Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
12. máj 2010

babky ja idkam domov..
kafko ja teraz len tu mineralku Terra z kauflandu za 3koruny, nemozem normalne ine mineralky ani citit..
tatianka ja budem mat, ale este som ju ani nevidela, bude darovana (tak nepozeram na zuby)

lenkaaninka
12. máj 2010

kafko mne chutí všetko ale som rada že mám také obrbrucho a asi tým stlačený žalúdok že zjem iba trošku...

maxi ako keby si ho išla pochovať 😉 spomínať s úsmevom...ja si niekedy na zábavu vystačím sama a aj ked sme s kamoškou dve tak sa kolkokrát zabavíme viac ako ked nas je 50 kusov 😅
asi si idem dať ten karfiol jeden namiesto zákusku 😝

tatianka.g
12. máj 2010

no my s manzelikom konecne dokoncujeme izbicku, nasu novu spalnu kde bude aj postielka a vsetko prisposobene babatku a spekulujeme nad takou komodou, chceme ju nejako urobit zo starsich skrin a na mne zostava esteticno, dost tazka uloha

katarina7777
12. máj 2010

taaakze konecne docitane .... len mi je luto ze nie vsetky ste napisali dobre spravy ... rybaanka uprimnu sustrast a mojalili setrit sa, setrit sa, nech este aspon 3 tyzdne vydrzite pokope.... hadam by si nechcela byt majovka ?!

ja idem varit mm na veceru vyprazane kuracie stehna, zase ide zajtra prec na par dni ale dojdu ku mne segra s maminou takze bude zabava ... poriadne ich zapriahnem do roboty, chcem si vysadit v zahrade kvetiny na leto ale s bruchom uz nevladzem, takze budu makat povinne... ja im zato nieco dobrucke ukuchtim.

Niektore mate uz poriadne vybavy, ja sa tiez snazim skompletizovat zoznam a dokupit co treba.... ved uz sa nam to blizi...

tatianka aj ja som na zaciatku chcela komodu s vanickou , dala som si ju aj do albumu ale nakoniec si kupim len klasicku vanicku so stojanom a matrac na prebalovanie.

alllexa
12. máj 2010

Adelaine - ano, boli sme tam🙂 A asi aj na buduci pondelok budeme, tak sa kludne priznaj🙂 Inak, skoda, ze ta Tvoja foto je taka malicka, mozno by som si Ta pamatala...

Tak ja uz som s navstevami dopadla ako Maxi🙂 O piatej mala dojst svagrina s manzelom (to mi len tak BTW oznamil pred 2 hodinami manzel) a stale tu nie su... A to som uvazovala, co ponuknut, tak som spravila palacinky, ktore teraz veselo chladnu...

luminkasp
12. máj 2010

alexa, sak meskaju len 23 min 😎

luminkasp
12. máj 2010

katarinka, jej, to bude balada, bez muza a s mamou a segrou 😉

alllexa
12. máj 2010

Este stale nedosli...

luminkasp
12. máj 2010

alexa, co by si hovorila v spanielsku:D

alllexa
12. máj 2010

No to je pravda🙂 Ale robila som v jednej studentskej organizacii a mali sme tu vzdy zahranicnych studentov a robili sme im program, tak som si tych Talianov a Spanielov musela prevychovat🙂 Ak nedosli nacas, tak sa slo bez nich...

luminkasp
12. máj 2010

xi, keby ste ich mali cakat, nevyrazite ani zajtra vecer 😀

adelaine
12. máj 2010

alllexa,
ak sa mi podari dostat do pondelka moje zdravie pod kontrolu
tak doficim 😀

inak moja photos je taka mrnava zamerne, aby tu mamicky nedostali vcasne kontrakcie od zlaku 😀

a inak, vcera som mala na sebe riflovu suknicu a sedela som skoro pri dokine, ktora to prednasala
a furt som kaslala 😅 mozno je chora uz aj ona...

inaak, nezdalo sa ti, ze nam toho povedala vcera malo?
furt jej zvonil ten telefon, ponahlala sa....no neviem, dufam,
ze to buduce skolenie bude obsaznejsie.... 😉

alllexa
12. máj 2010

Ja som si bola vcera vybavit tu epiduralku, nech to mam uz zaplatene. Tam sa tiez dava taky informacny letak... Mne tie informacie aj stacili, hlavne som chcela vediet o rizikach, a to bolo aj v tom letaku dost podrobne popisane...
Tak snad sa coskoro uzdravis!

A co sa tyka tej pupocnikovej krvi, tak to este vaham... Kto z vas si to da odobrat?

adelaine
12. máj 2010

allexa...su na to dva nazory...
jedni to vehementne odporucaju, ze to dokaze zachranit zivot,
ini su voci odberu skepticki...ved kebyze sa nedajboze ma nieco stat, tak
existuje centralny register dobrovolnych darcov kostnej drene... musis sa rozhodnut sama.

u nas doma rozhodla financna stranka odberu ☹ je to drahe... ☹

maxara
12. máj 2010

ahojte sloniky, som doma, napapana.. spokojna, len priserne unavena. Mm sa uci, takze spat este ist nemozem.. ☹
carrie, kafko, adel - super linky.. v tomto som ja divna, ale mne ide vsetko, aj vazna hudba.. akoze niektore veci ako napr nemecky rap nemusim 😅 ale 90% hudby sa mi paci..
allexa este stale neprisli? ak pridu zajtra o 19tej tak budu presne ako ti moji hostia 😀
a k tej pupocnikovej krvi nam povedala len tak v skratke, ze bude o tom prednaska, ale kedze nam rozdala letaky, tak niektore baby sa na to opytali a teta povedala, ze vlastne pupocnikova krv je posledna alternativa liecby, po ktorej dr siahnu, ako posledna moznost, ked nic ine nezaberie a ze zatial (ale odobera sa vlastne len kratko, resp nebolo to take rozsirene) sa vykonalo len okolo 26 tych transplantacii (u nas sa to robi na Kramaroch) a z toho iba jedna bola vlastna krv, ostatne boli surodenecke.. ze vacsina surodencov ma kompaktne .. u nas tiez bohuzial rozhodla financna stranka 😒 to by som tu musela trpiet aspon dvoch podnajomnikov 😖 a to teda si nemozem dovolit zase psychicky

mirka285
12. máj 2010

caute bruska,uz som doma a mam dost...ved ja vobec nevladzem,a nech si obujem hocico mna vo vsetkom bolia nohy ☹ tak vankuse som kupila,a policu v Ikei mi Gabo neschvalil,vraj sa mu nepaci...tak sme boli v Kike,a nakoniec kupil skoro taku istu len o trosku menej mohutnejsiu ale raz tak drahu,,no chlapska logika ☹ a povedal ze mozno ta postielka nepojde natriet ked je nalakovana vraj by to zle vyzeralo,tak neviem ci len vymysla alebo fakt,no kazdopadne sa vraj na to musi pozriet...neviem ktora sa pytala ako upevnit tu vanicku na vanu,tak nasla som v Kike taky samostatny stojan na vanicku,vlastne tie nozicky a na to sa polozi vanicka a netreba sa zohybat...stoji to 20 euri...takze to len taka infoska..lenkaaninka aku kockovsku foto mas 🙂

maxara
12. máj 2010

mirka ved nech tu postielku trosku presmirgluje.. ten lak sa pekne zoderie a potom to mozes bud natriet alebo len namorit, ked chces zachovat tu drevenu strukturu a potom po uschnuti znova nalakovat 😉

maxara
12. máj 2010

to sa uz nebude moct vyhovorit 🙂

mirka285
12. máj 2010

no ja chcem aby bola zachovana ta drevena struktura,problem je v tom ze ta postielka je vo farbe ceresna a ja chcem orech..ale on ju este nevidel,tak zajtra ked mi pojdeme tradovat mu to dam za ulohu 😝

maxara
12. máj 2010

mirka to by nevadilo, neviem sice, ci sa ta farba neskomoli, ked je povodna ceresna.. 😒 no ved uvidis 😉

lenkaaninka
12. máj 2010

díky mirka a tu postielku asi ozaj zlahka ošmirglovať a potom nafarbiť...lebo ked tam je silná vrstva laku tak by mohla zle chytať farba 😉
no my pupočníkový odber ani neriešime jasan že peniaze čo už... 🙄
mirka tak to znamená že máš dve poličky?? či tu prvu si nekupila 😀

môj mm dneska dovalil dodávku že so svokrom kupili na živnosť ako ok potrebovali ale teraz ked rátam každe eur...a ja samozrejme typicky babsky : ??červenú nemali ???

mna bolia dneska nohy od sameho vrchu zadku.. 😠

katarina7777
12. máj 2010

luminka hej bude zabava bez chlapa.... uz sa tesim.... segra mi aspon nalakuje nechty na nohach a pretrha poriadne obocie, ju take veci bavia a mamina mi bude s radostou masirovat nohy kazdy vecer... necham sa trosku rozmaznavat 😉

ja si tiez nedam tu pupocnikovu krv odobrat, tu sa to na sukromne ucely ani neda 😒 by som musela ist cez nejaku svajciarsku firmu a len odber by stal nejakych 3000 eur.... to sa mi zda strasne zdieranie, lebo to ti poslu nejaku speci supravu na odber a keby sa to nahodou nepodarilo odobrat tak je to tvoja vec lebo prachy sa platia dopredu.... takze sa mi to zda taky odrb.

katarina7777
12. máj 2010

Baby co sa divim je, ze tu sa za epiduralku neplati ale na druhej strane musis mat spravene na nu vysetrenia a tie sa platia, samozrejme ak sa neobjednas hned ako zostanes tehotna 😠 Kolko stoji u nas epiduralka? A ozaj nerobia ju tu vo vsetkych nemocniciach a musim si zistit ze ci mi ju budu vediet spravit napr. cez vikend alebo cez noc... no ved budeme mat aj my o tom prednasku tak sa potom povypytujem na tieto prakticke veci.

alllexa
12. máj 2010

Svagrina s manzelom dosli o pol siedmej🙂 Ale toto robi presne aj moj brat so zenou - tiez chodia cca hodinu a pol po dohodnutom case... Vravia, ze keby sme mali dieta, tak tiez by sme tak chodili. Pritom oni boli taki uz aj predtym...

Mirka - diky za info, tiez som to nakoniec nasla na nete, ale vacsinou to stalo okolo 20 EUR, co sa mi zdalo byt drahe...

alllexa
12. máj 2010

Katarina - u nas (v Ruzinovskej nemocnici) stoji 106 EUR.

mirka285
12. máj 2010

lenkaaninka mam len jednu,lenze mne uplne stacila ta z Ikei za 8 euri,a on tolko spekuloval ze nakoniec kupil skoro to iste za 15 ☹ inak pupocnikovu neriesim ani ja,u nas by sa peniaze nato nasli,ale ja tomu neverim,tiez mi to pride ako biznis 😠 a ja si nepripustam zeby som ju niekedy potrebovala a hotovo 🙂

kafoditka
12. máj 2010

Maxi, Mirka - sedim pred rozdrapenou skrinou a rozmyslam, co si zajtra obleciem. Mam jedinu riflovu suknu a aj ta mi je uz pomaly uzka! 😲 Asi si kupim vreco ne zemiaky, urobim dieru cez hlavu a ruky a bude po probleme 😉

adelaine
12. máj 2010

fakt si za to pytaju riadnu palku,
miri urcite je to o biznise, skoda ze je to biznis so zdravim 😒
a som toho nazoru, co ty, prosto si nepripustam, ze ju budeme potrebovat,
chcem mat krasne a zdrave mimi

mirka285
12. máj 2010

Alexa veru drahe,ved vanick stoji 8 euri a stojak 20 ☹ Kafko ja skor netusim co si obujem,mna fakt vo vsetkom bolia nohy 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre