Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
11. máj 2010

no inak to by aj mna zaujimalo na zaklade coho posuvaju termin?ved su babatka mensie a su vacsie,ved nemozme vsetky rodit rovnako velke deti...ja si pamatam ze ked som bola na morfologii,my doktor povedal ze babo je o tyzden vacsie..a minule v poradni zase ze je mensie......ta kamoska co mala take male babo jej zas doktor tvrdil ze mala je o tri tyzdne mensi,a k tomu presne na termin jej odtiekla plodov voda,proste mala bola malinka lebo aj ta moja kamoska je drobna...

kafoditka
11. máj 2010

mima - mne stanovil doki termin podla poslednej menstruacie na 2.7. ale ked potom robil sono a meral maleho, tak mi povedal, ze je zhruba o viac ako tyzden vacsi a posunul mi termin na 28.6. Ale nic to neznamena, lebo papiere na matersku aj nastup na matersku ratal od povodneho terminu 2.7. ...

alllexa
11. máj 2010

Kafko - aj mne lekarka povedala, ze moje babo je o tyzden vacsie, ale termin mi neposuvala... Stale si vsak myslim, ze vypocet porodu od dna poslednej menstruacie nie je presny. Mala by sa zohladnovat dlzka menstruacneho cyklu, alebo este lepsie datum pocatia - ten vie sice malokto, ale mohli by sa aj na to spytat.

kafoditka
11. máj 2010

Allexa - suhlasim, ale den pocatia by som nevedela ani blbou nahodou 😉 Nechame to teda na tie nase babatka v brusku, kedy sa rozhodnu ist na svet, my to aj tak neovplyvnime 😉

drievko
11. máj 2010

Ahojte ! Mne moja mala povedala ze bude mat braceka a ze dievcatko moc nechce! A na poslednom sone to bolo dievcatko! Tak to asi neodhadla!
Lekári urcuju vahu podla nejakych tabuliek Ked som bola na sone s malou pred porodom vraveli ze ma cez 3 kg a porodna vaha bola 2,75 ! 🙂

zrzulka
11. máj 2010

Alex ja viem den pocatia a podla neho mi to vychadza az na polku jula... Teda ked ratam od toho dna... Avsak vzdy podla ultrazvuku sedi na datum ktory mi ratal gynekolog podla PM. zahada ze ako je to mozne.... V podstate by mal byt drobec vzdy o tie dva tyzdne mensi....

alllexa
11. máj 2010

No oni to odhaduju podla velkosti - meraju stehennu kost, chrbticu a pod.

zrzulka
11. máj 2010

Drievko mne odhadovali ze mala ma okolo troch kil a mala takmer 4 .... vaha babetka sa aneda presne urcit. to len odhadom ratraju... A gratulujem k dalsej bambulke !!!:o)

alllexa
11. máj 2010

Zrzi - aha, no to je zvlastne. Ale je pravda, ze to babo nerastie kazdemu rovnako, kamoska rodila tyzden skor pred terminom a jej babo malo iba 2,80 kg, a to dopredu vedela, ze bude asi male, aj jej to hovorili, a aj sa snazila jest a nepomohlo. Hlavne, ze je ok.

zrzulka
11. máj 2010

Inak s tymi predpovedami mne tiez na zaciatku dievcatko vo veku mojej dcery povedalo ze Miska bude mat braceka... A veruze sa to potvrdilo. deti hlavne tie male podla mna tieto veci vnimaju.Maju 6ty zmysel.... Ja to vidim aj na malej ze odkedy som tehotna tak je taka pritulnejsia, ked som zo zaciatku vela lezala tak ma nechala, vzdy chodila len za mnou ma kontrolovat a tulit sa ku mne... Ale teraz ked jej hovorime ze mam v brusku braceka a nabadame ju aby pohladkala brusko tak vacsinou mi stlaca pupok alebo capne po bruchu a potom pride k muzovi a urobi to iste 😀 😀 😀 chudatko je z toho zmetena ked aj muz ma brucho akoby cakal dvojicky 😀

oacka
11. máj 2010

čaute! zarezávate v práci,či domka? ja viiem presne deň počatia,lebo v septembri sa nám voľajako nechcelo veľmi často... a presne mi tak vychádza aj termín. oni tú hmotnosť bábätka odhadujú,tak to nemmusí byť presné...

mima89
11. máj 2010

no ale ja som mala mat termin podla PM 26.juna, a od zaciatku bol posun tie dva tyzdne pozadu.... a teraz mi povedal ze este dalsich 6dni....tak som taka nesvoja z toho, ci je vsetko ok s nou.... ☹ snad ano....

oacka
11. máj 2010

inak s tým capaním po bruchu,je to podozrivé. moj synovec si moje brucho vobec nevšímal, ale odkedy mu povedali,že na bruško musí dávať pozor, tak si veľmi rád po ňom capne, alebo po mne lezie a snaží sa kkopnúť. zbytočne ho na to upozornili... a keď sa spýtame,kde je kristínka, tak ukazuje svoje brucho! má v tom chaos!

mojalili
11. máj 2010

Kocky, moja LILI ked sa dozvedela, ze bude mat surodenca, tak hned ze to bude BRATCEK....a je to tak 😉

Kurňa, serem sa s tym zasobnikom, este zadok a detaily a bude to, ale je to nasvinu robota 😝

zrzulka
11. máj 2010

No ja ked som isla do porodky tak kazdy pozeral ze kde som nechala brucho 😀 Ci si robim srandu ze idem rodit.... A ked som porodila tak kazdy zase ze kde bola mala schovana ked vazila takmer 4 kila... teraz neviem aky bude maly lebo podla ultrazvuku ma uz tiez okolo 2 kil a to este dva mesiace pred sebou... Ale tak aj moja mama male velke deti ja som tiez mala okolo 4 kil. myslim si ze je to do istej miery aj dedicne.... Aspon z pozorovania co mam...

luminkasp
11. máj 2010

maxi, ze 11 stupnov, u mna kruta zima, baby, u nas je 21 a ja nosim dlhy rukav

zrzulka
11. máj 2010

oacka a kolko ma synovec? my tiez malu upozornujeme ze nesmie maminku capat po brusku ani kopat a nic podobne lebo amminku brusko boli ale ma to akosik na haku....

oacka
11. máj 2010

ja myslím,že too závisí od génov rodičov. my sme s mužom obaja malí, hoci ja som tučko, tak dieťa asi nebude veľké. sesternica je zasa vysoká,aj jej muž a synček mal 5kg!!!!! a aj druhé,čo čakajú vraj bude veľké. a aj jej brat sa narodil 5kilový. je to v rodine.

oacka
11. máj 2010

synovec má presne dva roky. a robí to naschvál podľa mňa. nikdy predtým ma po bruchu nebil.

alllexa
11. máj 2010

Aj ja si myslim, ze je to dedicne - doktorka sa ma pytala, ze ci aj ja som bola velke dieta, ked to moje v brusku je s vahou tak popredu.

mima89
11. máj 2010

a vase deticky v brusku kolko vazia? aby som vedela porovnat... 🙂

maxi prepisal mi termin len tehu knizke...inak ja nepracujem takze oficialne na matersku ani nenastupujem od konkretneho terminu... ja som na materskej celych 9mesiacov 😀

zrzulka
11. máj 2010

oacka ano silnejsie zeny mavaju obyvkle mensie deticky, neviem preco to tak je ale je to tak.... Inak aj porod je do istej miery zalezitostou dedicnosti a kedze viem ze mama nemala tazke porody tak spolieham na to ze ani moje take nebudu.

Oacka ako nasa mala ta ma 2.5 ale ona je vo vyvoji trosku pozadu, myslim vnimanie a tak.... ja sa bojim ze ked sa maly narodi aka bude. Ona miluje babetka ale ked pochopi ze toto tu uz bude nastalo tak podla mna bude ziarlit jak pes.... to budem musiet byt v neustalom strehu a nikdy ich nenechavat spolu samych....

lulu1983
11. máj 2010

Ahojte bruchane 😉 ,

ja som v noci konecne poriadne vyspala 🙂 V poslednej dobe mi vobec nechuti jest. Musim sa nutit a stale si opakovat, ze uz presli dalsie 4 hodiny a aspon nieco male by som mala zjest. Tak neviem, cim to je..

zrzulka
11. máj 2010

Mimi to sa neda porovnavat, kazde babo je ine. nas maly ma okolo 2kil

oacka
11. máj 2010

no teda synovec má polročného brata a žiarlil riadne,ale už ho to prechádza. ale keď prídeme na návštevu a chceme sa venovať tomu menšiemu, hlavne moj muž, tak tento starší hneď začne vyťahovať všetky autíčka, predvádza sa, ťahá mojho muža,aby sa s ním hral, upozorňuje na seba. ale k malému je už zlatý, bozká ho, kecá s ním, len malý sa ho občas zľakne, keď je veľmi aktívny. 😀

oacka
11. máj 2010

ale on má výhodu v tom - tenstarší synovec, že jemu sa na 100% venujú starí rodičia, u nich je hviezda, tak sa necíti taký odstrčený.

oacka
11. máj 2010

naša vážila v 30tt okolo 1600g ,ale to je len približné...to mohlo byť aj o pol kila menej.

zrzulka
11. máj 2010

Oacik ja si tiez myslim ze maly sa bude lakat lebo mala teraz zacala neuveritelne jacat. Akoze budem sa tesit ked mi ho bude neustale budit. Budem musiet nieco vymysliet. nejake finty ...Ale tak to je to uskalie mat dve deti kratko po sebe. medzi mnou a sestrou je presne taky isty vekovy rozdiel ako medzi dcerou a synom a veruze ja som bola ziarliva strasne. takze ked aj toto je dedicne tak sa mam na co tesit 😒

zrzulka
11. máj 2010

oacik neviem to porovnat akurat z rozpravania co pocuvam tak vraj druhe deti su vzdy tak trosku v uzadi, pozornost sa vzdy venuje prvorodenym... teda aspon do urciteho veku. ja by som sa chcela aj malemu venovat tak uvidime ake to bude....Tiez nechcem malu davat do uzadia. ona je zase taky typ zeby sa odstrcit ani nenechala 😀

oacka
11. máj 2010

aj ja som žiarlila na brata. a mamku som ani nespoznala,ke´d sa vrátila z porodnice. bila som brata po hlave,keď ma nikto nevidel! no švagriná to mala ťažké,naozaj starší mladšieho budil, skočil mu do postieľky,dával mu jesť banán, a jačal naschvál okolo neho. lenže oni bývajú s mojimi rodičmi a starší spí väčšinou na prízemí u babky. ja to ťažké s dvomi malými deťmi. ale je tu asi väčšina takých mamičiek, takže nejako to určite zvládnete!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre