Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
18. máj 2010

dobre ranko babulky. vyspinkane do ruzova? 😉 ja teda opat nie. ten spanok ma trosku ubija . trosku horsie sa potom funguje v praci a kukat na cisielka je este obtiaznejsie. este cca dva tyzdne a hura na matersku 🙂
monline, na tie prednasky v ruzinove sa vobec netreba hlasit. su kazdy pondelok od jednej. vcera bola o kojeni. dostali sme aj take via pohariky od aventu 🙂 co sa tyka epiduralky, tak dalsia prednaska bude na jun. s alexou sme si to tam uz aj zaplatili nech to mame za sebou 🙂

janulienocka
18. máj 2010

ahojte babule, ja som zas moc nevyspala, neviem ci z nejakej nervozity alebo co 😒
volala som do porodnice co mi tam treba a tak, a celkom super - skoro vsetko tam maju k dispozicii, od odsavacky, cez podlozky pre mna, kosele, veci pre maleho (okrem veci ku odchodu), masticky ... takze som rada 😵

meruska
18. máj 2010

dobre ranecko 🙂 ja uz poctivo sedim na skoleni.... a zas ma nepustia domov skor ako o 16-tej 😠 hadam bude o nieco poucnejsie ako to minule...ale nastastie im tu ide net, tak budem odbiehat na konika 😉

lenkaaninka
18. máj 2010

dobré ránko
tak ja som myslela že večer zomrem tak ma boleli kríže a klby a do toho brutál tvrdnutie bruška stále viac a viac už nech je piatok nech mi povie doktor že je všetko ok lebo ma chytá panika...a o pol siedmej som bola hore...a buntošila som

detičky mám ešte v posteli ale dneska musia mať brigádu v detskej izbe lebo strach a hrúza...ale kukajú ešte bez servítky strašne to zbožnuju a potom si rozkazujú recepty maminka toto urobíš...

ako mojalili riadna herečka je tvoja malá..

😀

mne malá hovorí že maminka ked ja budem veliká tak aj ja budem nosiť tú vložku a vieš maminka to máš menzes a to ti ide krv a ked si tehotná tak nemáš a máš bábo v bruchu a to je znak lásky ...a takéto kydy a to má 5 rokov...

meruska
18. máj 2010

baby ja sa uz tak tesim kedy aj moj drobec bude mat take hlasky 😀 ale to si este asi budem musiet pockat

maxara
18. máj 2010

Dobre ranko,
mojalili ja som chcela byt prva 😠 😀 😀 len som vas chcela docitat...
Akoze co vam poviem.. KONECNE som vcera sadla k mojej konikovej zavislosti, napisala a uz uz som chcela pridat este reakciu k vasej vcerajsej teme dna, ked v tom zrazu PUK a ... vypadla ta svina elektrika.. Akoze 3 sekundy trvalo, kym som si uvedomila, ze tak toto chcel sam Pan Boh, kedze sa nam pokazil komp a ja som konikovala na notebooku... juchuuu a tak si veselo pisem uz asi 5ty riadok, ked dosiel mm, ze Nusko co tak o 106 tukas? Ved internet ti aj tak nepojde.. 😠 😠 Akozeee.. skoro ma drblo. To je ina odvykacka.. 😠
No a teda k tomu vcerajsiu, pre istotu som si to dnes overila a naozaj som pribrala len 3 kg nad povodnu vahu.. je mi to cudne, lebo vcera to este bolo 3,4 a dnes 2,8 kg.. ale tak zas kaka sa mi vynikajuco odkedy papam to zeliezko, takze mozno aj preto.. predtym som mala s tym trosku problem, hovienko vo mne asi dlho kvasilo, ale teraz to fakt ide sup sup... 😀
MOJALILI pokladik.. ja mam strie skoro podobne ako ty.. vlastne tesne predtym ako som vzdala cakanie na elektriku, sedel pri mne mm, som mu ukazala tvoje brusko a on ze To si si odfotila a dala na kona? 😅 Takze pokoj.. ked videl tu fotku zboku (alebo moj sklesly ksicht a nemu reakciu), tak potom povedal, ze to asi nie je moje brusko, co? Ze to tvoje je vacsie 😉 No ale strie mam.. Mam na ne aj predispoziciu a aj sa mi robia od puberty, sice su blede, ale su... Ale seriem na ne, ja ked uz musim do plaviek, tak si aj tak dam dvojdielne.. Tucne baby vyzeraju chudsie v dvojdielnych. Kebyze si dam cele, vyzeram jak sudok na sirokych bielych pilieroch (nohach), takze radsej dvojdielne.. Akoze pred tehu som totiz nemala pas jak stara zmija, ale skor taky viditelny.. Normalne som mala ze prsa, pas taky primerane k velkosti zbytku a potom bociska ako svet. ALE.. aspon sa mi bude pohodlne rodit 😉 a co je super, ani do otvoreneho kanala nepadnem.. a ked sa kupem vo vani, miniem menej vody ako mm 😉 no, kam sa pozriem, same pozitiva.. A napadlo ma este jedno, ze ked mi v porodke zakazu gatky, tak ta vlozka mi tam bude pekne sama drzat na stehienkach 😀 fuuuj otras..
TASKA do porodky - mam taku jednu sikovnu, ale ta musi najskor absolvovat vylet na lomnicak a az potom ju mozem zahltit tym vsetkym.. Inak sa mi zda, MOJALILI, ze si tam do tej tasky nabalila toho strasne vela.. Nam vcera teta hovorila, ze to nemame prehanat, ze taska ide s nami od prijmu, cez vzdychacku, salu az na izbu, cize by to nemal byt lodny kufor.. Na Kramaroch treba pre babo zobrat len rukavicky a ciapocky, inak dostane vsetko a plienky vraj staci dodatocne tie jednorazovky (myslim, na druhy den, netreba ich hned davat do tej tasky) a do tasky len pre seba, hlavne nocnu koselu, papuce, vlozky (1 bal), sietovane gatky, a uz si nepamatam.. tie ostatne veci staci doniest na druhy den, resp. podla potreby.. samozrejme OP a sobasny list hned. ALE toto vsetko zavisi od kazdej porodky, niekde aj pre maminy davaju, niekde ani pre babo..

janulienocka
18. máj 2010

lenkaaninka 😀 to moj maly ma tiez dobre hlasky, bola som na wcku, dosiel ku mne, sa zamracil, dal ma nabok, gate dole, zdvihol dosku a hovori mi: mama pozri sa, to nemozes takto cikat, to musis ako veliky chlap 😀 😀 😀
no proste nechape, ze jeho ucim inak a ja inak 😀

nina88
18. máj 2010

Ahojte...
K taške do pôrodnice: po mojej prvej skúsenosti s ,,lodným kufrom,, musím povedať,že si jednoznačne balím tašky dve. Nikto nebol ochotný mi s taškou pomôcť, sama som si vláčila hore dole... Teraz si zbalím jednu na pôrod a deň po ňom a ostatné veci si dám do druhej tašky,čo mi muž prinesie na druhý deň... 😉 Super výmysel,že?? 😀 😀
Juj tvrdne mi brucho od rána, jak to ja neznášam... ☹

maxara
18. máj 2010

😀 😀 baby mate podarenych krpcov domka.. lenkaninka aj ty mas riadne kotuhy 😀 vesele..
Moj synovec ked mal tak 3, skoro nic nehovoril, ale bol to strasny pozorovatel.. bolo to take decko, ze stalo a cumelo, ked sme sa opytali, tak nic maximalne sa zaskeril.. sam sa hral a vsetko.. tak sme si ho aj zvykli varovat, ze sme mu dali na koberec vlacik a o tri hodiny sme ho vyzdvihli z koberca 😒 on bol taky.. a raz som ho takto varovala, som sa v izbe cosi ucila a zrazu pocujem len take suchoty cudesne.. Pytala som sa co robi, odpoved ziadna.. tak navela navela som vstala, isla sa pozriet a hladam po byte a Branko nikde.. Uplna panika ma zachvatila a zrazu suchot zo zachoda, otvorim a Branko stiahnute pancusky, v slipkoch jednu vlozku nalepenu, druhu v ruke rozbalenu, len neviem kam ju chcel dat 😀

mojalili
18. máj 2010

Tie nase deticky su podarene 😀
MAXI - takto ma rozosmiat po ranu sa este nepodarilo nikomu 😀 😀 😀 a ta vlozka samodrzka nemala chyby 😉
NO popravdepovediac nie je mi treba tolko plienok, vecicky tiez davaju, al vela placu nezabrali vecicky. Ale to sa ti zda, je to len mala tascicka🙂 A tasku si dam pekne na izbu do skrinky, veci si vybalim....a oblecenie mi schovaju sestricky do inych skriniek,a by mi tam nezavadzali....

No kocky, prave som si kupila Elastiq, tak natieram o dusu, este som dokupila mliecko Sebamed pre maleho a podlozku jednu do nemocky a druhu pre mna doma...kdyby neco. A MAM TO...

Maxi - ale tak ked zvladnes ten vylet na Lomnicak, tak klobuk dole, manzel nech ti pripravi aj Zachranku dole pod Lomnicakom....
PERLICKA - Moja kolegyna sa vola HLavičková, mala nakazany kludovy rezim, lebo maly sa dral moc na svet, ale manzel ju vytiahol do jaskyne Driny (kto to pozna, je tam slapak dovrchu). Ked prisla na poradnu tak doktor jej hovori " PANI, ALE JA UZ VIDIM HLAVIČKU" a ona na to "ALE TO JE DOBRE" - potom lekar pochopil, ze malý sa bude volať priezviskom HLAVIČKA... 😀 😀 😀

lenkaaninka
18. máj 2010

jani dobréé 😀
maxi tak to by aj mna zaujímalo...kam ju chcel dať 😀

nina aj ja tak idem urobiť pár potrebných vecí jednu podložku uterák sprcháč pre bábo servitky mokre a dve plienky jednorázové a papuče beriem na prvý krát a zbytok na druhý den mm donesie...pretože aj ja som sa namíkala s kapsou sama

maxara
18. máj 2010

nina presne tak to vravela aj ta teta.. a este sme sa zhodli, ze co existuju take tie najmensie kufriky na kolieskach, ze to je asi super vecicka.. a teda do neho kolko sa zmesti a zbytok mm..

STANKA dnes o 11:00 je prednaska o dojceni, potom by mala byt zas o dva tyzdne.. strieda sa to s prednaskou starostlivost o plet v obdobi tehotenstva (co uz mi je pekne na prd).. Vraj ale ta baba, co to prednasa, mala teraz 12.5. termin porodu, ale minule este prednaska bola.. 😒 a vraj sa chysta tu prednasku robit aj s novorodencom.. chuda male.. len sa nevie, kedy bude rodit, tak podla toho potom posunu tie o dojceni.. A priprava pre oteckov je PO, STR, STV od 9:00 do 11:00, v PI od 9:15 ALEEE, treba sa VZDY dohodnut na termine, staci mejlom.. Ma to dost na tesno..

meruska
18. máj 2010

sa tu vyskieram na monitor, vase hlasky stoja zato...len moj skolitel urcite nechape co mi je take smiesne

maxara
18. máj 2010

baby, ja som si potom taaaak vycitala, ze ma chytila panika tak skoro 😀 😀 ja by som tiez rada vedela, kam ju chcel dat.. inak jeho tie vlozky matali dlho, potom mi mama vravela, ze mu zo slipov vytiahla naskladany hajzlak, ked sme si uz vlozky strazili na hornej polici.. 😀

maxara
18. máj 2010

katarinka7777 a com by som pisala? 😀 uz som sem raz zadelila, ze napisem knihu s nazvom 9 mesiacov na koni 😀 😀 len neviem, koho by to zaujimalo 😀

meruska
18. máj 2010

maxi 😀

mojalili
18. máj 2010

No a najkrajsie su od deti kresby a ich vyklad....pridavam dve kresby zo vcerajska - na prvej som ja s LILI v mojom auticku, dtaily su - predne svetlo aj antena aj sedacky🙂
NA druhej je zlava tatinko, potom ja s velkym bruskom a namalovane pery (pritom si nemalujem pery) a LILI, naušničky sú. ONa tak vie vzdy krasne zahviezdit pri kresleni 😀

maxara
18. máj 2010

dnes som inak akcna, vstala som asi 10 minut predtym ako som sadla pred kona a to sa mi uz perie, uz som aj naranajkovana.. pomaly zacnem zehlit, varit.. poobede mi pride kamoska.. 😒 tak nech jej mam co ponuknut

mojalili
18. máj 2010

Baby, mozno budem trapna, ale ma tak napadlo pri tych postolkach......neviem ake sa robia teraz, ale myslim ze su vsetky rovnake....na bokoch sa dost puka ta umelina odspodu a babatko to skrabe velmi.
Tak som to vymyslela takt, nasila so take pasky okolo noziciek a je to pohodlne....nie je to tazke... 😉 Ale to asi uz viacere poznate,len tak ma to napadlo 🙂

maxara
18. máj 2010

mojalili sranda.. ja ked som si pri VS robila doplnkovu pedagogiku, mali sme tam aj psychologiu a toto boli moje velmi oblubene veci.. A hlavne to, ze deti kresbami davaju najavo rozne veci, co sa im deju.. da sa z nich zistit, aj ci je dieta zneuzivane.. ale to asi ty ovladas 😉

maxara
18. máj 2010

mojalili no ja nemam ani ponatia o tom, co si prave napisala 😀 a z toho obrazku ani neviem, co si tam nasila a kam 😀 😖

lenkaaninka
18. máj 2010

mojalili zrovna včera som na to pozerala len ja som neni zručná v týchto prácach tak to len zahýbam dnu aby to bolo na obyčajnej plienke ale inak super nápad..

lenkaaninka
18. máj 2010

ja mám tie na šnúrky 😉 ale síce už som zabudla ako sa to viaže ale na to prídem hned...

mojalili
18. máj 2010

Lenkaaninka, v nemocnici su tie snurkove tiez🙂 toto su novsie, ale problem s tymi bokmi bol vsade.
MAXI, mas doma postolky? NA bokoch nie je taky pasik, co som tam nasila, a zvykne s ta guma popraskat a odiera to babatko, tam kde idu nozicky🙂

kafoditka
18. máj 2010

Ahojte kocky! Celkom dobre som spala, ani som vam nedala dobru noc vcera, tak som zalomila.. pocasie ma pekne rozculuje, je tam zima, ja mam ist do mesta a nemam uz nic na seba, co by som zapla, ziadnu bundu.. 😠 Ale mam taku chut na jahody, ze sa asi premozem, trochu sa skulturnim a vyrazim..

Baby, no mate teda podarene cisielka doma 😀 😀 aj ja uz chcem! 😵 😵

janulienocka
18. máj 2010

tie deti su experti 😀 a to este pred par mesiacmi, ked som mala tie ranne nevolnosti: "mama uz si sa povracal?" 😀 to hovoril vsetko v muzskom rode, teraz zase stale hovori na seba v zenskom, ja som hľadna a pod 😀
postolky zbalene nemam, uvidim ci mi ich tam bude treba, vsak mm donesie keby nieco

drievko
18. máj 2010

Ahojte ! riadne som sa nasmiala! Moja cicka nastastie nestrihala vlasy ale pancusky a teplacky! Raz bola tak strasne ticho az nam bolo podozrive co zase stvara a ani sa neohlasila ked sme ju volali! Nakonec sme ju nasli pod stolom s dierami na pancuskach a viete co si vymyslela ?! Ze jej do pancusiek myšička dierky vyhrýzla !! 🙂

A na babo sa mala kazdy den píta : maminka kedy ho uz vytlaciš?

drievko
18. máj 2010

A ked mi prvý krat zbadala vlozku , ze mami co si sa dokakala? 😀

katty17
18. máj 2010

baby, sa tu skerim na monitor ako taka truba 🙂 aspon vidime co nas prvorodicky tiez caka a neminie 🙂 hlasky vasich deticiek, by ste si mali zapisovat. 😉
ozaj, vcera v ruzinove nam vraveli, ze sa uz neviaze na siroko hned od zaciatku. Lebo teraz uz su tie plienocky aj tak siroke, ze netreba viazat na siroko.. vraj az ked ide miminko na kontrolu klbikov... ale je to individualne... zalezi od mamicky ci chce alebo nie...

meruska
18. máj 2010

drievko 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre