Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
4. jan 2010

tak to mu budem spievať a rozprávať už teraz 🙂 🙂 🙂

sunnygirl
4. jan 2010

zajacik... tak asi ti lepšie poradia, tie čo to už majú za sebou. Tak teraz o tom porozmýšľam aj ja.

any23
4. jan 2010

ahojte 🙂 ja som dnes bola na skok v práci, mali sme poradu so šéfinkom, naostro začíname až od budúceho pondelka tak ešte budeme aj s alexíkom domka vegetiť 😵

zajtra sa ideme ukázať dokimu - na jednej strane sa moooc teším že uvidím malinké, ale na druhej mám aj obavy či je všetko v poriadku 😔 ale snáď áno 😉

vidím že riešite pôrody... ja som mala relatívne rýchly a ľahký pôrod - mám dobré spomienky 😅 alexíka som 6dní prenášala, aj keď asi tak od polovice tehotenstva ma doki strašil predčasným pôrodom - v 20tt sa mi začal skracovať krčok ale nakoniec si dal drobec načas a narodil sa 6dní po 😉 také tie prvé slabučké bolesti mi začali ráno o 6tej, okolo 12tej sa to začalo stupňovať - po teplej sprche, ale aj tak som si stále myslela že sú to len poslíčkovia 😅 ešte som bola s maminou na nákupe v lidli, po návrate sa bolesti začali stupňovať ešte viac a už boli dosť intenzívne, ale mne to ešte stále nedochádzalo 😀 dala som si ďaľšiu sprchu, to bolo 13hodín no a o pol hodinu neskôr som už volala drahému do práce nech príde hneď domov bo už je to asi tu... hneď ako prišiel sme vyrazili - naskočili mi kontrakcie každé tri minuty a dooosť brutálne tak som sa už zľakla že mu porodím v aute 😀 na príjem sme prišli po 14tej, cca hodinku sme ešte strávili dolu na príjme kým sa spísali všetky tie papiere a natočil monitor a až potom sa uráčilo dokimu prísť a skontrolovať ma aj zo spodu - a hneď zahlásil že prečo ho nezavolali skôr že veď my rodíme!!! 😝 bránka zašlá, otvorená na 9cm, ani klystír mi nestihli spraviť, takže ja ani neviem ako to na vzdychárni vyzerá - hneď sme išli na sál 😅 a za pol hodinku bol alexík na svete 😵 😵 😵

k tým vitamínkom... prvé dva mesiace som brala len kys.listovú, potom som prešla na vit. pre tehotné - GS Mamavit, brala som ich aj pri alexíkovi, tiež ma strašili že bude veľké bábeno keď to beriem, ale podľa mňa bol v norme - 49cm a 3,5kg 😉

katka uff až ma zamrazilo keď som si prečítala čo si musela zažiť 😔 ale hlavne že je malinké v poriadku 😉

takyna
4. jan 2010

Sunny ja mam niekedy pocit, ze to moje ma pocuje uz teraz 😉 🙂 hlavne ked idem nieco zjest, co nema rad 😝

lenuliatko
4. jan 2010

Takyna ahoj, no našťastie som také ozajstné nevoľnosti ani nezažila, nevracala som ani raz, ale aj to už je preč. Občas mám pocit, akoby som ani tehotná nebola 😅 A čo ty, tiež je už lepšie?
Ja nad nejakou prebaľovacou komodou určite uvažujem, tiež si myslím, že je to šetrnejšie na chrbát a pohodlnejšie. A ja sa pri dvoch naprebaľujem doooosť 😅

zajacik...
4. jan 2010

Lenuliatko ja ti pisem v nasej teme aby si prisla sem a ty si uz tu 🙂 🙂 🙂

zajacik...
4. jan 2010

Sunny to sa nebojim ze by babika z komody spadla, ved ju nenecham ani na sekundu bez dozoru 🙂

lenuliatko
4. jan 2010

Any, super pôrod, určite aj druhý bude podobný 😉 Mne dokina rovno povedala, že mám rátať so sekciou a som aj rada, nebudem sa toľko trápiť.

any23
4. jan 2010

zajačik... ja som tiež mala takú širšiu komodu a navrchu som mala prebalovaciu podložku a bolo to super 😉 nemusela som sa skláňať nad posteľou a netrpel až tak veľmi chrbát 😉

takyna
4. jan 2010

Lenulka co sa tyka nevolnosti, tak uz mozem aj sladke 😉 🙂 , ale celkovo to ustupilo, ale pomarance na vecer musia byt , na vyrovnanie ph 🙂 , ja som tiez za komodu, lebo skutocne viem co to bol za zamak na chrbat, a tebe pri dvojkach, to bude asi nevyhnutnost

lenuliatko
4. jan 2010

Takyna, tak sladké už môžem aj ja a čím ďalej je to lepšie 😀 A pomaranče inak veľmi nemusím, ale tiež sa nimi poctivo napchávam, teraz mi chutia.
Zajko, hej, už som tu 😉

takyna
4. jan 2010

Lenulka tak som zvedava co to budeme mat, lebo ja som na nich doslova zavisla 😀

any23
4. jan 2010

lenuliatko asi to mám po mamine 😎 tá tiež mala ľahké a rýchle pôrody až na ten posledný - my sme štyri dievky a najmladšia sestra je odo mňa o 10 rokov mladšia - pri nej mala problémy - nevedela ju vytlačiť 😕 ale uvidíme, aký bude tento 😅 ale nebojím sa ho /uvidíme ako budem hovoriť keď to už bude aktuálnejšie 😀/ ale sa aj teším - bo koniec /vlastne začiatok/ bude krááásny 😵 😵 😵

zajacik...
4. jan 2010

Tak som rada ze mate dobre skusenosti s komodou, hlavne je dobre ze sa to vyuzije aj na odkladanie veciciek alebo hraciek 😵

takyna
4. jan 2010

Zajko aj ja to hlavne aj preto chcem 🙂

lenuliatko
4. jan 2010

Veru, aj ja som zvedavá, čo sa skrýva v brušku. Dúfam, že bude aspoň jedno dievčatko, párik by bol ideálny 😵
Any, ty máš pekné spomienky na prvý pôrod, žiadna trauma, tak jasné, že sa tešíš aj na druhý. Horšie je na tom tá, čo pri prvom prežije horor a potom celé tehu tŕpne, čo to zas bude. Ale jasné, nech to bolí ako len chce, nakoniec sa na bolesť rýchlo zabudne a bude len radosť.

zajacik...
4. jan 2010

A aky mate nazor na babysatky? Lebo ja som predtym o tom vobec neuvazovala, ale v poslednej dobe som citala vela pozitiv na nosenie dietatka v babysatke, skusila ste to niektora?

zajacik...
4. jan 2010

Lenuliatko tu kys. listovu maju bezne v lekarni, a ked nemaju tak si to v lekarni objednaj a na druhy den to budes mat 🙂

takyna
4. jan 2010

Zajko ak vsetko bude ako ma byt, tak ja by som si ju chcela zaobstarat, lebo muzik sa zastraja, ze nam netreba kocik 😀 , ale len satôčku 😉

takyna
4. jan 2010

Lenul to co Zajko spominala tu kys.list.s tym kremom, som si ja kupila v Kauflande v lekarni, mozno to budu mat aj v Tescu

lenuliatko
4. jan 2010

Zajko, babyšatku si asi jednu zaobstarám, pre každý prípad. Inak, občas sa tu cítim ako z inej planéty, aké dilemy riešim ja. Aký kočík vybrať, či kúpiť rovno aj monokočík, veď možno sa nebudú stále voziť obe detičky. Či je lepšie mať na začiatku jednu postieľku, alebo rovno dve. Čo lehátka, chcem jedno lepšie aj s vibrovaním, druhé stačí obyčajnejšie, veď sa budú striedať, či im bude na začiatok stačiť jedna hracia deka a potom dokúpime... Je toho toľko a zatiaľ mám len veľký zmätok 😅

zajacik...
4. jan 2010

Taky tak ja uz mam kocik vybraty 😀 Som sa do neho zamilovala na prvy pohlad ze iny ani nechcem 😅

lenuliatko
4. jan 2010

Pozriem niekde v lekárni, zrejme to nemajú len v jednej konkrétnej. Zatiaľ mám aj kyselinu aj krém, ale zíde sa.

takyna
4. jan 2010

To co mas v albume?, lebo ten je krasny 🙂 , mne sa dlhodobo paci Tako Natalia, tak dufam, ze bude moznost ho kupit.... 😵

lenuliatko
4. jan 2010

Zajačik, aký si vybrala, veď sa pochváľ.

zajacik...
4. jan 2010

Lenuliatko ja sa ti ani necudujem, lebo pri dvojkach je to predsa len ine ako pri jednom... ale ja by som asi monokocik nekupovala, len dvojickovsky, a postielky by som rovno kupila dve, ajked na zaciatku by mozno spavali len v jednej 😵

zajacik...
4. jan 2010

Taky hej ten co mam v albume, aj v tej farbe by som chcela, a tu je k nemu video

https://www.youtube.com/watch?v=eRgv0KMXnnA
lenuliatko
4. jan 2010

Už som ho videla, fakt je krásny 😵
Tak Tako aj u mňa prichádza do úvahy, konkrétne tako duo jumper, alebo potom bumbleride, ale také tu vy neriešite 😀 Aj ja som tak uvažovala, že sa kúpia dve postieľky, veď chcem rovnaké bielučké, ale na začiatok budú len v jednej, ako v brušku.

zajacik...
4. jan 2010

Leni a tie tabletky su tu: http://www.elasti-q.sk/ - tie Acidum folicum a krem je ten exclusive

lucka_o
4. jan 2010

Ahojte, tak to ste sa pekne rozpisali baby🙂
k tej komode, aj ja by som ju chcela vcera sme ale v Pl zhanali pre sestru a nenasli sme ziadnu drevenu, len plastove alebo len podlozky mali.tak asi si daju urobit, lebo tu stoja okolo 5000Sk.
A baby satku by som chcela aj ja....ale ako si ju vybrat ci to je jedno?
lenuliatko...juj dvojicky....krasne.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre