Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
14. máj 2010

Oacik ked som bola este na pripravovni tak aj som pila... Ale na stole mi uz nedovolili... Ani neviem ci na tej pripravopvni som mohla....

maxara
14. máj 2010

zrzi ja som tiez chcela priesvitny ale tam nemali.. ja som objednavala odtial viac veci a tak som vzala ten, co mali, pohladam link.. pockaj

kafoditka
14. máj 2010

maxi, sak som dala koment priamo v albume 😉

zrzulka
14. máj 2010

cakam 😀

maxara
14. máj 2010

zrzi http://www.maderna.sk/katalog/401-Vanicky/?offs...
uz maju aj transparentny a ten moj je ten zeleny bebe daco, ale je nejaky drahsi, ja som ho mala lacnejsi (no objednavala som aspon pred 2 tyzdnami)

maxara
14. máj 2010

kafko blik, idem kuk

adelaine
14. máj 2010

kocky, neviem najst ten zoznam veci pre babo a do porodnice,
hodite mi link, kde to bolo ulozene?
ja som asi blond 😖

dakujem 😉

zrzulka
14. máj 2010

Maxi vdaka cena je super ten TT je raz tak drahy 😒 a ja som mala este aj ten podstavec k tomu.

achojka
14. máj 2010

Ahojte. Oacka, to je zvlastne, ze ti povedali ze mozes pocas porodu pit. Ja som tam na sale bola 12 hodin, ale pit mi nedovolili. Mozno aj preto, ze od zaciatku vedeli, ze pojdem cisarskym. Ale ja si myslim, ze pit by sa nemalo, pretoze nikdy neviete, ako dopadne porod, a ked bude musiet byt ukonceny cisarskym, tak by sa pit nemalo.

zrzulka
14. máj 2010

achojka ako si to vydrzala tak dlho nepit???? ja som tam bola len dve hodky a nezvladala som to

achojka
14. máj 2010

zrzulka, no bola som vyprahnuta ako tava na pusti, a po 5 hodinach som uz ani dychat nevladala......... 😀 Bolo to inak krute..

mirka285
14. máj 2010

ja mam pocit ze ja som nepila tiez asi 10 hodin 😢 idem off,kuknem Panelak a pockam na mojich zlatusikov,ktori su tu kazdu chvilu,pa zatial

maxara
14. máj 2010

baby to som presne chcela napisat, co Achojka.. ze vlastne cisarak je operacia a pri operacii hrozi zadusenie zvratkami, ked mate nieco v zaludku (pokial je cas, nechava sa "pacient" aspon 4 hodiny od posledneho jedla).. no a kedze porod sa moze zvrtnut v sekunde na cisarak, tak by asi nemal nikto riskovat... 😒

zrzulka
14. máj 2010

maxi pravdu mas, to nejedenie a nepitie ma svoje opodstatnenie... ale ja som fakt nemohla...

achojka
14. máj 2010

Maxara presne tak. Aj ked ja som nebola v celkovej narkoze, mala som spinal, ale aj tak by sa asi pit nemalo. Akurat tesne pred cisarskym mi dali vypit 2 dcl niecoho hnusne horkeho, netusim co to bolo, lebo uz som bola v takom stave, ze som ani pomaly nevnimala. A najlepsie na tom bolo, ze ked som bola v takomto stave, tak mi zacali nosit papiere na podpis, ci suhlasim s cisarskym atd. Ja vlastne dodnes neviem, co som podpisala 😕

zrzulka
14. máj 2010

tak to je fakt sila... a manzel bol s tebou?

Inak tie co ste rodili tak dlho dali vam aj infuzky?

maxara
14. máj 2010

zrzi tym som chcela hlavne povedat, ze necakajme od dr a sestriciek, ze nam daju pit alebo jest, ALE ked si potajomky dame a pride na to, ze treba toho cisara, tak rozhodne to treba povedat a hlavne nezatlkat.. mohli by sme si uskodit
zrzi to moje vedro stalo nejako okolo 17 az 19e.. myslim, ze bolo v akcii

achojka
14. máj 2010

Zrzulka, ano, manzel bol somnou cely cas, a povim ti este ze pri mne bol, lebo inak si ma tam nikto nevsimal. Takze vsetkym odporucam manzela pri porode.

zrzulka
14. máj 2010

achojka a bol tam celych 12 hodin? mohol byt?

achojka
14. máj 2010

No, ja som prisla na prijem 00:30 v noci aj s manzelom, pripravili ma (klistir holenie, sprcha) A kedze som mala slabe kontrakcie, tak ho poslali domov. O 2:30 som mu potom volala, ze aby prisiel, a bol tam somnou do 11:00 hod do obeda, kedy ma brali na operacku. Tam ho nepustily, ale zavolali ho hned, ako maleho vybrali. Vedla mali taku miestnost, presklenu, kde maleho vazily a umyvali, a manzel mohol na neho pozerat a popestovat si ho.

maxara
14. máj 2010

achojka a ty si vedela, ze ides na cisar? a preco si tam potom tak dlho trcala? ci sa to az potom rozhodlo?

oacka
14. máj 2010

ešte nám aj odporučila si so sebou na vzdycháreň zobrať fľašu s vodou. Achojka, ako si mohla dvanásť hodín byť na sále,keď si mala plánovaný cisársky? kvôli čomu si tam bola? u nás v nemocke ti na plánovanú sekciu dajú presný termín, noc predtým už nič neješ, neviem, či nejaký čas aj nepiješ,prídeš tam, pripravia ťa a ideš....

zrzulka
14. máj 2010

to je krasne, nam malu ani nedali 😒 len som ju letmo videla, narychlo pohladila po licku. toto si pamatam ako zamraucala ked som sa dotkla jej licka.... este si pamatam ako som ju porodila ze ju hodili do takej misy ci co to bolo.... a videla som jej chrbatik. Snad mi maleho supnu na telo. to by som velmi chcela....

zrzulka
14. máj 2010

inak ked ju hodili do tej misy tak mne preblislo hlavou ze je mrtva 😒 hned sa pytam porodnika ze co sa deje, preco nezaplakala. podla jeho vyrazu tvare som si fakt myslela ze je mrtva

oacka
14. máj 2010

si pozrite,či vaše nemocky sú Baby friendly hospital. lebo v takých musia dávať dieťa po porode matke. u nás aj po sekcii priložia malé aspoň na chvíľu mamičke.

zrzulka
14. máj 2010

vazne achojka cakali ze sa mozno nakoniec podari spontanny porod?

zrzulka
14. máj 2010

ak je babo v poriadku tak asi davaju ....a na ako dlho moze byt babo s matkou na sale?

zrzulka
14. máj 2010

achojka a kde si rodila?

oacka
14. máj 2010

podľa mňa to nebude moc dlho, oni ho chcú hneď vážiť a merať, ako keby za tú hodinku narástlo o meter...

zrzulka
14. máj 2010

to je blbe... ja by som chcela aby bol maly so mnou aby sa hned prisal na sale... no budem musiet pohovorit s porodnikom pred porodom ci je to vobec mozne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre