Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

takyna
4. jan 2010

hej tabletky su to take malicke ako B komplex podobne

sunnygirl
4. jan 2010

ahojte bábiky,
tak od môjho nočného písania ste sa riadne rozpísali, chcela som písať aj dnes z roboty, ale nedalo sa, tak som asi riadne pozadu. To sa ešte divím, že som hore, keďže som od štvrtej kukala ako puk 😀 .

Ja beriem FEMIBION 800, to mi odporučil Dr.

Vidím, že pribudli aj niektoré nové, všetky srdečne vííííítam 🙂 🙂 🙂.

UF, tu sa už rozpráva o pôrodoch, tak to by som ako prvorodička nemala čítať. 25. decembra 2009 sa mojej kolegyni barodila dcérka, a pôrod mala v pohode, ale ona celé tehu bola úplne v pohode. Tancovala brušné tance, plávala do 8. mesiaca,.... Myslím si, že všetko závisí od psychiky a stavu ženy, že ako prežíva a hlavne ako je schopná prežívať tehotenstvo. Viem to podľa seba, lebo niekedy som v pohode a niekedy nie som schopná celý deň vstať z postele.

mirka285
4. jan 2010

takyna dakujem,vyskusam teda 🙂 sunny nechcem ta vystrasit ale ja som bola cele tehotenstvo tiez v upnej pohodicke..

sunnygirl
4. jan 2010

hm, vystrašila si ma 😒 , ako viem, že pôrod nie je bez bolsti ☹

sunnygirl
4. jan 2010

oprava: bolesti

katarina7777
4. jan 2010

Ahojte, vidim ze uz riesite porody... ja som si za poslednych dni toho zazila ☹
Vo stvrtok ma brala zachranka do nemocnice, bohuzial cysta sa mi zacala obtacat okolo vajecnika, bolesti strasne, kto nezazil naozaj neuveri (nikomu to neprajem), hned ma operovali, ked som zaspavala na operacke bol to jeden z najkrajsich pocitov v zivote, konecne som nic necitila.... v skratke museli mi vybrat cystu aj s vajecnikom, mam krasny 10 cm rez.... ale hlavne je ze malinke je v poriadku, vyvija sa vsetko "podla tabuliek" a rany sa zahoja.
Zelam vam vsetkym v novom roku hlavne vela zdravia a ziadne komplikacie....
Idem si vychutnat ze som konecne doma a nieco dobre si zajest.... tyzden som bola len na caji a infuziach. 😒

mirka285
4. jan 2010

katka hrozne,viem si predstavit,hlavne ze male je v poriadku a zelam ti aby sa ti az do porodu nic podobne nestalo

sunnygirl
4. jan 2010

moja mamina mi hovorila, že ona nemala problém ani s otehotnením, ani s tehotenstvom, ani s nevolnosťami, ani s pôrodom. Mňa aj brata porodila dva týždne skôr a za 4 hodiny. Tak toto som po nej nezdedila. Ale že starká, z otcovej strany, mala ťažký pôrod. Ale nemyslím na to, to by som skoro nad tým premýšľala a mohla si to ešte aj vsugerovať, však uvidím. Jedno viem, že patrím medzi ľudí, ktorý nie veľmi dobre znášajú bolesť. 😢

zajacik...
4. jan 2010

Katarina 😕 😕 😕 to sa az zle citalo, ale hlavne ze je drobec a uz aj ty v poriadku, tak uz len pohodove tehulkovanie az do konca 🙂

sunnygirl
4. jan 2010

katarina 7777, uf, držte sa

mirka285
4. jan 2010

neboj sunny,zvladli druhe,zvladnes aj ty 🙂

sunnygirl
4. jan 2010

🙂 😅 😀

zajacik...
4. jan 2010

Sunny nestresuj sa zbytocne s porodom, jednak je este casu dost a jednak si to naozaj vsugerujes ako nieco zle... uvidis ako sa budes na porod tesit ked uz budes mat velikanske brusko a uz sa bude mat babika narodit 😵 aspon ja sa tesim uz teraz 🙂 🙂 🙂

sunnygirl
4. jan 2010

zajacik... tešíš?????? 😅

sunnygirl
4. jan 2010

tak sa idem tešiť aj ja 🙂 🙂 🙂

miki060707
4. jan 2010

ahojte, tak ja som mala cisárks, na tretí den, ale ja som vôbec nemala bolesti a mi vraveli, že bábo ma dostatok vody, čakali kým sa otvorím, vôbec neviem, čo je to kontrakcia, rodila som kôli mojej postave, ale ja som písala jednému gynekologovi a ten mi napísal, že u nich sa vyvolá pôrod po odtečení plod. vody do 24 hodin, a kôli obezite nerobia cisársky,....
no Mirka, hadam tento pôrod bude bezproblémový, máš pravdu, kto to nezažil nepochopí, ja som ležala tie 3 dni vedla pôr. sály a som si vypočula každý pôrod, takže som sa aj bála....
inak ja som bola raz na antolskej a tam mi robil ultr. jeden lekár, no hrôza, tak mi vynadal aká som tlstá, že či chcem bábu ublížiť, pritom som pribrala na tt velmi málo vtedy, no aj kamoška s nim mala problemy....
hemerodidy mala aj kamoška pri dvoch tehoten. takže nieje to nič príjemné
inak ja neužívam nijaké lieky, ani kyselinu listovú, ani pri prvom a tieto tabletky si môžeš Mirka kupiť bez receptu a nemusiš sa pýtať ani lekára, ale každý lekár je iní, jeden napísal, že buď podporíte farmaceutikov/tabletky/, alebo hospodárov/zeleninku a ovocie/

zajacik...
4. jan 2010

Ja beriem kyselinu listovu od Elasti-Q, teraz v akcii maju 2 krabicky po 30 tabletiek a k tomu 50 ml krem proti striam dokopy za 3€ aj nejake drobne...

zajacik...
4. jan 2010

Sunny jasne ze sa tes aj ty, my sa este mozeme tesit lebo nevieme co nas caka 😀

katarina7777
4. jan 2010

Diky dievcata za podporu, dufam ze najhorsie uz je za nami, teraz sa pomalicky dame dokopy 🙂
Teste sa z toho ze viete prejst po svojich na zachod 😀

takyna
4. jan 2010

Katka som rada, že ste v poriadku 🙂

miki060707
4. jan 2010

no ešte vám napíšem, ked som bola na poradni, tak sestrička vravela, že týžden predtým tam mali jednu v pokročilom štádiu tehu a si predstavte, došla tam 9.50 a a 10.05 porodila na koze, normálne tam porodila, tak ženy v čakárni žasli a naj gol bol, že tá žena povedala, že to bábo nechce vidieť a nech ho daju na adopciu, tak sestrička keď nám to vravela sme skoro ani neverili a na druhý den došla a viete čo chcela, sestrička si myslela, že podakavať, ale ona si došla pre tepláky.. 😒 kt. tam zabudla

zajacik...
4. jan 2010

Babulky - mamicky chcem sa opytat na vas nazor na prebalovacie komody, ci je to podla vas dobra vec, ci to vyuzivate. Nemam na mysli taky prebalovaci pultik aj s vanickou, ale klasicku drevenu komodu a na vrchu sa prebaluje 🙂 A su take uzke kde sa prebaluje z boku komody, zmesti sa tam len ta prebalovacia podlozka, ale to sa mi zda neprakticke, ja skor uvazujem nad takou komodou, co sa k nej postavime normalne zpredu - je to sirsie a okrem podlozky sa tam zmesti aj viac veci co treba poruke...

sunnygirl
4. jan 2010

Ozaj ja som sa chcela opýtať, kedy bábätko, alebo od ktorého tt, dieťatko počuje matkin hlas, že sa mu prihovára a spieva, hladká ho a tak.

zajacik...
4. jan 2010

Miki nemam slov... take zeny si ani babo nezasluzia, ked teplaky su im cennejsie nez to male nevinne stvoreniatko ☹

zajacik...
4. jan 2010

Taky zajtra ides na kontrolu, ze? Aj ja 🙂

miki060707
4. jan 2010

no zajačik keď nemáš komodu a zišla by sa ti, aby si mala dať kde veci, tak je to dobrá vec, ja som mala taký preb. pultik zo spodu drevený a ten som mala položený bueď na postielke, alebo na skrinke podobnej komode..takže nebudeš lutovať, a ked chcete aj druhé bábo tak to využiješ, lebo to bábo budeš prebalovať možno aj dosť dlho, alebo si kup takú komodu aj pult, premeraj aby to tam zasadlo a môžeš ten pultik prenášať, bude do kupelky a tak....môj názor

takyna
4. jan 2010

Idem Zajko 😵 , som zvedava na spravicky od teba 🙂

Sunygirl zhruba od 21 tt a vyssie 🙂 , ale prihovarat a spievať mu možes skorej 😉

lenuliatko
4. jan 2010

Ahojte kočky, ešte si ma pamätáte? 🙂 Vidím, že si všetky veselo a spokojne tehuľkujete, čo je super. Aj my sa máme fajn, rastieme... Zajačik, kde majú takú akciu na listovku a krém? Fakt dobrá cena.
Sunny, čítala som, že bábätko počuje od cca 16tt 😉

sunnygirl
4. jan 2010

zajacik... ja som tiež kuklaa tie komody, ale nejak som došla k názoru, že je to celé nepraktické a že ho budem prebaľovať buď na posteli, alebo na koberci.
keď je ešte veľmi malinké tak OK, ale rýchlo vyrastie a čo keď sa spadne, alebo mu to bude rýchlo malé a tak.

takyna
4. jan 2010

Zajko ja si myslim, ze je to dobra vec, koli chrbtici, lebo viem ako som sa namakala pri malej, nic take som nemala, len som to praktizovla na posteli, a krize boli ...... 🙄

Lenuliatko ahoj , citala som v SPLne , ze je ti uz lepsie bez nevolnosti 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre