Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
15. máj 2010

ja si neprosim ani ani ! 🤐 ja mam taky blby tusak, ze u mna to nepojde tak easy...ani neviem preco 😖

asi po tych reciach, co vsade okolo pocuvam, ze ako vedia zeny na porodnici dorasovat....nemam dobry pocit...
jednej mojej znamej, chudere, ked sa na nu vykaslali rupla maternica, a aby ju zachranili pred vykrvacanim,
museli jej vybrat, a to ma len 30 rokov, chuda 😢

ale ja tiez dufam v to, ze maly bude ok, to je pre mna primarne dolezite, ze bude zdravucky.

maxara
15. máj 2010

http://www.alinka.sk/c/tehotenska-knizka-892.html
kuknite, vysvetlivky v tehu knizke

maxara
15. máj 2010
maxara
15. máj 2010

no a nasla som hranicne hodnoty panvy 22-24-28-18 ale ruku do ohna nedavam 😉

maxara
15. máj 2010

a) vzdálenost předních trnů kyčelních = distantia bispinalis = 26cm
b) vzdálenost hřebenů kyčelních = distanci bicristalis = 28cm
c) vzdálenost vrcholů kostí stehenních = distantia bitrochanterika = 30cm
d) vzdálenost trnu posledního bederního obratle k hornímu okraji spony stydké = conjugata externa = 20cm.
A maminka, která už rodila a neprodělala žádný úraz v oblasti pánve, tak stačí, když se jí do kolonky pánev napíše,,rodila" a víc se měřit nemusí.

maxara
15. máj 2010

tak tie prve su asi moc male.. 😖 vcul bud mudra

miki060707
15. máj 2010

ahojte,tak ja som zobrala tehu knižku a ja mam tieto hodnoty
29/30/31/20

myslite, že je to ok? ale ja asi budem mať cisársky, len sa bojim toho, že si má doktor, kde chodim na poradnu objedná na onen den a bude čakať obálečku, ale ja nechcem dávať nikomu nič....takže to bude trápne, ale ked človek nemá z čoho dať, tak bohužial.....

maxara
15. máj 2010

Postup práce:
Z vonkajších panvových rozmerov najprv určíme vzdialenosť medzi prednými hornými tŕňmi obidvoch bedrových kostí (distantia bispinalis). Po vyhmataní obidvoch tŕňov priložíme na obidva tŕne guľôčky pelvimetra a na stupnici odčítame vzdialenosť v centimetroch. Distantia bispinalis meria 26 cm. Šírku panvy vyjadruje vzdialenosť medzi hranami bedrových kostí (distantia bicristalis). Najviac vystupujúce okraje obidvoch hrán určíme pohmatom a zmeriame pelvimetrom. Distantia bicristali je priemerne asi 19 cm. Vzdialenosť obidvoch chocholov stehnovej kosti (distantia bitrochhanterica) meriame po vyhmataní obidvoch trochanterov. Pri meraní je potrebné mierne zatlačiť na ramená pelvimetra, pretože nad chocholmi sa často ukladá tuk. Distantia botrichanterica meria 31 –32 cm. Najdôležitejším vonkajčím rozmerom panvy (podľa neho možno usudzovať na jedno z najužších miest vnútri panvy) je tzv. Boudelocqueov rozmer alebo conjugata externa. Meria sa od tŕňa piateho driekového stavca k hornému okraju lonovej spony. Conjugata externa nemá byť menšia ako 18 cm.

Pozorovanie:
Moje rozmery panvy sú:
Distantia bispinalis: ..... cm
Distantia bicristalis: ..... cm
Distantia bitrochanterica: ..... cm
Conjugata externa: ...... cm

adelaine
15. máj 2010

miki, a co potom ja?!
23, 26, 28, 19 ...pomoc, ja to tam mam nejake maleeee 😲

maxara
15. máj 2010

miki ved uz mam doma babo.. ak si rodila normlane, tak je to ok predsa. A preco by si mu mala davat nieco? 😕 ved normalne v nemocke odrodis..

miki060707
15. máj 2010

aha, tam čím su vačšie hodnoty, to je lepšie...hmm

maxara
15. máj 2010

adel a co ti povedal dr?

miki060707
15. máj 2010

lebo vieš, mne povie doktor, tak si naplánujeme na stredu cisársky a mi to on spraví a babenky dávaju obálečky, aj min. týden jedna tak dala, dal si ju na stredu a pekne dala, ale ja nedám....
no rodila som maxi cisárskym...kôli tomu, že mi odtiekla voda a nič sa nediala a báli sa, či to vzládnem s dychom, ked som taká objemná....

stanka33
15. máj 2010

Ahojte...no ja neviem zatial ani rozmery panvy ani cs, na to co som chuda som mala pred tehu boky 94 cm ja ich mam siroke, ja sa tiez bojim cisarskeho,mna to ani nenapadlo do minulej poradne ze by mi to hrozilo, a ked budem 3tt nepouzitelna a muz bez dovolenky v novej praci tak to bude vesele s dvomi deckami, ale ak to bude nevzhnutne radsej poviem dokimu ze nech mi da cisarsky hned a nie ma nechat vztraoit a nakoniec ist cisarskym to odmietam

maxi uz si bola na tej anesteziologii kvoli epi??? a budes chodit k valentovi???

baby moj maly dnes chytil horucu plotenku dvomi prstekmi a sa opalil...chudiatenko tak sa zlakol a plackal ale nic vazne, ma tam sice pluzgieriky ale chyta s nimi veci a po chvili bol v pohode

adelaine
15. máj 2010

..praveze nic :((((((( boze

maxara
15. máj 2010

miki ahaa, no tak neviem potom, ci ta nechaju rodit spontanne.. ale podla tych rozmerov by si akoze asi mohla.. noja by som tomu dr rovno povedala, ze nic nedostane..ja neviem..

maxara
15. máj 2010

stanka este som nebola.. mam cas, uvidim, mozno zbehnem v pondelok, idem cvicit. No Valent uz o mne vie, som s nim volala a mam zavolat v 35tt. Takze az potom budem vediet
adel netrap sa.. mozno ked ti nic nepovedal, tak to nevyzera s tebou tak zle

maxara
15. máj 2010

baby packo, idem spat.. som nejaka mimoticka dnes

adelaine
15. máj 2010

..idem aj ja do pelechu, majte sa,
dobruuuuu vsetkym 🙂

miki060707
15. máj 2010

tak dobrú maxi

miki060707
15. máj 2010

aj ostatným...

stanka33
15. máj 2010

a to tu uz nikdo nie je????

maxi ja pojdem tak o 2-3 tyzdne nechcem to nechat na poslednu chvilu aj pri malom som bola skor, keby som nebola isla vtedy na ten termin co som isla, tak by som nestihla dalsiu prednasku a rodila by som bez

mirka285
15. máj 2010

ahojte 🙂 tak dnes ste mali zazivne dni 😉 este ze vsetko dobre dopadlo...ja mam dnes tiez dost,som rada ze som uz doma,a svokruska mi nabalila aj obed na zajtra,mam slepaciu,rezne,pecenovu plnku a pecene masko.uvarim len cerstvu ryzu a obed hotovy 😉 tak som rada ze budem zajtra cely den polihovat...a ja sa bojim porodu najviac,ale snazim sa nato nemysliet

mima89
15. máj 2010

baby pozrite si toto video..... zistila som ze aj ja mam nespravnu velkost 😲 http://podprsenky.blogspot.com/2010/01/niekolko...

kafoditka
15. máj 2010

Mirka ahoj, nemysliet nepomaha, hlavne, ked mi citacka tu na koni ukazuje. ze to mam za 44dni..sa to blizi teda..
Mne uz zasibava, ja som si dnes od nudy pobalila tasku, teda asi polovicu z nej 😅

stanka33
15. máj 2010

miri aj ja sa bojm, straasne ale uz to chcem mat za sebou a byt doma z porodky...kafko bud rada ze ti to odsypa ja by som menila s tebou ten koniec juna....

mirka285
15. máj 2010

Kafko ja sa tvarim ze mam kopec casu,najhorsie na tom je ze o chvilu uz neodrbem samu seba lebo uz sa ledva pachtim...budem nastastnejsia ked to budem mat za sebou..utesuj sa tak,ze si povies ze porod trva max. jeden den,ja si to stale hovorim 🙂

mojalili
15. máj 2010

KAfko, ja uz mam tiez vela veci nachystanych, aj pre maleho aj pre seba, este spodne pradlo a teraz tam doadzujem uteraky.
Uz som myslela, ze dnes pojdem do nemocnice 😖
Odspodu pichanie, zle na vracanie, dychat som nemohla, akosi mi dnes je zle....ale uz to preslo, je mi lepsie. ALe tie tlaky odspodu, nuz, maly ma dost tlaci, takze este 6 dni do ukonceneho 36.tt, a potom mi bude vsetko jedno. Zahajujem NIC nerobenie a NIKAM nechodenie, teda ak to nebude nevyhnutne... 😉

OACKA - este k tej fotke, LILI bola velmi baculata, veeeelmi, ale teraz nevyzera🙂 Dnes sme pozerali jej videa, ked bola malicka, tanecnicka este s plienkami. Jej, krasne obdobie to bolo okolo 1,5 - 2,5 roka🙂 Aj ked sme boli same, bolo to kraaaaasne.

KAFODITKA - no teda, takze pekne cislo 44🙂 Super 😉

kafoditka
15. máj 2010

Mojalili, aj sa bojim spytat, co si si vsetko pochystala, lebo zarucene nemam ano tretinu z toho... 😉 😅

mirka285
15. máj 2010

inak ja uz tiez mam vsetko do porodky,len to treba zbalit do tasky...ale mam este 50 dni podla konika...a zacala ma normalne boliet hlava,asi z toho ako sa rozprsalo...ja kolotoc nemam,ale sestra ma,mi ho ponukala nech si ho zoberiem ked chcem,jej maly ho nechcel,stale ho tahal...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre