas nejake ine magnezium mi predpisal. A 21. nastupujem na matersku 😉

Oacik, tvoj pes si berie priklad z teba, preto sa rozhodol byt tehotny 😉 😀

Maxi IP

lenkaaninka
10. máj 2010

Ahojte tak my sme boli sobotu na oslave kamoškin syn mal rok ale poviem Vám oslava bola riadna...a nedelu bola regenerácia...
pijem kávičku a idem čítať mám čo robiť 😉

oacka
10. máj 2010

ani nehovorím,že aj ja som mala problém s prolaktínom,a keď to tá zverolekárka zahlásila, tak som skoro odpadla! 😀 to som rada,že je všetko ok, kafko, inak aj ja mám napísané, že veľká časť plodu - hlava, nalieha na... asi na bránku, uuž neviem načo. dúfam,že je to ok, lebo mne povedal,že je všetko super.

kafoditka
10. máj 2010

Oacik, sak ja po nom musim inak lustit, co mi napise do knizky a kolko krat ani nevylustim. Esteze mi vzdy vytlaci tlacivo na PC, ze o com bolo vysetrenie+vysledky a ja mu to musim podpisat, ze ma vysetril. kopia ide mne, tak az z nej sa vzdy dozviem, ze co a ako..

oacka
10. máj 2010

mne do knižky píše len sestra,on tam vždy založí vytlačený papierik, tak to potom študujem, ale hovorí,že vobecdsa neotváram,že všetko tvrdé,tak som kľudná. len to s tou hlavou mi prišlo smiešne....že je vážne tam. 🙂
čo mám variť na obed?????????

oacka
10. máj 2010

ty vole, policajti práve po parkovisku naháňajú zlodeja! aj náš pes ožil!

maxara
10. máj 2010

Kafko super vysledky.. boze ty uz mas 34tt 😕 😨 .. ako to leti, ze? tak sa ani necudujem, ze uz nalieha..
Oacka - ja sa chystam narobit bacove gule 😀 😀 😀 ale az najskor v piatok, ked budem doma na DOVOLENKEEEE

maxara
10. máj 2010

aka akcna scena.. kukaj ci chytia

maxara
10. máj 2010

dnes idem na rezen s opekanymi zemiakmi.. a sama ☹

lulu1983
10. máj 2010

ja idem do poradne v stredu, naposledy som bola na tom tretom ultrazvuku, o krcku zatial rec vobec nebola.. ale predpokladam, ze je vsetko okk, inak by mi teta doky k tomu urcite povedala 🙂 ja som zvedava, ci uz bude mat Bubko okolo 1900 g 🙂 🙂 Kafko to je fajn, ze je vsetko fajn ;)

lulu1983
10. máj 2010

oacka: ja mam na obed este francuzske zemiaky zo vcera, na veceru budem robit asi zapekany baklazan a zajtra na obed lecove sote.. len sa musim nakopnut, resp. pockat, kym ma nakopne babo.. 😉

oacka
10. máj 2010

mám kopec kyslej kapusty, ale koložvársku ani segedín nechcem, čo s tým? čo sú preboha bravčové gule?????? už ich chytili - takých dvoch mladých chalanov s ruksakmi, ktovie,čo spravili. ale tí policajti už včera tu na niekoho čakali... no vzrúšo!

oacka
10. máj 2010

bačové, nie bravčové!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkaaninka
10. máj 2010

baby mne sa nič nechce , jakásik som na spánok stále som neni rebratá...
najradšej by som bola keby ma niekto na mesiac zamrazil a potom rozmrazil a to minimálne na mesiac...

maxara
10. máj 2010

oacka BACOVE - a je to take ako su delobuchy s udenym maskom, len toto nie je plnene.. urobi sa take cesticko, ide tam aj bryndza.. z toho cesticka gulky, tie sa uvaria jak halusky a podusi sa cibula, slaninka sa opecie a kysla kapusta.. idem teraz na obed a ak chces, potom ti hodim recept..
alebo daj na pekac kyslu kapustu a na to nejake bravcove v celku, alebo morcacie prso, stehno.. a to sa tam tak krasne upecie, pekne to presiakne cez seba a mas..

oacka
10. máj 2010

no tiež som na to myslela, že urobím stehná na kapuste, ale neviem,či mám na to chuť.... ten recept poprosím, vyzerá,že Romanovi by to mohlo ulahodiť,on je na také slovenské recepty. dobrú chuť!

lulu1983
10. máj 2010

Maxi vyzera to na zaujimavy recept, skoda, ze moj mm vobec neje udene maso, bravcove extra vynimocne, hovadzie to iste.. on je odchovany na kuracom mase, aj to len na prsiach a este morcacie prsia mozu byt, ale napr. take kuracie stehna.. to sice zje, ale s patricnym komentarom...
oacka... hm... s kyslou kapustou robievam len segedinsky gulas.. ale ked na nieco prides, daj vediet, rozsir nase obzory ;)
lenkaaninka: ani nehovor, tiez sa dnes preberam velmi, velmi pozvolna 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre