Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

carrie84
19. máj 2010

Hello babule 🙂

Dnes som mala poradnu. Maly stale dole hlavou, riadne sa tlaci von, takze sa mi skratil krcok 😠 Dr. povedala, ze mame vydrzat este aspon 2 tyzdne - ale tak zase sanca je aj, ze budem prenasat - zalezi ako sa maly bude ponahlat 😀 Sa mi paci, ze moja doktorka je taky vecny optimista. Ale mam nakazane lezanie a len lezanie .... snad nejako vydrzim este 😉

No a teraz si vas idem precitat 😉

maxara
19. máj 2010

Ahojte bambule, ja odchadzam prave z klubu nevyspancov.. teda vstala som o 11:30, super som sa vyspinkala, hned som dala varit mexicky gulas, zasadila som rajciny, kedze konecne sa dalo vyjst po 100 rokoch von, urobiloa som si "ranajky" a teraz az som vas docitala, co ste tolko nacmarali 😀
Ja sa chystam kadernicke 4.6 o pol tretej, tak dufam, ze nebudem zase vyzerat ako Janka Nittschneiderova.. 😒 na kozmetiku sa nechystam, aj tak mam plet taku vselijaku, asi kazdy den inu.. uz mi lezie na nervy tak, ze sa na nu planujem vysrat.. jedine uhorku som ochotna jej dopriat.

katty - fotit sa idem az teraz v piatok, a naozaj inam, nie k Zuzke.. mimochodom, aka je to Zuzka, ma nejaku stranku? By som chcela kuknut

silvia.vesela
19. máj 2010

ja som bez sosoviek a okuliarov tiez stratena! Tak, snad si tie sosovky budeme moct nechat.
ja som EKG este nebola, to som zvedava co to bude u mna.....lebo ja som v strese, ked viem, ze ma monitoruju.... 😀

carrie to vydrzite, len pekne relaxuj a lezkaj! 😉

maxara
19. máj 2010

carrie moja kamoska zacala mat v 32 kontrakcie, normalne jej museli zastavovat porod, mala skrateny krcok a nakoniec ju nechali prenasat dva tyzdne 😲 maly prisiel na svet (na Antolskej) navela navela, po dni trapenia so 4x omotanou snurou okolo krku, ked uz zacinal mat zel ozvy, so supinatou kozou a neviem cim vsetkym, ako znaky prenoseneho (prezreteho) plodu.. 😒 nechcem strasit ani nic.. len nemala zazmluvneneho, tak co sa nou budu zapodievat.. aj jej a aj mne z opisu to tak pripadalo.. neviem

ja mam strasnu chut na bazovy sirup.. uz som si urobila 2 4decove pohare a idem na dalsi

maxara
19. máj 2010

silvia, alexa ja si nemyslim, ze by mali byt sosovky naskodu aj pri anesteze.. len o tom musia vediet.. ak to ma byt na dlho (co cisar asi nie je), tak oci zalepia, alebo na ne taku masticku.. tak vam ju aspon nemusia dat (aby nevyschli oci).. alebo mozu aj sosovky v ociach uschnut?

noemarta
19. máj 2010

max ahoj, zuzana ma svoju stranku www.fotozuzana.sk
ja sa idem zajtra fotit, a ku kadernicke chcem ist este pred porodom aj ja, idem 1.6. a tiez by som najradsej na sale bola s makeupom. 😉

carrie84
19. máj 2010

Maxi - ved to aj moja doktorka hovorila, ze maly teraz strasi a nakoniec sa mu nebude chciet 😀 Historky o pupocnej snure a spol. zasadne nepocuvam, necitam, prip. ucelovo ignorujem a vymazavam z pamate 😀 😀 😀 😀
U nas sa zazmluvnenie prilis nerobi - primar to vraj nepreferuje z toho dovodu, ze nechce, aby nastala situacia, ze o rodicku nikto ani nezakopne lebo "sak ona ma zazmluvneneho niekoho ineho, tak co sa budem snazit" .... ale tieto info mam len zo zdroja JPP 😉 Porodnica u nas ma celkom dobre meno a aj vacsina mamiciek odchadza spokojna, tak snad aj ja budem - teda, ak dovtedy nenajdem nikoho, kto by bol ochotny ist za mna rodit 😀

alllexa
19. máj 2010

Maxi - asi mas pravdu, sosovky v ociach musia vydrzat aj 24 hodin, ak su to tie kvalitnejsie. Ja nosim normalne mesacne sosovky, su urcene aj na spanie. Ale ja si ich aj tak davam vzdy na noc dole, lebo mam skusenost, ze ked som v nich na hodinku zadriemala, zle sa mi pozeralo, mala som totalne suche oci a tazko sa mi tie sosovky potom vyberali. Takze osobne u seba by som si ich pocas celkovej anestezii (ked nemozem mrkat ocami a zvlhcovat ich) vybrala.
Niekedy sa to neodporuca kvoli tomu, ze ked pri tych tlakoch popraskaju zilky na ociach, tazsie sa vyberaju.

maxara
19. máj 2010

carrie no ved ja tiez nechapem, preco som to cele adresovala tebe 🙂 to bolo asi len na dokreslenie, ze ako to potom dopadlo.. INAK to dopadlo velmi dobre, maly je zdravy, akcny.. po mame nervavy 😀
ja si tiez nepripustam nejake tie hororove scenare, navyse niektore maminy dokazu kraaaasne prikraslovat, napisu aj to, co sa nestalo, len aby sme ich obdivovali, ze chudatka, cim ste to presli, malinke..

noemarta - kuknem jej stranku, ja si rada pozeram pekne fotky.. no a na sale aj ja musim mat aspon kusok makeupu.. ak to pojde tak ako si predstavujem a sice, ze z domu vyrazim, ked budu kontrakcie kazdych 5 minut, do porodky dorazime tak za pol hodku, pridem na prijem a hned odtial na salu tlacit, tak makeup urcite nejaky zbytkovy budem mat 😉 ale ako sa poznam, kebyze sa teraz pozriem do zrkadla, sa dogrcam.. cize keby ma teraz chytili kontrakcie, pochybujem ze si pojdem umyt hlavu, namalovat sa, nahodim a zavolat mm, nech okamzite pride z robotky.. ja si zatial nalakujem nechty.. no neviem neviem.. 😀 😀 😀 skor nie..skor ten makeup ozeliem

katty17
19. máj 2010

maxi, ja som myslela ze uz mas po foteni 🙂 tak teba tato prijemny chvilka este len caka 🙂 kukni link ktory dala neomarta. to je nasa fotografka 🙂 ale myslim ze tam nema vyvesene fotky tehuliek. ale aspon vidno jej pracu 🙂 maxi ides sa dat aj nalicit, ucesat atd.? 😉

maxara
19. máj 2010

allexa ahaa no moze byt, ja neviem, ja ich nemam.. len som tak uvazovala, ze ci naopak tie sosovky potom aj tak trochu nechrania tie oci.. no ale je asi fakt, ze vzdy lepsie je si ich vybrat.. ved ono v spanku aj tak nemaju opodstatnenie.. teda jedine ze by sa ti bez nich snivalo rozostrene 😀 😀 😀

alllexa
19. máj 2010

Ja ze kto to je ta Jana Nitschneiderova, ci mi nieco uslo a mala by som si doplnit vzdelanie, ze nepoznam nejaku znamu osobnost - tak som kukla na internet a tam ze postava z Panelaku🙂)

silvia.vesela
19. máj 2010

ja mam dost citlive oci a tiez si sosovky vyberam na noc. A asi by som si ich tiez radsej pre narkozou vybrala.
kocky, ja dnes nemam svoj den, skoro vsetko ma boli... 😒

maxara
19. máj 2010

katty - no ta fotografka je strasna naturalistka.. je to mm sesternica a tipujem, ze si za to ani nic nevypyta.. ona sa tomu venuje ako len hobby, inak foti ine veci (nie ludi), tak nema ani vizazistku nic.. cize.. a navyse si myslim, ze ani ona nebude mat snahu ma nejako nacesat alebo nalicit.. ale tak som jej povedala, ze poberiem sponky, licidla a spolu nieco vymyslime.. budeme mat kopec casu, takze sa vyjasime 🙂

allexa 😀 minule som si tak pripadala..

maxara
19. máj 2010

inak ja som nosila okulky 20 rokov, potom som sla na tu operaciu a teraz som spoko.. veeelmi

rybaanka
19. máj 2010

Caute zienky

vy tolko toho popisete vzdy, ze kto to ma potom vsetko citat 😀

moj nazor na porodnice je taky, ze uplne bezchybna urcite neexistuje, vsade su aj dobre aj zle ohlasy, mozno skor zavisi od toho co mate najblizsie od domu, ake mate referencie od znamych a v neposlednom rade aj od sympatie....napr. mne je osobne hrozne nesympaticka nemocnica Kramare, pritom mi tam rodili obidve svagrine - obidve mali cisarak a nemozem povedat, ze by boli nespokojne, no ale ja by som tam rodit nesla 😲
MImochodom v nedelu som tam bola s malym na pohotovosti detskej prvy krat 😔 rozrazil si o nabytok celo respektive obocie, nastastie to nemuseli sit, len mu to takymi leukoplastmi stiahli a prelepili a o tyzden mu to mam dat dole 😕 😨 chuda moje 😔

ja som rozhodnuta pre antolsku, mam uz aj vybrateho lekara, teraz vo stvrtok mam poradnu, tak by uz mala byt podpisana aj zmluva....

baby v pondelok som absolvovala ultrazvuk a babo je vacsie skoro o tyzden a pol, malo uz 2800g, tak som rada, ze napriek hroznym dvom tyzdnom, co som prezila to nemalo na neho nejaky dopad....a este mi zistili z kultivacie nejake bakterie, nie stafylokoka, ale nejake ine, tak som dostala tabletky, ktore si musim davat tam dole....pri prvej tabletke ma to palilo jak hovado, ale vcera som dobrala poslednu, takze uz je to fajn....

baby ale uz sa nam to blizi, ja sa uz neskutocne tesim na mojho drobceka, strasne ma uz kope a dost ma to boli, ale este nech tam chvilu pobudne....boze, ja tu pisem a pisem ako keby som trpela samomluvou, som sa asi potrebovala vykecat, tak sorry..... 😀

adelaine
19. máj 2010

ahojte bambulky 🙂
ja mam dnes v nohach asi 220 km, esteze som si kupila take pohodlne baleriny, lebo by som umrela....

dnes som mala behacky po uradoch, bola som na socialke, vsetko mam vybavene, tak som rada,
na chvilu mam klud 🙂
papierovacky mam za sebou, teraz mozem zacat chystat veci do porodnice, zacat prat maleho vecicky 😀
len nech je pekne pocko, nech mi to vyschne....

kocky, ked zistite ako je to s tymi kontaktnymi, dajte vediet, aj mna sa to tyka,
bez nich som slepa ako mroz...
ale ked mam dlho nezvlcene oko,
pripadne si s nimi schrupnem, totalne mi vadia, oci mam cervene ako rak...tak neviem, co teda v porodnici 😖

alllexa
19. máj 2010

Maxi - ja som tiez uvazovala o tej operacii, bola som aj na predoperacnom vysetreni, ale potom ma odradilo, ze mi nevedeli s urcitostou povedat, ci mi dioptrie daju na nulu, lebo rohovku som mala dost tenku. To az pri samotnom zakroku rozhoduje o tom pocitac, do akej hlbky to zreze, aby to bolo este ok pre oko. A prislo mi to zbytocne, lebo keby mi ostal napr. dvojky dioptrie, tak tak ci tak budem musiet nosit okuliare. A moznoze by mi ta operacia znemoznila nosit sosovky, takze by som dopadla este horsie.

Inak, toto sa pise vseobecne o operaciach - to k tomu make-upu a laku na nechtoch:
Nezabudnite
* 6 hodín pred operáciou nejesť a nepiť, aby sa zabránilo vdýchnutiu zvratkov do dýchacích ciest
* v deň operácie nefajčite pred operačným výkonom odložte prstene, retiazky, pirsing a iné šperky, hodinky, parochne na bezpečné miesto u personálu nášho centra, alebo si ich nechajte doma
* ak nosíte zubnú protézu alebo iné snímateľné zubné náhrady, prosíme vás, vyberte si ich a starostlivo ich uschovajte u personálu nášho centra
* odstráňte si make - up, umelé nechty a lak na nechtoch

silvia.vesela
19. máj 2010

ja som tiez rozmyslala nad tou operaciu, ale ja som kratkozraka si 3 roky. Vzdy som mala perfektny zrak a pocas VS sa mi strasne pokazil, normalne mam 3 dioptrie! Kamoska bola tiez operovana, ale ona bola kratkozraka od malicka. Urobili jej to super, okuliare uz nepotrebuje vobec!

adka1311
19. máj 2010

baby a ked mate oci operovane lasorom, mozete rodit normalne? nie je to indikacia na cisarsky??? a takisto silne dioptrie...moja znama mala 6tkz dioptrie a kvoli tomu mala CS a druha znama mala CS kvoli tomu, ze jej rok pred porodom operovali oci laserom...tak neviem.... 😒

strasska
19. máj 2010

ahojte, tak nastastie prsat prestalo, tak sme trosku aj vybehli von.
prave robim bacovsky bryndzovnik, prvy pokus - tak drzte palce, lebo mam na neho strasnu chut 😀
Inak ten link na tu korytnacku, poradte ake ine ovocie tam mozem dat, Misko velmi nelubi kiwi a o tyzden ma narodeniny, tak mu chcem nieco prichystat

maxara
19. máj 2010

alexa, silvi - ja som dostala skulky v asi 6tich, podla som ich nepotrebovala, aj som sa hanbila prist tak do skoly a podla mi aj toto oci zhorsilo.. do puberty som pomaly nazbierala 2,5 az 3 jedno plus, jedno minus.. cize nemala som silne dioptrie ale bez okuliarov som nevidela vobec dobre, bolela ma hlava a des.. no a hlavne ked som chcela si dat slnecne okuliare.. vlastne som ich nenosila, lebo som mala dioptricke. No a sosovky boli strasne drahe pre mna. No a potom som zacal chodit s mm a celkovo sme sa bavili.. a ja som mu tak raz povedala, ked som si bola vyberat novy ram, ze tie okuliare, ved to je ako ked ma niekto krivu nohu a podaju mu barle.. a este ten s tou krivou nohou tie barle dostane, lebo bez nich by zle chodil.. tak ja nechapem, preco by som si mala okuliare kupovat, tiez by som ich mala dostat, ved bez nich zle vidim, nie? otras.. no a potom som povedala mm, ze ked si zratam, ze trebars nech kazde tri roky si kupim novy ram za 2000 Sk (viem, ze je to castokrat drahsie a castejsie) a to budem mat len jedny, ziadne nahradne, budem to mat nekomfortne, lebo ich budem musiet mat, na slnecne bud zabudnem, alebo cez ne neuvidim dobre alebo za ne vyplaznem strasne prachy, ked budu dioptricke a pod.. tak su take naklady, ze ta operacia sa fakt oplati.. a potom som uz len pridala, ze na vlastnej svadbe okuliare nechcem mat.. no a nejako sa potom stalo, ze sme isli do Belfastu, on tam mal pracu a nasetrili sme tam na okrem ineho aj na to.. isla som na vysetrenia, vsetko svedcilo o tom, ze to bude v poriadku a nakoniec aj bolo.. Ale viem, ze ta operacia je strasne individualna.. niekomu vobec neodporucia, niekomu sa neda urobit.. no ja som rada, ze to mam a ze sa to dalo.. a inak, co bola strasna haluz.. neviem, ci viete ako to prebieha, ale oci musia byt 4 dni zalepene, prvy den to dost boli a ked som sa pytala, ze ci dostanem PNku alebo ako, tak mi dr v tom centre povedala, ze podla poistovne je to vraj kozmeticka zalezitost, takze dovolenka.. 😀 to uz aky dement takto zaklasifikuje.. podla poistovne ja idem na takyto vazny zakrok, cely si ho musim zaplatit, hoci si dam vystriet nohu, aby som nikdy nemusela barle pouzivat, cize celkovo je to pre mna lepsie ako nosit tie barle a mat krivu nohu, a este si aj myslia, ze v tom uzasnom stipani zalepenych oci, ked si musim kazde 3 hodiny kvapkat do rozfranforcovanej rohovky kvapky, z ktorych sa spusta alergicka reakcia a sopel a slzy sa nedaju zastavit, tak ja som PRACESCHOPNA.. by som chcela vidiet, co by mi na to povedala sefka, kebyze tak, so zalepenymi ocami pridem do roboty, sadnem za stol a cucim.. (vtedy som robila este na urade, takze som nakoniec mohla ist aj strankovat)

maxara
19. máj 2010

strasska to kiwi je len pancierik, tak aj keby si to spravila z toho, len ich na tenucko nakrajas.. ja som to plnila jahodami, krem, piskoty, jahody, krem, piskoty.. a ten krem som robila ten tvarohovy, co tam pise ta babula, bol super, bolo to rychlo a take lahke.. ale staci tam dat kludne kyslu smotku s vanilkacom alebo grankom, alebo puding.. a myslim, ze ona pouzila zavarane mandarinky.. teraz ma napadlo, ze na ten pancierrik mozes aj slivky pouzit zavarene, ak mas cele, alebo aj jablcko krajane na hviezdicku, ale velmi na tenko.. vlastne hocico..

maxara
19. máj 2010

adka asi zalezi aj na tom, aky zakrok robili a ake dioptrie ma.. ja sa pre istotu spytam na poradni..

mojalili
19. máj 2010

Ahojte kocky, ako som po 12,tej zalahla, tak som sa teraz prebrala, cela mokra, ale snad uz mi bude lepsie....
O chvilku pride certik, tak sa idem na jej živosť psychicky pripraviť. 😉

Už nech mam po porode, každý mi hovorí.,že som neskutočne bledá, no nech sa nečudujú, keď mam dnes určite niizky tlak jak svina.

Zozrala som prave HOralku a zapila Colou, no to mi je kombinacia...cudujem sa co to zerem, ved ja sladke nemusim... 😒

mirka285
19. máj 2010

ocny lekar moze kvoli silnym dioptriam odporucit cisarsky rez ale v konecnom dosledku je na porodnikovi ako sa rozhodne...

maxara
19. máj 2010

Mirka si sa pytala? ci odniekial vies? Ja som uz aj citala o tom diskusiu a baby tam pisali, ze ich poslali ociarovi, nech skontroluje a da odporucaci papier.. ja skusim zavolat tam, kde mi to robili, ze co a ako
mojalili som ti zabudla pochvalit fotecku, krasna.. 😉

silvia.vesela
19. máj 2010

kocky, to fakt? Musim sa na to spytat dr. na poradni. Ja mam 3 dioptrie, to je uz dost silne asi. Som zvedava na to.

maxi, ozaj si mi pripomenula, ze aj ta moja kamoska to tak mala. Oci mala zalepene a kvapkala si specialne kvapky a ze skoro nic nevidela a potom aspon take 2 tyzdne videla zahmlene...ale stalo to za to. Ona mala nejake 6 dioptrie a teraz nemusi vobec nosit ziadne okuliare, ani nic. Ale je to fakt velmi individualne. Ja by som na to isla rada, len neviem ci to nezavisi aj od toho, ako dlho clovek nosi okuliare...ja ich mam len rok.

mojalili, mne az doteraz neslo skoro nic na chut, ale pred chvilkou som si dala ovocnu tortu s jahodami od mojej maminy a kavicku bez kofeinu a som vysmiata. 🙂 Mali si pytaju sladke! 🙂

mirka285
19. máj 2010

maxi som sa pytala ocnej,ale ze porodnici nerobia na zaklade tych odporucani cisarske rezy,vrakj to by sa uz potom rodilo len cisarakmi lebo kazda druha rodicka ma dioptrie....a musi to byt naozaj velmi silna dioptria aby indikoval porodnik cisarak,trojka urcite je malo..

alllexa
19. máj 2010

Ja som presne kvoli takymto "zarucenym informaciam" sla rovno za ocnym, lebo mam 7-cky dioptrie, ci to nie je indikacia na cisarsky. Lekar sa zasmial a povedal, ze nie, ale ked velmi chcem, tak mi vysetri, aky mam ocny tlak. Tlak som mala ok, takze mi na zaver povedal, ze mozem aj 5 deti odrodit normalne🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre